18/11/2009 02:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιακουμάτος στο Έξτρα: Μετανιώνω που δεν έριξα τον Καραμανλή!



Σε εκπομπη του extra3 o βουλευτής της ΝΔ, Γ. Γιακουμάτος, που στηρίζει με κάθε τρόπο τη Ντόρα, δήλωσε στεγνά και κυνικά πως «μετάνιωσε που δεν ήταν αυτός που έριξε την κυβέρνηση Καραμανλή» !!!

 Τι άλλο να πούμε εμείς; Έβγαλε ο άνθρωπος στον αέρα τους μύχιους πόθους δέκα χρόνων της Αγίας Οικογενείας.

Και φυσικά όλοι τον θυμούνται να βγαίνει όλα αυτα τα χρόνια σαν τον μαίντανό στα τηλεοπτικά παράθυρα να κάνει "γόνιμη" και "δημοκρατική"  κριτική στην κυβέρνηση Καραμανλή. Ο κολητός του πρώην εκδότη της Απογευματικής Καραγιάννη και του Κοκκαλίνου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Winston avatar
    Winston 18/11/2009 01:14:32

    Γραφικοί τύποι σαν το Γιακουμάτο μας έχουν κουράσει. Ήταν πάντα απορία μου πως εκλέγεται βουλευτής ένας τέτοιος αμπλαούμπλας....πόσο μάλλον που του εμπιστεύτηκε θέση σε υπουργείο ο Καραμανλής αφήνοντας στα κρύα του λουτρού άλλους νεότερους και αξιότερους....

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/11/2009 01:19:51

    Μπας και διάβασε το σχόλιό μου και πίστεψε στα αλήθεια πως είναι ο Κολοκοτρώνης; Ή απλά χάζεψε ξαφνικά;

    • loretta avatar
      loretta @ Strange Attractor 18/11/2009 01:33:31

      Ας βγει να το επαναλαβει σε καναλι πανελλαδικης εμβελιας !
      Πως ρε παιδακι μου καθε μερα επιβεβαιωνετε περιτρανα οτι η ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ οι ομοτραπεζοι της κλαδευαν τον καραμανλη..!!

      • ασχετος avatar
        ασχετος @ loretta 18/11/2009 08:37:33

        Δεν είχε και τίποτα να κλαδέψουν!

    • Swell avatar
      Swell @ Strange Attractor 18/11/2009 03:51:35

      Πολύ νομίζεις θέλει ο άνθρωπος;

    • Γιάννης Βήτα avatar
      Γιάννης Βήτα @ Strange Attractor 18/11/2009 06:06:01

      το "ξαφνικά", πώς το διαπιστώσατε;

  3. Aris M. avatar
    Aris M. 18/11/2009 03:39:23

    Γι'αυτό το λόγο και πολλούς άλλους ακόμα όλοι εμείς οι γνήσιοι ΝΔες πρέπει να τους δώσουμε την απάντηση στις κάλπες την 29 Νοεμβρίου. Πρέπει όλοι αυτοί που σκέφτονται μόνο τις καρέκλες και τον εαυτό τους να πάρουν πόδι επιτέλους

    • ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. avatar
      ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. @ Aris M. 18/11/2009 06:22:58

      Λέγεται πώς αυτός μετέφερε τό φάκελλο με στοιχεία γιά τό Βατοπαίδι. Αν ισχύει τότε αυτός την έριξε.

      • Κεραυνός avatar
        Κεραυνός @ ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. 18/11/2009 07:49:31

        Kαλά έκανε, δηλαδή εσύ ήθελες να καταληστέψουν τον λαό χωρίς να πάρει χαμπάρι τίποτα.

      • kanis avatar
        kanis @ ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. 18/11/2009 08:11:06

        ΦΩΤΙΕ ΑΘ.

        Από ποιόν σε ποιόν μετέφερε τον φάκελλο,που περιείχε ποιανού την έρευνα;

        • FotisAthan avatar
          FotisAthan @ kanis 18/11/2009 10:23:43

          Στόν Κοντομηνά

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 18/11/2009 10:34:03

          Τα στοιχεία ποιός τα μάζευε;

    • loretta avatar
      loretta @ Aris M. 18/11/2009 15:35:38

      ο γερσιμος ....ας μας πει το εργο του !!

  4. kanis avatar
    kanis 18/11/2009 08:08:57

    Κι ύστερα λέει η Μητσοτακοπαρέα, ότι στήριζε τον Καραμανλή. Χθεσινή τακτική τους, να βγαίνουν στα κανάλια και να προβαίνουν σε δηλώσεις κατά του ΚΚ. Χθες Γιακουμάτος στο ΕΧΤΡΑ και Κασσίμης στο ΜΕΓΚΑ.
    Σήμερα ποιος έχει σειρά;

    • Κεραυνός avatar
      Κεραυνός @ kanis 18/11/2009 08:19:06

      Φυσικά και τον στήριξε σε όλα, τουλάχιστον οι φίλοι του Καραμανλή έβγαζαν που και που καμιά φωνή διαμαρτυρίας η Μητσοτακοπαρέα έλεγε οτι τα πάντα είναι τέλεια.

      • kanis avatar
        kanis @ Κεραυνός 18/11/2009 08:37:42

        Αλλο τι λέγανε, αλλο τι κάνανε υπογείως! Τώρα, δεν μπορούν, να κρατηθούν και τα μαρτυράνε κιόλας!
        Και γιατί να τον κρυψουνε, άλλωστε...;

      • loretta avatar
        loretta @ Κεραυνός 18/11/2009 15:36:59

        Κεραυνε μην εισαι τοσο σιγουρος για την στηριξει του γιακουματου προς τον Κ.Κ.(Οσο κυβερνουσε)

    • Υ. avatar
      Υ. @ kanis 18/11/2009 11:49:42

      Σκέψου δε ότι ο τύπος αυτοχαρακτηρίζονταν και ως θιασώτης της λαϊκής δεξιάς, και ακραιφνής Καραμανλικός. Α ρε βρεγμένη σανίδα που θέλετε!

      • loretta avatar
        loretta @ Υ. 18/11/2009 15:38:22

        Υ την καρεκλα του φροντιζε κανενανα αλλα...ας μας πει τα μεγαλο εργο που παρήγαγε ως υφυπουργος!!

  5. anetos avatar
    anetos 18/11/2009 08:12:15

    εχει το βλέμμα της απόλυτης βλακείας

  6. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 18/11/2009 09:23:10

    ΕΙΠΑΝ ΤΟΥ ΤΡΕΛΟΥ ΝΑ ΧΕΣΕΙ,ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΞΕΚΩΛΩΘΗΚΕ.

  7. γ.μ. avatar
    γ.μ. 18/11/2009 10:09:41

    πέρα από αυτές τις γελειότητες είπε κάτι για το διαμερισματάκι (250 τ.μ.) που έχει νοικιάσει από τη μητρόπολη για περισσότερα από 40 χρόνια?άθλιο υποκείμενο που ρεζιλεύει καθημερινά την παράταξη!!!!!!!!!!!!

  8. Σαος avatar
    Σαος 18/11/2009 10:38:56

    Τα κόμματα πάντα είχαν και θα έχουν κάτι τέτοιους γραφικούς σαν τον Γιακουμάτο, τον Κουλούρη, τον Πανίκα/Ζορρό για γελωτοποιούς και τηλεπαραθυροφωνακλάδες!

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ Σαος 18/11/2009 10:52:52

      Aς είναι καλά τα πουλημένα και φτηνιάρικα κανάλια μας που καλούνε τέτοιους μήπως ανεβάσουν τα νούμερα. Αν καλούσαν σοβαρούς, αυτοί δε θα είχαν λόγο ύπαρξης.

    • Krik avatar
      Krik @ Σαος 18/11/2009 12:27:40

      Στη ψήφο μας λοιπόν είναι να μην τους στέλνουμε στη Βουλή!!! Έχουμε γεμίσει τη Βουλή μεηλίθιους πλην ορισμένων εξαιρέσεων

      Καλημέρα.....

  9. kanis avatar
    kanis 18/11/2009 11:07:50

    Τώρα κατάλαβα πως και προέκυπτε ο Γιακουμάτος, μόνιμος πανελίστας της "Ανατροπής" του Πρετεντέρη!

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 18/11/2009 11:13:10

    Άλλο ένα παράδειγμα που δείχνει πόσο έχει πανικοβληθεί ο μηχανισμός της Ντόρας: φίλος που εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία μού είπε ότι, πριν από δύο ώρες, του τηλεφώνησαν στο υπηρεσιακό (!) του τηλέφωνο και ζήτησαν κάποιο όνομα, λέγοντας ότι τηλεφωνούν "από το γραφείο της κυρίας Ντόρας Μπακογιάννη". Το εν λόγω όνομα που ζήτησαν είναι του προκατόχου του (στο ίδιο γραφείο), ο οποίος όμως έχει συνταξιοδοτηθεί εδώ και 4 χρόνια!

    Φανταστείτε πόσο λεπτομερή "χαρτογράφηση" έχουν κάνει, ώστε βάλθηκαν να βρουν τους πάντες, ακόμα και συνταξιούχους. Κάτι μου λέει ότι μέχρι και... νεκρούς θα βαλθούν να αναστήσουν!

  11. αρης avatar
    αρης 18/11/2009 11:26:38

    Η ΝΤΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΔ....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΛΓΟΘΑ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ...ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΦΝΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΙΣ 5 ΔΕΚΕΒΡΗ.....ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΝ Β ΓΥΡΟ....

    • kanis avatar
      kanis @ αρης 18/11/2009 11:56:59

      ανταγωνιστής του γιούρι γκέλερ, είσαι;

      • firfirikos avatar
        firfirikos @ kanis 18/11/2009 12:18:58

        ... μήπως εννοείς πως η ντορούλα έχει άκρες και στους mentalists ? Δεν το αποκλείω.

    • Δωρεάν avatar
      Δωρεάν @ αρης 18/11/2009 12:08:21

      και να γίνει έτσι φίλε, πρωθυπουργός δεν θα γίνει ποτέ, όσο υπάρχουν ΝΔκράτες!

      Εγώ το είπα, αν θέλουμε να φύγει το μητσοτακέϊκο πρέπει να βγεί η Ντόρα αρχηγός για να φάει μια χλαπάτσα -15% στις επόμενες εκλογές..... Αλλά ποιός την αντέχει στην προεδρία του κόμματος΄εστω και για μια μέρα!

    • Υ. avatar
      Υ. @ αρης 18/11/2009 12:21:09

      Βοηθός της κυρά-Θοδώρας, της καφετζούς.

      • kanis avatar
        kanis @ Υ. 18/11/2009 12:36:03

        Ασημωμένος, βεβαίως, βεβαίως!

        • Υ. avatar
          Υ. @ kanis 18/11/2009 12:39:08

          Τι προβλέπεται για τις 29, στα λεοντάρια?

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 18/11/2009 12:46:41

          Αμα μάθεις, πες μου κι εμένα που το ψάχνω!

        • Υ. avatar
          Υ. @ kanis 18/11/2009 12:55:26

          Βαρομετρικό χαμηλό.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 18/11/2009 12:58:29

          Ηθικό όμως αετήσιο!

    • Krik avatar
      Krik @ αρης 18/11/2009 12:29:44

      Φίλε μου, δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι η Ντόρα ή ο Αντώνης! Με ενδιαφέρει να εκλεχθεί αυτός ο οποίος έχει μεγαλύτερη αποδοχή από τον κόσμο της ΝΔ!!!

      Οσονούπω, η καλύτερη δημοσκόπηση: οι κάλπες...........

    • Υ. avatar
      Υ. @ αρης 18/11/2009 12:36:34

      Άρα ο Σαμαράς. Συμφωνούμε!

    • Eichmann avatar
      Eichmann @ αρης 19/11/2009 16:34:34

      Ναι,ναι και ύστερα ξύπνησες...

  12. Orestios avatar
    Orestios 18/11/2009 16:16:55

    Επιεικώς απαράδεκτος. Μετά από τέτοια ομολογία απορεί κανείς γιατί έχασε η ΝΔ στις εκλογές?

  13. Aggelos avatar
    Aggelos 18/11/2009 16:22:58

    "ανταγωνιστής του γιούρι γκέλερ, είσαι;"
    Ο Γιουρι Γκελερ ειπε στην εκπομπη οτι θα βγει ο Αντωνης..σε ερωτημα περι των τριων τοτε του Φερεντινου..

    και μετα βεβαια απετυχαν πολλα κολπα των μενταλιστ και μετα απο λιγο πηραν τηλεφωνο για βομβα...οπως ειπαν και στο ραδιο Αρβυλα.να ειναι ευτυχεις που δεν τιναχτικε το στουντιο ολο στον αερα..

  14. kanis avatar