12/05/2010 18:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιάννης Μαυρής : ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚEΣ οι δημοσκοπήσεις



Ο Γιάννης Μαυρής της PUBLIC ISSUE, δηλώνει στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ  :

"Βλέπω δημοσκοπήσεις που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΈΣ δημοσκοπήσεις.Είναι πολύ επηρεασμένες προς μια κατεύθυνση εξυπηρέτησης κάποιων απόψεων.Νομίζω πως ειναι μεγάλος κίνδυνος για τις εταιρίες δημοσκοπήσεων να ΞΑΝΑμπούνε σ αυτή τη διαδικασία της ανοιχτής προπαγάνδας ....... Η αποδοχή των μέτρων δεν ξεπερνά αυτή τη στιγμή το 20 με 25 τοις εκατό του εκλογικού σώματος ..... ενώ το 59 τοις εκατό του κόσμου λέει πως τα μέτρα δεν ειναι μονοδρομος παρά της πλήρους ομοφωνίας των ΜΜΕ περί μονοδρόμου"

Συνεχίζει παρακάτω λέγοντας πως οι 7 στους 10 είναι υπέρ των απεργιών, αλλά από αυτούς οι 6 στους 10 λένε πως δε θα πάρουν μέρος σε αυτές. Επίσης κάνει και έναν προσδιορισμό αυτών που θα λάβουν μέρος στις κινητοποιήσεις, και λέει πως το 80 % των δημοσίων και το 80 % των ιδιωτικών υπαλλήλων θα έπαιρναν μέρος ενώ αυτοί που δεν θα λάβουν μέρος είναι επί τω πλείστον οι νοικοκυρές και οι συνταξιούχοι !!!!

Δεν πρόκειται βεβαίως για κάποια φοβερή διαπίστωση , αλλά η δήλωση αυτη του κ.Μαυρή, έχει την δική της αξία !

http://redflyplanet.blogspot.com/2010/05/e.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 12/05/2010 18:40:35

    σώώώώώωώώώώ΄πα....και παρολίγον να τους πιστέψω

  2. ωχαδελφέ avatar
    ωχαδελφέ 12/05/2010 18:53:24

    δεύτερη φορά τους εκθέτει δημοσίως και μπράβο του!

  3. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 12/05/2010 18:55:15

    Οι σκεπτόμενοι έχουν γνώση. ΜΜΕ, αίσχος, ξεφτίλα, είναι και τα τρία συνώνυμα !

  4. Orestios avatar
    Orestios 12/05/2010 19:02:54

    Μάλλον δεν μπορούν να κάνουν αλλα μαγειρέματα, εξαιτίας μαζικής απόρριψης από τους Έλληνες της Κυβέρνησης. Κρατήθηκαν μέχρι τώρα αλλά προκειμένου να καλύψουν την καλή τους φήμη εγκαταλείπουν το GAP.
    Να μην ανησυχούν. Μεσ'τη φυλακή είν'ωραία, άμα έχει καλή παρέα.

  5. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 12/05/2010 19:05:38

    ΠΩ ΠΩ ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ....
    Γιά ψάξτε να δείτε ποιος ήταν ο Γκάλοπ....

  6. nick name@ta lefta iparhoun.gr avatar
    nick name@ta lefta iparhoun.gr 12/05/2010 19:08:21

    ποιά συναλαγή έχει κάνει κάτω από το τραπέζι ο ΓΑΠ με τα ΜΜΕ ? αυτό θα το δούμε όταν αρχίσουν να αποδίδουν τον φόρο 20% στις τηλεοπτικές διαφημίσεις, θα τον αποδώσουν ολόκληρο ή θα κρατάνε από ένα ποσοστό μέχρι και ολόκληρο!!
    Πλήρωνε κορόιδο λαέ ! οι καναλάρχες δεν πρέπει να δώδουν πάλι ούτε σεντσ , η προσφορά τους στην σωτηρία της πατρίδας είναι μεγαλύτερη ,στηρίζοντας τον μεσία ΓΑΠ και τους 12 Μαθητές αυτού.
    Το 20% ας το μοιράσουν οι δημοσκόποι και οι καναλάρχες!!

  7. panos33 avatar
    panos33 12/05/2010 19:33:41

    αυτος ο γελιος θεμος με την γκεμπελιστικη φυλλαδα του αραγε ακουει?και απορω με τον ογκο των αναγνωστων του.......

  8. Ενας αθώος avatar
    Ενας αθώος 12/05/2010 20:28:04

    Και ποιός είναι ο Μαυρής που πρέπει να κάνουμε ευαγγέλιο αυτά που λέει; Τι διακινδυνεύει ο Μαυρής λεγοντας αυτά που λέει, γιατι οι δημοσκοπικές εταιρίες επωμίζονται την ευθύνη της ερευνάς τους. Μη τρελεθούμε και τελείως εδω μέσα!

  9. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/05/2010 22:26:17

    Εμείς κύριε Μαυρή μας τι άλλο να κάνουμε, απ΄το να κουνάμε το κεφάλι μας;Το καταλαβαίνουμε ,επιχειρήσεις έχετε και πρέπει να επιβιώσετε.Οσο όμως εξακολουθείτε να είσθε και με τον 'χωροφύλαξ' και με τον 'αστυφύλαξ',δεν είναι βέβαιον ότι θ'αποφύγετε κι εσείς τον συρμό της γιαουρτοδιακόσμησης.Γιά κυττάχτε χρυσά μου να καθαρίσετε τον οίκο σας,πρώτα .Γιατί το μόνο ερώτημα που ακόμα δεν έχει τεθεί από μερικούς συναδέλφους σας,(που με τόνα μάτι κυττάζουν τον μανάβη και με τ'άλλο τον μπακάλη),είναι τι ..'στάση' προτιμούν οι οπαδοί ανά κόμμα.

  10. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 12/05/2010 22:53:08

    Ερώτηση.
    Σας έχουν πάρει ποτέ τηλέφωνο για δημοσκόπηση κατα τις απογευματινές ώρες?

  11. Stasa avatar
    Stasa 13/05/2010 03:53:45

    ωωωωωω!! πέφτω από τα σύννεφα!!!!

    ΔΕΝ το είχα πάρει χαμπάρι και εγώ. και οι φίλοι/συγγενείς /συνάδερφοι/γείτονες.

    (μα πόσο μαλaκες είστε!!!!)

  12. ok avatar
    ok 13/05/2010 08:38:12

    ο Μαυρής είναι αυτός που πετυχαίνει κάθε αποτέλεσμα, δεν συμβιβάζεται με το αφεντικό που παραγγέλνει τη δημοσκόπηση και εξαιρετικός πανεπιστημιακός.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ ok 13/05/2010 11:39:32

      Ο Mαυρής και η Rass.Εχεις δίκιο.Ν'αντιδράσει όμως και να καθαρίσει τα του οίκου του,αν δεν θέλει να τον πάρουν κι αυτόν τα σκάγια.

  13. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 13/05/2010 11:48:47

    Η επιστροφή των Πανελλαδικάριων Τζεντάι!