#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/11/2010 16:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βόμβα Σαραβάκου: Απέσυρε τη στήριξή του στον Πέτρο Τατούλη



Την απόφασή του να αποχωρήσει από το ψηφοδέλτιο του Πέτρου Τατούλη στην Περιφέρεια Πελοποννήσου ανακοίνωσε ο επικεφαλής του συνδυασμού «Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου», Δημήτρης Σαραβάκος.

Ο κ. Σαραβάκος ζητεί την καταψήφιση του συνδυασμού «Νέα Πελοπόννησος» στις 14 Νοεμβρίου, καταγγέλλοντας «τη μονομερή και απροκάλυπτη παρέμβαση στήριξης συγκεκριμένων υποψηφίων, με αποτέλεσμα την εκλογή υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων προερχομένων μόνο από το ΠΑΣΟΚ». «Οι σύμβουλοι πλέον του συνδυασμού Τατούλη να ανήκουν μόνο σε ένα κόμμα, χάνοντας έτσι την ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ και ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΗ δομή με την οποία ξεκινήσαμε», υπογραμμίζει μεταξύ άλλων ο κ. Σαραβάκος.

Ο Δημήτρης Σαραβάκος έλαβε 3.115 ψήφους στο νομό Αργολίδας…



Η ανακοίνωση:

“Ως Επικεφαλής του συνεργαζόμενου Συνδυασμού «Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου» με τον Συνδυασμό «Νέα Πελοπόννησος»  του Πέτρου Τατούλη Ευχαριστώ Θερμά τους φίλους που μας τίμησαν με την ψήφο τους.

Η «Κίνηση Πολιτών Πελοποννήσου» αφού αξιολόγησε:

1)            Το πρόγραμμα της «Νέας Πελοποννήσου» του Πέτρου Τατούλη, το οποίο δεν περιέχει ξεκάθαρες και συγκεκριμένες προτάσεις όπως είχε συμφωνηθεί,

2)            Την μονομερή και απροκάλυπτη παρέμβαση στήριξης συγκεκριμένων υποψηφίων, με αποτέλεσμα την εκλογή Υποψηφίων Περιφερειακών Συμβούλων προερχομένων μόνο από το ΠΑΣΟΚ, και οι Σύμβουλοι πλέον του συνδυασμού Τατούλη να ανήκουν μόνο σε ένα κόμμα, χάνοντας έτσι την ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ και ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΗ  δομή με την οποία ξεκινήσαμε.

ΑΠΟΣΥΡΕΙ την στήριξη της από την «Νέα Πελοπόννησο» και ζητά  από τους πολίτες την ΚΑΤΑΨΗΦΙΣΗ του συνδυασμού «Νέα Πελοπόννησος» του Πέτρου Τατούλη στις επαναληπτικές εκλογές της 14ης Νοεμβρίου”

ΣΧΟΛΙΑ

  1. qwert avatar
    qwert 09/11/2010 16:08:03

    Έκρινε το ντέρμπυ ο Σαραβάκος...

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 09/11/2010 16:08:20

    Γουστάρω, αρχίσαμε....

  3. Misha avatar
    Misha 09/11/2010 16:08:37

    Σφαλιάρα ολκής για τον Ρατατούλη του Μνημονίου.

  4. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 09/11/2010 16:26:39

    Ραπισμα στον ραγιαδισμο.

  5. Εnzo avatar
    Εnzo 09/11/2010 16:56:43

    +1 περιφερεια παιδια. παμε

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Εnzo 09/11/2010 17:03:59

      Τον Μοριά φίλε μου θα τον κερδίσουμε μόνοι μας, δεν χρειαζόμαστε σημαίες ευκαιρίας και κωλοτούμπες.

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 09/11/2010 17:02:53

    Προτιμώ να χάσουμε την Πελοπόννησο παρά να πορευτώ με ...προσκυνημένους.
    Ας πάει με την ...Ελσα στην Ντόρα.
    Κάποτε θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε.

  7. panagiotis avatar
    panagiotis 09/11/2010 17:06:04

    ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΓΚΑΣ ΤΩΡΑ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΑΤΟΥΛΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΑΛΤΟ...!!!

  8. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 09/11/2010 17:17:14

    καλά και αυτός 1-2 μέρες μετά τον πρώτο γύρο, είναι δυνατόν να δηλώνει δημόσια ότι το πρόγραμμα της «Νέας Πελοποννήσου» του Πέτρου Τατούλη, δεν περιέχει ξεκάθαρες και συγκεκριμένες προτάσεις όπως είχε συμφωνηθεί?

    Δηλαδή γιατί ποιο πράγμα θέλει να μας πείσει?

    Ότι ενημερώθηκε για το πρόγραμμα του συγκεκριμένου συνδυασμού αμέσως μετά από τον πρώτο γύρο και μέχρι τότε δεν ήξερε τίποτα για αυτό?

    Μήπως (λέω μήπως) δέχτηκε αφόρητες πιέσεις να αλλάξει στρατόπεδο?

    Γιατί είναι θέμα τιμής για την ΝΔ να κερδίσει την συγκεκριμένη περιφέρεια......

    • Φαινότυπος avatar
      Φαινότυπος @ δαιμονάκι 09/11/2010 18:09:06

      Ασφαλώς θέμα τιμής

  9. neos agrotis avatar
    neos agrotis 09/11/2010 17:19:02

    Ο πρωην νομαρχης αργολίδας, πρωτος προεδρος της ΕΝΑΕ, ο μοναδικός υποψηφιος νομάρχης με διαφημιση σε κανάλι με πανελληνια εμβέλεια (ΑΝΤΕΝΝΑ).Φυσικά με πληρωμή σε είδος προς τον ιδιοκτήτη του καναλίου(κάλυψη κατι παρανομιων στο αγ. αιμιλιανο). Μιλάμε για τουβλο, αλλα δυστυχως τα κόμματα και οι αρχηγοί τους κατι τέτοιους θέλουν. και μετά διαμαρτύρονται γιατι δεν πάει ο κόσμος να τους ψηφίσει. Ρε ουστ...

    • nasos avatar
      nasos @ neos agrotis 09/11/2010 17:29:29

      χα χα χα το θυμάμαι ακόμη,διέκοπτε ο Αντένα το δελτίο ειδήσεων-ο Τέρενς Κουίκ ήταν νομίζω τότε παρουσιαστής-για κάνουν ζωντανή σύνδεση με την προεκλογική συγκέντρωση του Σαραβάκου
      κι όλα αυτά για να μπορέσει να καταπατήσει ο Κυριακού την παραλία στον Άγιο Αιμιλιανό
      δεν είναι τυχαίο που το '98 στράφηκαν οι πάντες εναντίον του και έχασε την δεύτερη Κυριακή
      και το δούλεμα έχει τα όριά του
      ελπίζω η ΝΔ να μην κάνει το τραγικό λάθος και τον δεχτεί πίσω,θα κερδίσει μεν το χωριό και το σοϊ του Σραβάκου αλλά θα χάσει πολύ περισσότερους

      • ErnestoChe avatar
        ErnestoChe @ nasos 09/11/2010 19:18:50

        Σωστά. Ο άνθρωπος είναι ρόμπα. Περίμενε οτι θα μαζέψει κουκιά ο αργόμισθος της ΕΡΤ. Ανύπαρκτος, φαιδρός.

  10. nasos avatar
    nasos 09/11/2010 17:24:06

    ήταν Νομάρχης από το '94 έως το '98
    την πρώτη Κυριακή του '98 είχε πάρει κοντά 48,5%,παρ'όλα κατόρθωσε και ηττήθηκε στον β' γύρο-μιας και όλοι συνασπίστηκαν εναντίον του,τόσο αντιπαθής ήταν εκτός ΝΔ- από τον Σαλεσιώτη του ΠΑΣΟΚ ο οποίος αποδείχτηκε εξίσου ανεκδιήγητος
    αν θυμάμαι καλά δοκίμασε την τύχη του και ως Βουλευτής και βγήκε τελευταίας
    το 2006 κατέβηκε ως αντάρτης και πήρε γύρω στο 4,2%,δηλαδή τον ψήφισε το χωριό του και το σοϊ του
    κοινός γυρολόγος είναι,δεν μου έκανε εντύπωση που πήγε με τον Τατούλη

  11. GeorgeCh avatar
    GeorgeCh 09/11/2010 17:43:28

    Τατούλη, πες αλεύρι...

  12. Nεφέλη avatar
    Nεφέλη 09/11/2010 17:48:03

    ......σκέψη βιαστική ας αποσυρθεί!

  13. αντισταση avatar
    αντισταση 09/11/2010 18:01:32

    H shmerinh Ellhnofreneia,pragmatika EXAIRETIKH
    Ο Πεταλωτής που αναρωτιέται για το αι κιου του ελληνικού λαού,
    η ισχυρή-ουσιαστικά ανίσχυρη κυβέρνηση,
    μια κοτούλα τι κοτούλα,
    η Ντόρα που υποφέρει
    ο Χρυσοχοίδης θέλει να σταματήσει μια μόδα,
    ο ΤΡΡΡΡΡΡομοκρατημένος Αδωνις καλεί σε συστράτευση γιατί οι μπολσεβίκοι ΕΕΕΕρχονταιιι!!!
    ο βραχνιασμένος Πάγκαλος,η κοτούλα Τσίπρας(επανειλλημένα τον έχω παρατηρήσει να φοβάται τον Πάγκαλο και δε μ αρέσει)κι ένας καυγάς
    κι ο Ρέππας που μας λέει πως σε λίγο καιρό θα ευτυχούμε.Λίγη υπομονή να κάνουμε

  14. headbangers balls avatar
    headbangers balls 09/11/2010 18:43:47

    ο παναθηναικος τι λέει?

  15. προδικος avatar
    προδικος 09/11/2010 21:06:36

    Τατουλης..Σαραβακος.....και ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ

  16. ΚΟΝΔΩΡΑΣ avatar
    ΚΟΝΔΩΡΑΣ 09/11/2010 21:11:57

    Ο ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑ ΑΤΟΠΗΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΤΟΥΛΗ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ Ο ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΣΙΑΚΟΣ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΥΠΟΤΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΣΕ ΣΤΙΛ ΤΑΤΟΥΛΗ. ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ ΗΔΗ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΠΑΣΟΚ ΕΥΓΕ ΦΟΝ ΤΑΤΟΥΛΙΣΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΕΙ Ο ΑΡΚΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΕΔΚ ΜΠΑΡΟΥΤΣΟΣ.

  17. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 09/11/2010 21:50:29

    Κουμάσια και οι δύο - ευτυχώς που δεν τους έχουμε πια εμείς. Να τους μαζέψει όλους αυτούς η Ντόρα μήπως δούμε άσπρη μέρα. Ίσως είναι η πρώτη φορά που θα προσφέρει κάτι σημαντικό στη παράταξη.

  18. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 09/11/2010 22:36:08

    Δεν τον γνωρίζω τον κ.Σαραβάκο, αλλά Μπράβο του που έστω και μ'αυτό τον τρόπο έμαθε κάπως αργά τι σημαίνει Τ(ευ)ατούλης.

  19. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 10/11/2010 00:49:49

    έντιμη πολιτική στάση πάντως θα ήταν να αποχωρούσε από τον συνδυασμό του Τατούλη πριν τις εκλογές του πρώτου γύρου.