#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/08/2010 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βροντάν τα σίδερα, βροντά κι η σακοράφα







ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σαος avatar
    Σαος 25/08/2010 10:05:38

    Ποια είναι αυτή με το διαφανές στην πρώτη φώτο;;;;

    • thespieys avatar
      thespieys @ Σαος 25/08/2010 10:23:01

      Οποια κ αν είναι, τυχερός αυτός που την ...έχει!!

    • ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ avatar
      ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ @ Σαος 25/08/2010 10:23:51

      ΘΕΣ ΚΙΝΗΤΟ Η ΣΤΑΘΕΡΟ..???

      • Σαος avatar
        Σαος @ ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ 25/08/2010 11:59:16

        Ότι έχεις! Και e-mail μου κάνει... :P

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Σαος 25/08/2010 11:17:52

      Η Μαρί Σαντάλ του πρίγκηπος Παύλου;

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/08/2010 10:23:58

    Πόση αστυνομική, λιμενική, εναέρια και υποβρύχια δύναμη τους φυλάει όλους αυτούς;
    Εχει έρθει όλη η λέσχη Bilderberg για ιδιωτική επίσκεψη.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 25/08/2010 11:21:08

      Μάλλον πρόκειται για άγημα αποδόσεως τιμών. Και μετά λέμε ότι ο "βασιλιάς" είναι έκπτωτος, καθώς και ότι "το πολιτειακό ζήτημα ελύθη οριστικά και αμετάκλητα". Μπαρμπούτσαλα...

    • plax avatar
      plax @ αλλενάκι 25/08/2010 13:48:51

      μου λυθηκε η απορια για τη μπιλντερμπεργκ.
      που ειναι τα γραφεια?θελω να γραφτω.
      τζουτζου τα γκομενακια.
      α ρε μπιλντερμεργκ με τα ωραια σου!

  3. aristotelis avatar
    aristotelis 25/08/2010 10:25:00

    Γιατί και αυτή δίπλα με το τζιν σορτσάκι μας χαλάει...; Τουλάχιστον να γίνεται και κανένας γάμος για να βλέπουμε και κάτι καλό..γιατί πήξαμε όλο το καλοκαίρι με το Μαυρισμένο Φαλακρό Μουστάκι

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ aristotelis 25/08/2010 11:00:14

      κριση-κριση και η κωλαθρες εχουν φτασει μεχρι το πατωμα..

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ CRAZY DOCTOR 25/08/2010 11:52:40

        Ναι,ναι! Η κρίση αφορά και τους γαλαζοαίματους. Τρελογιατρέ,πάντα μέσα στο θέμα...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ aristotelis 25/08/2010 12:52:13

      Αριστοτέλη, Θα έλεγα μάλιστα ότι η εξ αριστερών είναι πολύ καλύτερη από την εκ δεξιών. Αν προσέξεις πόσο πιο ίσιο είναι το πόδι της, ενώ της αλληνής στραβώνει λιγάκι στο γόνατο. Είναι και η περπατησιά της πιο θηλυκή, ενώ η άλλη είναι λίγο πιο αθλήτρια. Αλλά την κάνουν πιο εντυπωσιακή το μαύρισμα οι κρέμες και το διάφανο. Με τη δεύτερη ματιά όμως η εξ αριστερών κερδίζει.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Επώνυμος 25/08/2010 13:18:29

        καλά, έχεις μεγάλη πλάκα! απαρνήθηκες οριστικά τον πολιτικό σχολιασμό, ή είσαι ακόμη σε πνεύμα διακοπών?

      • plax avatar
        plax @ Επώνυμος 25/08/2010 13:50:34

        καλα τα λες επωνυμε αλλα..
        διαφανο ρε συ??τιποτα απο μεσα?
        κερδιζει!
        ξερει τι θελει και ξερει να το λεει!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 25/08/2010 14:43:06

        Όχι, απλώς για να σχολιάζεις πολιτικά πρέπει να ξέρεις και τι να γράφεις, ενώ εγώ αυτόν τον καιρό είμαι λιγάκι εκτός κλίματος και εκτός ενημέρωσης, οπότε τι να γράψω χωρίς να ξέρω τι γράφω; Ενώ σε ένα λάιτ θέμα είναι πιο απλό. Ειδικά που μου φάνηκε ότι αδικήθηκε λίγο η εξ αριστερών από το γενικό κλίμα υπέρ της εκ δεξιών.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Επώνυμος 25/08/2010 14:55:41

        χαχαχα διεισδυτική ματιά, έτσι? παίζει και νάναι πιό διαθέσιμη, ίσως? (η πολλή διαφάνεια μάλλον καπαρωμένη είθισται)

        Καλά λοιπόν, θα περιμένουμε - θέλεις κανα ραδιοφωνάκι να σου στείλουμε, για ενημέρωση? μη χασομεράς, όμως...

      • Hase avatar
        Hase @ Επώνυμος 25/08/2010 21:14:21

        Ενταξει, εσυ παρε την αριστερη καιγω την δεξια.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Επώνυμος 26/08/2010 21:14:00

        "...Πέντε δεξιά και πέντε ζερβά...", όπως είπε ο Μίκης Ζέζας (Παύλος Μελάς) λίγο πριν δεχτεί τη σφαίρα που τον σκότωσε.

  4. ακριδας avatar
    ακριδας 25/08/2010 10:28:18

    μεγαλη μερα σημερα -- ασχολουμαστε με τους τεως ρε παιδια?? τοσα θεματα εχουμε -- ασε το φλωρακο να παρει την ξανθια του --
    ΥΓ -- Λατρευω τις Σπετσες -- διωξτε τον χαμογελαστο τεωςσπορο παρακαλω -- στειλτε τον στο Λονδινο παλι να πιει το τσαι του

  5. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/08/2010 10:39:20

    Ξέχασα..Στην Ελλάδα είμαστε πλέον Λαϊκή Δημοκρατία. Δε θέλουμε γόνους έκπτωτων βασιλέων να επισκέπτονται τη χώρα μας. Προτιμούμε τους γόνους των "δημοκρατικά εκλεγμένων πατερούληδων" μας.

    • Ψυλλιασμένος avatar
      Ψυλλιασμένος @ Ηλίας 25/08/2010 11:25:14

      Πες τα. Λες και οι γάμοι των παιδιών του Κωνσταντίνου απειλούν το πολίτευμα ή λες και δεν ήταν νόμιμο πολίτευμα της χώρας το πολίτευμα της βασιλευομένης.
      Ενώ η Μακρόνησος και ο Άη Στράτης έγιναν σύμβολα του έθνους! Και ο Σηφουνάκης το απόλυτο κριτήριο "δημοκρατικότητας".
      Από κάτι γκλαμουράτους γάμους που κάνουν κάτι τσόλια της τηλεορασης και κάτι βιζιτούδες, πιο σεμνός μου φαίνεται αυτός.

  6. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 25/08/2010 10:59:15

    διαθετω προς πωληση αντι 500 ευρω προσκληση δια τη δεξιωση μετα το μυστηριο

  7. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 25/08/2010 11:09:06

    Η αγία οικογένεια από ποιόν θα εκπροσωπηθεί;
    Ποιοί άλλοι τιμημένοι έλληνες θα παραστούν;

  8. armageddon avatar
    armageddon 25/08/2010 11:17:16

    Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ..Λ

  9. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 25/08/2010 11:20:30

    ΖΑΜΠΟΥΝΗΣ...Ποκαρα και εκπτωτοι

  10. dial avatar
    dial 25/08/2010 11:45:15

    Μάγκες για όσους το παίζετε δημοκράταροι καλλύτερα ένας μη Έλληνας αλλά φιλέλληνας Βασιλιάς με 300 αυλικούς παρά 300 ανθέλληνες βασιλιάδες με 10.000 αυλικούς ο καθένας και 10.000 λαμόγια με 300 αυλικούς...
    Συν τους καλλιτεχνάρες της μυκόνου(κουνιστοί και μη...)που τους ζηλεύουν και οι ίδιοι οι βασιλιάδες...
    Για σκευτείτε το λίγο και κοιταχτείτε στον καθρεύτη και...
    Λοιπόν ... συμφέρει να πληρώνεις τον οχετό καλλύτερα ;;;

    • Α.Κ. avatar
      Α.Κ. @ dial 25/08/2010 14:10:56

      δηλαδή μόνο αυτές οι επιλογές υπάρχουν; Ας πούμε, 200 βουλευτές που αγωνίζονται για το καλό της πατρίδας και ένας λαός που συμμετέχει στα κοινά (έστω και τοπικά) δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε;

      • Γορτύνιος avatar
        Γορτύνιος @ Α.Κ. 25/08/2010 18:49:02

        Φοβάμαι οτι ο dial έχει ...τετράγωνη λογική. Εχω κάνει παρόμοιες σκέψεις αρκετές φορές στο παρελθόν.

        Βέβαια, το όραμα των 200 σωστά εκλεγμένων βουλευτών και η συμμετοχή του λαού (που είναι άλλωστε και αναγκαία συνθήκη για τη σωστή εκλογή) πλησιάζει το ιδανικό. Πρακτικά, όμως, το βλέπω πολύ δύσκολο. Το υπάρχον σαπιο-σύστημα έχει τους τρόπους να εκτελεί... (τις υπερ-άνωθεν εντολές, εννοώ). Κι αυτές προφανώς είναι: Δώσε, σαπίλα, στο Λα-ό!

  11. ΚΡΗΤΙΚΟΣ avatar
    ΚΡΗΤΙΚΟΣ 25/08/2010 12:34:39

    ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕΚΟΥΡΙΤΙ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΡΕ

  12. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 25/08/2010 12:36:16

    Δυο Ελληνες εχουν την απολυτη του Τεως τιμη προσκλησης.Ο Επιτιμος και ο Μποντιμπιλντερας.

  13. Μisha avatar
    Μisha 25/08/2010 12:59:31

    Βρε ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ με τις προκλητικές φιέστες του Κοκού, καταμεσής στην πιο μαυρη περίοδο της χώρας μετά την εισβολή του Αττίλα. (οικονομικά ούτε τότε ήμασταν στο σημερινό χάλι)
    Τι «Ελληνες» είναι αυτοί που έκαναν θητεία στον εγγλέζικο στρατό, και παντρεύονται ισπανούς, ελβετίδες, αμερικάνες κι όλο το κακό συναπάντημα...

    Ακόμα και οι γάμοι τους μπίζνες είναι ρε γμτ

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Μisha 25/08/2010 13:09:48

      Misha, εγώ εξακολουθώ να είμαι περίεργος αν τα όργανα της τάξεως, εκτός από την προστασία που παρείχαν (δαπάναις του ελληνικού λαού, ποιος λέει ότι δεν τον πληρώνουμε πια) στο σκυλολόι του έκπτωτου Ντεγκρέτσια, απέδιδαν και τιμές ή τον χαιρετούσαν στρατιωτικά όταν τον έβλεπαν. Θα μου λύσει την απορία ο πολυπράγμων νεοσερίφης της οδού Κατεχάκη;

      • Μisha avatar
        Μisha @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:16:22

        Kαλά, ρε φίλε, η χαιρετούρα μπορεί και να δικαιολογείται γιατί ήταν κάποια στιγμή αρχηγός του Ελ.Κράτους.
        Αλλά αυτή η προκλητική επίδειξη χλιδής δε αντέχεται.
        Δείχνει πως οι τύποι ζούν στο παράλληλο σύμπαν της «Τόλμης και Γοητείας»

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:22:56

        Αναδημοσίευση:
        ΟΙ 123 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΡΟΥΡΟΥΣ! ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
        "Και μετά ψάχνουν με το φανάρι αστυνομικούς την ώρα που οργιάζει η εγκληματικότητα και ο κόσμος φοβάται το βράδυ να κυκλοφορήσειbr" Η αποκλειστικότητα λίστα που παρουσιάζει σήμερα κατ '«ΤΟ ΠΑΡΟΝ »στην ουσία αντικατοπτρίζει ανάγλυφα τη λογική, τον τρόπο λειτουργίας της κάθε κυβέρνησης (αφού το ζήτημα είναι ασφαλώς διαχρονικό ...), σε αντιδιαστολή μάλιστα με αυτά που δεν γίνονται για την ασφάλεια του απλού πολίτη, του πολίτη που βιώνει εδώ και πάνω από είκοσι χρόνια ένα αίσθημα ανασφάλειας το οποίο καθημερινά εντείνεται και έχει πλέον προσλάβει διαστάσεις τραγικές. Αυτός ακριβώς είναι και ο λόγος που μας ώθησε να αποκαλύψουμε σήμερα αυτήν τη λίστα. Και σπεύδουμε να το διευκρινίσουμε, για να προλάβουμε υποκριτικές διαμαρτυρίες και κροκοδείλια δάκρυα από τάχα θιγόμενους. Θεωρούμε ότι αυτή η κατάσταση, αυτή η λογική, πρέπει επιτέλους να λάβει ένα τέλος. Στο κάτω-κάτω εκτός απ 'τους-διάφορους-«επώνυμους» υπάρχει και ο λαός που υποφέρει και ζητάει ασφάλεια.br Προς επίρρωση δε των σκέψεων αυτών προσθέτουμε και διευκρινίζουμε ότι .. Η λίστα που θα αποκαλύψουμε δεν περιέχει άλλα πρόσωπα τα οποία επίσης απολαμβάνουν τις υπηρεσίες φύλαξης απ 'την ίδια υπηρεσία, όπως πολιτικούς αρχηγούς, υπουργούς, άλλους βουλευτές, ακόμα και πρέσβεις. Αν προστεθούν και όλοι αυτοί, τότε τόσο οι αστυνομικοί όσο και οι «φυλασσόμενοι» γίνονται πολύ περισσότεροι! Τα πρόσωπα αυτά, αυτά ή έστω τα περισσότερα απ ', την εκτός απ' Υπηρεσία Ασφάλειας Υψηλών Προσώπων φυλάσσονται από άλλες υπηρεσίες, όπως η Αντιτρομοκρατική, τα κατά τόπους αστυνομικά τμήματα κ.λπ. Αθροιστικά λοιπόν οι αστυνομικοί που απασχολούνται με τη φύλαξή τους ανέρχονται σε χιλιάδες. έτος Η λίστα κατ 'εμπλουτίζεται. το 2005 Δηλαδή απ 'θα έχουν προφανέστατα προστεθεί άτομα. Μόνο όσοι απεβίωσαν (όπως π.χ. ο Αντ. Δροσογιάννης, ο Γ. Σκουλαρίκης) διαγράφονται ... Προξενεί πάντως εντύπωση η πρεμούρα της συγκεκριμένης υπηρεσίας να διασφαλίζει τη φρούρηση ακόμα και ατόμων που μάλλον δεν διατρέχουν κανένα κίνδυνο. Ας πούμε, έχει νόημα να φρουρείται ο Μιχ. Χρυσοχοΐδης, ως πρώην υπουργός Δημόσιας Τάξης, επί των ημερών του οποίου μάλιστα εξαρθρώθηκε τμήμα της «17 Νοέμβρη». Αλλά ποιος λόγος-σοβαρός ...- επέβαλε τη φρούρηση εν έτει 2005 του αείμνηστου Αντ. Δροσογιάννη ή του συμπαθέστατου Ν. Γκελεστάθη.
        τη Σημειώνουμε ότι μεταξύ των πολιτικών που φρουρούνται απ 'συγκεκριμένη υπηρεσία είναι επίσης οι Ντ. Μπακογιάννη, Γ. Παλαιοκρασσάς, Φ. Γεννηματά, Σ. Βαλυράκης, Παν. Κουρουπλής, Π. Παναγιωτόπουλος, Παν. Φασούλας, Ευ. Μαλέσιος κ.ά.
        Μεταξύ των δημοσιογράφων είναι οι Αναστασιάδης, Ευαγγελάτος, Κακαουνάκης Νικόλαος (2), Καρατζαφέρης Σπύρος, Κυριακού Μίνωας (6), Λάγκας Γεώργιος, Παναγιωταρέα (2) Παναγιωτόπουλος (4) Πρετεντέρης (2) Ρίζος (2) Ρωμαίος Γεώργιος (2) Στάη Έλλη , Συρίγος Φίλιππος, Τράγκας (4), Κακαουνάκης, Χατζηνικολάου Νίκος, κ.α
        Μεταξύ των επιχειρηματιών και τραπεζιτών περιλαμβάνονται Θόδωρος και Γιάννα Αγγελοπούλου, Γιώργος και Βαρδής Βαρδινογιάννης, Θ. Αθανασούλης, Τ. Αράπογλου, Γ. Κωστόπουλος, Ν. Γκαργκάνας, Δ. Κοπελούζος, Περατικός, Μ. Σάλλας, Γ. Προβόπουλος, Πατέρας, ακόμα και ο Χριστοφοράκος κ.ά. Περιλαμβάνονται ακόμα αρκετοί δικαστικοί, αλλά και πρόσωπα σαν τη Δήμ. Λιάνη, τον Αλ. Λυκουρέζο, τον Ντέμη Νικολαΐδη, τον Αρχιεπίσκοπο, τη χήρα του Ξεν. Ζολώτα ...
        Ολόκληρη η λίστα έχει ως εξής:
        Eurobank (2) Αγγελόπουλος Θεόδωρος (2) Αγγελοπούλου Γιάννα (5) Αγγελούσης Ευστάθιος Αδαμόπουλος Γεώργιος (2) Αθανασούλης Αθανάσιος (2) Αλεξανδρίδης Γεώργιος Αναγνωστόπουλος Θεόδωρος (2) Αναστασιάδης Θέμος (2) Ανδρειωτέλης Μιλτιάδης (2) Αποστολόπουλος Γεώργιος Αράπογλου (2) Αρχιεπίσκοπος (5) Βαλυράκης (3) Βαρδινογιάννης Γεώργιος (6) Βαρδινογιάννης Βαρδής (2) Βαρδινογιάννης Παύλος Βερτέλης Διονύσιος (2) Βλάσης Γεώργιος (2) Γεννηματά Φώφη Γερμίδης Δημήτριος Γεωργακόπουλος Γεωργαντόπουλος Χρήστος (2) Γιαννακόπουλος Ιωάννης (2) Γιαννακού Στυλιανή (2) Γκαργκάνας (2) Γκελεστάθης (2) Γρίβας (2) Διονυσάτος Γεράσιμος (2) Δροσογιάννης Αντώνιος Ευαγγελάτος Νικόλαος Ζαΐρης Νικόλαος (2) Ζερβομπεάκος Λεωνίδας (2) Ζιάκας Σπυρίδων (2) Ζολώτα (χήρα) Κακαουνάκης Νικόλαος (2) Καραγιάννης (2) Καραπαναγιώτης Καρατζαφέρης Σπύρος Καρούτσος Κυριάκος (2) Κατσακογιά-Νίκη Καστανά (2) Κεδίκογλου Ρωμύλος (4) Κόκκαλης (2) Κόκκινος Βασίλειος Κολιοπάνος Κοντομηνάς Δημήτριος Κοπελούζος Κορκολόπουλος Βασίλειος Κουρκάκης Βασίλειος (2) Κουρουμπλής Παναγιώτης Κουτζαμάνη Ευτέρπη (2) Κυριακού Μίνωας (6) Κωστόπουλος Ιωάννης ( 2) Λαμπράκης (3) Λάμπρου Χρήστος (2) Λιάγκας Γεώργιος Λιάνη (3) Λινός (4) Λιόγας (2) Λοβέρδος Δημήτριος (2) Λυκουρέζος Αλέξανδρος Μαλέλης Μαλέσιος Ευάγγελος Μάμμαλης Γρηγόριος (2) Μαργαρίτης Μιχαήλ (2) Μαρίνος Ι. Μαρκής Βασίλειος (2) Μασούρα Αναστασία (2) Μήτσης Μουγιάκου-Ελισσάβετ Μπριλλή (2) Μουστάκας Δημήτριος (2) Μπακογιάννη Ντόρα (8) Μπίρμπος Θεοχάρης (2) Μπόμπολας Γεώργιος (2) Μπόμπολας Φώτιος Μύτης Αντώνιος (2) Νασιάκος (5) Νικολαΐδης Ντέμης Νικολακόπουλος Κωνσταντίνος Παλαιοκρασσάς (2) Παναγιωταρέα (2) Παναγιωτόπουλος (4) Παναγιώτου Αρτεμισία (2) Πανούρης (2) Παπαγγελόπουλος (2) Παπαδημητρίου Ελευθέριος (2) Παπαδόπουλος (2) Παπαηλιού Χαράλαμπος (2) Πατέρας Πάτσης Ελευθέριος (2) Περατικός Α. (2) Περατικός Μ. Περατικός Ν. Πετράκης Γεώργιος (2) Πετρόπουλος (2) Πέτσος (2) Πλωμαρίτης (2) Πρετεντέρης Προβόπουλος Γεώργιος (2) Ρίζος (2) Ρίζος Κωνσταντίνος Ρωμαίος Γεώργιος (2) Σάλλας Σανιδάς Γεώργιος Σαρρής Σιδέρης Ιωάννης ( 2) Σκουλαρίκης Στάη Έλλη Συρίγος Φίλιππος Τεντές Ιωάννης (2) Τζαβάρα Μαρία (2) Τράγκας (4) Τσοτσορός Υφαντή Δημητρούλα (2) Φασούλας Παναγιώτης (2)

        Οι αστυνομικοί που φρουρούν τους ξένους επισήμους στον γάμο σας ενοχλούν ε;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:24:21

        Όχι, σε συμβολικό επίπεδο δεν αντέχεται ούτε καν η διάθεση αστυνομικής προστασίας σε κάποιον που επί σειρά ετών δεν είχε ούτε καν ελληνικό διαβατήριο. Πόσο μάλλον η... χαιρετούρα.

        Η προκλητική σπατάλη των χρημάτων από το σκυλόσογο του Ντεγκρέτσια, είναι σπατάλη ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ χρημάτων, που του καταβάλαμε "ντούκου" μετά την περίφημη δικαστική απόφαση περί "αποζημίωσής" του το 2003. Αποζημίωσης, για τι ακριβώς; Για ένα άδειο ερείπιο που είχε αφήσει στο Τατόι, μετά το πλιάτσικο που έκανε με τα κοντέινερς υπό την προστασία των αστυνομικών δυνάμεων που του είχε στείλει ο (τότε πρωθυπουργός) Μητσοτάκης...

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:31:14

        Σε συμβολικό επίπεδο λοιπόν θα έπρεπε να σε ενοχλεί λιγότερο ο γάμος του που γίνεται σε Ελληνικό νησί από τον γάμο του Άκη στο four seasons των Παρισίων που έγινε στην υγειά σου!
        Κι η αστυνομική δύναμη δεν είναι εκεί για να φυλάει τον τεως αλλά τους βασιλείς κρατών που θα παρεβρεθούν στον γάμο.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:38:39

        @ Ηλίας

        Το ότι πληρώσαμε το γάμο του γεροξούρα Άκη στο Παρίσι μέσω των μιζών, αποτελεί κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τα διαχρονικά, "με τη βούλα" κλεψιμέικα της οικογένειας Ντεγκρέτσια και των προγόνων τους;

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ Αυριανιστής 25/08/2010 13:44:47

        Φίλε μου ξεκινάς σε βάση τελείως αντίθετη από αυτό που πιστεύω, [προσφορά του βασιλικού θεσμού στην Ελλάδα] οπότε δε θα το συνεχίσω γιατί δε θα συμφωνήσουμε με τίποτα.
        Απλά σκέψου γιατί χαρακτηρίζεις "γεροξούρα" τον Άκη που καταλήστεψε το δημόσιο χρήμα και τον τέως βασιλιά που το ελληνικό κράτος του επιδίκασε [λανθασμένα - έστω] με νόμιμο τρόπο μια αποζημίωση τον χαρακτηρίζεις ως "σκατόσογο".
        Anyway, εύχομαι να ζήσουν και καλούς απογόνους!

  14. Ευάγγελος avatar
    Ευάγγελος 25/08/2010 13:09:58

    Τι να μη βροντήξουν όταν βλέπεις τέτοια όπως τα 2 κορυφαία πάνω.

  15. Alex avatar
    Alex 25/08/2010 13:19:43

    Εμενα τα κοριστσια παντως για ενα σουβλακι με παιρνει να τις βγαλω εξω....χαχαχαχ

  16. Γιώργος Χριστόπουλος avatar
    Γιώργος Χριστόπουλος 25/08/2010 13:29:03

    Καλώς ή κακώς πολλοί από τους καλεσμένους σε αυτό το γάμο είναι αρχηγοί/εκπρόσωποι/πείτε το όπως θέλετε ξένων κρατών. Μια Α ασφάλεια πρέπει να την παρέχεις έστω και αν δεν επισκέπτονται με αυτή την θεσμική τους ιδιότητα την χώρα. Κατά τα άλλα να ζήσουν και να ευτυχίσουν τα παιδιά και καλούς απογόνους να έχουν. Λίγο γκλαμουριά για να τελειώσουμε το καλοκαίρι...

  17. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 25/08/2010 14:27:51

    Ό άνθρωπος δέν ασχολείται πλέον μέ τά πολιτικά, πρός τί λοιπόν αυτός ό πανικός;
    Καί έπειτα τί ακριβώς φοβούνται;

    • http://neotera.wordpress.com avatar
      http://neotera.wordpress.com @ Ορθολογιστής 25/08/2010 15:13:59

      Γιατί νομίζετε δεν μπορούν να φέρουν και τον βασιλιά στο σβέρκο μας ? Εγγύηση για την Αγγλετέρα αποτελεί ο θρόνος και όλο το κοινωνική έρμα περί αυτόν. Θεσμοθετημένς θέσεις πρακτόρων τους με πληρωμή από το δημόσιο της κατεχόμενης χώρας. Για ρώτα κάποιο διεστραμμένο παγκοσμιοποιητή φορτσάτο αυτή την εποχή με το κακό που μας βρήκε, αν γίνεται ? Ρώτα και τους "νταβάδες", που κάνουν "κρα" νά 'χουν άλλο ένα "λαμπερό" σκυλολόϊ να κοροϊδεύουν τον κόσμο ? Μην βλέπουμε μόνο τη ζημιά που μπορούμε να κάνουμε στα τρυφερά μέρη των κομψευάμενων κυριών της όποιας αυλής. ))

  18. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 25/08/2010 14:58:40

    Πέστε μου ότι του πληρώνουμε και φρουρά του Κοκού junior!

  19. Anatolios avatar
    Anatolios 25/08/2010 16:30:52

    Εγώ την εκ δεξιών την αγαπάω πάντως

    • Greco avatar
      Greco @ Anatolios 25/08/2010 19:02:24

      λιγο λεπτη δεν ειναι?το ποδι σαν να εχει νευρικη ανορεξια ειναι

      κατα τα αλλα,
      ξαναρθες τωρα βασιλια μεσα στην αγκαλια μας,κανονισε τα ομορφα να γιανει η καρδια μας(βαμβακαρης)

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Greco 25/08/2010 19:05:45

        -λιγο λεπτη δεν ειναι?-

        Αν σου ριχτεί εσένα, μην ενδώσεις.

      • Greco avatar
        Greco @ Greco 25/08/2010 19:07:16

        ετερον εκατερον

  20. montaniero III avatar
    montaniero III 25/08/2010 16:37:30

    Όντως αυτή με το διάφανο είναι ΤΟ εργαλείο, τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, έχουν λυθεί απο το '74.

    • Ορθολογιστής avatar
      Ορθολογιστής @ montaniero III 25/08/2010 18:16:03

      Ναί, ελύθησαν στό δημοψήφισμα γιά τό πολιτειακό, μέ ένα ποσοστό 30,82% υπέρ τού Κωνσταντίνου καί παρά τό γεγονός ότι ευρίσκετο εκτός Ελλάδος.

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/08/2010 19:10:59

    "Ευχαριστούμε τον κ. Γλίξμπουργκ που παντρεύει το γιο του στην Ελλάδα"!!!
    Αυτός είναι ο τίτλος άρθρου σε πόρταλ μεγαλοδημοσιογράφου μας!!!! Και μάλιστα δεν κάνει πλάκα. Ευγνωμονεί τα γαλαζοαίματα λέσια που επέλεξαν την Ελλαδίτσα για το γάμο τους.
    Εκτός και αν κατάλαβα λάθος.
    Είμαι και λίγο βραδύνους.
    Καλά ρε παιδιά, ο Ντελα Γκρέτσιας δεν είναι που κλαίγονταν και έψαχνε για κανένα δυαράκι στη Κυψέλη να εγκαταστήσει τη φαμίλια του;

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/08/2010 19:18:35

    Πάντως καλό είναι να γνωρίζουν οι Πασόκοι βασιλοφάγοι, πως όταν πρωτοήρθε στην Ελλάντα ο Ντελαγκρέτσιας με τους γλιτσερούς γόνους του το `91 επί Μητσοτάκη, το διαβατήριο του ήταν ελληνικό, η επωνυμία του σε αυτό ήταν Κωνσταντίνος Βασιλεύς των Ελλήνων, και η τελευταία του ανανέωση ήταν το 1985 (ναί επί ΠΑΣΟΚ) από προξενείο του Βελγίου.
    Είπε κανείς τίποτα;

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ Strange Attractor 25/08/2010 19:36:06

      Βασιλοφάγοι;;; Επειδή τσινάνε όταν ακούνε το "νίκας τοις βασιλεύσι"; Σερβιέτες της Φρειδερίκας θα ήτανε αν δεν καθάριζε η ΣΙΑ-Χούντα. Να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τους μάγκες από τους Δον Κιχώτες...

  23. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 25/08/2010 20:14:58

    Αναδελφον Εθνος!
    Χωρίς να έχω καμιά διάθεση να αναφερθώ στην πολιτική διάσταση του θέματος που συζητιέται εδώ, και που ορισμένοι πασχίζουν να αναμασάνε, ο καθένας από την δική οπτική γωνιά και συμφέρον, θα έλεγα τα εξής:
    Ποιο είναι πραγματικά το πρόβλημα; Το ότι ορισμένοι νυν και πρώην βασιλιάδες και άλλοι επώνυμοι έχουν αστυνομική προστασία η το ότι εγώ και εσύ δεν έχουμε;
    Ποιο είναι πραγματικά το πρόβλημα; Το ότι ορισμένοι νυν και πρωην βασιλιάδες και άλλοι επώνυμοι έχουν πολλά λεφτά η ότι εγώ και εσύ δεν έχουμε;
    Με αλλά λόγια, η όλη παραφιλολογία μου θυμίζει το ανέκδοτο του Χριστόδουλου: Θεέ μου τι να το κάνω εγώ το ωραίο και κάτασπρο άλογο που θέλεις να μου δώσεις αφού είμαι σακάτης και δεν μπορώ να το ιππεύω; Αν θες να με βοηθήσεις κάνε το άλογο του γείτονα μου να ψοφήσει για να μην ζηλεύω!
    Τελειονωντας, θα ήθελα να μεταφέρω και τα λόγια των αρχαίων προγόνων μας (που δεν είχαν καμία σχέση με Βασιλιάδες , η παπάδες) που έλεγαν: Η φτώχια (υπό την ευρεία ενοια) δεν είναι ντροπή, ντροπή είναι να είσαι φτωχός και να μην κάνεις τίποτα για να ξεφύγεις από τα δεσμά της φτώχιας! (από τον επιτάφιο του Περικλέως).
    Ένα είναι σίγουρο: Κανένας δεν πρόκειται να ξεφύγει από τα δεσμά της φτώχιας και της μιζέριας με το να κάθεται όλη την ημέρα μπροστά σε ένα κομπιούτερ να παρακολουθεί τι λέει, τι κάνει, τι φοράει, που κατουραει ο καθένας, και να γράφει ατέλειωτες ‘ακακίες’ (κάτι άλλο είχα γράψει εδώ αλλά το speller, με τη ευγένεια που το διακρίνει, το αντικατέστησε με την λέξη: ακακίες!.....).

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Agrofylakas 25/08/2010 21:44:26

      Δηλαδή αν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, πρέπει να σηκωθούμε απ τα κομπιούτερ και να προσπαθήσουμε να γίνουμε βασιλιάδες, για να ξεφύγουμε απ τη μακακία και τη φτώχεια που μας δέρνει; Σωστός. Πως δεν το σκέφτηκα τόσο καιρό;
      Θα με πάρει λες καμιά απ αυτές τις γαλαζοαίματες μπίμπο για γαμπρό; Φεύγω Σπέτσες να προλάβω.

  24. Asterix avatar
    Asterix 25/08/2010 22:59:12

    Τις πουλάω και τις δύο. Την αριστερή την δίνω 750 ευρά και την δεξιά 400. Αν τις θες και τις δύο μαζί, δώσε ένα χιλιάρικο, πάρτες και φύγε. Σ ένα μήνα φέρνω κι άλλες από Ουκρανία. Δώσε σύνολο 1200 και τον Οκτώβρη αλλάζεις τούτες δω με δύο απ τις καινούργιες.

  25. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/08/2010 23:03:15

    Τρεις εικόνες που περιγράφουν τη θλιβερή κατάσταση της ελληνικής κοινωνίας, ασχέτως χρεοκοπίας ή κρίσης:

    1- 20ρηδες και 30άρηδες "άνδρες" να λιώνουν στη θέα του Σάκη και στο άκουσμα των τραγουδιών του!
    2- Χαλασμός κυρίου από μαζεμένο λαό έξω από τα στούντιο, προκειμένου να αποθεώσουν και να δουν από κοντά κάποιο είδωλο κάποιου ρεάλιτι σόου, που μέχρι χθες (κυριολεκτικά) δεν το ήξερε ούτε η μάνα του...
    3- Ο χαμός που γίνεται στις Σπέτσες, ώστε κάποιοι δυστυχισμένοι να πλησιάσουν τα γαλαζοαίματα λέσια και να νιώσουν και αυτοί τη λάμψη.

    Α ρε Ελλάδα!

  26. Maya avatar
    Maya 26/08/2010 02:17:37

    Μας ζάλισαν τον έρωτα με τον γάμο. Προσπαθούνε να μας πούνε κάτι?

  27. makis avatar
    makis 26/08/2010 08:16:56

    Τα δυο ένστολα παλικάρια ποια είναι ; οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί δεόντως.

  28. ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ avatar
    ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 27/08/2010 21:08:01

    Σιγὰ ποὺ θίχτηκαν οἱ γυφτοτσιφτετέλληνες ποὺ σκορποῦν τὰ δεκαπλάσια κάθε νύχτα στὰ σκυλάδικα, ποὺ ἔχουν τὶς περισσότερες οφσόρ ἐταιρεῖες ἀνὰ κάτοικο στὴν Εὐρώπη, ποὺ σουφρώνουν τὶς μίζες τοῦ δημοσίου, ξοδεύουν ἑκατομμύρια εὐρὼ γιὰ ἔργα πυροπροστασίας τῶν πλέον σπάνιων βιοτόπων τῆς χώρας καὶ οἱ βιότοποι καίγονται ὁλοσχερῶς χωρὶς νὰ βγῇ οὔτε σταγόνα ἀπὸ τὸ σύστημα πυροπροστασίας γιὰ νὰ σβήσῃ τὴν φωτιά, πού, πού, ἐπειδὴ ὁ βασιλέας, ποὺ δὲν τὰ πῆρε ἀπὸ τὸ δημόσιο, ἀλλὰ τὰ κληρονόμησε πάππου πρὸς πάππον, πού, στὸ κάτω κάτω, ἔφερε τώρα χρήματα καὶ κόσμο καὶ δημοσιότητα στὶς Σπέτσες καὶ ξόδευσε χρήματα στὶς Σπέτσες καὶ αὐτὸς καὶ οἱ φίλοι του, θέλησε νὰ κάνει τὸν γάμο τοῦ γιοῦ του μὲ -ὄχι ὑπερβολικὴ ἀλλὰ φυσιολογικὴ γιὰ τὴν τάξι του- πολυτέλεια! Ἔ, νά, κι ἂν θίχτηκαν οἱ συμπλεγματικοὶ γυφτοτσιφτετέλληνες! Αὐτοὶ ἂς στείλουν τὴν κόρη τους ξεβράκωτη στὸ γάμο της. Ἐγώ, ἁπλὸς μισθωτός, θὰ βλέπω τὴν βασιλικὴ οἰκογένεια καὶ θὰ τὴν χαίρομαι -καὶ θὰ φτύνω τοὺς νεόπλουτους, γύφτους πολιτικάντηδες ποὺ πλουτίζουν ἀπὸ τὴν πολιτική. Ζήτω ὁ Βασιλεύς!