01/10/2009 17:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί έχουν «εξαφανισθεί» ο Σιούφας και ο Σουφλιάς;



Γιατί έχουν εξαφανισθεί ο Σιούφας και ο Σουφλιάς από την προεκλογική εκστρατεία της ΝΔ;

 Βλέπουν ότι το ΠΑΣΟΚ θα κερδίσει και κρατάνε πισινή;

 Γιατί (κρατάνε πισινή) ;

 Μήπως επιθυμούν, ή έχουν πάρει υποσχέσεις ο καθένας τους, ότι θα τους προτείνει ο Γιώργος για την Προεδρία της Δημοκρατίας, προκειμένου να αρθεί το αδιέξοδο και να μην ξαναγίνουν εκλογές;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. DIKAIOS avatar
    DIKAIOS 01/10/2009 18:08:01

    Χα! Αν η ΝΔ χάσει και ο GAP προτείνει Σουφλιά, στην ψηφοφορίς της Βουλής δεν μαζεύεται το 180 με τίποτα!

  2. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 01/10/2009 18:15:15

    Άρχισαν τα όργανα;
    Μπά, ο χαμένος τα παίρνει όλα!. Σεμνά, διακριτικά.
    Souflias for President. Της ΝΔ. Μεταβατικός, γκρίζα εξοχότητα.
    Μάλλον, μέχρι να βρούν ισορροπίες Ντόρα, Αβραμό και λοιποί βαρώνοι.

    • NS avatar
      NS @ Sic transit gloria mundi 02/10/2009 19:46:39

      Αχ πόσο θα το ήθελες αυτό!!! (και οι νταβατζήδες που στηρίζουν το μόμμα σου το ίδιο)... Δυστυχώς it's not gonna happen (που θάλεγε και ο αρχηγός σου ο ΓΑΠ)

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ NS 02/10/2009 20:26:44

        Λάθος πόρτα χτύπησες. Δεν ψηφίζω Καραμανλή για να υποστηρίζουν "εξορκισμένοι" στο Μπαιρακτάρη νταβατζήδες το κόμμα μου, ούτε συμπαθώ τον μπετατζή Σουφλιά και το Μπόμπολα.
        Και πού σαι, Πράσινο προτιμώ, αλλά όχι ΠΑΣΟΚ. Έτσι για να καίει τα εθνικολαïκια των 2 Κωστάκηδων (ο άλλος είναι από την Αρκαδία).
        Και ποσώς μ' ενδιαφέρει ποιός θα είναι αρχηγός (μεταβατικός ή μόνιμος) στην ...Αυριανή ΕΡΕ. Εκτιμήσεις κάνω.
        Να τον χαίρεστε και να τον βοηθάτε, θα τά 'χει δύσκολα.

      • NS avatar
        NS @ NS 02/10/2009 20:34:55

        "Δεν ψηφίζω Καραμανλή για να υποστηρίζουν “εξορκισμένοι” στο Μπαιρακτάρη νταβατζήδες το κόμμα μου, ούτε συμπαθώ τον μπετατζή Σουφλιά και το Μπόμπολα." Δεν σου πε κανείς να ψηφίσεις Καραμανλή αν δε θές, το πως ακριβώς στηρίζουν οι νταβατζήδες τον Καραμανλή δεν κατάλαβα. Μπορείς να μας το εξηγήσεις?

      • Sic transit gloria muβραίοndi avatar
        Sic transit gloria muβραίοndi @ NS 02/10/2009 20:39:37

        Έ άν δεν το κατάλαβες πεντέμισυ χρόνια και δεν αντέδρασες σε τόση "διακριτική" Καραμανλική πλύση εγκεφάλου που δέχθηκες από Ψυχάρηδες, Πρετεντέρηδες, Μπομπολαίους και λοιπούς δήθεν κατηραμένους του σουβλατζίδικου, τώρα είναι αργά, ότι κι άν εξηγήσω.
        Game over.

  3. citizen avatar
    citizen 01/10/2009 18:34:59

    Δέν θέλουν νά εκτίθενται.Πολιτικοί τής σιγουριάς.Η ματαιοδοξία τους μπορεί νά μήν έχει όριο,αλλά τά πολιτικά τους περιθώρια ελάχιστα έως ανύπαρκτα.

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 01/10/2009 20:28:17

    Έχει χαθεί κι ο "γάιδαρος", από 'δώ.

    Όσον αφορά το κουφό καθίκι και τον λιλιπούτειο καψούρη, ό,τι λέει ο Anonymous : τελευταία "παράσταση για έναν ρόλο".

  5. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 02/10/2009 16:35:03

    Και ως τελευταίος, ο ΚΚ θα κλείσει την πόρτα.
    Εκτός άν κρατήσει κόμμα με τον ανεμοδαρμένο Πολύδωρα, τον κυβερνογκρεμιστή Σαμαρά και τον μπουζουκτσή Ψωμιάδη.
    Λές;

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 02/10/2009 16:46:19

      Η ΝΔ στις 5 Οκτωβρίου:
      The Wuthering Heights (Τα Ανεμοδαρμένα Ύψη, κατά την Έμιλυ Μπροντέ).

  6. mareli avatar
    mareli 02/10/2009 17:31:11

    Τα latin είναι αρχαία ελληνικά με φτερά;;;;;;;

  7. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 02/10/2009 17:52:54

    @Anonymous,
    Συμφωνώ απολύτως. Αλλως τε ο Ζαγορίτης φωτογράφισε ήδη τον Κούλη με την δήλωση' να αποδοκιμασθούν αυτοί που πλήγωσαν την παράταξη'.