Βρόμικο επικοινωνιακό παιχνίδι με τις συγκεντρώσεις, παίζει ο ΣΥΡΙΖΑ
03/07/2015 23:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βρόμικο επικοινωνιακό παιχνίδι με τις συγκεντρώσεις, παίζει ο ΣΥΡΙΖΑ

Το Antinews ήταν και στις δύο συγκεντρώσεις και έχει συγκεκριμένη άποψη για το πόσο μεγάλη ήταν η μία και πόσο η άλλη συγκέντρωση

Βρόμικο επικοινωνιακό παιχνίδι με τις συγκεντρώσεις, παίζει ο ΣΥΡΙΖΑ διαρρέοντας ότι στο Σύνταγμα μαζεύτηκαν 200 χιλιάδες κόσμου ή 300.000. Σε μια ξεκάθαρη προσπάθεια να επηρεαστεί η κοινή γνώμη, τα ΣΥΡΙΖΟτρολ έχουν ξαμοληθεί στο διαδίκτυο και οι δημοσιογράφοι και οπαδοί της δραχμής έχουν πάρει σβάρνα τις πιάτσες και διαδίδουν πόσο μεγάλη ήταν η συγκέντρωση του «όχι» και πώς νίκησαν κατά κράτος το «ναι» στο Καλλιμάρμαρο.

Παίζοντας για άλλη μια φορά ύπουλα και αδιαφορώντας για τον διχασμό που προκαλούν και τον φανατισμό που καλλιεργούν.

Το Antinews ήταν και στις δύο συγκεντρώσεις και έχει συγκεκριμένη άποψη για το πόσο μεγάλη ήταν η μία και πόσο η άλλη συγκέντρωση. Πήγαμε στο Σύνταγμα και είμαστε απόλυτα σίγουροι ότι σε καμιά περίπτωση δεν ήταν στην συγκέντρωση ούτε 30 χιλιάδες, πόσο μάλλον 300. Πρόκειται για ένα ξεκάθαρο ψέμα, μια παραπληροφόρηση που δεν πρέπει να περάσει στον κόσμο γιατί είναι ύπουλο χτύπημα. Επιχειρούν να φανατίσουν και να συσπειρώσουν τον κόσμο τους διαδίδοντας ανοησίες.

Από την άλλη, στο Καλλιμάρμαρο δεν έχει σημασία ο αριθμός του κόσμου. Όταν έβλεπες ανθρώπους να κλαίνε και άλλοι να τους παρηγορούν. Όταν έβλεπες ανθρώπους με αξιοπρέπεια να τρέμουν στην ιδέα ότι μπορεί να χάσουν την ευρωπαϊκή κατάκτηση της χώρας ε τότε δεν έχει καμιά σημασία το… μέγεθος. Ούτε έχει σημασία να αντιπαραβάλεις τις συγκλονιστικές ομιλίες ανθρώπων του μόχθου, επιχειρηματιών που πέτυχαν γιατί στρώθηκαν στη δουλειά και πολιτών που νιώθουν συγκλονισμένοι γιατί βλέπουν την Ελλάδα να διολισθαίνει σε μια πολύ επικίνδυνη πορεία, με τις ανοησίες του Τσίπρα ή με τις συναυλίες των γνωστών επαγγελματιών τραγουδιστών που έκαναν καριέρα στις διαδηλώσεις.

Την απάντηση δεν θα την δώσει η πλατεία. Θα την δώσει ο λαός που βλέπει να έρχεται η καταστροφή και πρέπει να την αποτρέψει. Η Ελλάδα δεν αντέχει να διαλυθεί επειδή κάποιοι τσαρλατάνοι της πολιτικής θέλουν να την καταστρέψουν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βιεννεζος avatar
    Βιεννεζος 03/07/2015 23:50:04

    Τα επικοινωνιακά Μπιρσίμ...για όσους θυμούνται,δεν μου λένε τίποτα....την ώρα της κάλπης σας θέλω.... Και κάτι από Βιέννη...όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά.ΡΗΓΑΣ ΒΕΛΕΣΤΙΝΛΗΣ

  2. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 04/07/2015 00:07:33

    την απάντηση θα τη δώσουν οι εξαπατημένοι

  3. Μανια avatar
    Μανια 04/07/2015 00:40:51

    Ακριβως ετσι !! Την απαντηση θα την δωσουν οι ΕΛληνες που εχουν πραγματικη αξιοπρεπεια, που ειναι δημιουργικοι , που προσφερουν ασχετως κρισεων, που μοχθουν απο οποιο μετεριζι, που εχουν παιδεια, ηθος , κουλτουρα, Στον αντιποδα ανθρωποι με χαμηλη παιδεια αλλα΄μεγαλη ιδεα για τον εαυτο τους, οι περισσοτεροι του Δημοσιου σχεδον ή με διαθεση βολεματος στο Δημοσιο, με αγενεια και ετοιμοι για τσαμπουκα , χωρις κανενα εργο ,Ακομα και αυτοι του ιδιωτικου επειδη απετυχαν τους φταινε οι αλλοι , και οχι οι λαθος κινησεις τους .. Ειναι αυτοι που ψηφιζαν χρονια Πασοκ , εφαγαν ενα σκασμο λεφτα που δεν τους αξιζαν , και τωρα πηγαν στον ΣΥριζα...Ξεβολευτηκαν αλλα δεν μπορουν να επιζησουν γιατι ειναι ανικανοι, αταλαντοι, "ασχημοι" , απαιδευτοι ..δεν εχουν τιποτα να προσφερουν ακι φανηκε η γυμνια τους ,,Για αυτους ο Τσιπρας εινια Θεος Μιλαμε πλεον για 2 κοσμους ,,Εδω φανηκαν ολα αυτα καθαρα και επιτελους καλυτερα ετσι να καθαρισει η ηρα απο το σταρι ΝΙωθω οτι εμεις οι ανθρωποι που εχουμε κατι θετικο να διεξουμε , να προσφερουμε , εχουμε φορτωθει επανω μας χρονια τωρα αυτες τις ακριδες που θελουν να μας φανε ..Πιστευω οτι δεν παει αλλο...

  4. ΕVA avatar
    ΕVA 04/07/2015 01:19:13

    Με συγκλόνισες, κι εγώ κλαίω για την πατρίδα μου, την πονώ, το πρωί στην δουλειά μου όταν οι υπόλοιποι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ γελούσαν, μένα μάτωνε η καρδιά μου να βλέπω στο ιντερνετ γέροντες να κλαίνε με λυγμούς, άρρωστοι, έξω από τα ΑΤΜ, υπάρχει όμως Θεός και βλέπει καιη αδικια γυρνάει στα κεφάλια τους, κακό τέλος θα 'χουν!

  5. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 04/07/2015 02:38:02

    Κατι που ακουσα απο αξιοπιτες πηγες που δεν γνωριζονται μεταξυ τους. Οι Μουσουλμανοι εχουν παρει γραμμη απο την γειτονα να ψηφισουν ΟΧΙ. Μηπως ειναι καλο να το διερευνησετε και να ενημερωσετε τον κοσμο? Εμενα μου φαινεται λογικο γιατι ΟΧΙ σημαινει εξαθλιωση διχασμο περιθωριο στην Ευρωπη. Αρα ιδανικες συνθηκες για τους γειτονες μας Βορεια και Ανατολικα

    • τομ avatar
      τομ @ Ρεαλιστης 04/07/2015 02:45:05

      φτιάχνεται βάση για ειρηνική παρέμβαση βοήθειας στους δοκιμαζόμενους της περιοχής. το επόμενο βήμα; ήρθαν για να μείνουν!

    • Παρατηρητής avatar
      Παρατηρητής @ Ρεαλιστης 04/07/2015 03:05:31

      ειναι απλο η τουρκια θα θελει να επεμβει για να διασφαλισει την ασφαλεια της τουρκικης μειονοτητας στη θρακη. προσωρινα παντα. καμμια 100η χρονια ωσπου να ηρεμησουν τα πραματα. οσοι διαβασαν ιστορια εστω μια φορα στη ζωη τους δεν κοιμουνται πλεον τις νυκτες.

      • cynthia avatar
        cynthia @ Παρατηρητής 04/07/2015 05:09:40

        Το μεγαλύτερο διακύβευμα όλων ! Πολύ πιθανό με αυτό να κλείσει ο κύκλος της μεταπολίτευσης . Ειναι όλα τόσο ανάγλυφα κ ώριμα για Εθνική καταστροφή που σε ανατριχιάζουν .

        • Ρηνα avatar
          Ρηνα @ cynthia 04/07/2015 13:47:32

          Εχετε ακουσει για το τελος του ψευτορωμεϊκου;

  6. Ραβινος avatar
    Ραβινος 04/07/2015 10:29:36

    Κανετε λαθος ως προς την συγκρισιμοτητα των 2 συγκεντρωσεων !Ημουν εκει δε ολες τις συγκεντρωσεις των Ναι & Οχι.Του Ναι εγιναν 4 συγκετρωσεις του ΟΧΙ 3 .Οι 3 προηγουμενες συγκεντρωσεις του Ναι υπερτερουσαν συντριπτικα των αντιστοιχων του Οχι.Ο χωρος που εγιναν οι τελευταιες συγκεντρωσεις του Ναι & Οχι ηταν εντελως διαφορετικοι.Η τελευταια του Ναι στο Καλλιμαρμαρο σε χωρο χωρις δεντρα με μιση φορα μεγαλυτερο πλατος δρομων εκατερωθεν της εισοδου στο σταδιο απο τους παραπλευρους αντιστοιχους δρομους στο Συνταγμα που ειχε στα συν το πλεονεκτημα του καμουφλαζ των δεντρων στο μεγαλυτερο μερος της πλατειας . Πιστευω ακραδαντα οτι ο φοβος της ηττας των συριζοτρολιστων τους κανει να κραυγαζουν για συγκεντρωση που δεν ηταν στο μεγεθος που περιμεναν .Η νικη του Ναι ερχεται αλλα με τους αμαθεις που θα την διαχειριστουν δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα φερει τα επιθυμητα αποτελεσματα .Ιδωμεν

  7. Vesper avatar
    Vesper 04/07/2015 11:01:07

    Για τη χουντοΕΡΤ θα πούμε κάτι??? 'Εχει ξεπεράσει κάθε... προηγούμενο !!!

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Vesper 04/07/2015 13:07:32

      Ποιός θά πῆ, θά κάνη κάτι;; Μόνο σαμποτάζ. Μήν πατᾶς τό remote στήν ἐρτ καί κανένας ἀπό τήν ἀξ. ἀντιπολίτευση νά μήν συμμετέχει στά συριζοπάνελ.

      • Βαγγέλης avatar
        Βαγγέλης @ Φωτεινή 04/07/2015 14:45:28

        Μόνο MEGA και ΣΚΑΪ

        • Φωτεινή avatar
          Φωτεινή @ Βαγγέλης 04/07/2015 17:21:04

          Καί ὄχι μόνο. Θέλομε καί μεῖς τόν "Γερμανό" μας. :)

  8. sarkozi avatar
    sarkozi 04/07/2015 21:27:04

    την απάντηση να την δώσουν όσοι το 2009 δεν ψήφισαν τον Κώστα Καραμανλή.