01/07/2009 21:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γειτονιά προσέλαβε… security

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 01/07/2009 21:54:00

    Να ευχηθούμε να μην αρχίσουν περιστατικά αυτοδικίας...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/07/2009 22:00:21

    Γίναμε επιτέλους Αμερική!
    Με Ελληνικούς όμως μισθούς και με Ελληνες πολιτικούς.... με ασυλία.

  3. Σκρουτζ avatar
    Σκρουτζ 01/07/2009 22:02:54

    Πλείστα τα καλά της παγκοσμιοποίησης.. για το κεφάλαιο

  4. pizza avatar
    pizza 01/07/2009 22:27:50

    Στην Αμερικη ειναι 250 εκατομυρια και στην Ελλαδα 10. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Που καταντησαμε. Σε λιγο θα ξυπνησουν οι πολιτικοι και θα αρχισουν να μας χρεωνουν εχτρα το μηνα για προστασια απο το κρατος. Γιατι να τα περνουν οι pricate security?

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/07/2009 22:31:16

    @3 pizza, You are obviously not the quickest bunny in the forest, R U?

  6. Lavazza avatar
    Lavazza 01/07/2009 22:33:20

    Πώς να μην προσλάβουν ιδιωτική εταιρεία;

    Αφού όταν στην τηλεόραση ο υπουργός δημόσιας τάξης είπε οτι σκέφτεται να εφαρμόσει το μέτρο "Αστυνομικός της γειτονιάς" η Λιάνα Κανέλλη (ήταν κι εκείνη καλεσμένη) του απάντησε:

    "τι λε ρε που θα μου φέρεις το χαφιέ να βολταρίζει κάτω από το μπαλκόνι μου"!!!!!!!!!!

    Όταν λοιπόν έχεις πολιτικούς που σκέφτονται έτσι πώς να μην προσλαμβάνουν οι γειτονιές ιδιωτικές εταιρείες φύλαξης;;;

  7. Nick avatar
    Nick 01/07/2009 22:35:07

    Κοιτάξ'τε που στο τέλος θα έχουμε και τη Blackwater στις γειτονιές μας.

  8. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 02/07/2009 06:37:32

    Γιατι να μην τα πει αυτα η βουλευτινα του ΚΚΕ; Αυτοι εχουν τωρα τους μουσουλμανους, τα καινουργια τους μελη, να τους φυλανε και να τους προσεχουν - υποθετω οτι η Κανελλη και οι αλλοι βουλευτες του κομματος της δεν εχουν δεχθει να τους φυλανε οι "χαφιεδες" της ΕΛ.ΑΣ, 'η μηπως κανω λαθος;
    Μερικες φορες σκεπτομαι την καταντια του ΚΚΕ, που ζηταει τωρα να εχουν μιναρεδες και νεκροταφεια στη χωρα μας οι μουσουλμανοι λαθρομεταναστες. Και διερωτωμαι, που εισαι μωρε Σταλιν, να δεις τα "κατορθωματα" των υποτακτικων σου στην Ελλαδα!
    Αμ' οι αλλοι, οι Συριζαιοι, αξιωνουν να προσφερουμε και του πουλιου το γαλα στους "φιλοξενουμενους" μας λαθρομεταναστες για να περνουν καλα και να ειναι ευχαριστημενοι.Και οι καημενοι και ταλαιπωρημενοι Ελληνες πολιτες περιμενουν ποτε τα ελληνικα κομματα, που τα πληρωνουν με το αιμα της ψυχης τους, θα δειξουν λιγο ενδιαφερον και γι' αυτους...

  9. marcuze avatar
    marcuze 02/07/2009 12:24:57

    @8 Δεν τους ψηφίζει πια κανένας έλληνας διότι τους πήραμε χαμπάρι οπότε βασίζονται στους μουσουλμάνους και τους ασιάτες. Και το ΠΑΣΟΚ έτσι δεν βγήκε το 2000; Με τα τσαρτερ και τους "ομογενείς";
    Ψηφοθηρία είναι σε τελική ανάλυση η ρητορική τους.Όταν θα μας διώξουν απο τη χωρα μας τότε;

  10. marcuze avatar
    marcuze 02/07/2009 12:25:35

    @8 Δεν τους ψηφίζει πια κανένας έλληνας διότι τους πήραμε χαμπάρι οπότε βασίζονται στους μουσουλμάνους και τους ασιάτες. Και το ΠΑΣΟΚ έτσι δεν βγήκε το 2000; Με τα τσαρτερ και τους "ομογενείς";
    Ψηφοθηρία είναι σε τελική ανάλυση η ρητορική τους.

  11. marcuze avatar
    marcuze 02/07/2009 12:40:25

    Επιχείρηση «σκούπα» πραγματοποίησε xθες το απόγευμα η Αστυνομία σε περιοχές του κέντρου της Αθήνας.
    Στην επιχείρηση, που άρχισε στις 17:30 και η οποία διήρκησε 45 λεπτά, συμμετείχαν 380 αστυνομικοί από διάφορες υπηρεσίες της Ελληνικής Αστυνομίας.

    Κάτι πάει να γίνει. Άνδρες είμαστε ωρέ έλληνες! Στα άρματα ωρέ!

  12. alafroiskiotos avatar
    alafroiskiotos 02/07/2009 13:52:03

    λογικο και αναμενομενο!
    μετα την παιδεια(φροντηστιρια) και την υγεια(φακελακια) τωρα θα πληρωνουμε και την ασφαλεια για δευτερη φορα μετα απο αυτην των φορων!!

  13. ataktos avatar
    ataktos 02/07/2009 15:09:51

    Καλά δεν τους φτάνουν οι 50.000 έλληνες διάφοροι αστυνομικοί και θέλουν άλλους ιδιωτικούς…. Π.χ. βούλγαρους , ….είμαστε για δέσιμο