#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/05/2011 11:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βρε μπας και πάμε σύντομα σε εκλογές;



Σχέδιο εξυγίανσης των χρεοκοπημένων δήμων με επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής των δανείων τους, σχεδιάζει η κυβέρνηση. Ουσιαστικά τους βάζει σε διαδικασία εξυγίανσης αν και τους χρωστά πολλά.

Την Πέμπτη ανακοινώθηκε ότι θα δοθούν 10.000 εκπτωτικές κάρτες δωρεάν σε νέους έως 30 ετών και κυρίως σε ανέργους.

Ανακοινώθηκε ότι συμφώνησαν οι τροικάνοι για επιπλέον επιδότηση του ΙΚΑ και του ΟΑΕΔ αντί 1,1 δις ευρώ.

Στο ποδόσφαιρο που γίνεται χαμός, αντί να διακόψει το πρωτάθλημα η κυβέρνηση επιδίδεται σε ευχολόγια κι απειλές χωρίς αντίκρισμα. Έτσι, όμως, χαϊδεύει τα αυτιά των φιλάθλων και των ομάδων που μπορούν να επηρεάσουν τον κόσμο.

Η κυβέρνηση καθυστερεί τα μέτρα και τις περικοπές που θα έπρεπε να έχει ανακοινώσει.

Επίσης, καθυστερούν σημαντικά οι μεταρρυθμίσεις όπως το ενιαίο μισθολόγιο, το άνοιγμα επαγγελμάτων κ.λπ.

Ακόμη, ενώ πολλοί περίμεναν μεγάλο μαχαίρι στα βαρέα κι ανθυγιεινά, τελικά πάνε σε πιο soft εκδοχή.

Παράλληλα, διαρρέονται φήμες για μεγάλα deal που είναι προ των πυλών και που θα αλλάξουν το κλίμα.

Άλλες πληροφορίες λένε ότι λόγω των αποδείξεων οι επιστροφές φέτος θα είναι περισσότερες, θα γεμίσει λεφτά ο κόσμος δηλαδή.

Ανακοινώνεται φθηνό ρεύμα για επιχειρήσεις ενώ βγαίνουν πολλά προγράμματα επιδοτήσεων στον αέρα.

Ο πρωθυπουργός ξαναθυμάται την τουριστική κατοικία κι ανακοινώσει θεσμικό πλαίσιο που περιμένουν πολλοί στην αγορά.

«Καυτά» θέματα όπως το Ελληνικό πάνε πιο πίσω και αποσύρεται η διακρατική συμφωνία με το Κατάρ για να πάμε σε πιο νόμιμη διαδικασία με διαγωνισμό.

Κι όλα αυτά έχουν γίνει μέσα σε λίγα 24ωρα. Δεν τα γράφουμε για να δείξουμε πόσο καλή δουλειά κάνει η κυβέρνηση. Αλλά μας γεννιέται μια απορία.

Βρε μπας και πάμε σύντομα σε εκλογές κι όλα αυτά είναι «τυράκια» για να τσιμπήσει ο κόσμος;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 11:42:15

    Εχουμε στοχο Ελλειματος 7.4% για το 2011.
    αυτο του 2010, λενε 10.5% ( μας λειπουν 3.1% ! ). Εχω πει οτι το 10.5% θα το αναθεωρησουν.. αλλα ας περιμεουμε.!

    Εγω λεω παλι.. μονος μου... οτι το ελλειμμα 2011 θα ειναι κοντα στο 10%...! αντε 9% στην καλυτερη των καλυτέρων!!... ολοι εδω ειμαστε και ολοι θα ομολογησουμε!

    ΠΠ

  2. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 06/05/2011 11:47:51

    Ιούνιο εκλογές...........Το κλίμα μυρίζει εκλογές συν τα μέτρα της αστυνομίας με τις ντεμεκ επιχειρήσεις σκούπα για το θεαθήναι βέβαια στο κέντρο των Αθηνών,τις προσαγωγές για την Μαρφιν,στη Σαλονίκη κάθε κεντρικός δρόμος έχει απο μια διμοιρία και καλά για να νιώθουν οι πολίτες ασφαλείς.Τζέφρυ ετοίμασε το μπόινγκ τα ψέματα τελειώνουν

    • astral avatar
      astral @ Μαύρος Ιάκωβος 06/05/2011 12:48:36

      ++

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 11:48:54

    Ερχεται και απογραφη !! κινητων, ακινητων, ανθρωπων, λαθρομεταναστων.....
    θα μας ζητησουν να δηλωσουμε και εαν επιθυμουμε Δωρεα Οργανων !! χαχαχααααααα ρε πανε καλα??? θα πεσει ξυλο στους απογραφεις!!!

    πως και πως τον περιμενω τον δικο μου !!!! θα τον απογραψω ! και τον αερα.. ολα!

    ΠΠ

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 13:28:12

      Δεν έχουμε καμία υποχρέωση να αποκαλύψουμε περιουσιακά και άλλα στοιχεία στους απογραφείς, και καλό είναι να μη δώσουμε απαντήσεις επ' αυτών. Με τη ληστοσυμμορία που έχουμε μπλέξει, κανείς δεν μας εγγυάται την εμπιστευτικότητα των πληροφοριών αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 21:50:59

      +10000 ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 11:55:55

    Σημερα δεν ειανι η συναντηση με Ιερωνυμο? πω πω πω θεματα που εχουνσ το τραπεζι !!
    - δωρεα οργανων
    - διαθεσιμα των ΝΠΔΔ της Εκκλησιας
    - αξιοποιηση της Ακινητης Πριουσιας
    - υποβαθμιση μαθηματος Θρησκευτικων στα σχολεια
    Εχουμε και σοβαρα θεματα !! οπως...
    "Την αναπάντητη επιστολή της Συνόδου προς τον ίδιο τον πρωθυπουργό, στην οποία διατυπώνονται οι επιφυλάξεις της για τον όρο «εχθροπάθεια» που χρησιμοποιείται σε πρόσφατο νομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης για την «καταπολέμηση ορισμένων μορφών ρατσισμού και ξενοφοβίας μέσω του ποινικού δικαίου» και αναφέρεται στην «καλλιέργεια και εξωτερίκευση αισθημάτων μίσους και αντιπαλότητας».

    Εχθροπαθεια ρε Καστανιδη !!! εισαι μεγαλος μαγκας λεμε !! Εχθροπαθεια???!!!

    Εκει στη ΝΔ.. σας ενημερωνω.. διοτι ο κουβας ειναι μεγαλος!!! το παρε δωσε επισης... για τη σημερινη συναντηση μιλαω !! και εν οψει Ζαππειου Χ να εχουμε το νου μας στην Εκκλησια Της Ελλαδος...

    Εγω σας τα λεω απο σημερα !!! και Ρωτω τον Καστανιδη... ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ με τον ΟΡΟ - ΕΧΘΡΟΠΑΘΕΙΑ στο νομοσχεδιο !!! ΝΑ ρωτησουν και οι Βουλευτες της ΝΔ !!

    αντεεεεεεεε συνουζιαζω τις κάλτσες μας μεσα.

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 12:10:01

    Ο τζιτζιφιογγος, πουλι δεν ειναι?? η κανω λαθος??

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 12:10:33

      τζιτζιφιόγκος αρσενικό
      (παρωχημένο) μειωτικός χαρακτηρισμός άντρα, συνήθως νεαρής ηλικίας, που ντύνεται και συμπεριφέρεται με υπερβολική κομψότητα και παριστάνει τον γόη· λιμοκοντόρος, δανδής, κομψευόμενος, φλώρος
      - Ποιος είναι αυτός ο τζιτζιφιόγκος;
      - Άδειασέ μας τη γωνιά ρε τζιτζιφιόγκε!

      ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 12:18:00

    Κικη,, ριξε μια μεταφραση !!
    - lefigaro.fr/conjoncture/2011/05/05/04016-20110505ARTFIG00616-comment-strauss-kahn-enerve-les-grecs.php

    Μας πηραν στο ψιλο και οι Γαλλοι με το ΓΑΠ/Στρος Καν- ΥΠΟΓΕΙΕΣ δηλωσεις?!!

    τι ειναι το "enevre" ??... μας περιπαιζει ο Ντομινικ ???

    ΠΠ

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 17:38:06

      enerve = εκνευρίζει

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 12:46:45

    1. ΠΑΡΑΚΑΛΩ όποιος στο σάιτ έχει ΝΟΜΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ να μας ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ για το τι σημαίνει η ΥΠΟΥΛΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΜΑΖΙ με τον ΕΛΛΗΝΙΚΟ πληθυσμό!!!

    Είναι πολύ σοβαρό το θέμα και πάνε να το περάσουν ΥΠΟΥΛΑ!!!

    Αν θυμάμαι καλά, οι ΑΤΕΝΙΣΤΑΣ -αυτοί οι δημοτικοί σύμβουλοι του Αμυρά- είχαν βγάλει μια αφίσα που ζητούσαν ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗ !!!

    Διότι η απογραφή των ΛΑΘΡΑΙΑ και ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ στη χώρα ΜΑΖΙ με τον Ελληνικό πληθυσμό θα οδηγήσει σε ΝΤΕ ΦΑΚΤΟ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ και ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΩΝ!!!
    ________________________________________________________
    2. Άλλο πολύ σοβαρό είναι η ΠΑΡΑΝΟΜΗ !!! η ΔΗΛΩΣΗ "ΝΑΙ ΣΤΗ ΔΩΡΕΑ ΟΡΓΑΝΩΝ" που θα φέρουν μαζί τους οι απογραφείς!!!

    ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ [ενήλικα] ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ ΝΑ ΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ "ΔΩΡΕΑ" ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΚΑΖΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ

    ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΙΣΟΥΝ !!! ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ "ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΔΩΡΕΑ ΟΡΓΑΝΩΝ" ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΓΡΑΦΕΑ!!!

    ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΥΤΗ.

    ΠΟΝΤΑΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΦΗΒΙΚΟ ΑΛΤΡΟΥΪΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΠΟΜΕΜΑΚΡΥΣΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΝΝΟΙΑΣ "ΘΑΝΑΤΟΣ" ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΟΣ ΔΕΚΑΟΧΤΑΧΡΟΝΟΥ ΕΝΗΛΙΚΑ.

    ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΔΙΑΤΥΠΩΜΕΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ ΤΡΟΧΑΙΩΝ!!!

    ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ!!!

    ΜΗΝ ΑΝΑΘΡΕΦΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΑ!!!

    Η ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ "ΔΩΡΕΑ" ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΕΚΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΩΜΑΤΟΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!

    ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ "ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΔΩΡΕΑ" ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ "ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΔΩΡΕΑ"

    ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 105 ΜΕ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΤΕΣ ΟΡΓΑΝΩΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!

    Ο αλτρουϊσμός ξέρετε, ισχύει και αντίστροφα, και όχι μόνο από την πλευρά ΤΩΝ ΔΟΤΩΝ!!!

    ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ!!!

    περισσότερα στο ιστολόγιο που ασχολείται αποκλειστικά με την "υποχρεωτική δωρεά" -ας γελάσω- Ελεύθεροι Άνθρωποι Τώρα
    freepeoplenow(.)wordpress(.)com

    με όλα τα επιχειρήματα και τις αντιρρήσεις γιατρών καθηγητών πανεπιστημίου, οργανώσεων εθελοντών δωρητών και νομικών για την ΠΑΡΑΝΟΜΗ "ΕΙΚΑΖΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ"

    ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΡΟΒΑΤΑ ΠΡΟΣ ΣΦΑΓΗ!!!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 06/05/2011 12:55:47

      Ειδες τι εγραψα απο πανω.... Καστανιδης και ΕΧΘΡΟΠΑΘΕΙΑ !!!!

      με λιγα λογια στη μουγκα ολοι δια νομου !!!... μεγας Καστανιδης.

      ΠΠ

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 13:06:26

        Έχουμε πρόβλημα και αυτό δεν είναι η μείωση των αποδοχών και των συντάξεων και η φτωχοποίηση.

        Αυτά είναι το προπέτασμα καπνού για να περάσουν τα άλλα, τα οποία υλοποιούν ταχύτατα.

        Και έχει πέσει γραμμή στους γκέμπελς να μην αναφέρουν τίποτα.

        Γι αυτό γανώνουν το μυαλό του κόσμου με τη μείωση των αποδοχών για να μην τον αφήνουν να σκεφτεί τίποτα άλλο.

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ αλλενάκι 06/05/2011 13:33:39

          Αλλενάκι, όπως έγραψα και παραπάνω, δεν πρέπει να δώσουμε ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ στοιχείο στους απογραφείς, πλην των απολύτως αναγκαίων (ονοματεπώνυμο, ηλικία, μέλη οικογένειας). Σε καμία περίπτωση να μην αποκαλύψουμε στοιχεία για τα σπίτια μας (επιφάνεια κ.λπ), τυχόν καταθέσεις ή άλλα περιουσιακά στοιχεία. Και πολύ περισσότερο, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΔΩΡΕΑΣ ΟΡΓΑΝΩΝ όπως λες. Και όχι μόνο για συμβολικούς λόγους. Αυτοί οι Μένγκελε είναι ικανοί, έχοντας βάλει την υπογραφή μας στα άλλα έγγραφα της υπογραφής, να την πλαστογραφήσουν για να τεκμάρουν ότι, δήθεν, συναινέσαμε σε δωρεά!

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Αυριανιστής 06/05/2011 13:38:58

            Το θέμα της απογραφής το έφεραν πολύ ΥΠΟΥΛΑ και ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΤΙΚΑ.

            Έχουμε λίγες μέρες καιρό να ενημερώσουμε ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ τους ανθρώπους μας και όσους μπορούμε.

            Για τους δε λαθρομετανάστες δεν θα ζητήσουν ούτε άδεια παραμονής, ούτε χαρτιά, ούτε τίποτα.

            Δηλαδή ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

          • Αυριανιστής avatar
            Αυριανιστής @ αλλενάκι 06/05/2011 13:57:58

            Να το πάμε και λίγο παραπέρα;

            Συνυπολογίζοντας και τους λάθρο, θα εμφανίζεται περισσότερος πληθυσμός (ανεξάρτητα από το αν θα είναι Έλληνες ή όχι) και έτσι θα αυξάνουν και οι υποχρεώσεις της πάγιας οικονομικής συνεισφοράς μας στην Ε"Ε"...

      • σίγουρος avatar
        σίγουρος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2011 18:12:31

        εχθροπάθεια φίλε... νεολογισμοί Καστανίδη χάρην των Ευραίων. Εξ' αιτίας αυτού δεν είχε έρθει σε ρήξη με τον μητροπολίτη Πειραιώς;

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:01:51

    Και ένα 3ο θέμα.
    Οι Εκπτωτικές Κάρτες στην ευάλωτη ομάδα των Νέων ανθρώπων είναι το Δόλωμα και ο Προθάλαμος επιβολής της Κάρτας του Πολίτη και ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ, ταυτόχρονα!

    Σε λίγο δεν θα κυκλοφορούν ούτε 5ευρα.

    Το διακύβευμα όμως ΔΕΝ είναι η οικονομική εξαθλίωση.

    Το διακύβευμά ΤΟΥ είναι η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ

    Και αυτή επιτυγχάνεται:

    α. Με τα Πολύ Υπαρκτά Ανοιχτά και Καταλυμένα Σύνορα του Ελλαδικού χώρου.
    β. Με το Πολύ Υπαρκτό Στρατόπεδο Συγκέντρωσης που αντιπροσωπεύει η Κάρτα του Πολίτη
    γ. Με το Πολύ Υπαρκτό Νομοσχέδιο της Παροχής Ιθαγένειας
    δ. Με το Πολύ Υπαρκτό και ΦΡΙΚΑΛΕΟ Στρατόπεδο Συγκέντρωσης που δημιουργεί το Νομοσχέδιο Υποχρεωτικής ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΟΡΓΑΝΩΝ [νομικά και ηθικά ΕΩΛΟ παρασκεύασμα Εικαζόμενης Συναίνεσης]
    ε. Με το Πολύ Υπαρκτό Νομοσχέδιο της περίφημης "Εχθροπάθειας"
    στ. Με το Πολύ Υπαρκτό Νομοσχέδιο του Διατροφικού Κώδικα -Απαγόρευσης Καλλιεργειών και Επιβολής Μεταλλαγμένων
    ζ. Με τους Πολύ Υπαρκτούς Πράσινους Φόρους

    Οι Μέγκελε, Ιάπωνες, Σουηδοί και Καλιφορνέζοι "Ευγονιστές" δεν πρέπει να είχαν πολύ διαφορετική ατζέντα

    Τυραννία είναι όταν υποχρεώνεται ένας λαός να υιοθετήσει με τη βία τις ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΜΟΝΕΣ μιας ΔΡΑΚΑΣ κυβερνώντων.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 06/05/2011 13:04:30

      η. Με την Πολύ Υπαρκτή Απόσυρση των Μετρητών από την κυκλοφορία του χρήματος.

      Δηλαδή εδώ έχουμε το εξής εγκληματικό:

      Μια Δράκα Πάμπλουτων - βολευτές και ολιγάρχες με ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ σε καταθέσεις και ακίνητα, αποφασίζουν, μεθοδεύουν και αφαιρούν τη χρήση μετρητών από τους πολλούς πληβείους !!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 06/05/2011 21:52:24

      +1000 Αλλενάκι
      Το διακύβευμα είναι η Παγκόσμια Διακυβέρνηση

  9. skopelosnews skopelos avatar
    skopelosnews skopelos 06/05/2011 13:07:57

    Τρόμος τώρα στη NΔ-SATURN> Μόλις έμαθαν ότι έδεσε η ημερομηνία-19 Ιουνίου των Αγίων Πάντων-των πρόωρων εκλογών!
    ΑΠΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ skopelosnews skopelos 06/05/2011 19:00:32

      γιατί τρόμος? εννοείς ότι στις 20 θα είναι κυβέρνηση?

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:10:05

    Και όποιος πιστεύει ότι θα σταματήσουν εδώ οι εδώ εμμονικοί σοσιαληστές να σηκώσει το χέρι του παρακαλώ.

    Λάου λάου πήγαινε και ο Σοσιαλιστής Χίτλερ τους Εβραίους, τους κοίμιζε -δε θα γίνει τίποτα, δε θα κάνει τίποτα- και στο τέλος κατόρθωσε και τους επιβίβασε ΑΜΙΛΗΤΟΥΣ στα τρένα και τους οδήγησε στην εξόντωση.

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:28:27

    Επίσης θέλω να ενημερώσω ότι στη Σιγκαπούρη όπου ισχύει το νομοσχέδιο της "υποχρεωτικής δωρεάς" οργάνων υπήρξε ΣΥΡΡΑΞΗ σε νοσοκομείο μεταξύ των συγγενών και δυνάμεων των ΜΑΤ που τις κάλεσαν οι γιατροί, γιατί οι συγγενείς δεν άφηναν να αποσυνδέσουν έναν άτυχο και τους ΕΚΛΙΠΑΡΟΥΣΑΝ να τον ΑΦΗΣΟΥΝ να ΖΗΣΕΙ ΑΛΛΗ 1 ΜΕΡΑ γιατί υπήρχαν σημάδια ότι θα βελτιωνόταν η κατάστασή του.

    Έτσι οι ΑΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ κάλεσαν δεκάδες άνδρες των εκεί ΜΑΤ και μετά από ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ !!!

    ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ !!!
    Στο ιστολόγιο freepeoplenow wordpress com

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 06/05/2011 23:20:09

      διαβαζω το σχεδιο νομου !!! πολυ γελιο !!!
      πχ ποιος θα ελεγχει εαν υπαρχει θανων δοτης πριν δωσει ενας ζων?? χαχαχααα

      μιλαμε οτι ειναι γραμμενο στο ποδι !! αρχηστοι και επικινδυνοι !!

      ΠΠ

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:41:20

    Γιατί τέτοιες λεπτομέρειες στην απογραφή;

    ΜΗΠΩΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ;

    Διαβάστε στο ιστολόγιο kostasxan blogspot το follow the money της Κάρτας του Πολίτη κόστους ανάθεσης σε ΦΙΛΟΥΣ, ΎΨΟΥς 1 δις ευρώ!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 06/05/2011 14:27:04

      Προφανώς και θα περάσουν πολλά στοιχεία στη ρουφιανοκάρτα "πολίτη". Και όχι μόνο.

      Γι' αυτό, ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ πλην ονοματεπωνύμου, ηλικίας και μελών οικογενείας.

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:42:33

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ;

    ΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΑΙΟΥΣ;

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2011 13:51:42

    TO FOLLOW THE MONEY... THΣ ΚΑΡΤΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

    αναδημοσίευση από τον Κωνσταντίνο

    Ηλεκτρονική παρακολούθηση, Κάρτα του Πολίτη, τσιπάκια και... τσεπώματα!
    [απόσπασμα]
    * Σύστημα Αναγνώρισης Πολιτών από το 2012 - Έρχεται ολοταχώς και το τσιπάρισμα...;
    * Μεγάλες μπίζνες με δισεκατομμύρια ευρώ γύρω από λογισμικά που οδηγούν σε υψηλό περιβάλλον ...
    Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στα 9.108.910 ευρώ και χρηματοδοτείται από τα σχετικά προγράμματα ΕΣΠΑ και από εθνικούς πόρους.

    Η Κάρτα του Πολίτη και το περίφημο τσιπάκι

    Η συγκέντρωση πληροφοριών γίνεται σε ειδική ενσωματωμένη κάρτα μνήμης που έχει τη δυνατότητα να διατηρεί πολύ μεγάλο όγκο πληροφοριών (εκτός από κείμενο και φωτογραφίες). Υπάρχουν ήδη περιστατικά ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥ πολιτών στο να αποδεχθούν την συγκεκριμένη κάρτα. Στην Αστυνομία μάλιστα, έχουν υπάρξει και ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ αστυνομικών που δεν δέχθηκαν να την παραλάβουν!
    Άλλες πληροφορίες που έχουμε συγκεντρώσει, αναφέρονται σε ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ που έγινε στους ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ της ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ...
    Τονίζονται επίσης με έμφαση τα ωφέλη, πού θα φέρει η χρήση τής κάρτας του πολίτη: Θα καταργήσει την γραφειοκρατία, καθώς σ᾽ αυ την θα ενσωματωθούν ο ΑΦΜ, ο ΑΜΚΑ, ο εκλογικός αριθμός, το διαβατήριο, το δίπλωμα οδήγησης, η κάρτα διέλευσης διοδίων, η κάρτα δημότη κ.ά. Όλες οι υπηρεσίες του Δημοσίου θα διασυνδέονται ηλεκτρονικά με την κάρτα του πολίτη, οπότε ο πολίτης εύκολα θα εξυπηρετείται παντού, ενώ παράλληλα θα περιορισθεί η φοροδιαφυγή, το έγκλημα και κάθε παρανομία.

    Η ασφάλεια των δεδομένων είναι ανύπαρκτη, αφού έχει ήδη υπάρξει "σπάσιμο" αυτών των καρτών. Τα αποτελέσματα έχουν δημοσιοποιηθεί στο διαδίκτυο (ακόμη και σε μορφή βίντεο) και αποτέλεσαν την αιτία να ακυρωθεί η χρήση της συγκεκριμένης κάρτας σε αρκετές χώρες (π.χ. Αγγλία, Γερμανία κ.α.). Μάλιστα, η διευθύντρια της NSA (υπηρεσία εσωτερικής ασφάλειας των ΗΠΑ) δήλωσε ευθαρσώς πως δεν υπάρκει ΚΑΜΙΑ απολύτως ασφάλεια στα ηλεκτρονικά συστήματα (και φυσικά στα παράγωγά τους).

    Πολιτικές ευθύνες και... δουλειές... ύψους δισεκατομμυρίων ευρώ;

    Δεδομένης, λοιπόν, της πιθανής (έως βέβαιης) κλοπής και χρήσης των προσωπικών δεδομένων των ιδιοκτητών των καρτών, γιατί ΕΠΙΜΕΝΕΙ η κυβέρνηση Παπανδρέου στην Κάρτα του Πολίτη;
    Πληροφορίες του ιστολογίου αναφέρονται σε συγκεκριμένες εταιρείες, οι οποίες είτε έχουν αναλάβει το project για τον έλεγχο των εισερχομένων και εξερχομένων από τη χώρα πολιτών είτε ενδιαφέρονται για να "κλείσουν" τη δουλειά με την Κάρτα του Πολίτη.

    Ένα κοινό σημείο των κυρίαρχων εταιρειών - αναδόχων, είναι πως ανήκουν σε αδέρφια, ενώ ο πατέρας τους είναι ειδικός σύμβουλος της κυβέρνησης για το θέμα της Κάρτας του Πολίτη. Κι επειδή το project της Κάρτας του Πολίτη είναι πολύ μεγάλο, γίνεται κατανοητό πως δεν μιλάμε για 2-3 εκατομμύρια ευρώ, αλλά για "έργο" ύψους περίπου 1,5 δισ. ευρώ!!!

    Δεν είναι στις προθέσεις μας να αναφέρουμε τις εμπλεκόμενες εταιρείες, ούτε και το όνομα του ειδικού συμβούλου. Κι αυτό, επειδή ευελπιστούμε πως θα υπάρξει τέλος στην όλη διαδικασία της Κάρτας του Πολίτη, αφού η μηδενική ασφάλεια που υπάρχει παραβιάζει την ιδιωτικότητα των προσωπικών δεδομένων των πιθανών ιδιοκτητών της. Δηλαδή, παραβιάζονται τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα, από οποιονδήποτε θα έχει πρόσβαση σε ειδική τεχνολογία (λογισμικό) ή σε ειδικούς (hackers).
    από kostasxan blogspot com

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ αλλενάκι 06/05/2011 15:38:20

      Συμφωνω φιλε...!!!! ΠΡΕΠΕΙ να ενημερωσουμε ΟΣΟ μπορουμε περισσοτερο κοσμο ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ/ ΜΕΣΟ!!!!!!

  15. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 06/05/2011 17:39:17

    υπάρχουν πληροφορίες ότι σε 3 νέες δημοσκοπήσεις η ΝΔ περνάει μπροστά..η ώρα του Σαμαρά πλησιάζει..

  16. ΕΥΑ avatar