17/03/2011 02:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιαούρτια στον Πάγκαλο από τους εξεγερμένους της Κερατέας



Εκατοντάδες πολίτες συγκεντρώθηκαν χθες το βράδυ στο ΒΙΟ.ΠΑ. και την λεωφόρο Λαυρίου, ζητώντας την απομάκρυνση των αστυνομικών δυνάμεων από την περιοχή.

Νωρίτερα, εξαγριωμένοι πολίτες της περιοχής πέταξαν γιαούρτια στον Θεόδωρο Πάγκαλο την ώρα που βρισκόταν για φαγητό σε ταβέρνα των Καλυβίων.

Οι κάτοικοι φώναξαν συνθήματα, ενώ ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης αποχώρησε από το κατάστημα -το οποίο ανήκει σε υποψήφιο του συνδυασμού της γυναίκας του στις δημοτικές εκλογές- με την συνοδεία ανδρών των ΜΑΤ.

Φωτογραφίες: http://lavreotiki.com/archives/1490

ΣΧΟΛΙΑ

  1. factorx avatar
    factorx 17/03/2011 02:48:21

    Πόλεμο εσείς, πόλεμο κι εγώ θα λέει…από μέσα του ο Θ. Πάγκαλος προς την ...κυβέρνηση.

    Έτσι με αφορμή τις συγχωνεύσεις και καταργήσεις σχολείων σε ορισμένες περιοχές της Περιφέρειας Αττικής και, κυρίως, αυτής της κατάργησης του Γυμνασίου Κουβαρά στο Δήμο Σαρωνικού επιτέθηκε…

    Θεωρεί, όπως φημολογείται, ότι υπάρχει «δάκτυλος» της αρμόδιας υφυπουργού Παιδείας και εσωκομματικής του αντιπάλου, Εύης Χριστοφιλοπούλου η οποία, στις εκλογές του 2009 κατάφερε να εκτοπίσει τον αντιπρόεδρο από την πρώτη θέση των εκλεγμένων βουλευτών.

    Ανέλαβε λοιπόν η υποψήφια Δήμαρχος και σύζυγος του (επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης στο Δήμο Σαρωνικού) Χριστίνα Χριστοφάκη να στείλει επιστολή στην υπουργό Παιδείας…

    Η κ. Χριστοφάκη αφού επισημαίνει ότι «ήδη σύσσωμη η τοπική κοινωνία προχωρά σε κινητοποιήσεις που περιλαμβάνουν την κατάληψη του σχολείου του Κουβαρά» τις οποίες η σύζυγος του κ. Πάγκαλος αν και εκφράζει ενστάσεις για το θέμα της κατάληψης, δηλώνει ότι τις στηρίζει, προειδοποιεί για «μια νέα κρίση τύπου Κερατέας»…

    Χθες η κ. Χριστοφάκη πήγε επίσης μαζί με τους κατοίκους του Δήμου Σαρωνικού με πανό κάτω από το γραφείο της Διαμαντοπούλου και της Εύης Χριστοφιλοπούλου.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/03/2011 03:13:40

    Εεεε μα η Χριστοφιλοπούλου
    1. τον περασε σε σταυρους !!
    2. η συζηγος ψηνεται μαθαινω να κατεβει στην Πολιτικη....
    κοπροτισσες γεμισαμε !!! εκει στην Κερατεα με τον ΧΥΤΑ ολοι μεσα. Πρασινα στα Πρασινα !

    ΠΠ

  3. Έρεβος avatar
    Έρεβος 17/03/2011 03:48:03

    Και ύστερα λένε ότι οι πολιτικοί στην Ελλάδα δεν πάνε φυλακή.

    Ποιος είναι πιο φυλακισμένος, ο τρόφιμος των φυλακών του Κορυδαλού που τον χωρίζει με την ελευθερία του μια σειρά από κάγκελα; Ή ο πολιτικός που τον χωρίζει από την ελευθερία του μια σειρά από ΜΑΤ;

  4. thespieys avatar
    thespieys 17/03/2011 07:33:52

    Ν΄αγιάσουν τα χέρια τους!!!

  5. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 17/03/2011 07:59:28

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ.ΡΙΞΤΕ .....ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ.......

  6. Aeroporos avatar
    Aeroporos 17/03/2011 08:26:00

    Μα γιατί πετάνε τα γιαούρτια !!! δεν μου τα τηλίγουν να τα φάω το βράδι με πέντε- έξη Γουρνοπούλες καμιά πενηνταριά σπληνάντερα και καμία δεκαρία κοκορέτσια για να χωνέψω!!!!!!!!

  7. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 17/03/2011 08:52:29

    οταν δερναν τον χατζηγακη κλαίγατε ,τώρα πανυγηρίζετε. το εχετε καταλάβει αγαπητοί οτι θα χρειαστείτε και εσείς ελικόπτερα, μη πουλάτε τρελίτσα

    • Tassos avatar
      Tassos @ μετρό-στάση γουδί 17/03/2011 09:22:01

      Ο μόνος που πραγματικά θέλει να ξεφορτωθεί το μνημόνιο είναι ο Σαμαράς. Ο ΓΑΠ με την Ντορα και τον χοντρό το φέραν, η αριστερά το θέλει για να εξαθλιώνεται ο κόσμος και να παίρνει κανα ψηφαλάκι. Οταν έρθει η ώρα ο κόσμος ξέρει τί θα ρίξει στην κάλπη, δεν είναι χαζός.

      • μετρό-στάση γουδί avatar
        μετρό-στάση γουδί @ Tassos 17/03/2011 09:38:27

        ο κόσμος αγαπητέ ειναι χαζος. άνετα ξαναψηφίζει τσοχατζόπουλο ¨η βουλγαράκη

  8. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 17/03/2011 09:25:34

    Κανονικα το γιαούρτι πρέπει να ήταν σε πήλινο κεσέ, όχι μόνο να λερώσει αλλά και να πονέσει...

  9. Μάκης Κοσμόπουλος avatar
    Μάκης Κοσμόπουλος 17/03/2011 09:49:10

    Δεν το πιστεύω αυτό που διάβασα στα Νέα σήμερα ότι δηλαδή ο Πάγκαλος είχε διάλογο με τους κατοίκους, οι εξηγήσεις που τους έδωσε κρίθηκαν από αυτούς επαρκείς κι ο πάγκαλος συνέχισε ανενώχλητος να τρώει!!!!!
    Αυτό το απίστευτο το διάβασα στην ηλ. έκδοση των νέων σήμερα! Καμία αναφορά στα "χοντρέ μαλάκα" και στα γιαουρτώματα στα οποία επιδώθηκε το πλήθος. Τόση προπαγάνδα; Τόσος γκεμπελισμός;
    Εκτός βέβαια κι αν τον αποδοκίμασαν σε 2 διαφορετικά μέρη..

    • Βίκυ avatar
      Βίκυ @ Μάκης Κοσμόπουλος 17/03/2011 12:04:36

      Φίλε μου επειδή ήμουν εκεί τίποτα απο όλα αυτά δεν έγινε. Ο κύριος Πάγκαλος και η παρέα του φυγαδεύτηκαν απο τρεις διαφορετικές εξόδους.

      Ο θρασύτατος κύριος Πάγκαλος μας δήλωσε μάλιστα ότι ενημερώθηκε για το τι συμβαίνει στην Κερατέα πριν από "δέκα πέντε ημέρες"!!!!

      Αυτό που δεν ξέρετε ίσως είναι ότι τα επεισόδια συνεχίστηκαν στην Κερατέα έως τις 4.30 το πρωί.

      Η ΑΥΡΑ και οι αστυνομικές δυνάμεις μας έδειξαν για άλλη μια φορά τι εστι εξουσία.

      Εκτός των δακρυγόνων επιστρέψαμε στα σπίτια μας και με κατεστραμένα αυτοκίνητα.

      • Αθηναίος avatar
        Αθηναίος @ Βίκυ 17/03/2011 22:27:28

        Έχετε το κοινό ταμείο και θα τα καλύψετε εσείς. Ξέρεις, όπως χαρτζιλικώνετε τα "παληκαράκια" των εξαρχείων με 50ευρα...
        Ντροπή. Ο ξεπεσμός των καταπατητών δεν έχει όριο.

  10. Αστος avatar
    Αστος 17/03/2011 11:23:09

    Αμαν ρε παιδια γιαουρτια στον Παγκαλο?
    Σαν να πετατε καραμελες και σοκολατες σε μικρο παιδακι για να το τιμωρησετε. Απορω πως δεν εκανε κανα "ααααμ.." να το πιασει στον αερα καθως του ερχονταν......

    • Αστος avatar
      Αστος @ Αστος 17/03/2011 11:28:46

      Αλλα για να αφησουμε τις κακιες κατα μερος , επειδη τον ειδα να καθεται σε τραπεζι πιθανον για φαγητο, ξερει κανεις αν γι'αυτα που εφαγε συνεισφεραν και ο κοσμος που στεκονταν απ'εξω δεδομενης της λογικης " μαζι τα φαγαμε" η' μηπως ηταν απλως το γιαουρτι η συνεισφορα τους στο γευμα ως το επιδορπιο ?

  11. Στέργιος avatar
    Στέργιος 17/03/2011 11:23:33

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
    Ο Πάγκαλος μετά της μανδάμ στρώθηκαν για φαγητό στην άδεια ταβέρνα (ποιος κοινός θνητός βγαίνει πια για φαγητό μεσοβδόμαδα;), ενώ απ'έξω τα ΜΑΤ προπηλάκιζαν τους διαδηλωτές ώστε να μην κοπεί η όρεξη τού μουσιού αντιπροέδρου!

    Ποια Μαρία Αντουανέτα; Εκείνη η καημένη ήταν και αφελής! Αυτοί έχουν φτάσει σε παχυδερμία τους κομμουνιστές ηγέτες που ψωνίζανε χαβιάρια στα Γκαστρονόμ όταν ο κόσμος ξεροστάλιαζε με τις ώρες στην ουρά για ένα λάχανο!

  12. parsifal avatar
    parsifal 17/03/2011 11:40:12

    Το γιαούρτι εύκολα γίνεται πέτρα, η πέτρα χειροβομβίδα κ.ο.κ... Ετσι εδραιώνεται στο κοινωνικό σώμα η ανομία και η αυτοδικία, "μπολιάζεται" απο ιστορικά τραύματα και το κοινό εγκλημα και αποδίδει 20χρονους πυρήνες !
    Χρειάζεται προσοχή γιατί πολύ εύκολα περνάμε τον Ρουβίκωνα... Αυτοί που πανηγυρίζουν για τους "εξεγερμένους της Κερατέας", κοινούς καταπατητές, καταχραστές και ολετήρες του Αττικού τοπίου θα τους εύρουν μπροστά τους μεθαύριο οταν επιχειρήσουν να κυβερνήσουν και να αποκαταστήσουν την νομιμότητα. Εκτός εάν μας επιφυλάσσουν "συμβούλια αγροτών και εργατών" με τους "εξεγερμένους" εκτελεστική εξουσία ! Τότε εμείς οι αστοί θα περιφρουρήσωμε την νομιμότητα και την κοινωνική ειρήνη by any means necassary για να θυμηθούμε και τον Malcolm X ...
    Τούτων λεχθέντων με αφήνει παγερά αδιάφορο οτι συμβαίνει στον κ. αντιπρόεδρο των Ιμίων.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ parsifal 17/03/2011 12:45:26

      +++++++++10000000000

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ parsifal 17/03/2011 13:27:54

      Θεωρητικά έχεις δίκιο.
      Πρακτικά, όμως, η έννομη τάξη πρέπει να στηρίζεται στην κοινωνική συναίνεση για να επικρατεί χωρίς η χώρα να εκτροχιάζεται θεσμικά.
      Π.χ., πληρώνω τους φόρους μου, αλλά δεν μπορώ να μη νιώθω μαλάκας όταν το ίδιο το κράτος που με απειλεί με φυλακή από το πρώτο ευρώ μη αποδοθέντος ΦΠΑ, παράλληλα χαρίζει εκατομμύρια στους υμέτερους μέσω τής περαίωσης.
      Φοροδιαφυγή υπάρχει σε όλο τον κόσμο, αλλά πουθενά δεν υπάρχει περαίωση, δηλαδή φοροδιαφυγή με επίσημη υποστήριξη από το κράτος.

    • dimitris hamenos avatar
      dimitris hamenos @ parsifal 17/03/2011 19:08:23

      Oι "αστοι" δεν εχουν ποτε παλεψει με την γη, δεν εχουν ιδρωσει παρα μονο καταναλωνουν τα προϊοντα που η γη κ ο μοχθος αλλων τους προσφερει. Το μονο που θελουν ειναι να αποθεσουν τα σκουπιδια τους, που τους χαρακτηριζουν αλλωστε, σε ιδιοκτισιες αλλων οπως και να κτισουν τα θλιβερα "εξοχικα" τους παρανομα σε βουνα και παραλιες απαιτωντας μαλιστα απο τις τοπικες κοινωνιες να αναλλαβουν το κοστος. Το αστοι το βαζω εντος εισαγωγικων διοτι αυτοι που αυτοπροσδιοριζονται ως τετοι ειναι απλα κομπλεξικοι βλαχομπαροκ εσωτερικοι μεταναστες. Φιλε γραφεις για πραγματα που δεν γνωριζεις. Βεβαια κατανοω τον τρομο σου μην καταλυθει η "ενομος ταξις" και τι θα γινει με τα σκουπιδια σου επετρεψε μου ομως κι εμενα που γεννηθηκα και κατοικω στα μεσογεια να υπερασπιζομαι τα δικαια του τοπου μου εναντια στις φασιστικες και παρανομες πρακτικες του συστηματος.
      ΥΓ. Στο διαδικτιο μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες για το θεμα.

      • parsifal avatar
        parsifal @ dimitris hamenos 17/03/2011 22:05:24

        Τρομώδες παραλήρημα εχεις εσύ... Εμείς οι "εσωτερικοί μετανάστες" σας κάναμε ανθρώπους και δεν θα σας αφήσωμε να ξεπουλήσετε, να ξεχερσώσετε και να χτίσετε και την υπόλοιπη Λαυρεωτική, να την γεμίσετε με τα φρικώδη τετράγωνα κουτιά σας η τις νέας κοπής "μαζονέτες" οπως το λέτε στην γλώσσα σας.
        Δεν εχεις δεί τίποτε ακόμη ανθρωπάκο "γεννημένε στα Μεσόγεια"...
        Θα τρέχεις να σε σώση η "εννομη τάξη"...

        • dimitris hamenos avatar
          dimitris hamenos @ parsifal 19/03/2011 00:11:16

          Καλε χωροφυλαξ γιατι εξαπτεσαι; Σε ευχαριστουμε θερμα που μας εκανες ανθρωπους και φροντιζεις για τον τοπο μας. Ειδικα να ξερεις πως ευγνωμονουμε την ενομμη ταξη που σε καθε περιπτωση μας προστατευει αμεσα και αποτελεσματικα απο το κοινο εγκλημα αλλα και τους 70χρονους αναρχοκουμουνιστοσυμμοριτες πολιτικους εγκληματιες συντοπιτες μας.
          Σας παρακαλω, αν σας αποκαλυψω την ταυτοτητα της πλιακας που επηξε το γιαουρτι -συγνωμη το οπλο του εγκληματος- και συνομωτει στα αρβανιτικα καθε Κυριακη μετα την εκκλησια, θα με γλιτωσετε απο την εξορια;

          please ΤΡΕΜΩΩΩΩ!!!

          ΥΓ. Επισης απευθυνω εκκληση σε καθε αστο νοικοκυρη να ερθει να χτισει την αψογη αρχιτεκτονικα κατοικια του στην περιοχη μας και να μην αφησουμε μετρο γης ελευθερο.
          Σας χρειαζομαστε για να σωθουμε τα ζωα. Σπευσατε!

  13. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 17/03/2011 12:07:11

    ποτε θα γινει βολτα στο σπιτι του αντιπροεδρου ; σε ακη και σημ... πηγε καλα , γιατι ο κοσμος ξερει ποιοι τα φαγανε. αντιθετα στον κωστα κ , δεν ειχε γιατι δεν εφαγε . οσο και αν θελουν τα δημοσιοκαφρακια να το λενε. λοιπον ο κοσμος ξερει πολυ καλα τι του γινεται. και αν δωσουν συναινεση , ο κοσμος θα τους γυρισει την πλατη . τερμα τα προβατα. και οπως διαβασα καπου , μας βλεπουν σαν προβατα , γιατι τους βλεπουμε σαν λυκους. αν μας δουν σαν λυκους , τοτε...

  14. Steve avatar
    Steve 17/03/2011 12:36:13

    Kρίμα στο γιαουρτάκι....ελπίζω τουλάχιστον να ήταν χαλασμένο, ξυνισμένο με μούχλα!!

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 17/03/2011 12:44:14

    Εκ νέου πονοκέφαλος μάς προέκυψε, με την εξαιρετικά ανήσυχη και φιλόδοξη οικογενειοκράτη-σύζυγο του Αντιπροέδρου, κ. Χριστίνα Χριστοφάκη, και θυγατέρα του μεγαλοκατασκευαστή Καλυβίων Ανδρέα Χριστοφάκη, με την υφυπουργό (Α)Παιδείας κ. Εύη Χριστοφιλοπούλου, σε σύγκριση αυστηρότητας με την οποία, η υπουργός κ. Α. Διαμαντοπούλου, φαντάζει.. Αρσακειάς.

    Η κ. Εύη Χριστοφιλοπούλου, εκλέγεται πρώτη στο υπόλοιπο Αττικής όπου, εικάζεται ευρέως ότι η κ. Χριστίνα Χριστοφάκη επιθυμεί διακαώς, να πάρει την έδρα του συζύγου της, Θεόδωρου Πάγκαλου.

    Η ασεβής και ανεπιθύμητη «Σύζυγος η Σοσιαλίστρια», κ. Χριστίνα Χριστοφάκη, διαδηλώνει, «κόπτεται» γιά το σχολείο του Κουβαρά, απειλεί ότι «θα γίνει.. της Κερατέας» και τολμά να συγκρίνει την αποτυχημένη φιλαρχία της με τον νικηφόρο ιερό αγώνα των κατοίκων της Κερατέας.

    Ομως, η επίμονη και υπερόπτης αυτή κυρία, με τη κοντή μνήμη, να γνωρίζει ότι ΚΑΙ ΠΑΛΙ, θα εισπράξει την άρνηση του Εκλογικού Σώματος.
    Οικογενειοκρατίες, Τελεία και Τέλος!

  16. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 17/03/2011 14:07:52

    ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΤΥΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΛΕΥΚΑ Ο Θ. ΠΑΓΚΑΛΟΣ !

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OWU1yvyV8oI

    Από τον Ιπποκράτη που ανακάλυψε τις θεραπευτικές ιδιότητες των γαλακτοκομικών και του μύκητα του γιαουρτιού διαπιστώνουμε και στο συγκεκριμένο θέαμα - την αέναη -διαχρονική συνέχεια του ελληνισμού και την πιστή τήρηση των πολιτιστικών -επιστημονικών του παραδόσεων...

    Τις δε ¨βρισιές¨ και αθυροστομίες που ακούγονται πρέπει να τις κατανοήσουμε σαν την ¨Αριστοφανική Διάσταση του Ελληνισμού...¨

    Επικουρικά μετά από τον Πάν-καλο σε λευκό φόντο δες και τα παρακάτω :

    Yogurt hair creme -Κρέμα μαλλιών απο γιαούρτι

    http://www.youtube.com/watch?v=t_c5_ThM7Eg

    ΜΕΒΓΑΛ -Στραγγιστό Γιαούρτι

    http://www.youtube.com/watch?v=AdbqEXbHL3M&feature=related

    Γιαούρτι εναντίον τούρτας - Θανάσης Βέγγος

    http://www.youtube.com/watch?v=L37nbUXt_OU

    EXRA BONUS ΑΠΟ ¨ΝΤΑΝΤΟΝ¨ :


    Cremig lecker bei nur 1 % Fett
    http://www.muellermilch.de/joghurt/joghurt-mit-der-buttermilch/

    Zur Geschichte der Molke...

    Bereits den alten Griechen war das „heilende Wasser„ der Milch wohl
    bekannt. Einer der größten Ärzte jener Zeit, „Hippokrates“ nutze die
    gesundheitsfördernde und heilende Wirkung der Molke, die er auch als
    „Serum der Milch“ bezeichnete. Besonders schätzte er die reinigende,
    ausleitende, entschlackende, aktivierende und regenerierende Eigenschaft
    der Molke…

    http://www.wellandcare.ch/index.php?option=com_docman&task=doc_view&gid=9

    Από : http://doryforos.org/syzitiseis/viewtopic.php?p=1618#1618

  17. kiki avatar
    kiki 17/03/2011 15:35:22

    Τωρα τα ΜΑΤ , πρεπει να ρωτανε πρωτα που θα παει να φαει ο καθε υπουργος για να ξερουν που θα εχουν βαρδια.
    Χα χα, θα τον τρελλανουμε τον ηλιο σιγουρα ναι.

  18. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 17/03/2011 16:24:01

    Αυτό το γιαούρτι το έφαγε μόνος του.Δεν μπορεί να επικαλεστεί το μαζί τα φάγαμε.

    • drider avatar
      drider @ Κατερίνα Κ. 17/03/2011 18:42:27

      +1000 κα-τα-πλη-κτι-κό!

  19. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 17/03/2011 16:24:29

    Εμένα με εντυπωσιάζει πως το ίδιο άτομο που γιαουρτώνουν πολλοί περισσότεροι τον ψήφισαν κατά το παρελθόν.

    • dimitris hamenos avatar
      dimitris hamenos @ αποκατάσταση 17/03/2011 19:14:12

      Φιλοι μου πιστεψτε με, ο πολυς κ. αντιπροεδρος ΔΕΝ θα ξανακατεβει στην αν. Αττικη κι αν τολμησει να θεσει υποψηφιοτητα η συζηγος του θα γελασει το χειλι καθε πικραμενου...

  20. makoutin avatar
    makoutin 17/03/2011 19:47:36

    Νομίζω πως δεν ήταν γιαούρτι αλλά τζατζίκι. Και ξέρετε πόσο εύκολα περνάς από το τζατζίκι στη σκορδαλιά;

  21. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 17/03/2011 22:55:25

    Και είναι μόνο η αρχή.Κρίμα το γιαούρτι.

  22. drider avatar
    drider 18/03/2011 09:00:55

    Πάλι το ΣΥΡΙΖΑ βλέπει ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης πίσω από το περιστατικό...
    h**p://news.in.gr/greece/article/?aid=1231100088

  23. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 18/03/2011 10:57:05

    Ανήκοντας σε μία παράταξη που θέλει να εκφράζει μηνύματα της Σύγχρονης Ευρωπαϊκής Κεντροδεξιάς θα πρέπει επίσης να αποδοκιμάζει κάθε είδους βία, λεκτική ή σωματική. Οι τακτικές του ΣΥΡΙΖΑ και των κοπρόσκυλων που βρίσκονται εκεί μέσα πρέπει να μας βρει απέναντι τους. Δεν είναι δυνατόν να ανεχόμαστε ή χειρότερα να επιβραβεύουμε τέτοιες επιθέσεις από μία χούφτα κωλόπαιδα. Αυτή η αριστερή σαπίλα πρέπει να απομονωθεί ως εκ τούτου συνυπογράφω απόλυτα την ανακοίνωση του Πάγκαλου ακόμα και αν έχω έτη φωτός πολιτικές διαφορές μαζί του.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Ανοιξιάτικος 18/03/2011 17:42:36

      @ Ανοιξιάτικος Το χθεσινό επεισόδιο με τον προσβλητικό «όλοι μαζί τα φάγαμε», ΔΕΝ το προκάλεσε μιά χούφτα κάλών παιδιών της συγκεκριμένης πολιτικής παράταξης.

      Το επεισόδιο προκάλεσαν 400 εξοργισμένοι και αγανακτισμένοι κάτοικοι της εμπόλεμης Κερατέας.

      Οι οποίοι (Α)Προ.Πο (πάει και το Δημοσίας Τάξεως), κάτοικοι της Κερατέας, άκαμπτα και γενναία αντιστέκονται στον υπερβάλλοντα ζήλο των «Δυνάμεων Κατοχής», οι οποίες απειλούν, τρομοκρατούν, εξυβρίζουν, προπηλακίζουν, συλλαμβάνουν, φυλακίζουν και προσβάλλουν την Τιμή και την Υπόληψη αθώων πολιτών αλλά και των ανυπεράσπιστων υπερήλικων ανδρών και γυναικών, της Κερατέας.

      Οι οποίοι κάτοικοι της Κερατέας με βάρδιες, ξημεροβραδυάζονται στους δρόμους, μεσ’τον χιονιά και μεσ’το λιοπύρι, καθημερινές, κυριακές, γιορτές και σχόλες, γιά ν’αποτρέψουν την (με επιδοτήσεις ΕΕ), εγκατάσταση ΒΟΘΡΟΥ στον ιερό, 3000χρονο ιστορικό και μεταβυζαντινό Τόπο τους.

      Ο υπουργός , αβασάνιστα υπέγραψε:
      «Αποδόμηση των Αρχαιοτήτων της Κερατέας»

      Οι κάτοικοι της Κερατέας μάχονται και κάθετα λένε:
      «Οχι!!! Χ.Υ.Τ.Υ. στον Αρχαιολογικό Τόπο»

      Αυτή είναι η αλήθεια του χθεσινού επεισοδίου, την οποία ο αντιπρόεδρος διαστρεβλώνει και (γιά λόγους ψηφοθηρικούς της συζύγου του), τον λαό ΔΕΝ ενημερώνει.

      Kαι μιά φιλική συμβουλή στη ζάπλουτη σοσιαλίστρια σύζυγό του, την οποία, οι ακαπέλωτοι κάτοικοι του Δήμου Σαρωνικού με τη ψήφο μας, από τον Α’ Γύρο των Δημοτικών Εκλογών 11/2010, στείλαμε κλαίουσα στο σπίτι της και η οποία (πάλι) ορέγεται πολιτικό θώκο. Χρόνος εκλογών γαρ εγγύς...

      Η όψιμη ευαισθησία της, η αντίθεσή της, η.. διαδήλωσή της έξω από το υπουργείο (Α)Παιδείας και η υφέρπουσα γραπτή απειλή της (παίρνει μαθήματα από τον master), ότι δηλαδή, «θα γίνει της.. Κερατέας», γιά την απόφαση συγχώνευσης του Γυμνασίου Κουβαρά, ΔΕΝ συγκινούν και ΔΕΝ εντυπωσιάζουν κανένα. Αντιθέτως, εξοργίζουν το Εκλογικό Σώμα και γίνονται boomerang εναντίον της.

      Το Γυμνάσιο Κουβαρά, ΔΕΝ προσφέρεται γιά πολιτική εκμετάλλευση της κας Χριστίνας Χριστοφάκη-Πάγκαλου. Η υπερφίαλη αυτή κυρία, κάνει (πάλι) το ίδιο λάθος και υποτιμά τη νοημοσύνη του Εκλογικού Σώματος. Η ταμπακιέρα της αντιπαράθεσης Χριστοφάκη-Χριστοφιλοπούλου, είναι η Εδρα του απερχόμενου Αντιπροέδρου και συζύγου της.

      Αυτή είναι η αλήθεια και απαιτούμε τον δέοντα Σεβασμό της φίλαρχης αυτής κυρίας, προς τους πολύπαθους Μαθητές του Γυμνασίου Κουβαρά. Απειρα τα δεινά τα οποία προκάλεσε η Ακυβερνησία του Αντιπροέδρου συζύγου της, στην Ελληνική Παιδεία. Ελεος! Εχει και η υποκρισία το ταβάνι της.