08/04/2009 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βρήκαν τον απατεώνα και τον τιμωρούν παραδειγματικά

 Αγαπητοί Κύριοι,

Τώρα μπορείτε να κοιμάστε ήσυχα. Βρήκαν τον απατεώνα στην χώρα μας και τον τιμωρούν παραδειγματικά ! Ο πεθερός μου 75 χρονών συνταξιούχος έβαλε σε ένα διαμερισματάκι, ρετιρέ 70 τετρ. του 1966, ένα τσίγκο στο μπαλκόνι αντί για τέντα (λόγω του αέρα και λόγω ότι δεν μπορούσε να το ανεβοκατεβάζει).

Η πολεοδομία του επέβαλε πρόστιμο Ευρώ 40. 000 και παρότι το κατέβασε (κατέβηκε σε 2 ώρες γιατί ήταν τσίγκος με βίδες) του βγάζουν το πρόστιμο διατήρησης 13. 000 και του αφήνουν το ανέγερσης 27.000 !!! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;

Οι κυβερνώντες μας λένε βάλτε σκίαστρα να μειώσετε την χρήση κλιματιστικών και εδώ σε στέλνουν στον τάφο (γιατί ο πεθερός μου μετράει μέρες με αυτήν την στεναχώρια).

Κατά τα άλλα ο Κος Παυλίδης αγόρασε για την κορούλα του διαμέρισμα στο Ψυχικό με 150.000 Ευρώ !!!

Στο τέλος όλοι θα φορέσουμε κουκούλες.

Με φιλικούς Χαιρετισμούς
Ι.Α.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 08/04/2009 15:53:49

    Να σου πω και κατι,που δεν το ξερεις;
    Παρατηρησα οτι η θερμοκρασια το καλοκαιρι με το αρκουδισιο ανοιχτο,και με την τεντα κατεβασμενη,ηταν 7 βαθμοι παραπανω,απο ο,τι με ανεβασμενη την τεντα.
    Ετσι,οταν ανοιγω το ενα,ανεβαζω και την αλλη.
    Η διαφορα ειναι αισθητη,και το μηχανημα δουλευει μια χαρα ανετα.
    Αν πρεπει να καταβαζει κανεις την τεντα,επειδη βαραει ο ηλιος κατ ευθειαν,τοτε καλο ειναι να μπει το μηχανημα,στο πεζουλι του αποπανω διαμ/τος,αν γινεται.
    Το γραφω για το μονιμο τσιγκο που εβαλε,και που πιθανον να δουλευε σαν τη δικια μου την τεντα.
    (Αλλα βεβαια,ας το δει και οποιος αλλος εχει τετοια περιπτωση.Ενα θερμομετρακι,και αμεσως,το κολπο).

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/04/2009 16:05:31

    Πίσσα και πούπουλα και διαπόμπευση στην Ομόνοια με τελετάρχη τον Παυλίδη, συντονιστή τον Μαγκίνα και κονφερανσιέ τον Άκη...

  3. Le canard avatar
    Le canard 08/04/2009 16:47:30

    Θα το κάνουμε και χωρίς κουκούλες ΙΑ!

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 08/04/2009 17:07:11

    Αγαπητέ ΙΑ,ότι κάνουμε, πρέπει να το κάνουμε χωρίς κουκούλες.Όπως λέει ο εκλεκτός ανώνυμος,είμαστε χώρα ευνομούμενη και οι παρανομίες πληρώνονται είτε είσαι 30 είτε 130 χρονών.Η κουκούλα μην ξεχνάς είναι παράνομη!!
    Τώρα γιατί πληρώνει ο πεθερός σου για έναν τσίγκο ενώ οι κκ Μακγίνας, Παυλίδης Σουφλιάς και λοιποί ευγενείς δεν πληρώνουν αλλά πληρώνονται,....μα ο πεθερός σου είναι απλός πολίτης - είναι εξ'ορισμού παράνομος, έχει το τεκμήριο της ενοχής!

  5. Le canard avatar
    Le canard 08/04/2009 17:21:57

    @Anonymous 1

    Ανώνυμε, ευτυχώς; προλάβαμε και ρίξαμε ζάχαρη στα τεπόζιτα των τάνκς, ρε!

  6. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/04/2009 18:13:02

    Αγαπητέ ΙΑ, η νοοτροπία που φανερώνει το ποστ σου εμένα προσωπικά με εξοργίζει. Επειδή δηλαδή παρανόμησε ο Παυλίδης να αφήσουμε και τον πεθερό σου να παρανομεί. Πολύ καλά σου λένε ότι αν είναι λάθος αυτό που έγινε, να πας στα Δικαστήρια. Αλλά εσύ αυτό που θέλεις είναι να μην την πληρώσει ο πεθερός σου για την αυθαίρετη κατασκευή επειδή παρανομεί και ο Παυλίδης.

    Αυτό μου θυμίζει το άλλο με τον Μαγγίνα και το αναψυκτήριο που βγήκε και μας είπε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι δεν έκανε τίποτε χειρότερο από ό,τι κάνουν όλοι οι Έλληνες. Και αμέσως του ζητήθηκε η παραίτησή του, και πολύ σωστά. Αλλά και ο Παυλίδης το κόμμα του τον παρέπεμψε για να διερευνηθεί το ζήτημα. Και μην ξεχνούμε ότι δεν είναι παράνομο ότι αγόρασε η κόρη του διαμέρισμα στο Ψυχικό, το παράνομο θα είναι αν τα λεφτά αυτά προέρχονται από λάδωμα και όχι από το μετανάστη αδερφό του που έκανε περιουσία στη Ν. Αφρική, από ό,τι μας λέει.

    Το λοιπόν, υπάρχει μια σωστή έκφραση: Προφάσεις εν αμαρτίαις. Επειδή παρανομεί και ο παραδίπλα, να το ξεφτιλίσουμε όλοι. Όχι. Να επιμείνουμε να πιαστεί και ο παραδίπλα, αλλά αφού μιας πιάσανε, καλά είναι να το πάρουμε απόφαση ότι μας πιάσανε και να αφήσουμε τις μαγκιές. Ο βασικός λόγος που δεν πάει μπροστά αυτός ο τόπος είναι ότι δεν το αναγνωρίζουμε όταν είμαστε εμείς στο λάθος και πουλάμε ύφος και ηθικολογικό κήρυγμα. Και θέλουμε ακόμη και όταν είμαστε εμείς στο λάθος να βρίσκουμε λάθη στους άλλους, αντί να κοιτάμε ότι ΕΜΕΙΣ είμαστε αυτοί που χαλάμε την Ελλάδα. ΚΑΙ εμείς, μαζί με όλους τους άλλους.

    Επώνυμος

  7. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 08/04/2009 18:23:28

    Μα σας ταχω γραψει χιλιες φορες.Ετσι δουλευει το κολπο στην Ελλαδα.
    Ενας παρκαρει παρανομα στην Παν/μιου,10 μαζευονατι απο πισω του,σε 5 sec.
    Και αμα του πει του ενος ο χωροφυλακας,γιατι το κανε και τα στοιχεια του για την κληση,αμεσως ο εξυπνακιας Ελλην,θα πεταξει το φοβερο επιχειρημα.
    Μα μονος μου ειμαι;Γιατι γραφεις μονο εμενα;

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 08/04/2009 18:29:17

    @9 Επώνυμος
    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Αλλά, τι τα θες, τι τα γυρεύεις; Όταν ολόκληρη η κοινωνία έχει μολυνθεί από το Τριαντφυλλοπούλειο ήθος, περίμενες πιο υπεύθυνη συμπεριφορά;

    Εγώ απλώς θα θυμίσω μια σχετική παροιμία: "ο γάτος, ΚΑΙ γαμεί ΚΑΙ σκούζει".

  9. YiannisM avatar
    YiannisM 08/04/2009 19:25:55

    Αλήθεια, τι άποψη έχετε για την λαμογιά με τους ημιυπαίθριους; Το έχετε αντιληφθεί το μέγεθος της απάτης;

  10. ΑΓΡΑΠΤΑ avatar
    ΑΓΡΑΠΤΑ 08/04/2009 19:38:24

    Φιλε ΙΑ, βρηκες χωρο να τα πεις!
    Αν διαβασεις μερικα ανωνυμα σχολια πιο πανω θα καταλαβεις ποσο μικρονοες ανθρωποι κυκλοφορουν.
    Οποτε μην περιμενεις τιποτα απο αυτους ουτε και απο την πολεοδομια. Ειναι μια απο τις πιο διεφθαρμενες υπηρεσιες!
    Εγω νομιζω πως προφανως καποιο προστιμο προβλελεπται για αυτο που εχει κανει ο πεθερος σου διοτι τα ανθρωπακια της πολεοδομιας ξερουν που "τους παιρνει" αλλα το σκανδαλο φυσικα ειναι οτι εφαρμοζουν τους υποτιθεμενους κανονες ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!
    Και αυτο το ξερει και ο τελευταιος μικρονοος!
    Καλη τυχη!

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/04/2009 19:59:28

    Ο ΓΑΠ (Γκαμπ) κατηγορεί τον Μπελούσι για την ανομία στη χώρα!!!!
    Προφανώς Όταν έρθει αυτός στα πράγματα θα διορίσει τη Φώφη ή την Καραχασάν ή την Ματσούκα ή έστω την Καιλή και αυτομάτως θα εξαφανισθούν οι Αφγανοί και Γεωργιανοί χατζαροφόροι.... Και όλα θα είναι τέλεια, και θα χαίρεται ο κόσμος και θα χαμογελάει πατέρα....

  12. ΑΓΡΑΠΤΑ avatar
    ΑΓΡΑΠΤΑ 08/04/2009 20:07:22

    @14 Strange Attractor
    Συνεχιζεις να κανεις δικη προθεσεων σε ολα τα σχολια σου!
    Προσπαθησε να κανεις κριτικη γεγονοτων!
    Τον ΓΑΠ θα τον στολισουμε οταν ερθει η ωρα του και αν κανει τα ιδια με τον ΚΑΚ.

  13. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 08/04/2009 20:09:29

    Φίλε είσαι άδικος. Ο πεθερός σου είναι παράνομος και πρέπει να πληρώσει. Κάνε μια έφεση και το πρόστιμο θα πέσει πάρα πολύ. Θα το δεις. Όσον αφορά τους απατεώνες τύπου Μαγγίνα τα αποτελέσματα τα βλέπεις στις δημοσκοπήσεις. Είναι κρίμα για την χώρα να υπάρχει μια κυβέρνηση που στηρίζεται στην ψήφο λαμογιών τύπου Μαγγίνα, Βουλγαράκη, Παυλίδη, Βατοπεδινών κλπ. Είναι όμως πιο κρίμα που υπάρχουν άνθρωποι που θα ξαναψηφίσουν αυτά και τα άλλα πράσινα καθάρματα.

  14. ΑΓΡΑΠΤΑ avatar
    ΑΓΡΑΠΤΑ 08/04/2009 20:25:37

    @ 16 Ο Φυγάς
    Καλο το παραμυθι αλλα δεν πιανει!
    Τωρα ξαφνικα εγιναν παλι ολοι ιδιοι ενω το 2004 η ΝΔ ηταν ο αγγελος της αξιοκρατιας!
    Μηπως προλαβαινει η ΝΔ να αλλαξει το κλιμα μοιραζοντας 3χιλιαρα στους γυφτους?

  15. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 08/04/2009 20:38:23

    @18
    Ιδού τι νοοτροπίες είναι αυτές που μας κρατάνε σε υστέρηση επιπέδου Μάο-Μάο σαν χώρα...

    Το πρόβλημα είναι ακριβώς εκεί. Ότι δεν έχουν λυθεί επαρκώς τα χέρια της δημοτικής αστυνομίας για να επιβάλλει απερίσπαστη τα δέοντα στο θρασύ μέσο νεοελληναρά, του οποίου η καθημερινή παραβατικότητα αλωνίζει πιο ανεξέλεγκτη κι από εκείνη της μαφιόζικης εγκληματικότητας.

    Μωρέ, δίκιο είχε όποιος εφηύρε τη θεωρία του σπασμένου παραθύρου...

  16. Vass avatar
    Vass 08/04/2009 20:47:30

    Τα πρόστιμα αυτά είναι αβάσταχτα γιατί εξαρτώνται από την επιφάνεια της παρανομίας και την αντικειμενική αξία του κτιρίου. Ουσιαστικά κάνουν αδύνατη τη διατήρηση πχ μιας πέργκολας που ξεκινά ως σκίαστρο και καταλήγει να γίνεται προέκταση καταστήματος ειδικά σε περιοχές με υψηλή εμπορικότητα.
    Όπως έγραψαν πολύ άλλοι, κακώς διαμαρτύρεσαι για το πρόστιμο. Ο Μαγγίνας, η Κοντού κι άλλοι που πιάστηκαν με τα αναψυκτήρια στο Κορωπί θα πληρώσουν κι είναι άξιοι της μοίρας τους (πολιτικής ή ηθικής αν θέλετε) αρκεί να το θυμηθείτε πριν την κάλπη.
    Το μεγαλύτερο ζήτημα είναι η περίπτωση του αυθαιρέτου του Σουφλιά. Είναι ελληνική πατέντα ο αρμόδιος υπουργός να ρίχνει το φταίξιμο στον μηχανικό του ενώ ο ίδιος είναι Πολιτικός -στην κυριολεξία- Μηχανικός. Ας τον χαίρεται ο Σεμνός.

  17. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/04/2009 20:52:49

    Le canard Says:
    Ανώνυμε, ευτυχώς; προλάβαμε και ρίξαμε ζάχαρη στα τεπόζιτα των τάνκς, ρε!

    -Αυτο μας κατατρύχει ως χώρα. Επειδη οι πλούσιοι και οι, γενικώς, ισχυροί, δεν πληρώνουν, δεν ζητάμε να ισχύσει και γι αυτούς ο νόμος.
    Ζητάμε να μην ισχύσει και για μας.
    Προφανώς είναι- και αυτό- αριστερή αντίληψη ευνομίας και δικαιοσύνης...

  18. phil collins avatar
    phil collins 08/04/2009 21:02:33

    'Στο τέλος όλοι θα φορέσουμε κουκούλες'.λιαν ατυχες.οι λαοι διαμαρτυρονται φανερα και μαζικα.και δεν εχουν σχεση με υπονομους και περιθωρια συμμοριτισμου.

  19. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 08/04/2009 21:13:09

    Vass ο Σουφλιάς είναι ο Τσοχατζόπουλος της ΝΔ.

  20. popolaros avatar
    popolaros 08/04/2009 21:22:05

    Τελικά ζούμε στην χώρα του "Να ψωφήσει ο γάιδαρος του γείτονα!"

    Διυλίζουν τον κώνωπα και καταπίνουν την κάμηλο.

    Σε λίγο θα πιστέψουμε ότι η πολεοδομία είναι η πιο ηθική και όχι η πιο διεφθαρμένη υπηρεσία του ηλιακού συστήματος.

  21. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/04/2009 21:38:47

    Περι ασύλου ο λόγος από την ομιλια Αλαβάνου στη Βουλη!

    "...Υπάρχει πρόβλημα με το άσυλο. Δεν είμαστε κουφοί. Ακούμε απεγνωσμένες φωνές ακόμη και καθηγητών, όπως του Αντώνη Μανιτάκη, ενός καθηγητή δοκιμασμένου, και ξέρουμε ότι έχουν δημιουργηθεί προβλήματα με το άσυλο, ότι χάνει την εμπιστοσύνη και τη στήριξη της κοινωνίας. Γιατί αυτό που χρειάζεται για να σταθεί το άσυλο είναι πρώτα απ’ όλα η στήριξη της κοινωνίας. Τι γίνεται όμως. Άλλοι θέλουν να δημιουργήσουν προσχήματα και να αξιοποιήσουν προσχήματα για να σπάσει το άσυλο, γι’ αυτό ευνοούν και συχνά μεγαλοποιούν όλες τις δραστηριότητες..."
    τι καταλάβατε?

  22. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/04/2009 21:40:07

    μεγαλοποιουν τις δραστηριότητες...!!!

  23. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 08/04/2009 22:28:17

    Και τι σημασια εχει αν η πολεοδοια ειναι διεφθαρμενη,φιλε;
    Το ζητημα ειναι,οτι υπαρχει νομος που το απαγορευει.Ετσι δεν ειναι;
    Αρα τι τους ανακατευεις αυτους.Αυτοι τον εκαναν το νομο;
    Και απο ο,τι ξερω εγω,ολες οι παρανομιες της πολεοδομιας,γινονται απο την πιεση τη δικη σου.
    Και να σας γραψω και τη σχετικη ιστορια μου;
    Μια φορα,στη Νεα Καληδοια Χαλκιδικης,μια απο τις χειροτερες περιοχες,απο αποψεως νομιμοτητος,σε θεματα περιβαλλοντος-πολεοδομιας,με σχεδον το 100% των κτισματων,αυθαιρετα,διοριστηκε ενας υπαστυνομος,που απο περιεργη συμπτωση,ηταν και νομιμοφρων,δεν επαιρνε μιζες δηλαδη,αλλα και εργατικος,πραγμα σπανιο για δημοσιο υπαλληλο στην Ελλαδα.
    Ο αθρωπακος λοιπον αυτος,επαθε την πλακα του,με το χαλι που βρηκε εκει,και προσπαθησε να βαλει ταξη στο χαος.
    Αρχισε λοιπον να κυνηγαει τους παρανομουντες και αυθαιρετουντες και κτιζοντες ,και να τους στελνει στον εισαγγελεα.
    Αυτοι,στην αρχη,προσπαθησαν να καουν τα γνωστα κολπα δουλευοντας νυχτα,Κυριακες γιορτες,αλλα αυτος εκει,σταθερος,με το περιπολικο του και στον εισαγγελεα.
    Τοτε,αρχιοσαν αλλο βιολι.Εβαλαν τσιλιαδορους στο τμημα και μολις επαιρνε το αυτοκινητο να παει για ελεγχο,επαιρναν αυτοι τηλεφωνο,και οι εργατες εξαφανιζονταν,για να μη συλληφθουν .
    Τοτε αυτος εκανε κατι αλλο.Επαιρνε το αυτοκινητο ενος φιλου του,και πηδουσε απο το παραθυρο απο την πισω μερια του τμηματος,και πηγαινε και τους τσακωνε.
    Τοτε η κατασταση,αγριεψε,γιατι ο ανθρωπος εκανε χαλαστρα σε μια βιομηχανια παρανομη και αρχισαν να πλακωνουν οι βολευτες ,δημαρχοι,και αλλες "δημοκρατικες δυναμεις", και να του κανουν υποδειξεις,να μην κανει τη δουλεια του,και να τους αφηνει ασυδοτους.
    Αυτος τους ειπε,ωραια,αλλα δωστε το μου γραπτως.
    Γραπτως ομως,οι αλητες αυτοι,δεν μπορουσαν να το δωσουν,γιατι ηταν παρανομο,οπότε η κατασταη συνεχιστηκε ακομα για λιγο,οπότε εγινε το μεγαλο μπαμ.
    Τον πολιορκησαν μεσα στο τμημα και τον απειλουσαν να τον σκοτωσουν,ολοι τους.
    Οικοπεδουχοι-αυθαιρετουχοι,εργατες οικοδομης -εργολαβοι και ολη η μαφια της περιοχης.
    300 ατομα στο συνολο!!!
    Καταλαβατε περι τινος προκειται;Περι αλητειας και παρανομιας,στασης και αδικηματων που συνεπαγονται ολο τον ποινικο κωδικα.
    Εγινε τιποτα;
    Σιγα που θα γινοτανε.Απλως μετεθεσαν τον ανθρωπο,δινοντας του και μμια προαγωγη,και η κατασταση επανηλθε στην παλαια της ηρεμια.
    Οι Ελληνες ειναι οι πιο κλεφτες και απατεωνες μαζι με τους Ιταλους και κατι νοτιοαμερικανους,Κολομβια και ετσι.
    Αμα λοιπον,μιλησετε για διαφθορα στις πολεοδομιες,αλλη φορα,θα σας ξεφωνισω αγρια.

  24. Στριφτόμπολας avatar
    Στριφτόμπολας 08/04/2009 23:10:18

    Εξαιρετικό παράδειγμα προβοκάτωρ.

    Οι γενναίοι πολιορκητές (του παραδείγματος αλλά και γενικότερα) προφανώς και είναι υπέρ του νόμου, όπου τους βολεύει. (H διαπλοκή στις μικρές πόλεις όπου όλοι είναι ξάδερφοι ή φίλοι του φίλου ή του ξαδέρφου είναι απίστευτη).

    Σε μια συζήτηση όπως αυτή αλλά κυρίως σε πιο κρίσιμες διεργασίες συμμετέχουν ισότιμα (λένε τη γνώμη τους, προτείνουν, επηρρεάζουν, πιέζουν, ψηφίζουν, νομοθετούν) και οι άνθρωποι που έχουν κάθε συμφέρον (τα παίρνουν, τα δίνουν) να μην αλλάξει απολύτως τίποτα, που όχι μόνο δεν θέλουν να χάσουν αλλά να βελτιώσουν την θέση τους.

  25. Orestios avatar
    Orestios 08/04/2009 23:13:10

    @ 27
    Ξέχασες επίσης να τονίσεις πως έχουν φιλότιμο και είναι πολύ φιλόξενοι.

  26. Vass avatar
    Vass 08/04/2009 23:37:30

    @Προβοκάτωρ
    Τα βήματα που μας περιέγραψες πλέον γίνονται με πιο απλές και σύντομες διαδικασίες. Αν πρόκειται για μια "ευαίσθητη" περιοχή φροντίζουν οι εκάστοτε πολιτικοί παράγοντες της περιοχής να βρουν τον κατάλληλο άνθρωπο. Τού δίνουν τις σωστές οδηγίες και δεν προκύπτουν σοβαρά προβλήματα.

  27. thanos avatar
    thanos 09/04/2009 05:52:59

    14-Strange Attractor Says:
    April 8th, 2009 at 7:59 pm

    Πολυ αστειο,μαλλον συγκατοικος με τον Ορεστιο θα εισαι.ΧΑΧΑΧΑΧΑ

  28. IOANNIS avatar
    IOANNIS 12/06/2009 16:07:47

    Η ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΩΜΩΔΙΑ 'ΤΡΕΛΛΗ ΤΡΕΛΛΗ ΠΤΗΣΗ' ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕ ΜΠΑΖΟΥΚΑΣ, ΟΠΛΑ Κ.Λ.Π. ΚΙ ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΚΟΙΤΑΖΑΝ ΑΛΛΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ ΤΗΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΨΕΥΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΕΠΕΣΑΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ¨ 'μα ο πεθερός σου είναι απλός πολίτης - είναι εξ’ορισμού παράνομος, έχει το τεκμήριο της ενοχής!'

  29. I.Α. avatar
    I.Α. 12/06/2009 16:28:07

    Ευχαριστώ πολύ όλους για τα σχόλια τους. Όσο για κάποιους που έγραψαν 'οχι κλάματα εδώ' ή οτι ΄δεν είναι απλώς έτσι αλλά κάτι άλλο κρύβεται', ήθελα να πω ότι δεν ήρθα να κλάψω φυσικά, αλλά να εκφράσω το πρόβλημα που με καίει. Επισημαίνω ότι είναι πέρα για πέρα αληθινό. Και να σας πω και την συνέχεια για μερικούς εδώ που μου βάζουν χέρι και ηθικολογούν εκ του ασφαλούς. Πέρασα ένσταση, κι αφού μου ηθικολόγησαν (επαναλαμβάνω ότι το παράνομο (?) σκίαστρο έχει κατέβει, και αφού ηθικολόγησαν 1 ώρα μας κατέβασαν το πρόστιμο στις 5,000 Ευρώ και μας είπαν να είμαστε τρομερά ευχαριστημένοι γιατί ευεργετηθήκαμε. Μετά την δικιά μας ένσταση σειρά είχαν περίπου 10 παραλιακά μαγαζιά ντόπιων με αυθαίρετες εγκαταστάσεις δεκάδων τετραγωνικών (που δεν έχουν κατεβάσει ούτε μισό τετραγωνικό). Ξέρετε τι συνέβη ασφαλώς. Για κάποιους αφελείς θα το πω κι όλας. Τους θώωσαν όλους ! 'Οταν παραπονεθήκαμε μόνο που δεν φάγαμε ξύλο!!!