23/05/2011 14:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΓΑΠ προς «λιγόψυχους» υπουργούς

Μομφή στους υπουργούς του έριξε ο Γ. Παπανδρέου στην εισήγησή του στο υπουργικό συμβούλιο. Ο πρωθυπουργός απευθυνόμενος στους υπουργούς είπε ότι «δεν συγχωρείται λιγοψυχία» και ότι «δεν μας επιτρέπεται να πισωγυρίσουμε».

Ο ΓΑΠ δεν διευκρίνισε ποιοι υπουργοί επιδεικνύουν «λογοψυχία», ωστόσο οι τόνοι είναι δραματικοί στο υπουργικό. Και ο εκνευρισμός των υπουργών είναι διάχυτος – αρκεί να ακούγατε τι έλεγε ο Θ. Πάγκαλος για ένα δημοσίευμα που τον αφορούσε…

Όπως μεταδίδουν τα φιλοκυβερνητικά ΜΜΕ, στο υπουργικό συμβούλιο θα ληφθούν "καίριες αποφάσεις για το πρόγραμμα αποκρατικοποιήσεων και το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 23/05/2011 14:27:30

    Εχει καμερες? Θα βγει σε DVD?

  2. Orestios avatar
    Orestios 23/05/2011 14:30:12

    Nα μην ανησυχεί κανείς στην Κυβέρνηση.
    Όταν θα είναι όλοι στην φυλακή θα μπορούν να πλακώνονται ελεύθερα.

  3. Ιντζεσίλογλου Λάζαρος avatar
    Ιντζεσίλογλου Λάζαρος 23/05/2011 14:33:36

    Το ζήτημα δεν είναι τι μέτρα θα αποφασίσουν να λάβουν; Αλλά τι μέτρα μπορούν να εφαρμόσουν και ιδιαίτερα για τα μέτρα που αφορούν τη μείωση των Δαπανών, διότι από μέτρα για την αύξηση των Εσόδων έχουμε χορτάσει στην μη αποτελεσματηκότητά τους, εξαιτίας τις πτώσεις της αγοραστικής δύναμης των καταναλωτών.Πιστεύω ότι δεν μπορούν να εφαρμόσουν κανένα από τη δέσμη των μέτρων που έχουν την πιθανότητα να μας οδηγήσουν σιγά σιγά στην έξοδο από την βαθιά αυτή δημοσιονομική οικονομική κρίση που αντιμετωπίζουμε. Έτσι η μόνη λύση που θα μας οδηγήσει στην έξοδο είναι οι Εκλογές με επικράτηση του κόμματος της Ν. Δημοκρατίας με πρόεδρο τον Αντώνη Σαμαρά που έχει τη μόνη προγραμματική λύση του προβλήματος, όπως το απόδειξε και το κατέδειξε στο ΖΑΠΕΙΟ ΙΙ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ιντζεσίλογλου Λάζαρος 23/05/2011 15:21:57

      Καλώς τα παιδιά από την Ιπποκράτους. Πάμε για εκλογές?
      Επιτέλους θα ξεφορτωθούμε την άχρηστη κυβέρνηση.

  4. αργυρός avatar
    αργυρός 23/05/2011 14:37:55

    Ο ΓΑΠ έχει ευαισθησίες για την Έλλαδα μην μου πείτε!!!!! Πάντως δεν χρείαζεται να επιμένει να σώσει την Χώρα και στον αυτόματο πιλότο να είχε βάλει την χώρα είναι σίγουρο πως όλοι μας και οι αγόρες θα αντιδρούσαν πολύ καλύτερα απο ότι τώρα με τις ανόητες παρεμβάσεις των υπουργών του.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/05/2011 16:39:44

    Λιγοψυχος = κόττα λειρατη, ετσι να συνεννοουμαστε !

    ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/05/2011 16:56:52

    Παγκαλος :
    "Επειδη ο Γιωργακης εχει μανια να παιζει με ενα κομπιουτερ, το ΠΑΣΟΚ ανακαλυψε τα κομπιουτερ και θα κανουμε τωρα Πολιτικη μεσω κομπιουτερ !"
    Γιαννος :
    "Συντροφισσες και Συντροφοι, για το Σοσιαλισμο αγωνιζομαστε ολοι !"
    ΓΑΠ :
    "Αυτη ειναι η Σοσιαλιστικη μας Συνειδηση"
    ΑΚΗΣ :
    "Συντροφισσες και Συντροφοι, ας ερθουμε τωρα στο τι ειμαστε και το τι θελουμε. Ειμαστε Σοσιακλιστες και Δημοκρατες. Επλιζω να συμφωνειτε !"
    ΓΑΠ :
    "Με το προγραμμα μας υπογραφουμε ενα Συμβολαιο με το λαο, το οποιο θα βαλει στον τοπο την Σφραγιδα της Σοσιαλιστικης μας ταυτοτητας !"( ενυποθηκο!)
    - "Γιατι σ ενδιαφερει τι κανω εγω ο εκλεγμενος πρωθυπουργος της Σουηδιας?"
    - "χωρις λεφτα στην τσεπη, με ενα ντουλαπι γεματο πτυχεια, ψαχνω για δουλεια, και τρωω χαστουκια, γιατι δεν εχω μεσον!!"


    ΠΠ