17/09/2010 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βρέθηκαν κρανία απο την Μύκονο σε αποσκευές Αμερικανών

Σύμφωνα με το πρακτορείο Reuters, το προσωπικό ελέγχου αποσκευών στο  αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος» της Αθήνας, ανακάλυψε 6 ανθρώπινα κρανία στις αποσκευές δυο Αμερικανών τουριστών. Όπως δήλωσαν, αγόρασαν τα κρανία σε ένα τουριστικό κατάστημα της Μυκόνου θεωρώντας πως είναι ψεύτικα. Τα κρανία βρέθηκαν στη διάρκεια ελέγχου των αποσκευών, πριν οι τουρίστες, που ξεκίνησαν από τη Μύκονο,  μετεπιβιβαστούν σε αεροσκάφος με προορισμό τις ΗΠΑ, σύμφωνα με την αστυνομία. Ο ιατροδικαστικός έλεγχος επιβεβαίωσε πως τα κρανία είναι ανθρώπινα και για αυτό το λόγο απαγγέλθηκαν κατηγορίες περί προσβολής νεκρού εναντίον των δυο Αμερικανών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σαος avatar
    Σαος 17/09/2010 11:01:47

    Κανένας μιζαδόρος-κουφάλα νεκροθάφτης θα τους τα πούλησε...

  2. Y. avatar
    Y. 17/09/2010 11:08:36

    Κυνηγοί κεφαλών από Αμερική στην Ελλάδα (έχουν τον εκπρόσωπό τους εδώ που τους κατευθύνει).
    Άγρια δύση η ψωροκώσταινα!

    • Paranoia avatar
      Paranoia @ Y. 17/09/2010 11:13:11

      Χώρα του ανδρικού μορίου πλέον η πάλαι ποτε Ψωροκώσταινα.

      Τότε είχε τουλάχιστον ένα όνομα, Ψωροκώσταινα.

      • ο Μήτσος avatar
        ο Μήτσος @ Paranoia 17/09/2010 13:53:15

        Τώρα την λένε Ψωρολακόσταινα...

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Paranoia 17/09/2010 16:51:41

        χαχαχα...άψογος Μήτσο

  3. aengus avatar
    aengus 17/09/2010 11:42:48

    @Σαος & Y.
    Στο ίδιο άτομο πέφτουν οι υποψίες!

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 17/09/2010 12:26:33

    Κουφάλες νεκροθάφτηδες από τα Χάρβαρντ και το Wall, εμείς θα σας θάψουμε, αντί να μας θάψετε.

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 17/09/2010 12:32:37

    Άν μας στριμώξετε πολύ, αμερικανάκια, έχουμε πρόχειρο και τον Κόμη από την Τρανσυλβανία: Θυμάστε τι έπαθαν η Σάρον Τέϊτ και άλλοι 6, πού έκαναν πολύ τον "μάγκα", εκεί στο πλούσιο Λος Άντζελες, το 1969;

    • ο Μήτσος avatar
      ο Μήτσος @ Ο Θείος 17/09/2010 13:56:41

      Ο εκπρόσωπος του φτωχού λαού του Λος Άντζελες, Τσαρλς Μάνσον, εκδικήθηκε! Λέτε να ήταν προ-Πασόκος;

      • http://neotera.wordpress.com avatar
        http://neotera.wordpress.com @ ο Μήτσος 17/09/2010 14:03:26

        Οχι προ, πρωτοπασόκος !

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ο Μήτσος 17/09/2010 14:32:09

        Μετα-Μητσοτάκης. Είχε προηγηθεί η αποστασία!

  6. δημης avatar
    δημης 19/09/2010 03:14:05

    ....ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ....