#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/07/2010 21:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βόμβα Απόστολου Κακλαμάνη



Βόμβα του Απόστολου Κακλαμάνη:  ανακοίνωσε ότι θα καταψηφίσει το άρθρο στο εργασιακό για τη διαιτησία, διαφοροποιούμενος απο την επίσημη κυβερνητική θέση

"Πρέπει να το αλλάξετε αυτό, δεν έχουμε κανένα λόγο να το αλλάξουμε όπως δεν εχουμε κανένα λόγο να αλλάξουμε την 13η και 14η σύνταξη" είπε από το βήμα της Βουλής απευθυνόμενος προς τον υπουργό Εργασίας.

Αρκετοί κυβερνητικοι βουλευτές ( Παναγιώτης Κουρουπλής, Έκτορας Νασιώκας, Δημήτρης Κουσελάς, Θανάσης Παπαγεωργίου, Μαρία Μίχου και Μιχάλης Τσελέπης) έχουν εκφράσει ενστάσεις, κυρίως για την κατάργηση 13ης και 14ης σύνταξης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/07/2010 21:14:58

    Η εν πολλαίς αμαρτίαις περιπεσούσα γυνή.

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 07/07/2010 21:16:20

    Είπε "δεν ψηφίζω αυτό το άρθρο". Αυτό όμως μπορεί να μετουσιωθεί και σε ένα απλό "παρών". Ας κρατάμε μικρό καλάθι λοιπόν, γιατί ο εν λόγω είναι... ο ορισμός της κομματικής πειθαρχίας...

  3. sauraki avatar
    sauraki 07/07/2010 21:16:33

    Είσαι σίγουρος πως δε θα πας για εκλογές Giorgo μου;

  4. nbechr avatar
    nbechr 07/07/2010 21:20:13

    Οι ημέρες πού έρχονται είναι κρίσιμες . Το παραδοσιακό ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να δεχθεί την εγκατάλειψη κάθε σοσιαλιστικής αληθοφάνειας .

    Η αλήθεια όμως είναι αμείλικτη . Αυτοί πού ξόδευαν τα δανεικά μοιράζοντάς τα στα πράσινα καφενεία και γέννησαν τα μπλέ , αυτοί πού νόμισαν οτι το ψέμμα και η υποκρισία με την διγλωσσία διαρκούν καλούνται να ψηφίσουν με ενα ΝΑΙ ή ενα ΟΧΙ . Τα ίδια πρόσωπα καλούνται ΜΕΤΑ την ψηφοφορία να περπατήσουν στούς δρόμους και να τούς βλέπει ο απλός πολίτης ..........

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ nbechr 07/07/2010 21:21:39

      Nα περπατήσουν στο δρόμο; κλειδωμένοι σε τουαλέτες θα είναι όσοι ψηφίσουν ΝΑΙ περιμένοντας τα ΜΑΤ να τους απεγκλωβίσουν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ nbechr 07/07/2010 21:25:43

      Έχει να πέσει λιντσάρισμα.
      Μια γεύση πήρε ο Κακλαμάνης.
      Τώρα δεν θα είναι για αστείο.

  5. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 07/07/2010 21:20:57

    αυτα τα πασοκια που φωναζουν χεστηκαν αν θα τους ξαναψηφισουν.. δεν εχουν τετοιο προβλημα, τοσο ηλιθιοι ειναι οι πασοκοι που θα τους το ξαναριξουν. φωναζουν για να ανταλλαξουν το νταηλικι με διορισμους για τους ημετερους. οταν τους δώσει κανονισει ο γιωργακης του κακλαμανη 10-15 θεσουλες να βαλει τους δικους του, μια χαρα θα το ψηφισει και θα βγαλει το σκασμο

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ etsi_kai_allios 07/07/2010 21:22:57

      ας γίνει έτσι και ας ξαναπερπατήσει στη Σταδίου.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Ο Ιθαγενής 07/07/2010 21:26:35

        χο! χο!
        Να πάρει και το GAP μαζί του.

  6. Tάσος,Θεσσαλονίκη avatar
    Tάσος,Θεσσαλονίκη 07/07/2010 21:22:12

    Αντώνη ετοιμάσου,έρχεται η σειρά σου! Παιδική χαρά το πασοκ.Δε θέλουν να κυβερνήσουν,προτιμούν να επικρίνουν τις κυβερνητικές επιλογές απο τη θέση της αντιπολίτευσης.Αξιολύπητοι!!!

  7. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2010 21:23:44

    Το GAP πανικόβλητο καταλαβαίνει πως η ώρα του πλησιάζει.

  8. anonymous avatar
    anonymous 07/07/2010 21:43:16

    13η και 14η σύνταξη δε μπορούν να καταργηθούν διότι οι εισφορές έχουν πληρωθεί επί 14.
    Είναι αντισυνταγματικό.

    • Orestios avatar
      Orestios @ anonymous 07/07/2010 21:49:36

      Ισχύει το Σύνταγμα ακόμη ή το μνημόνιο του GAP?

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ anonymous 07/07/2010 21:51:05

      Για αυτό και συνδικαλιστές οργανώσεις και οργανώσεις συνταξιούχων θα έπρεπε να είχε αρχίσει μηνύσεις εναντίον διοικήσεων ασφαλιστικών ταμείων καθώς καμία κυβέρνηση δεν μπορεί χωρίς νενέκους συνεργάτες ... μηνύσεις σε κάθε ΔΣ ταμείου που δεν καταβάλλει 13 και 14 σύνταξη.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 07/07/2010 21:53:15

        και μάλιστα όχι μήνυση προς το Ταμείο αλλά σε κάθε μέλος ΔΣ ατομικά με αξίωση αποζημίωσης καθώς διοικητικές πράξεις και αποφάσεις προκαλούν ζημία....

      • ataktos avatar
        ataktos @ Ο Ιθαγενής 07/07/2010 21:58:52

        σωστή .. παρότρυνση

  9. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 07/07/2010 21:47:22

    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!
    Έτσι θα φωνάζουν τα πασοκια όταν θα τρωνε τις φάπες στο δρόμο.

    • sawas avatar
      sawas @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 08/07/2010 00:23:00

      ...ΦΑΠΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!! πρεπει να φωναξουμε στον ΓΑΠ...

  10. Dimi avatar
    Dimi 07/07/2010 21:59:34

    Ο φόβος φυλάει τα έρημα. To W.C. και η αφίσα WANTED με τη φωτογραφία του, φαίνεται να λειτούργησαν καταλυτικά γιά τον κ. Κακλαμάνη. Είθε κι απ'όλους τους υπολοίπους οι βόμβες των διαφοροποιήσεων.

  11. Χάλια avatar
    Χάλια 07/07/2010 22:06:41

    Μην στεναχωριέστε ωρέ...θα έρθει ο Αντωνάκης και θα τα λύσει όλα τα προβλήματα...όπως ήρθε ο Γιωργάκης και τα έλυσε...ρε άει....από δώ

    • Orestios avatar
      Orestios @ Χάλια 07/07/2010 22:12:04

      Το GAP δημιούργησε προβλήματα στους Έλληνες. Είναι το πρωταρχικό πρόβλημα στην χώρα.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Orestios 07/07/2010 22:18:13

        κυριολεκτικά όμως πρό βλημα

  12. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 07/07/2010 22:23:59

    Να μην τους αφήσουμε σε χλωρό κλαρί!Γιαούρτια και κράξιμο όπου τους βλέπουμε.Πρέπει να τους κάνουμε να ντρέπονται και να φοβούνται να κυκλοφορήσουν.Αλιώς ας πράξουν όπως η Σακοράφα:τους τάχωσε χοντρά ...τι νεοφιλελεύθερους τους είπε,τι ανάλγητους...Μπράβο της!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Δον Κιχώτης 07/07/2010 22:35:06

      Δεν είναι βρισιά να λες έναν σοσιαλιστή νεοφιλελεύθερο. Ο νεοφιλελευθερισμός είναι σοσιαλισμός άλλωστε.

  13. ευτυχια avatar
    ευτυχια 07/07/2010 22:45:11

    Σιγα τα αίματα! Τι παλλικάρι!

  14. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 07/07/2010 22:57:27

    Είναι στο χέρι οποιουδήποτε που θα κληθεί να κυβεερνήσει μετά τον ΓΑΠ, να πεί ότι δεν αναγνωρίζει μνημόνια κλπ. που συνομολογήθηκαν μόνον από μια πλειοψηφία. Εξάλλου, η πρακτική έχει δείξει ότι στις περισσότερες χώρες που πέρασε το ΔΝΤ, αυτό έγινε, όταν ανέλαβαν οι επόμενοι την εξουσία.

  15. aurora3363 avatar
    aurora3363 07/07/2010 23:02:39

    Πολυ θα ηθελα αυτες οι κορωνες να ηταν αληθινες ,αλλα σιγα τωρα.Απλα κανουν εναν αντιπολιτευτικο ελιγμο.

    • Maya avatar
      Maya @ aurora3363 08/07/2010 00:38:22

      Κάνουν αυτό που ξέρουν να κάνουν: Πασοκιές.

  16. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 08/07/2010 02:21:14

    έχει και το γιουχάρισμα με συνοδεία γιαουρτακίου με πετσάκιον τα καλά του καμιά φορά....
    Ά και πού σαι μεγάλε αυτή τη φορά δεν θα είναι τόσο ήρεμοι να σε περιμένουν έξω απο την πόρτα να ξεκλειδωθείς.. θα μπούν μέσα και θα σε σηκώσουν όπως θα σαι...

    ΑΣΚΟΥΠΙΣΤΟΣ!:p

  17. oxoxo avatar
    oxoxo 08/07/2010 03:17:42

    Σιγά τα ωά. Παλαιοκομματικά τερτίπια. Όποιος διαφωνεί ή καταψηφίζει ή παραιτείται. Πρόκειται για τη συνηθισμένη παράσταση του ανδρός προκειμένου να δικαιολογήσει την παρουσία του στη Βουλή. Όπως όταν ξιφουλκούσε κατά των ΜΜΕ και δεν έλειπε ποτέ από κανένα...Η κατάπτωσις του συστήματος...Στάχτη στα μάτια του κοσμάκη.

  18. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 08/07/2010 16:18:46

    Απόστολος Κακλαμάνης, ο Νέστορας του ΠΑΣΟΚ (χαχα).
    Ο επόμενος υποψήφιος του ΠΑΣΟΚ για την Προεδρία της Δημοκρατίας, έχει όλα τα προσόντα: Τελειωμένος πολιτικά (άρα, αποδεκτός από όλους) και ραμολί, αλλά όχι τόσο ώστε να μην μπορεί να ανέβει τις σκάλες του προεδρικού μεγάρου και να σταθεί να χαιρετήσει όρθιος 5΄ τους επίσημους.

    Αντίπαλοί του ο Λεωνίδας Κύρκος, ο Νέστορας της Αριστεράς, και ο Γιώργος Σουφλιάς, ο Νέστορας της Κεντρο-δεξιάς (μπορεί να τον υποστηρίξει και η Ντόρα).
    Ολοι με τα ίδια προσόντα (ο Σουφλιάς είναι πιο καλοστεκούμενος, αλλά δεν ακούει, άρα κερδίζει πόντους από εκεί).
    Ο Μητσοτάκης δεν παίζει γιατί ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας πρέπει να είναι θνητός.

  19. ευτυχια avatar
    ευτυχια 08/07/2010 16:45:46

    Φίλε ΒΙΣ@
    Τα είπες όλα! Αλήθεια έχουμε ΠΑρόεδρο?Νόμιζα οτι είμασταν ορφανά!Χρόνια έχω ν ακούσω για αυτό το Τοτέμ!

  20. Κικη avatar
    Κικη 09/07/2010 09:42:31

    Αφου μωρε αυτος το εφτιαξε το νομοσχεδιο για το εργασιακο,και ειδικα για την διαιτησια που ηταν και για κατι που μας καταδικαζαν μονιμως στο Διεθνες Γραφειο Εργασιας,τι τωρα θα καταψηφιζε τον εαυτο του .Να μου πεις απο αυτους ολα να τα περιμενεις.