#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/07/2010 20:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γεύμα Ντόρας - Μάνου



Η κα. Μπακογιάννη συνέτρωγε σήμερα το μεσημέρι στο «roof garden» της «Μεγάλης Βρετανίας»  με τον πρώην υπουργό του πατέρα της, πρώην  Βουλευτή Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ, ισόβιο  Πρόεδρο των «Ταύρων»,  και εκλεκτό του Συγκροτήματος του Αλαφούζου, τον, Στέφανο Μάνο.

Όπως έχει γράψει ήδη το Antinews προφανώς και σχεδιάζουν  μαζί την...ανασύνθεση των Νεο-φιλελευθέρων.

Η κ. Μπακογιάννη θέλει οπωσδήποτε τον κ. Μάνο στο υπό εκκόλαψη κόμμα της επειδή πιστεύει ότι ο τελευταίος διαθέτει  κομματικό μηχανισμό (!!!),  ισχυρή πρόσβαση στον επιχειρηματικό κόσμο και φιλελεύθερο προφίλ!

Για τον κ.Μάνο δεν έχουμε καμιά αμφιβολία. Πάει όπου τον προσκαλούν, αρκεί η πρόταση να είναι ενδιαφέρουσα.

Υποθέτω ο,τι  σύντομα θα έχουμε ανακοινώσεις...

Αν η κ.Μπακογιάννη στελεχώσει το κόμμα της με τους πρώην υπουργούς του Μητσοτάκη,  φαντάζεσθε τι νέα πρόσωπα έχουμε να δούμε και τι το καινούργιο θα προσκομίσουν στην πολιτική ζωή της χώρας!

Ο αδιάκριτος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. laiki vasi avatar
    laiki vasi 01/07/2010 20:16:16

    Τώρα αρχίζει η πραγματική αντιπολίτευση!

    • aengus avatar
      aengus @ laiki vasi 02/07/2010 12:42:00

      Ναι!
      ΠΟΔΙ-ΠΟΔΙ ΜΕ ΤΟ ΒΟΔΙ !

  2. lpap avatar
    lpap 01/07/2010 20:26:28

    Καλά άμα πάρει το Μάνο θα μείνει μόνη!!!!!Αν είναι δυνατόν!! Αυτοκτονεί πολιτικά, γεγονός, αλλά και με τέτοιο τρόπο; Τι να πει κανείς; Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι!! Και να ταν κι ο πιο συμπαθής άνθρωπος στον πλανήτη, να πεις!! Αλλά αυτόν; Τι του βρίσκουν όλοι δεν μπορώ να καταλάβω!! Τόσο κεφάλαιο είναι!! Κι είμαστε ως χώρα στην αργή ταχύτητα ακόμα;
    Και μια ερώτηση: πόσο κοστίζει ένα γεύμα στη Μ. Βρεττανία; Από περιέργεια ρωτάω, γιατί αν τύχει ποτέ να φάω εκεί σίγουρα θα με κερνάνε!!

    • Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! avatar
      Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! @ lpap 01/07/2010 21:37:28

      συναντήθηκαν οι φωστήρες της πολιτικής. Ο Μάνος κατέστρεψε τις 60 μεγάλες βιομηχανίες της χώρας με την νομοθεσία του 1083 του 1980 και τα πανωτόκια του (βρείτε την νομοθεσία και δείτε τις υπογραφές). Η δεν Ντόρα ποτέ μην ξεχνάτε το ΝΑΙ που είχε πει στο σχέδιο ΑΝΑΝ

  3. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 01/07/2010 20:41:55

    Ανδριανόπουλος δεν είναι ο επόμενος στην σειρά;
    Καλή ψήφο Πειραιά...

    • GREKO avatar
      GREKO @ ΒΡΑΧΟΣ 03/07/2010 16:13:52

      ΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΠΗΔΗΣΕ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 01/07/2010 20:46:25

    Ναι. Και μετά ἐχει συνέντευξη στον Πάσχοντα Μανδραβέλη για τη συμβολή του Χάγιεκ στην εξέλιξη του φιλελευθερισμού.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Γιάννης Φαίλτωρ 02/07/2010 10:06:17

      lol lol lol @ "Πάσχοντα"!
      Έγραψες!

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 01/07/2010 20:49:50

    Μαρία Δαμανάκη Μίμης Αδρουλάκης Κοντογιαννόπουλος Βασίλης

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Aris. A 01/07/2010 20:56:58

      Και έλεγα ποιους είχα ξεχάσει...

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ ΒΡΑΧΟΣ 01/07/2010 21:51:13

        ...τον Γρυλάκη και τον Μαμανέα..

  6. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 01/07/2010 21:00:39

    Από ότι υπέπεσε στην αντίληψη μου , υπάρχει μήνυμα στα Ντοράκια, για ραντεβού στις 7:00 μ.μ , στις 5 του μηνός στο Μ.Βρεττανία.
    Νέα Ελλάδα, Νέα Ελπίδα, θα σας γελάσω...
    Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; Η πηγή μου είναι απολύτως αξιόπιστη, αλλά είναι μόνο μία.Διαστάυρωση;

    • diasapollon avatar
      diasapollon @ ΒΡΑΧΟΣ 01/07/2010 23:50:18

      Νέα Ελλάδα και νέα πράσινα άλογα

  7. Orestios avatar
    Orestios 01/07/2010 21:05:48

    Η μάζοξη των αγροφυλάκων. Νεοφιλελεύθεροι σοσιαλιστές αβαντάρουν το ΠΑΣΟΚ. Τα γνωστά δηλαδή.

  8. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/07/2010 21:20:17

    Χαχχαχα θα κλά.ουμε στο γέλιο.

    Σε τον Κούλη πότε θα συναντηθεί;

  9. Μisha avatar
    Μisha 01/07/2010 21:23:54

    Kρεμάστε σκόρδα στα μπαλκόνια, βάζετε σταυρό κάτω από το μαξιλάρι, κρατάτε και κανένα πάσσαλο, ραντίζετε με αγιασμό πρωι βράδυ τα σπιτικά σας.
    Στα τμήματα αιμοδοσίας των νοσοκομείων πρέπει να βάλουν διπλοβάρδιες τα βράδια. Ο Στρος Καν βρήκε την παρτενέρ που έψαχνε μια ζωή.

  10. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 01/07/2010 21:25:04

    Η πολιτική Μάνου συνοψίζεται σε 4 λέξεις:

    Απολύστε. Απολύστε τους όλους.

    και βέβαια τα λεφτά που θα εξοικονομηθούν στους τίμιους πλην φτωχούς εργοδότες για επενδύσεις στην Ελβετία...

  11. Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! avatar
    Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! 01/07/2010 21:42:33

    προκαλώ τον Μάνο να διαβάσει την νομοθεσία που είχε υπογράψει 1083/1980 και να καταλάβει τι κατέστρεψε έστω και μετά από 30 χρόνια. Ποτέ δεν είναι αργά για τους αυτιστικούς.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! 01/07/2010 22:05:12

      Ως και το ελληνικό μπετόν ήθελε να το κάνει. Τι να πρωτοθυμηθούμε.

  12. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/07/2010 21:57:01

    Ο κ. Σκυλακάκης εξέχων στέλεχος των "Ταύρων" του κ.Μάνου καθώς κι έμπιστος της οικογενείας Μητσοτάκη, διατελέσας και γενικός γραμματεύς ΥΠΕΞ επί Υπουργίας της κας Μπακογιάννη, νυν ευρωβουλευτής και διαμορφωτής απόψεων περί τα ελληνικά -σύμφωνα με την Μητσοτακική άποψη, πάντα- εν Ευρώπη, δεν παρέστει στο γεύμα ή, απλά, μόνο το κανόνισε;

  13. tony avatar
    tony 01/07/2010 23:00:46

    Η πολιτική Μάνου συνοψίζεται σε 4 λέξεις:

    Απολύστε. Απολύστε τους όλους.
    Λογικό μου ακούγεται αν μιλάει για τους δημόσιους υπάλληλους.
    Και εγώ αυτής της γνώμης είμαι.

  14. deldio avatar
    deldio 01/07/2010 23:48:16

    Ο επόμενος είναι ο Μαρκουλάκης από τη Δράση (όχι την Άμεση!). θα πέσει πολύ γέλιο με το κόμμα Μπακογιάνη που ήδη παίρνει 9% (!) στις δημοσκοπήσεις, χωρίς να έχει ιδρυθεί ακόμη! Πολύ γέλιο θα πέσει και με το άλλο κόμμα-ανάχωμα του Κουβέλη που παίρνει 5% (!) στις δημοσκοπήσεις. Δεν θα βρεί κανείς από τους δύο ούτε την ψήφο του, διότι δεν εκφράζουν απολύτως τίποτε στην κοινωνία, δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι ενώ το ΠΑΣΟΚ παίρνει αυτά τα πρωτοφανή μέτρα σε βάρος του κόσμου, εντούτοις εμφανίζονται να διαλύονται τα άλλα κόμματα. Πάντως στα σοβαρά για να επισπευσθεί η ίδρυσή αυτών των δύο (απο)κομμάτων, αυτό σημαίνει ότι η διαρροή ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ είναι μεγάλη και βιάζονται να μαντρώσουν τους δυσαρεστημένους και να τους ξαναφέρουν πίσω από την άλλη πόρτα.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ deldio 02/07/2010 00:11:26

      Εννοείς τον Μαρκουλάκη, τον ηθοποιό, που παραγόντιζε μέσω ΣΑΚΑ, από την γνωστή παρέα του Βερνίκου,από τα δήθεν "νέα τζάκια", που δήλωνε, ότι οι απόφοιτοι του ΣΑΚΑ μόνο δικαιούνται, να διοικούν την χώρα κι οι "πλούσιοι", που δεξιώνονται στο ΑΒΕΡΩΦ, να κάνουν ότι γουστάρουν;;;

      Μπορεί να μη ζει ο Τάσος Λιγνάδης, αλλά τουλάχιστον υπάρχει ακόμη ο Χρήστος Γιανναράς, να μας προφυλάξει από κάτι...τέτοιους!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ deldio 02/07/2010 11:24:54

      Οι δύο αυτοί χώροι, νεοφιλελεύθερη Δεξιά και "ανανεωτική" Αριστερά είναι ουσιαστικά ο εξής ένας. 80% των στελεχών και των ψηφοφόρων είναι κάτι δήθεν των Βορείων Προαστίων, νεόπλουτοι των 90's, όλοι με τα παιδιά τους στου Μωραϊτη και το Κολλέγιο Αθηνών, που μιλούν τα ελληνικά με μία συγκεκριμένη "αξάν" για να δείξουν ότι δεν είναι σαν τον χύδην όχλο.
      Με γεια τους με χαρά τους, να φτιάξουν επιτέλους τα κόμματά τους, να κριθούν στις εκλογές και να πάψουν να μας ζαλίζουν επειδή έχουν πιάσει όλα τα καλά πόστα στα ΜΜΕ.

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ ΒΙΣ 02/07/2010 14:25:48

        Κατέχουν βέβαια, και το σημερινό Υπουργείο Πολιτισμού ...για να μην ξεχνιόμαστε!
        Δεν είναι λοιπόν περίεργο, που δεν γνώριζαν, ποιός είναι ο Σπαθάρης κι αρνήθηκαν, ως εκ τούτου να του πληρώσουν την κηδεία!
        Αυτά με Μίκυ Μάους κι Ουολτ Ντίσνευ μεγάλωσαν !
        Αυτά θεωρούνε άλλωστε και πολιτισμό!

  15. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 02/07/2010 01:23:15

    Η κα Μπακογιάννη μαζεύει και μετράει τα "κουκιά" που είχε σπείρει δεξιά και αριστερά όταν μεθοδικά αποδυνάμωνε τη Ν.Δ. επί Καραμανλή, για να δει αν το σακούλι της μπορεί να το εξελίξει σε κόμμα!
    Τους στράβωσε το σχέδιο τον περασμένο Νοέμβριο και τώρα το έχουν ρίξει στα γεύματα εργασίας, πίνοντας και κανένα ποτηράκι μπας και καταπιούν πιο εύκολα τη νίλα που τους έκανε ο Αντώνης!

  16. Οmnes vulnerant ultima necat avatar
    Οmnes vulnerant ultima necat 02/07/2010 01:56:29

    Αντε και τον Ανδριανόπουλο το άλλο αποπαίδι..
    Μωραίνει Κύριος ους βούλεται απωλέσαι..

  17. Lewnidas avatar
    Lewnidas 02/07/2010 08:39:39

    αυτος ειναι χειροτερος και απο τον μπαγεβιτσ.

    αντε στις μεθεπομενες και το ΚΚΕ

  18. mitikas avatar
    mitikas 02/07/2010 09:02:00

    Χθες βράδυ MEGA Κουβέλης,ΑΛΤΕΡ Καρατζαφέρης,σήμερα το πρωί MEGA Ντόρα...
    Όλη η ορχήστρα στο πάλκο!!!

  19. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 02/07/2010 09:02:59

    Πώς να έμοιαζε άραγε ο κόσμος από εκέι ψηλά; σίγουρα από το roof garden όλα τα έγχειρήματα μοιάζουν έυκολα και όλα τα προβλήματα λυμένα. Οπως λέει και ο Κώστας Χατζής, "όταν κοιτάς από ψηλά, μοιάζει η γή μιά ζωγραφιά...
    Δημήτρης Κοκκαλάκης.

  20. Στέργιος avatar
    Στέργιος 02/07/2010 10:10:55

    Ωραία φωτογραφία, αυτή με τον Μάνο, αλλά εγώ προτιμώ την άλλη όπου έπλαθε κουλουράκια. Μπορεί κανείς να μου πει ποια ή ποιες ακριβώς βιομηχανίες βοήθησε ο κ. Μάνος να αναπτυχθούν; Γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι ο άνθρωπος που θέλει να μας διδάξει πώς να σώσουμε την οικονομία μας από όπου πέρασε άφησε πίσω του στάχτη και μπούρμπερη.

  21. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 02/07/2010 10:19:35

    Ο Μητσοτάκης πρέπει ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να διωχθεί κλωτσηδόν από τη Νέα Δημοκρατία, τη στιγμή που η κόρη του πάει να κάνει κόμμα εναντίον της ίδιας της Νέας Δημοκρατίας.
    Επίτιμος "πρόεδρος" ή επίτιμος "εφιάλτης";
    Τί κάθεσαι και τον κοιτάς και εσύ ρε Σαμαρά;
    Κότα είσαι σαν τον Κ.Κ.;
    Kαθόσαστε όλοι σούζα όλοι στην Αγία Οικογένεια;
    Η Μαφία είναι και φοβάσαι μή σου στείλουν τίποτε μπράβους να σου σπάσουν τα γόνατα;
    Τί θα σου κάνουνε χειρότερο από αυτό που ήδη σου κάνουνε με τα κανάλια τους;
    Ντροπή.
    Δεν φοράς παντελόνια;

    • AUD avatar
      AUD @ μας δουλεύουν 02/07/2010 11:15:43

      μεγάλε να τα ξαναπείς και ακόμη περισσότερα!!!

      Δεν ξέρουν στην ζωή τους να κάνουν κάτι άλλο αυτοί, ειδικά η κόρη??? Γεννήθηκαν να διψούν για καρέκλα και εξουσία με όποιο κόστος????....

      ποιοι είναι τελικά αυτοί, ποια είναι αυτά τα υποκείμενα και υπανθρωπάκια που λέγονται ‘έλληνες’ που τους εκφράζει η Ντόρα και ο Μπαμπάς??
      Δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν οι εκφραστές αυτοί σήμερα μετά από όλα αυτά, να υπάρχουν άνθρωποι και να τους υποστηρίζουν και να τρέχουν από πίσω…

      Έλληνα ξύπνα…!!!

  22. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/07/2010 11:17:58

    Επιτέλους, ας φτιάξουν οι νεο-φιλελεύθεροι στην Ελλάδα ένα κόμμα, με τρανταχτά ονόματα, για να καταμετρηθεί τουλάχιστον η δύναμή τους. Θα το δεχτώ μετά χαράς, για να πάψει η φημολογία. Γιατί αν πιστέψει κανείς το Συγκρότημα Αλαφούζου, αυτοί εκπροσωπούν τουλάχιστον το 40% των Ελλήνων. Ιδού η Ρόδος...

    • aengus avatar
      aengus @ ΒΙΣ 02/07/2010 12:44:40

      5.5% μαζί με τον Κωλοτούμπα !

  23. armageddon avatar
    armageddon 02/07/2010 12:58:30

    Οι αποστάτες πάνε χέρι χέρι ....

    • ares avatar
      ares @ armageddon 03/07/2010 00:47:50

      Μακάρι να είχε δειπνήσει ο Σαμαράς με τον Μάνο. Ο Μάνος δεν είναι λαμόγιο. Αυτό που τον χαρακτηρίζει και τον κάνει αντιπαθή σε πολύ κόσμο είναι ότι προτάσσει την αποτελεσματικότητα του έργου και την υγεία του οργανισμού για τον οποίο έχει την ευθύνη από την άνεση αυτών που τον υπηρετούν. Είναι πραγματικός φιλελεύθερος και δημοκράτης σε όλα, ευφυής, πρακτικός, ανεξάρτητος και δεν είναι αρχομανής. Θα ήταν πολύ ευεργετική η συνεργασία του με την ΝΔ του Σαμαρά.