30/08/2010 12:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΓΑΠ: το ΔΝΤ καταδικάζει μια χώρα στην ...υπανάπτυξη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 30/08/2010 13:13:41

    ναι, μονο τοτε που τα ελεγε δεν ηταν πρωθυπουργος. αντε να μας δω στις εκλογες του νοεμβριου τι θα ριξουμε παλι

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ προβοκατορας 30/08/2010 13:47:18

      Στις εκλογές του Νοεμβρίου είναι όρος επιβίωσης να ρίξουμε το GAP και τους κατοχικούς κολαούζους του εκεί που μας έριξε αυτό, στον Καιάδα.

  2. Γ Καισάριος avatar
    Γ Καισάριος 30/08/2010 13:44:41

    Το ερώτημα είναι το άλλο μπορούσε να κάνει;; Το ότι είναι άσχετος και τα έχει χάσει είναι γεγονός, αλλά τι άλλο μπορούσε να κάνει εκτός αυτό;;

    Όχι πως τον δικαιολογώ, αλλά θα πρέπει να γνωρίζουμε τις επιπτώσεις του τι λέμε και του τι κάνουμε.

    Πάντως όλα στην ώρα τους μην ανησυχείτε, σε 2 χρόνια θα μας χαρίσουν τα μισά χρέη έτσι και αλλιώς.

    http://www.market-talk.net/index.php/id/9070

  3. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 30/08/2010 14:07:52

    Να επέμβει άμεσα εισαγγελέας για τα περαιτέρω.

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Γιάννης Χριστόπουλος 30/08/2010 21:07:30

      Θα κατηγορήσουν και τον εισαγγελέα ότι δεν θέλει την σωτηρία της πατρίδας (όπως μας παρουσιάζουν το Μνημόνιο και το ΔΝΤ τώρα)

      ΘΑ

  4. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 30/08/2010 14:37:02

    «Περισσότερο από την ΒΙΑ, το ΨΕΜΜΑ είναι εκείνο, που σηκώνει σαν ΑΤΛΑΣ τα συμφέροντα. Γιατί, ενώ στην ΒΙΑ τού άλλου μπορείς ίσως να αντιτάξεις την βία την δικιά σου, στο ΨΕΜΜΑ μνέσκεις κατευχαριστημένος και μάπας...!»

    (Γιάννης Σκαρίμπας)

  5. mys avatar
    mys 30/08/2010 14:42:56

    δεν ήξερε δεν ρώταγε

    αλλα θα μου πεις΄έχει πάρει χαμπάρι τι γίνεται

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ mys 30/08/2010 14:52:18

      Δημεύσεις περιουσιών και εκτοπίσεις

  6. akis avatar
    akis 30/08/2010 15:20:32

    dn einai o giorgos...o sosias tou einai.....sumfono me ton kaisara.etsi kai allios i ptoxefsi einai dedomeni.....

  7. Paranoia avatar
    Paranoia 30/08/2010 15:25:51

    Κύττα φάκτορα δεν θα μας πεθάνεις εσύ. Όταν βγάζεις τέτοια βίντεο να γράφεις ότι πρέπει να τα δούμε συνοδεία ιατρικής βοήθειας. Είμαστε και σε ηλικία για εγκεφαλικά.

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 30/08/2010 16:56:15

    Το ζωδιο των διδυμων εχει καποιες ισιαιτεροτητες.

  9. Orestios avatar
    Orestios 30/08/2010 18:18:16

    Προσέξτε την δυσκολία στην λεκτικοποίηση των σκέψεών του.
    Αυτός ο ανίκανος να αρθρώσει μια πρόταση διαχειρίζεται τις τύχες όλων των Ελλήνων.

  10. ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
    ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 30/08/2010 18:30:13

    Προσωπικά δε θυμόμουν αυτή τη δήλωση-ντοκουμέντο της προδοτικής στάσης του ΓΑΠ.Το θέμα όμως κατά τη γνώμη μου είναι άλλο. Δεν περιμένει κανείς από τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ του εθνικού εισαγγελέα Καψή να παίξουν το βίντεο. Η επίσημη Ν.Δ όμως τι κάνει? και οι εφημερίδες που υποτίθεται ότι πρόσκεινται σ΄αυτή? ο Ελεύθερος Τύπος, ο Αδέσμευτος, η Απογευματινή? δεν έπρεπε να το αναδείξουν ως πρώτο θέμα? γιατί, καλό και άγιο το διαδίκτυο, αλλά σε πόσο κόσμο απευθύνεται? πολύ φοβάμαι ότι η Ν.Δ πάει πάσο στο Γιωργάκη και για το " ξεκάρφωμα" που λέμε αναθέτει τη σκληρή αντιπολίτευση σε φίλα προσκείμενα σάιτ. Πόσοι θα δουν άραγε αυτήν την ανάρτηση? που είσαι ρε κόκκινε Πάνο να το κάνεις βούκινο? που οι περισσότεροι έχουν φάει τη φόλα ότι φταίει ο Καραμανλής ( όχι πως δε φταίει και αυτός) και τι καλό που είναι το ΔΝΤ, που θα μας σώσει από τη χρεωκοπία? ? με αυτό το ντοκουμέντο και οι τυφλοί( Πασόκοι) θα δουν επιτέλους το φως τους

  11. Alex avatar
    Alex 30/08/2010 18:35:21

    FactorX νομιχω το WebTv του Antinews θα εχει πολυ πλουσιο και σημαντικο υλικο....δεν βλεπω την ωρα να το γινει και να το κοινοποιησουμε σε οσους περισοτερους χρηστες του διαδυκτιου .

  12. BlueSky avatar
    BlueSky 30/08/2010 18:49:50

    Ψεύτης, υποκριτής, δωσίλογος και οσφυοκάμπτης.....

  13. tony avatar
    tony 30/08/2010 23:24:31

    .....Ψεύτης, υποκριτής, δωσίλογος και οσφυοκάμπτης….......
    Ναι αλλά φέρνει δανεικά και πληρώνει μισθούς και συντάξεις.
    Είναι απλα ο κολοσσός του δανείου.
    Ο μέγιστος δανειζόμενος του πλανήτη.

  14. ΓΣ avatar
    ΓΣ 31/08/2010 00:58:29

    Έτσι του είπανε να πει, έτσι είπε!

    Αυτό είναι το λιγότερο. Το ιδιαίτερα λυπηρό είναι που ούτε οι "εμπειρογνώμονες" του ΔΝΤ έχουν κατανοήσει το πρόβλημα. Το αποτέλεσμα θα είναι μια παταγώδης αποτυχία, που ήδη έχει αρχίσει να γίνεται αντιληπτή από όσους βλέπουν λίγο παραπέρα.

    Ο ΓΑΠ θα πάθει ό,τι κι ο Κωστάκης, που έκανε ακριβώς το ίδιο λάθος, ανακατεύτηκε δηλαδή με δουλειά που δεν την ήξερε!

    • Γ Καισάριος avatar
      Γ Καισάριος @ ΓΣ 31/08/2010 11:39:26

      ++++++++++++

  15. Θέκλα Μεταξά avatar