#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/07/2013 12:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βρε, βρέ, η Ντόρα!!!

[caption id="attachment_222045" align="alignnone" width="575" caption="Ντόρα - Παναγιώταρος"][/caption]

Ένας φίλος, παλιά καραβάνα στην πολιτική, έχει πει πως όταν κάνεις ...δωράκια αυτοϋπονόμευσης στους πολιτικούς σου αντιπάλους, τα βρίσκεις μπροστά σου ως...προβλήματα!

Θα έχετε παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα, μετά από μεγάλη περίοδο ..ακινησίας, μια έντονη ..υπερδραστηριότητα, της Ντόρας!

Συναντήθηκε, λέει, με τον πρώην Πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή και έκαναν ...ανασκόπηση των εξελίξεων.

Έδωσε συνέντευξη στον ...αγαπημένο δημοσιογράφο του μητσοτακέϊκου Γιώργο Τράγκα, όπου ήταν όλο...αγάπες για τον Πρωθυπουργό.

Προχθές κατέβηκε στη Συγγρού προς....ενίσχυση του Κυριάκου, όπου μας αποκάλυψε ότι η ίδια προσέλαβε τους περισσότερους της Δημοτικής Αστυνομίας.

Έχει συνάντηση  με τον Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης και Υπουργό Εξωτερικών Βαγγέλη Βενιζέλο για να κάνουν...ανασκόπηση και της εξωτερικής πολιτικής.

Α, κάπου ενδιαμέσως, δήλωσε ότι τη ...σέβεται και η Χ.Α.

Επειδή εγώ είμαι ...καλοπροαίρετος άνθρωπος, θεωρώ ότι όλα αυτά γίνονται λόγω του ... ειλικρινούς ενδιαφέροντος  της κας Ντόρας να στηρίξει, με κάθε τρόπο, το έργο της κυβέρνησης...

Βέβαια, οι κακόπιστοι άλλα, λένε, αλλά...κακόπιστοι είναι, δύσκολα τον λένε τον καλό το λόγο....

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ρύκιος avatar
    Ρύκιος 16/07/2013 13:01:51

    Ε, κοίτα Αδέξιε, όταν με το καλό θα ρθει η ώρα, ο δρόμος του Βορίδη προς την ηγεσία δε θα ναι χωρίς "αντίπαλο"... Βέβαια, πρόπερσυ το καλοκαίρι, ο Βορίδης κατέβηκε στα Χανιά για να συναντηθεί με τον πάτερ φαμίλια με σκοπό ...χειροφίλημα και συζητήσεις, οπότε, υποψιάζομαι οτι μπορεί (μπορεί λέω) να πρόκειται και για προσχεδιασμένη συνεργασία! Υπομονή, θα δείξει...

    • Mariana avatar
      Mariana @ Ρύκιος 16/07/2013 13:25:58

      Αν γίνει αρχηγός, θα τον στηρίξουμε, τι να κάνουμε. Πρώτα το κόμμα.

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Mariana 16/07/2013 14:43:59

        Οχι τι να κάνουμε ,ο Βορίδης είναι κεφάλαιο ,και πατριώτης

        • ΑπυθιΑ avatar
          ΑπυθιΑ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 16/07/2013 19:06:17

          Πραγματικά. Τέτοιο Κεφάλαιο, ούτε ο Μαρξ!
          Μην τυχόν και χαθεί, χαθήκαμε.

      • Ανώνυμος avatar
        Ανώνυμος @ Mariana 16/07/2013 23:04:50

        Το κόμμα μοιράζει κρατικό οξυγόνο, τρεις μήνες τον χρόνο, στα μέλη του μόνο ...

      • dim avatar
        dim @ Mariana 17/07/2013 02:21:22

        Ο Βορίδης είναι μόλις 48 ετών. Αυτό σημαίνει ότι σε 6 περίπου χρόνια που θα αποσυρθεί από τη πρωθυπουργία ο Σαμαράς (2 + 4 περίπου, αν γίνουν εκλογές το 2015, και με την λογική ότι θα τις ξανακερδίσει), ο Βορίδης θα είναι 54 ετών, στην καλυτερη ηλικία για να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο... Ο Βορίδης συνδυάζει 2 χαρακτηριστικά που τον καθιστούν φαβορί... α) στον οικονομικό άξονα είναι φιλελευθερος, και άρα ιδιαίτερα αγαπητός για όσους της κεντροδεξιάς παράταξης, δίνουν περισσότερο έμφαση στα οικονομικά, και β) στον κοινωνικοεθνικό άξονα είναι γνήσιος εκφραστής του πατριωτισμού, και άρα αγαπητός και στους ψηφοφόρους της συντηρητικής πατριωτικής δεξιάς...

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Ρύκιος 16/07/2013 17:53:14

      Αν είναι υποψήφιος ο Βορίδης τα ποσοστά του θα είναι σαν του Καντάφι.Τέτοιον ανταγωνισμό να περιμένεις.

  2. Eva avatar
    Eva 16/07/2013 13:06:56

    Γιατι βάζετε τέτοιο θέμα?

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Eva 16/07/2013 17:54:33

      Οπου Μητσοτακέικο και θέμα,για μερικούς...

  3. Νεύτων avatar
    Νεύτων 16/07/2013 13:06:59

    Όταν εκ των πραγμάτων είσαι στα αζήτητα, ό,τι και να κάνεις, καλώς ή κακώς, θα παραμείνεις στα αζήτητα. Και η κάθε σου κίνηση θα κρίνεται ως κακοπροαίρετη! Εκτός κι αν βολευτείς με καμμιά θέση κάπου στο εξωτερικό, σαν κι αυτή που βολεύτηκε κάποιος κύριος Παπουτσής. Έτσι, απλά, χωρίς καμμία περγαμηνή. Λόγω momentum βρε αδερφέ! Του γνωστού, της Μεταπολίτευσης και της Γενιάς του Πολυτεχνείου. Που ακόμη αναπνέει...

  4. Hawk avatar
    Hawk 16/07/2013 13:43:15

    Τι του λέει βρε παιδιά, " καλέ παληκάρι γιατί ξύρισες το άδειο κεφάλι σου".......

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ Hawk 16/07/2013 13:50:57

      !!!!!!!!!!
      Ή "αγοράκι όταν σου μιλώ εγώ θα με κοιτάς στα μάτια! 'Ντάξει?..."

  5. Α avatar
    Α 16/07/2013 13:52:12

    Για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι οι χειρότεροι άνθρωποι βρίσκονται μέσα στα κόμματα.
    Ραδιουργίες, κλειστά γραφεία, συνομωσίες διανθίζουν το πολιτικό μας σύστημα.
    Η κοινωνία πρέπει ν΄αντιληφθεί τι βρώμικο παιχνίδι παίζεται πίσω από την πλάτη της και να τους στείλει στα τάρταρα.
    Γιατί χθες συναντήθηκαν 70 βουλευτές με τον Κ.Κ.; Τον πεθύμησαν ξαφνικά;
    Πάντα θα υπάρχουν τα φέουδα , οι εκβιασμοί και η φτηνοπολιτική θα ζει και θα βασιλεύει.
    Ας το πάρουμε χαμπάρι, οι καλύτεροι είναι έξω κι΄αγωνίζονται για την επιβίωση και οι χειρότεροι και οι ατάλλαντοι κρύβουν την ανεπάρκειά τους μέσα στα κόμματα.
    Έτσι δεν πάμε πουθενά.

  6. Δαναός avatar
    Δαναός 16/07/2013 14:01:50

    Διαβάζω στην Ημερησία: Ντ. Μπακογιάννη προς Δημοτικούς Αστυνομικούς: «Εγώ, επειδή πήρα τους περισσότερους από σας, επί των ημερών μου, ξέρω πόσο πολύ αξίζετε. Άρα, δεν έχω καμία αμφιβολία γι΄αυτό. Ξέρω τα προσόντα σας, ξέρω τα πτυχία σας.. Κανείς δεν είπε ότι δεν αξίζετε. Εγώ πρώτη, έχω βγει και τα έχω πει αυτά».
    Τους πήρε τους περισσότερους; Δηλαδή πώς τους πήρε; Και ξέρει και πόσο αξίζουν! Γνωρίζει και τα προσόντα τους! Ωρέ μπράβο!

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Δαναός 16/07/2013 14:53:29

      Βρε δάσκαλε , περίμενες κάτι διαφορετικό ; Είναι τόσο προβλέψιμη που τελικά, ξέρεις και πως να την αντιμετωπίσεις .

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Δαναός 16/07/2013 17:58:47

      Μήπως μπορείς να μας πεις εστω και εναν πολιτικό που δήλωσε εξω απο τα γραφεία στη Συγγρού περικυκλωμένος απο διαδηλωτές ''Καλά σας κάνουν,το σωστό είναι να φύγετε όλοι.Εγώ ψηφίζω απολύσεις''

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Δαναός 16/07/2013 18:37:44

      Μην λες και ξαναλές "τους πήρε" !
      Τους προσέλαβε, να λες.
      Σιγά μην μας πεις, ότι αν δεν τους έπαιρνε, δεν θα ήξερε πόσο αξίζουν!
      Είπαμε, αλλά, όχι και έτσι !

    • ΑπυθιΑ avatar
      ΑπυθιΑ @ Δαναός 16/07/2013 19:13:25

      Δαναέ, μονάχα εγώ...συνέλαβα το πνεύμα σας!!! :-)
      Τους πήρε παραμάζωμα; Τους πήρε στο κυνήγι; Τους πήρε αμπάριζα; Τους πήρε και τους σήκωσε; Άλλα δε θα πώ......
      Η αθωότης είναι επιλογή.

    • GO avatar
      GO @ Δαναός 16/07/2013 19:52:07

      Αυτό το ..."τα πτυχία σας", με μπερδεύει λίγο. Μήπως είναι κάνα καινούργιο βίτσιο και δεν το ξέρω;

  7. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 16/07/2013 14:43:02

    Ωχ! Πάει η Χρυσή Αυγή! Προσέξατε το δάχτυλο που τον ακουμπάει και διοχετεύει Μητσοτακική ενέργεια? ΖΖΖΖότ!

  8. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 16/07/2013 14:44:53

    Πόσο κοντά είμαστε στην Κοινωνία και σε όλα αυτά που καθημερινά βιώνει; Πόσο άραγε να απασχολούν όλα τούτα τον απλό Έλληνα Πολίτη; Άραγε ελκύουν την προσοχή του και πόσο;Αφουγκραζόμαστε την αγωνία της Κοινωνίας, πώς και πόσο; Κι αν ναί τότε η εικόνα μας ικανοποιεί;

    Το έχω ξαναγράψει ξεκίνησε μια πορεία πρός τα εμπρός με τα βόδια ζεμένα πίσω απο το κάρο. Και το απίστευτο αντί να πασχίζεις αποσπάσεις την κοινωνική συναίνεση με την πειθώ , δηλαδή με πολιτικό λόγο που αγγίζει και διαπερνά την καθημερινότητα θεωρείς ότι αυτή θα σου αποδοθεί εθελοντικά μόνο και μόνο γιατι είσαι χαρισματικός ή γιατί εκτέλεσες άριστα την αποστολή που σου ανατέθηκε. Πολιτικός Αγώνας απο θέση ισχύος λοιπόν και εκ του ασφαλούς, μόνο που ιστορικα δεν δικαιώθηκε ποτέ σε βάθος χρόνου

    Αυτό το στρατηγικό βάθος της πολιτικής που χαραμίζεται στην δημοσιότητα και την δημοσιοποίηση με αφήνει άφωνο.Και να σκεφτεί κανείς ότι αυτο το δίκτυο επικοινωνίας και ενημέρωσης στήθηκε για να υπερκεραστεί ο σκόπελος της διαστρέβλωσης απο τα Μ.Μ.Ε. και της μονόπλευρης ενημέρωσης

    Απέναντι μας είναι μια κοινωνία ηττημένη, με σπασμένη την ραχοκοκαλιά της σε αυτή πρέπει να περάσει το όραμα της Νέας Ελλάδας και όχι να το διακινούμε μεταξύ μας. Τό όραμα πρέπει να λάβει σάρκα και οστά.Φυσικά και δεν πρέπει να παραγνωρίζεται το σήμερα και τα όσα λαμβάνουν χώρα αλλά όχι εκει και μόνο εκεί να παγιδεύεται η σκέψη μας γιατί αυτό επαυξάνει την απογοήτευση και αργά η γρήγορα νοθεύει το όραμα με στοιχεία κίβδηλα .Πρέπει να γίνει απτό, να δώσει προοπτική και να κινητοποιήσει γιατί αξίζει.Μόνο όταν και ο τελευταίος Ελληνας αντιληφθεί ότι αξίζει τούτη η προσπάθεια γιατι θα παράγει το μέγιστο ωφέλημα για τον ίδιο και την κοινωνία θα κινητοποιηθεί.

    Δυνάμεις στο περιθώριο, αναξιοποίητες, παραιτημένες, καταπιεσμένες θα δώσουν την ώθηση .Οι βολεμένοι πάντα θα μετρούν να μην θιχτούν να μην ξεπεραστούν..Κάθε ευκαιρία είναι και ιστορικά μοναδική και πάντα η κοινωνική κρίση αποτέλεσε την μήτρα του Νέου .Αυτό το σκηνικό που ξετυλίγεται μπροστά μας, αυτή η πρόκληση και η πρόσκληση για κάτι νέο, αυτή και μόνο αυτή

  9. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 16/07/2013 14:48:18

    Όταν πέρυσι μάζεψε την ατυχήσασα του Νοεμβρίου του 2009, από τα αζήτητα της κάλπης της 6ης Μαΐου και μάλιστα την έβαλε και επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας, ως δεν όφειλε εκτιμώ, είχα πει προς "πολλούς" αποδέκτες και το είχα γράψει και εδώ, το εξής αυτονόητο: "Δεν ανοίγεις την πόρτα να ξαναμπεί ο σκορπιός στο σπίτι"! Μπήκε όμως και μάλιστα μετά βαΐων και κλάδων, οπότε τώρα όλα είναι πιθανά και δυστυχώς ήδη ορατά! Ορατά γιατί, σημαντικός αριθμός μπιστικών της βρίσκονται ήδη σε θέσεις ευθύνης και καθημερινά τακτοποιούνται κι άλλοι και κυρίως γιατί κατέχεται βαρύτατος τίτλος διδακτορικού στην επιστήμη της υπονόμευσης! Είναι η αδιαμφισβήτητη ειδικότητά τους. Μεγάλη αδεξιότητα, επεδείχθη αγαπητέ Αδέξιε, πολύ μεγάλη!

  10. Δαναός avatar
    Δαναός 16/07/2013 14:55:53

    Απλά ρώτησα πώς... τους πήρε και πώς ξέρει και τα...προσόντα τους!

    • Aφροδίτη avatar
      Aφροδίτη @ Δαναός 16/07/2013 15:13:30

      Μα τα είχε μελετήσει το πολιτικό της γραφείο! Τί παραπάνω έπρεπε να ξέρει;

    • airman avatar
      airman @ Δαναός 16/07/2013 19:35:49

      Ενδεχομένως να εννοούσε ότι τους προσέλαβε με προσωπική συνέντευξη.
      Ενδεχομένως πάλι κάτι άλλο!
      Ενδεχομένως ....

    • GO avatar
      GO @ Δαναός 16/07/2013 19:55:50

      1.- Παντοιοτρόπως.
      2.- Με υποδεκάμετρο ή μεζούρα, ότι υπήρχε πρόχειρο, κατά περίπτωση.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ GO 16/07/2013 22:27:37

        Μέ ὑποδεκάμετρο; Ἄνεργοι θά μένανε...

        • GO avatar
          GO @ Κυθήριος 16/07/2013 23:37:52

          Με κανόνα ήθελα να πω.

  11. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 16/07/2013 15:04:33

    Μονο που δεν καταλαβα ποιο ηταν το δωρακι αυτουπονομευσης.Ισως καποιος θα μπορουσε να το εξηγησει καλυτερα.
    Διοτι εκεινο που ξερω ειναι οτι η Ντορα διαγραφηκε με την πρωτη ευκαιρια επειδη ψηφισε το πρωτο μνημονιο.Αρα ποια ηταν η αυτουπονομευση;
    Mηπως εννοουμε "αυτουπονομευση" το γεγονος οτι μετα τη μεγαλειωδη τουμπα και τη μνημονιακη μεταλλαξη της ΝΔ και την προκληση εκλογων για αυτοδυναμια ζητηθηκε απο τη Ντορα να επανελθει για να προσθεσει το 2,5% στο μεγαλειωδες ποσοστο του 19% που πετυχαν οσοι νομιζαν οτι μπορουν για δυο χρονια να πουλανε αντιμνημονιο και να κανουν τουμπα χωρις απωλειες;
    Mα αυτο εγινε επειδη ειχαν πανικοβληθει οτι θα βγει πρωτος ο ΣΥΡΙΖΑ.
    Δεν ηταν καμμια αυτουπονομευση.

    • George avatar
      George @ ψυχραιμια 16/07/2013 19:37:03

      Bingo!

    • tassos.κ avatar
      tassos.κ @ ψυχραιμια 17/07/2013 00:16:48

      Συμφωνώ απόλυτα.

  12. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 16/07/2013 18:23:27

    ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΝΕΑΡΟ, ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥΣ (ΠΟΥ ΑΠ'ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ SITES) ΠΟΥ ΞΑΝΑΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ....!!!!

    ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
    ΧΑΧΑΧΑ

  13. loyal subject avatar
    loyal subject 16/07/2013 20:21:46

    Συγνωμη αλλα απο τη στιγμη που δεν της προσάπτεται δράση υπονομευτική προς τον πρόεδρο, να ρωτήσω, για να κανει τί ακριβως νομιζουν οσοι παραπονιουνται οτι πηρε η νδ πισω την ντόρα..; Για να ψηφιζει 'ναι σε ολα' στα νομοσχέδια και μετά να εξαφανίζεται;
    Και ειναι περιεργο που βγαινουν τα προβεβλημενα στελεχη στα μμε; μονο ο Πανάρας θα ακίζεται σε συνεντεύξεις και θα είναι οκ..;

  14. νεφέλη avatar
    νεφέλη 16/07/2013 23:03:41

    Η υποταγή του γατούλη στην θηριοδαμάστρια είναι ενδεικτική ,
    του ποιός διατάζει ποιόν!
    ... πόσα ξέρει εκείνος ο λάγός, ο στρατηγός ο άνεμος αλήθεια!!!!

  15. Αsterix avatar
    Αsterix 16/07/2013 23:34:06

    Ο σκύλος κυνηγάει την ουρά του !!! Τώρα ποιος είναι ο σκύλος και ποια η ουρά το μέλλον θα δείξει. Πάμε μπροστά με την όπισθεν .

  16. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 17/07/2013 04:10:37

    Οσοι θελουν να διχασουν τη Ν.Δ σε εποχες κρισιμες για τη Πατριδα να πανε αλλου, ας ασχοληθουν με τις συνιστωσες του Αλ Τσιπρα.
    Η Μπακογιαννη δεν βλεπω να εχει δημιουργησει καποιο προβλημα στη Κυβερνηση, κι ας μην ξεχνανε μερικοι (που φαντασιωνοταν εδω μεσα κουταμαρες και υπονομευσεις οταν η Μπακογιαννη στηριξε τη Ν.Δ στις δευτερες εκλογες του 2012) οτι αυτη και μερικοι αλλοι που ηρθαν απ τη ΔΥ.ΣΗ, το ΛΑΟΣ, τη Δραση, τους ΑνΕλλ και απο αλλου, εδωσαν αυτη την οριακη αλλα κρισιμη νικη στο Πατριωτη που λεγεται Α. Σαμαρας.
    Οποτε αφηστε μερικοι τα διχαστικα για πολυ αργοτερα οταν θα εχουμε ξεμπερδεψει (πολιτικα) με τους ανθΕλληνες και εθνοΜηδενιστες του ΨΥΡΙΖΑ. Αυτοι τη αποψη την εχω οχι μονο εγω, αλλα και παρα πολλοι αλλοι, οι οποιοι ΠΟΤΕ δεν αφησαμε τη Ν.Δ για κανενα αλλο Δεξιο ή Κεντρο-Δεξιο κομμα που προεκυψε τις τελευταιες 3 δεκαετιες.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Μικρασιάτης 17/07/2013 10:04:30

      Δημιουργει "προβλημα" μονο με την παρουσια της γιατι αυτη ηταν απο την αρχη υπερ του μνημονιου ενω αλλοι παρισταναν τους αντιμνημονιακους.

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ ψυχραιμια 17/07/2013 17:18:43

        Ας μην κοροιδευομαστε> μνημονιο καποιας μορφης ηταν απαραιτητο, αλλοιως θα ειχαμε σταση πληρωμων, τερματισμο του δανεισμου της χωρας, ατακτη χρεωκοπια και καταστασεις Αργεντινης (η οποια τωρα ειναι χειροτερα απο πριν). Οι περισσοτεροι εχουμε αλλες αποψεις (ιδιως σε θεματα σχετικα με τους Λαθρο, και αλλα Εθνικα Θεματα) απ αυτην. Αλλα ειναι απιστευτη υπερβολη να πουμε οτι εχει δημιουργησει καποιο προβλημα στη Κυβερνηση, οταν αλλοι Βουλευτες και Υπουργοι εχουν κανει απιστευτες γκαφες. Οποτε ας το αφησουμε εδω. Προεχει η Κεντρο-Δεξια να ειναι οσο γινεται ενωμενη, γιατι αλλοιως ερχεται ο Αλ Τσιπρ, και τοτε θα παμε πολλες δεκαετιες πισω ως χωρα.
        Και τοτε δεν θα εχει κανείς τη πολυτελεια να το παιζει ...προεδρικοτερος του Προεδρου, αφου η χωρα θα εχει γινει ενα ματσο ερειπια.

  17. Μυρμιδών avatar
    Μυρμιδών 17/07/2013 16:53:53

    Κοιτάξτε ποιοι τελικά χρησιμοποιώντας όλα τα μέσα χωνόντουσαν στο δημόσιο…
    Οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος
    Τα βύσματα του ΠΑΣΟΚ της ΕΡΤ δεν διστάζουν να μεταμορφωθούν σε εθνομηδενιστική, αντεθνική, εμφυλιοπολεμική συνιστώσα μόλις τους έθιξαν τα προσωπικά συμφέροντα.
    http://www.youtube.com/watch?v=fLIJswOP1JQ

    Τα βύσματα της Ντόρας οι δημοτικοί αστυνομικοί μόλις τους έθιξαν τον καφέ το καμάκι και το αραλίκι και ενώ ήδη τους έχουν υποσχεθεί οτι θα απορροφηθούν από την ΕΛ.ΑΣ δεν διστάζουν να μετατραπούν σε νεοναζί. Είναι οι ίδιοι που παρεμπόδιζαν την εκλογική διαδικασία την ημέρα της εκλογής του Αντώνη Σαμαρά, ρίχνοντας το σύστημα και καθηλώνοντας για ώρες στις ουρές εκατοντάδες χιλιάδες απλούς Έλληνες πατριώτες που με χαρακτηριστικά κινήματος οδηγούσαν τον Αντώνη Σαμαρά στην προεδρία της Νέας Δημοκρατίας και ακολούθως στην πρωθυπουργία της Χώρας.
    http://www.youtube.com/watch?v=ojzerze77CY

    Όλοι αυτοί περιμένουν τον από μηχανής θεό, πιστεύουν ότι τελικά θα ξανακερδίσουν θα εξαπατήσουν θα γαλουχήσουν την πολιτική εξουσία και θα ξανακλέψουν τις ζωές των απλών Ελλήνων. Γιατί το κλέψιμο μιας θέσης εργασίας συνεπάγεται με το κλέψιμο μιας ζωής από ένα απλό και τίμιο Έλληνα επιστήμονα η εργαζόμενο.
    Κανένα οίκτο, καμία τροπολογία για όλους αυτούς που βάζουν το προσωπικό συμφέρον πάνω από την επιβίωση της πατρίδας και του Ελληνισμού.
    Οι αδίστακτοι αυτή τη φορά ΝΑ χάσουν. Για την πατρίδα, τον Ελληνισμό και το μέλλον των παιδιών μας.