#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/05/2010 22:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Γεωγραφική ιδιαιτερότητα» τα ελληνικά νησιά για τον Πάγκαλο !!!



Ο μοιραίος άνθρωπος των Ιμίων που με την στάση του εκείνη την μοιραία νύκτα συνέβαλε στην διαμόρφωση των «γκρίζων ζωνών» στο Αιγαίο ξανακτύπησε. Και δήλωσε σήμερα ότι «όπου υπάρχει διαφωνία για τον καθορισμό εδαφικών λεπτομερειών ή γεωγραφικών ιδιομορφιών, η λύση πρέπει να δίνεται από τρίτους, εντεταλμένους προς τούτο, με βάση το Διεθνές Δίκαιο».

Ο όρος «εδαφική λεπτομέρεια», ή «γεωγραφική ιδιομορφία» συνιστά 100% υιοθέτηση των τουρκικών ισχυρισμών που υποστηρίζου ότι τα ελληνικά νησιά αποτελούν τάχα συνέχεια της υφαλοκρηπίδας της Ανατολίας μια ιδιαιτερότητα δηλαδή της Φύσης!!!

Οι δηλώσεις του κ. Πάγκαλου βρίσκονται επίσης σε ευθεία γραμμή με την Συμφωνία της Μαδρίτης στην οποία επίσης συνέβαλε και η οποία αναγνωρίζει για πρώτη φορά ζωτικά συμφέροντα της Τουρκίας στο Αιγαίο.

Μήπως πρέπει να συσταθεί Εξεταστική Επιτροπή της Βουλής για αυτά που έγιναν σήμερα;

Διαβάστε κι αυτό: Ο κ. Πάγκαλος αναγνωρίζει εδαφικές διαφορές με την Τουρκία που πρέπει να λυθούν από τρίτους !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τάσος avatar
    τάσος 14/05/2010 22:52:51

    τριάντα χρόνια λήστεψαν, ρήμαξαν, έκαψαν, λεηλάτησαν, ξεφτίλισαν και χρεωκόπησαν τη χώρα. τελικά την παρέδωσαν και τα φόρτωσαν όλα στον καραμανλή. εμ πέντε χρόνια τους τάιζε γιά, τώρα πρέπει να κάτσει και να τον χέσουν. φόλα στους σκύλους.

  2. BlueSky avatar
    BlueSky 14/05/2010 22:53:15

    Αίσχος στον ανθέλληνα...................

  3. Μούσα avatar
    Μούσα 14/05/2010 22:56:12

    Η σημερίνη στάση του επιβεβαιώνει οτι είναι απόγονος Τουρκαλβανών που πολεμησαν εναντιον των Ελληνων στο πλευρο των Τουρκων κατα την διάρκεια της επανάστασης.
    Γι΄ αυτο και νιώθει 'εθνική ντροπή' οταν πρεπει ν΄αγορασει οπλα για να πολεμήσει τους συμπατριώτες του.
    Τιποτα δεν είναι τυχαίο.
    Ειχε δικιο ο Γιωργακης οταν ελεγε οτι πολλοι στο κοινοβουλιο δεν είναι Ελληνες.
    Απο μικρο και απο τρελο μαθαίνεις την αληθεια.

  4. ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ avatar
    ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ 14/05/2010 22:58:45

    Δηλαδή σε μετάφραση λέει ότι για Ελληνικά εδάφη, για Ελληνικά υπεδάφη, και για Ελληνικές θάλασσες θα αποφασίσει το δικαστήριο της Χάγης;

    ΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧα

    Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο με δημοψήφισμα των γηγενών Ελλήνων.

    Ότι κερδίθηκε με πόλεμο δεν θα χαθεί με υπογραφές τζιτζιφιόγκων.

    Τα κόμματα δεν έχουν την νομιμοποίηση για καταφυγή σε υπερεθνικούς οργανισμούς και διαιτησίες.

    Το κόμμα που θα καταφύγει στη Χαγη είναι υπόλογο για εσχάτη προδοσία.

  5. anhsyxos thrakas avatar
    anhsyxos thrakas 14/05/2010 23:06:13

    Ε Ξ Ε Τ Α Σ Τ Ι Κ Η Ε Π Ι Τ Ρ Ο Π Η Γ Ι Α Τ Α Ε Θ Ν Ι Κ Α Τ Ω Ρ Α...!! Πού είναι ο πολιτικός και ο πνευματικός κόσμος...?Που είναι ο κυρίαρχος λαός..? Που είναι τα κόμματα της αντιπολίτευσης...?Που είναι η δικαιοσύνη..?Οι βουλευτές από τα νησιά του Αιγαίου τουλάχιστον θα έπρεπε να ξεσηκωθούν. Οι άνθρωποι είναι εντεταλμένοι ΠΡΟΔΟΤΕΣ...!!!

  6. GreenHorses avatar
    GreenHorses 14/05/2010 23:59:01

    Λαγός... ρίχνει για να ψαρέψει αντιδράσεις.

  7. triptokarudos avatar
    triptokarudos 15/05/2010 00:02:03

    ΤΟ DNA σου κ. Αντιπρόεδρα του G.A.P (OF MARGARET) ΄
    ίδιο και πανομοιότυπον μετά του παππού σου
    ιδίως στις τελευταίες του μεγάλες του συλλήψεις
    εκεί στην πρώτη γερμανική κυριαρχία

    Φυσικά περί υστεροφημίας στην πασοκική κοιλάρα σου

    ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ
    έτσι δεν είναι αντιπρόεδρα;

  8. vassilis avatar
    vassilis 15/05/2010 00:13:14

    Ιδιαιτεροτητα της ανθρωπινης φυσης ειναι ο Παγκαλος.Η φυση προβλεψε τα νησια να ειναι νησια καμια ιδιαιτεροτητα δεν εχουν.

  9. τάσος avatar
    τάσος 15/05/2010 00:21:53

    "Έχω τον συντονισμό της επίσκεψης, γιατί ειλικρινά θέλουμε να βοηθήσουμε αυτή την φτωχή χώρα στη δύσκολη συγκυρία που βρίσκεται".

    Αhmet Davutoglu, υπουργός Εξωτερικών της Τουρκίας, προσκεκλημένος ως κεντρικός ομιλητής σε...
    συνέδριο που διοργανώθηκε από το Κέντρο Σπουδών Νοτιοανατολικής Ευρώπης του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης με θέμα την τουρκική εξωτερική πολιτική.

    Διαβάστε περισσότερα:
    http://taxalia.blogspot.com/2010/05/h_7108.html#ixzz0nwPPWjCY

    • τάσος avatar
      τάσος @ τάσος 15/05/2010 01:13:54

      κι ένα τραγουδάκι για τον παιδαρά γιατί είναι και μεγάλος τραγουδιστής και ομορφόπαιδο και δεν ξαναγράφω τίποτα.

      http://www.youtube.com/watch?v=hGNnHUZmQpE&feature=related

  10. anonymous avatar
    anonymous 15/05/2010 02:29:00

    Σήμερα η μόνη γεωγραφική ιδιαιτερότητα στη χώρα είναι το αιδοίον της Κυρίας (Ν)τούβλη.
    Σε αυτή την κυβέρνηση πάνε όλα δεξιά. κάθε φορά που σκαρώνει μια βρωμιά ρίχνεται στην αγορά και καινούρια τσόντα.

    Εχτές το βράδυ είχε λέει ουρές στην Ομόνοια και μεταξύ άλλων την αγόρασε κι ένας Βο(υ)λευτής. Εκεί κατάντησε ο Έλληνας.

  11. Orestios avatar
    Orestios 15/05/2010 03:52:04

    Το δόγμα Πάγκαλου.
    http://www.youtube.com/user/defixioN#p/u/195/8h254SgpzrM

  12. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2010 08:35:24

    Υπάρχει ακόμα κανείς σοβαρός ..εκτός τον ΓΑΠ που τον έχρησε αντιπρόεδρο του.. …να ασχολείτο και να τον λαμβάνει υπ όψη …χιχιχ

  13. δημητρης avatar
    δημητρης 15/05/2010 08:38:40

    Η ΔΡΑΓΩΝΑ ΘΑ ΚΑΘΕΤΕ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΕΡΤΟΓΚΑΝ

  14. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 15/05/2010 10:10:37

    Κανένας δέν λέει ὅτι ἡ Ἑλλάς εἶναι Ἀρχιπέλαγική χώρα.Τσούζει τό θέμα.Οὔτε ἡ άντιπολίτευσι δέν μιλᾶ.Τόσοι πολλοί μαζεμένοι πατριῶτες ἔνθεν κἀκεῖθεν!
    Ὁσον ἀφορᾶ τόν κοιλαρᾶ γυμνοσάλιαγκα,δέν τοῦ καίγεται καρφί ἄν δωθοῦν τά ἀνατολικά νησιά στήν γείτονα(μαύρη ὥρα καί Βυζαντινή ἠλιθιότης πού τούς ἔφερε ἀπέναντι)ἀρκεῖ νά τρώη ἥσυχα καί νά ἀναρριχᾶται ἀφήνοντας πίσω του τό γλοιῶδες ἴχνος του.
    Νά γνωρίζουν ὅμως οἱ μεμέτηδες πώς τά νησιά δέν θά τά πάρουν ἐφ΄ ὅσον ὑπάρχει ἔστω καί ἕνας Ἕλληνας.

  15. Σαος avatar
    Σαος 15/05/2010 11:42:07

    Καλά, ο Πάγκαλος έχει δηλώσει (υπάρχουν οι δηλώσεις στον Ιο της Ελευθεροτυπίας) πως είναι αλβανός, οπότε είναι λογικό να υποστηρίζει την φιλική, προς την Αλβανία, Τουρκία. Το θέμα είναι ποιοι είναι τόσο τενεκέδες που ψηφίζουν αυτό το ανθελληνικό ...

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2010 14:05:37



    Μαρκετινγκ ΠΑΣΟΚ.. παιδια το εχουμε παρει το διπλωμα απ το 80... δε μασαμε. θα φατε ξυλο λεμε εαν συνεχισετε να παιζετε με την εδαφικη μας ακεραιοτητα.

    ΠΠ