16/07/2011 11:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΓΑΠ : "θεωρούσε κανείς ότι όποιος γυμνάζεται είναι διανοητικά καθυστερημένος"!!!



Η δημοσιογράφος (τότε) Νατάσα Ράγιου παίρνει συνέντευξη από τον Γιώργο Α. Παπανδρέου (τέλη δεκαετίας 1980) σε παραλία, μετά από το καθιερωμένο κολύμπι του τότε υπουργού και σημερινού προέδρου του ΠΑΣΟΚ και Πρωθυπουργού

ΣΧΟΛΙΑ

  1. φωνη avatar
    φωνη 16/07/2011 12:09:51

    Εντάξει μπορεί να διαφύγει και κολυμπώντας....πεταλούδα style

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 16/07/2011 12:11:31

    Να υποθέσω ότι με τάβλι, μπιρίμπα και δηλωτή δε γίνεσαι τόσο πετυχημένος πολιτικός

  3. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 16/07/2011 12:12:29

    ¨Μπαμπά είναι μακρυά η Αμερική¨ ;

    ¨Σκάσε και κολύμπα¨ !

  4. seraios avatar
    seraios 16/07/2011 12:15:00

    από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα!!!!!!!!!!

  5. Chris Theocharis avatar
    Chris Theocharis 16/07/2011 12:19:28

    Ok! Να του σούρουμε όσα μπορούμε και με το δίκιο μας, αλλά ο τίτλος "ΓΑΠ : “θεωρούσε κανείς ότι όποιος γυμνάζεται είναι διανοητικά καθυστερημένος”" είναι μάλλον παραπλανητικός, αφήνοντας να εννοηθεί ότι ο ΓΑΠ πιστεύει κάτι τέτοιο. Όμως, αν κάποιος ακούσει όλη την πρόταση θα καταλάβει ότι το νόημα είναι εντελώς διαφορετικό...

    • Factorx avatar
      Factorx @ Chris Theocharis 16/07/2011 12:46:09

      Μάλλον εσύ διαβάζεις παραπλανητικά

  6. rally monkey avatar
    rally monkey 16/07/2011 12:28:21

    ...μαλλον το είπαν αναφερόμενοι στον ίδιο, και αυτος το γενικευσε

  7. φωνη avatar
    φωνη 16/07/2011 12:45:53

    Σε ένα σημείο λέει κάνω καλύτερα τη δουλειά μου στην πολιτική όταν γυμνάζομαι....δηλαδή αν δε γυμναζόταν σε τι κατάσταση θα είμασταν τώρα;

  8. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 16/07/2011 13:06:47

    Φάτσα βλαχοαμερικανού τσοπάνη με τον αιώνιο φερετζέ (ΜΟΥΣΤΑΚΙ).ΤΖΟΜΠΑΛΑΡΑΧ.

  9. fantomas avatar
    fantomas 17/07/2011 09:14:42

    Αυτος ειναι ικανος να τρεχει μονος του ............... και στον τερματισμο να ''βγει'' τελευταιος !!!

  10. juliet avatar
    juliet 17/07/2011 10:29:07

    Υπάρχουν και οι αγώνες των Special Olympics ,ακόμη και καθυστερημένος να είναι κάποιος του δίνεται η ευκαιρία να κάνει αθλητισμό αλλά αν είναι βλάμμενο του δίνεται η ευκαιρεία να γίνει πρωθυπουργός της Ελλάδος.....γιατί αυτό το κόμμα έχει πολλούς οπαδούς.

  11. juliet avatar
    juliet 17/07/2011 10:33:47

    @Φωνή
    Το ίδιο θα είμαστε απλώς τώρα η προπόνηση είναι σε πιο ήπια μορφή.Αρχικά ξεκινάς με χαμηλούς ρυθμούς τους δυναμώνεις και στο τέλος φορτσάρεις ,αν δεις ένταση είμαστε στο τέλος .Ρίχνεις τους επίλεκτους για επιλεκτικά ρεκόρ και επιλεκτικά φινάλε.Καλημέρα.

  12. Armageddon avatar
    Armageddon 17/07/2011 12:29:35