06/02/2009 21:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Βράζουν» οι Σημιτικοί


________________________________________________________________________________________
«Βράζουν» οι Σημιτικοί εναντίον του Γιώργου Παπανδρέου που απέκλεισε κατά την χθεσινή του συνέντευξη κάποια δική του πρωτοβουλία για επαναπροσέγγιση του με τον πρώην πρωθυπουργό Η αλήθεια είναι ότι ασκούνται φοβερές πιέσεις προς τον κ. Παπανδρέου να αποκαταστήσει τον κ. Σημίτη, όχι μόνο από εκδοτικά κέντρα αλλά και από στενούς του συνεργάτες, όπως ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου. Μην αποκλείετε λοιπόν το ενδεχόμενο να δούμε και δημοσκοπήσεις προσεχώς στις οποίες θα εμφανίζεται ως αίτημα της βάσης του ΠΑΣΟΚ η επιστροφή Σημίτη στις τάξεις του κινήματος.

Υπενθυμίζουμε ότι σε σχετική ερώτηση ο κ. Παπανδρέου απάντησε ως εξής: «Τιμώ τον κ. Σημίτη, αλλά νομίζω ότι είναι ώρα να μη συνεχίζουμε αυτή τη συζήτηση και να πάμε μπροστά»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 21:41:05

    αφες αυτοις.ου γαρ οιδασι.. κοινο μελλον η σκονη της ληθης

  2. Lakis avatar
    Lakis 06/02/2009 21:53:19

    "Η αλήθεια είναι ότι ασκούνται φοβερές πιέσεις προς τον κ. Παπανδρέου να αποκαταστήσει τον κ. Σημίτη, όχι μόνο από εκδοτικά κέντρα"...

    Τα ειπες ΟΛΑ Φακτορα...!

  3. dimitris avatar
    dimitris 06/02/2009 21:58:51

    του έμεινε του γιωργάκη από παιδί.είναι τόσο φουκαράς.πολύ περισσότερο από όσο φαίνεται..

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/02/2009 22:04:16

    Από όλες τις απόψεις, αυτός ο άνθρωπος έχει γίνει ο... Μητσοτάκης του ΠΑΣΟΚ. Άραγε, πρέπει να φτάσει κι αυτός 85 χρονών για να πάψει να ταλαιπωρεί τον κοινοβουλευτικό μας βίο;

  5. tiramola avatar
    tiramola 06/02/2009 22:31:59

    "Τους άριστους και όχι τους αρεστούς"
    Πολύ το φχαριστήθηκα!
    Έχουν ανησυχήσει τα κυκλώματα γιατί δεν ξέρουν που να επενδύσουν...
    Παίχτε το στο στοίχημα ρε απατεώνες...

  6. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 22:32:21

    Ποτέ μου δεν κατάλαβα, ΤΙ κι από ΠΟΤΕ, συνδέει τόσο δυνατά τον Σημίτη με τον Μητσοτάκη!!!
    Ο κρίκος κι υπάρχει κι ισχυρός είναι!!!

  7. dimitris avatar
    dimitris 06/02/2009 22:34:44

    ρε σεις,κόβει με βαλέ ο γιωργάκης;

  8. tiramola avatar
    tiramola 06/02/2009 22:39:30

    dimitris πήγαινε μια βόλτα το kanis....

  9. dimitris avatar
    dimitris 06/02/2009 22:41:17

    ποδήλατο κάνει;

  10. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/02/2009 22:51:12

    Ο Μητσοτάκης οταν κοιτάζεται στον καθρέφτη του βλέπει τον Σημίτη και τό αντίστροφο..Ε λόγω ύψους σκύβει λιγάκι πρός τά κάτω.
    Τούς συνδέει η αγάπη γιά το Μεγάλο Κεφάλαιο καί την Υποταγή.
    Ομονοούντες σέ όλα τά Εθνικά Θέματα και στόν Νεοφιλελευθερισμό..
    Και μεγάλα βαρίδια γιά τά Κόμματά τους.
    Σωστή η κίνηση τού Γ.Α.Π. να απαλλαγεί απο τον Πρωθυπουργό πού έγινε Βουλευτής και επί δύο εκλογικές αναμετρήσεις ΄έτρωγε΄τήν έδρα τού ΠΑΣΟΚ στον Πειραιά.
    Στά σύν τού Γιώργου η δήλωση.

  11. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 22:55:09

    μόνο ορθοπεταλιά!

  12. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 23:02:34

    Και τώρα στον αγώνα, ξανά απ' την αρχή
    Φόρτσα στο πεντάλι, να 'ρθουνε κι οι άλλοι
    πάμε για ορθοπεταλιές
    τα ποδήλατά μας, όπως τα όνειρά μας
    ξέρουν από ανηφοριές

  13. Σπυρος Πανταζης avatar
    Σπυρος Πανταζης 06/02/2009 23:02:36

    Ειναι στημενο και κακογουστο το παιχνιδι της δηθεν εντασης και κοντρας του Σημιτη με τον Παπανδρεου. Ολα γινονται για να" περασει" ευκολα ο Σημιτης στους ψηφοφορους της ΝΔ ως προεδρος της Ελληνικης Δημοκρατιας. Οτι δηλ δεν ειναι και τοσο πασοκ, αρα ας γινει προεδρος. Στην Ελλαδα ασχολουμαστε με τετοια μπανταλα θεματα και γι αυτο χανουμε ολα τα τρενα. Αφιεφωνεται στο . Σαν σημερα, στις 6-2-2006, στη Θεσσαλονικη...

  14. dimitris avatar
    dimitris 06/02/2009 23:17:19

    βλέπω πάντως ότι ο υιός της μαργαρίτας έχει βελτιώσει αρκετά τα ελληνικά του.χθες στην συνέντευξη του,δεν αποκοιμήθηκα.με συνεπήρε το μέγα πάθος,και το μέγα σχέδιο για την χώρα.οι ταινίες του αγγελόπουλου πιο γρήγορες μου φαίνονται.

  15. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 23:23:32

    Σπυρος Πανταζης
    τι είναΙ αυτα που λες? εδω περασε ο παπούλιας, κατ εξοχην παλαιο-πασοκος και μαλιστα οχι απλώς ανδρεικος αλλα του -παλαι ποτε-τριτοκοσμικου πασοκ

  16. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 23:23:36

    Δηλαδή δεν έγινε πρόεδρος ο Μητσοτάκης, ως εκ τούτου πάμε για Σημίτη;

    Ο Γιώργος όμως χθές, δεσμεύτηκε υπέρ της εκ νέου υποψηφιότητας του κ.Παπούλια, με την οποία συμφωνεί κι ο Κώστας.

  17. j- avatar
    j- 06/02/2009 23:38:35

    @9 παίζει play-station

  18. j- avatar
    j- 06/02/2009 23:49:02

    @14 θυμόταν τη φάτσα του ΚΚ,τρομοκρατήθηκε έφαγε όλο το φαί του για να μην είναι καχεκτικός(διπλή φασουλάδα δεν βρήκε)και σε κράτησε ξύπνιο να τον ακούσεις εσύ για να γράφεις τις λογοτεχνικές σου εμπνεύσεις....συγνώμη μπούρδες ήθελα να πω

  19. dimitris avatar
    dimitris 06/02/2009 23:56:16

    άσε που είναι απόφοιτος του πικπα

  20. j- avatar
    j- 07/02/2009 00:16:38

    @19 ενώ εσύ της φιλοσοφικής εμπάθειας..και ο ΚΚ μόλις καταρρεύσει παίρνει αεροπλάνο για hollywood με εξασφαλισμένη επιτυχία

  21. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/02/2009 00:26:18

    Απ΄ όταν απολύθηκε από τη Διαπλοκή, ο Σημίτης πασχίζει να "δικαιώσει" τον ρόλο του στην Ιστορία.

    Όντας "δοτός", χωρίς το χάρισμα του ηγέτη που βρίσκεται σε αλληλεπίδραση με τη μάζα, χωρίς να προσφέρει στη χώρα άλλο από δεινά, άφιλος και εχθρός του λαού που κυβέρνησε κατ' εξουσιοδότηση των μεγάλων οικονομικών συμφερόντων, ξεχάστηκε εν μια νυκτί.

    Θέλει λοιπόν να αναιρέσει τη λήθη και να γίνει λήμμα στην Ιστορία.

    Στην αρχή διέδιδε, και μερικά παπαγαλάκια του αναμετέδιδαν, ότι εξετάζει προτάσεις για θέσεις στην Ευρώπη.

    Και καλά, οι Ευρωπαίοι σφάζονταν στα πόδια του, μία να δεχθεί να αναλάβει Πρόεδρος της ΕΕ, την άλλη Πρόεδρος του Ευρωκοινοβουλίου, μετά Προεδρος του ΝΑΤΟ.
    Πάντως Πρόεδρος.

    Όταν σιγά σιγά αποκαλύφθηκε η αλήθεια, όπως συμβαίνει πάντοτε, ο Σημίτης μετάνοιωσε γιατί δεν δέχθηκε τη μόνη θέση που πράγματι του πρόσφεραν :
    Πρόεδρος του Ταλαιπωριακού.

    Να δίνει τα μετάλλια κάθε Μεγάλη Παρασκευή.

  22. Σπύρος avatar
    Σπύρος 07/02/2009 00:31:42

    Προφήτη:
    Noμίζω πώς θά την αρπάξει την ευκαιρία ο Λογιστής τώρα πού πέθανε και ο Μπάρμπα Αχιλλέας ο Γραμματικόπουλος.

  23. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 00:35:38

    Ο ΓΑΠ γιατί δέχτηκε το δαχτυλίδι απο τον Σημίτη, όταν όλες οι δημοσκοπήσεις δίνανε -8% στο ΠΑΣΟΚ;
    Γιατί δεν περίμενε, να το πάρει άφθαρτος μετά τις εκλογές;

  24. j- avatar
    j- 07/02/2009 00:44:01

    @6kanis ποιηταρά μου πώς να καταλάβεις αφού ταυτίζεσαι ιδεολογικά με αυτό το χώρο??ίσως ύστερα από λίγα χρόνια όταν θα διαμορφωθεί το πολιτικό σκηνικό.

  25. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 00:56:20

    @j-

    Γνωριζόμαστε;
    Εγώ μπορεί να ταυτίζομαι με την Πηνελόπη Δέλτα!
    Σε εσένα θα το πώ;

    Η απορία μου πιο πάνω στο 23(αν δεν αλλάξει)παραμένει αναπάντητη, όμως! Why?

  26. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 07/02/2009 00:56:20

    Ο Σημιτης καθολα αξιος εκανε κατα την γνωμη μου τρια πολυ ομως βασικα λαθη. 1.Παραχωρησε ακομψα στον Γιωργο την αρχηγια στο Πασοκ για μη χρεωθει ο ιδιος την επερχομενη και αναμενομενη ηττα το 20004.2 Αποκαθηλωσε τον Λαλιωτη απο γενικο γραμματεα με αντιδημοκρατικεςδιαδικασιες ως μη ωφειλε και 3.ΔΕΝ επρεπε να λαβει τοσο φανερα και τοσο ακομψα θεση στην εκλογη του Προεδρου του Πασοκ με το να λαβει προκλητικα και απαδεκτα θεση.Επρεπε να μεινει αμετοχος.Κατα τα αλλα νομιζω οτι ηταν ο καλυτερος Πρωθυπουργος της Ελλαδας!!

  27. j- avatar
    j- 07/02/2009 01:01:27

    @7 όχι γιατί δεν παίρνει φύλλο από τράπουλα που λείπουν οι παπάδες.τους έχει ο ΚΚ και παίζει....

  28. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 01:02:52

    οι άσσοι, σε ποιανού το χέρι είναι;

  29. j- avatar
    j- 07/02/2009 01:19:08

    @25 κανένας δεν σε ρώτησε για να του το πεις.τα γραφόμενά σου το δηλώνουν.τώρα για το Σημίτη:έδωσε το δαχτυλίδι για να έχει όσο το δυνατόν μικρότερη διαφορά και ο ΓΑΠ κατ αντιστροφή για τον ίδιο λόγο το πήρε κι ίσως να πίστευε ότι μπορούσε και να την καλύψει.από κει και πέρα ο καθένας εφαρμόζει τη δική του πολιτική αντίληψη.αλλά εσείς γιατί μιμήσθε??

  30. j- avatar
    j- 07/02/2009 01:24:53

    @28 στου ΛΑΟΥ που ψηφίζει αν καταλάβει ποιοί των χειραγωγούν.

  31. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 01:28:07

    j-30 ...AMHN!

    j-29...μιμείσθε λέμε εμείς...,εσείς μιμήσθε;

  32. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 01:47:00

    τα εγγόνια τους γιατί να τα φάμε;

  33. j- avatar
    j- 07/02/2009 01:56:17

    @31 δεν πήραμε πτυχίο φιλοσοφικής εμπάθειας και ποιητικού οίστρου ακόμη. ψάχνουμε τους παπάδες.....για να κάνουμε παιχνίδι.

  34. kanis avatar
    kanis 07/02/2009 01:59:50

    @j- beware of the queen

  35. j- avatar
    j- 07/02/2009 02:20:00

    @35 την προτροπή στην επιστρέφω γιατί στο χώρο σου υπάρχει με απειλητικές διαθέσεις και ακολουθεί την πεπατημένη.μιμείστε επομένως....

  36. ariel avatar
    ariel 07/02/2009 02:23:11

    Ανώνυμε 32@
    Η παληά σειρά φεύγει με τον ένα ή άλλο τρόπο (βλέπε Ακης-Κουλούρης-Παπαντωνίου) και έπεται συνέχεια. Μαθαίνω όμως πως στην ΝΔ ακολουθούν υιός Μπακογιάννη, δεύτερος υιός Βαρβιτσιώτη (Θωμάς), κόρη Εβερτ, ίσως κόρη Αχιλέα Καραμανλή και πάει λέγοντας. Να δούμε πόσο θα κόψει των ψηφοφόρων να τους αφήσουν έξω, λίγο δύσκολο

  37. ariel avatar
    ariel 07/02/2009 02:41:27

    Δυστυχώς Ανώνυμε οι πιο πολλοί ψηφίζουνε χωρις να θυμούνται τι έγινε πριν λίγο καιρό. Κι' εγώ δεν μπορώ να πω ψέματα πως είμαι τελείως αμερόληπτη δέχομαι όμως και άλλες γνώμες και συζητήσεις, σκέφτομαι και αποφασίζω ότι νομίζω καλύτερο. Την πατάω μερικές φορές, αλλά αμα πάθεις τότε θα μάθεις. Σου είχα πεί κάποτε που ψιλοτσακωθήκαμε, πως δεν είμαι του πίστευε και μη ερεύνα. Πιστεύω μεν, ερευνώ δε.

  38. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 08:16:12

    δεν γνωρισε ο τοπος τετοιο αμεα.

  39. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 07/02/2009 08:41:05

    41. κι εγω θα συμφωνησω με τον 41 αρα και με τον 26. Καποιος δικος μου παλιος απολογισμος, τον οποιο καπου εδω μεσα καποτε κατεθεσα.

  40. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 09:47:35

    ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΣΗΜΙΤΗ,ΤΟΝ ΠΟΙΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ,ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ,ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΤΑΒΛΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΛΑΚΑΣ Η ΗΛΙΘΙΟΣ..ΡΕ ΣΕΙΣ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΕΠΑΡΚΗ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ;ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ...

  41. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 07/02/2009 10:06:11

    @44 Nομιζω οτι εισαι αδικος με τον Παπανδρεου. Τι σχεση εχει το ταβλι και αυτα που αναφερεις ?Ο Παπανδρεου εχασε τις ουτως η αλλως χαμενες εκλογες το 2004?Το γεγονος οτι κερδισε τις εσωκοματικες εκλογες το οτι προηγειται στις δημοσκοπησεις αυτο σημαινει κατα την αποψη σου ""το απολυτο τιποτα""Μη ξεχνας οτι παρελαβε ενα κομμα υστερα απο διακυβερνηση 20 ετων με οτι μπορει να σημαινει αυτο.

  42. Xase avatar
    Xase 07/02/2009 10:27:38

    Ο Σημιτης θα μπει στην ιστορια της Ελλαδας σαν ο μικρος.Οχι μονο για την γιεσμενιστηκη εξωτερικη πολιτικη που εφαρμοσε (Ιμια, Οτσαλαν κλπ), αλλα και για την μικροψυχια που εδειξε απεναντι σε ενοικιαστη του ( του κατεσχσεσε καμια πεντακοσαρια λουρακια). Θα μεινει στην ιστορια και και σαν ο Λουρακιας. Καλα του εκανε ο ΓΑΠ και τον εξεδιωξε απο το ΠΑΣΟΚ. Το κομμα θα ειχε περισσοτερα προβληματα παρα ωφελη με αυτον, που το μονο που τον νιαζει τωρα ειναι να μην ξεθωριαση κιαλλο η υστεροφημια του.
    Οσο για το αν εχει ελπιδες να γινει προεδρος ο Σημιτης το αλλο με τον Τοτο το ξερετε;;

  43. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 11:08:29

    ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΟΥ ΠΙΚΠΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΜΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΣ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ.Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ,ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΛΟ..

  44. Lakis avatar
    Lakis 07/02/2009 11:27:56

    Αριστος ο Σημιτης!

    Καταφερε σε μια νυχτα (31.12.2001-01.01.2002) να παει την Τυροπιτα απο 120 δρχ στο 1,50 Ευρω (500 δρχ.)!!!

    Αυτο δεν νομιζω να το εχει καταφερει αλλος στον πλανητη...

  45. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 11:37:30

    ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΟΝΕ,ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΛΒΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ..ΤΗΝ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΡΑΧΜΗΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΘΟΡΙΣΕ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΑΛΛΑ Η Ε.Ε.ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ..

  46. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/02/2009 12:12:41

    «Βράζουν» οι Σημιτικοί.....
    Ασ΄τους να βράζουν κι'αν τους σωθεί και το νερό και καούν, ακόμα καλλίτερα.

  47. tony avatar
    tony 07/02/2009 12:35:48

    Μήπως μπορεί κάποιος να μου ορίσει την έννοια της λέξης Σημιτικός?

  48. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/02/2009 13:34:11

    ΣΗΜΙΤΙΚΟΣ: Οπαδός της τεχνοκρατικής εφαρμογής των κανόνων της μικρολογιστικής και της μικροοικονομίας στα πλαίσια της διαχείρισης γενικότερης κρατικής πολιτικής.

    Από το λεξικό του Strange Attractor.

  49. ataktos avatar
    ataktos 07/02/2009 13:35:47

    Dimitris –τουλάχιστον θα βράζαμε στο δικό μας ζουμί , τώρα όμως ....

  50. Xase avatar
    Xase 07/02/2009 14:41:51

    @49dimitris Says

    Τι μπουρδες ειναι αυτες που λες ρε φιλε!
    Και η Παπαρηγα να ηταν επανω στην ΟΝΕ θα μπαιναμε. Η εισοδος ειχε δρομολογηθει απο πολλου. Το 340,75 δεν ειχε κατασταλαξει ακομα και μας τοχωσε και μας εκανε να βογκαμε. Αν εσενα σουδωσε κανα σιγουρο στο χρηματτστηριο και τα κονομησες και γιαυτο τον υποστηριζεις ειναι αλλο καπελλο. Οσο για το φτηνο κουλουρη, εβαλε και τον Μπιστη μεσα για να τρως Μπιστοκουλουρο.

  51. Lakis avatar
    Lakis 07/02/2009 14:44:43

    @Dimitris,

    κανεις λαθος!

    Στη Γερμανια και στην Ισπανια ειχανε βγει συνεργεια απο το Νοεμβριο του 2001 στα μαγαζια και κανανε φωτοτυπιες τους τιμοκαταλογους.

    Εαν μετα τις 01.01.2002 ειχες τις τιμες σου αυξημενες παραπανς απο 6,5% (στην Ισπανια 8%) ετρωγες προστιμο 50.000-150.000 και σου εκλειναν και το μαγαζι.

    Ποια Ε.Ε και κουραφεξαλα καθοριζε τις τιμες???

    Τετοια σας ταϊζε ο Σημιτης???

  52. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 14:45:23

    αντε κανε ποδηλατο ρε

  53. Xase avatar
    Xase 07/02/2009 14:51:50

    @57
    Μαλλον η ορθογραφια και το ποδηλατο ειναι η διαφορα μας φιλε. Ισως να ξερεις καλυτερο ποδηλατο για να κουνιουντε ταρχι334 σου οταν κανεις ορθοπεταλια. Δεν ξερω που σεχωσε ο Σιμητακος, μαλλον κονομησες για να τον εξυμνεις τοσο. Το μικροτερο ανθρωπακι της τελευταιας 40κονταπενταετιας ηταν. Μονο οι τυφλοι και οι κονομησαντες δεν το βλεπουν.

  54. ΙΑΒΕΡΗΣ avatar
    ΙΑΒΕΡΗΣ 07/02/2009 15:07:08

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΗΜΗΤΗ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΖΑΓΟΡΑΙΟΥ ΔΕΝ ΖΩΝΤΑΝΕΥΟΥΝ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ,,,,,,

  55. Σπύρος ΠΑΝ avatar
    Σπύρος ΠΑΝ 07/02/2009 15:14:39

    Στα τρια πουλακια καθονταν ο Σπύρος ΠΑΝΤΑΖΗΣ λέει: Ο Παπούλιας "πέρασε" και μάλιστα όμορφα γιατί δεν είχε εκλεγεί και γιατί ο Σημίτης τον είχε 8 χρόνια στην απέξω.Ο,τι δηλ. πάει να γίνει τώρα με τον Σημίτη να βγεί δηλ. κάπως στην απέξω.Και αυτά που γράφω αποτελούν άλλωστε το αλφαβητάριο της σύγχρονης πολιτικής στην Ελλάδα.Ας μην ξεχνάμε πως η ισορροπία του πολιτικού συστήματος στη Χώρα μας, μετά τη Χούντα, βρίσκεται στο:ο Πρωθυπουργός απ' το ένα κόμμα και ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας απο το άλλο.Μια φορά στράβωσε η συνταγή με τον Σαρτζετάκη και είχαμε τα γνωστά επακόλουθα...Εκτός κι αν αποφασίσθηκε Παπανδρέου Πρωθυπουργός και άρα Καραμανλής Πρόεδρος...(Ιδεν αποκλείεται βέβαια)

  56. Σπύρος ΠΑΝ avatar
    Σπύρος ΠΑΝ 07/02/2009 15:16:05

    Στα τρια πουλακια καθονταν ο Σπύρος ΠΑΝΤΑΖΗΣ λέει: Ο Παπούλιας "πέρασε" και μάλιστα όμορφα γιατί δεν είχε εκλεγεί και γιατί ο Σημίτης τον είχε 8 χρόνια στην απέξω.Ο,τι δηλ. πάει να γίνει τώρα με τον Σημίτη να βγεί δηλ. κάπως στην απέξω.Και αυτά που γράφω αποτελούν άλλωστε το αλφαβητάριο της σύγχρονης πολιτικής στην Ελλάδα.Ας μην ξεχνάμε πως η ισορροπία του πολιτικού συστήματος στη Χώρα μας, μετά τη Χούντα, βρίσκεται στο:ο Πρωθυπουργός απ' το ένα κόμμα και ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας απο το άλλο.Μια φορά στράβωσε η συνταγή με τον Σαρτζετάκη και είχαμε τα γνωστά επακόλουθα...Εκτός κι αν αποφασίσθηκε Παπανδρέου Πρωθυπουργός και άρα Καραμανλής Πρόεδρος...(δεν αποκλείεται βέβαια)

  57. dimitris avatar
    dimitris 07/02/2009 16:29:41

    η διαφορα μας δεν ειναι ουτε η ορθογραφια ουτε το ποδηλατο,αλλα η αδυναμια να δεις και να διαπιστωσεις την κραυγαλεα αδυναμια,το απολυτο τιποτα,την παρομοιωδη μειονεξια του φουκαρα.και στο φιναλε τι ειναι χειροτερο;να εισαι βλακας η ηλιθιος..σιγα δηλαδη μην σου μαθω την αλφαβητα.μολις ξαναχασεις κανε παλι εσωκομματικες..τελος το μαθημα..

  58. Xase avatar
    Xase 07/02/2009 17:36:27

    62@
    Καταρχας εισαι βλακας αν νομιζεις πως ειμαι Πασοκος.
    Για να μου κανεις μαθημα δεν μπορεις, δεν εχεις τα φοντα που λεμε. Γιατι ενας ανθρωπος που πιστευει οτι ο Σιμητης ηταν ο καλυτερος πρωθυπουργος της μεταπολιτευσης, η ειναι πανηλιθιος η ειναι χορτασμενος απο τον Σιμητη.

  59. hiong avatar
    hiong 08/02/2009 00:32:21

    Ο Σημίτης ήταν είναι και θα παραμείνει ένας μεγάλος κομπλεξικός. Το κόμπλεξ του εξηγείται από τις απανωτές μπάτσες που έτρωγε μια ζωή απο΄τον Ανδρέα. Εκεί οφείλεται και η μεγάλη του εμπάθεια προς το Παπανδρειστάν. Πούλησε γη και ύδωρ στα εκδοτικά συμφέροντα για να τον κάνουν Πρόεδρο και Πρωθυπουργό. Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε σήμερα στον κυνισμό με τον οποίο συμπεριφέρονται αυτά και οι yesmen τους. Το κακό είναι πως μία ολόκληρη γενιά πολιτικών στελεχών ανδρώθηκε με πρότυπο αυτήν την κομπλεξάρα, τον λογιστάκο που πάνε να μας τον πασάρουνε σαν τον μεγάλο ηγέτη. Ο εκσυγχρονισμός του (κακέκτυπο του Τρίτου Δρόμου του Γκίντενς) διέλυσε πολιτικά, οργανωτικά και ιδεολογικά το ΠΑΣΟΚ. Τα χάλια του ΠΑΣΟΚ οφείλονται σχεδόν αποκλειστικά σ' αυτόν. Και μόνο το γεγονός ότι ο Σημίτης πήγε με το Βενιζέλο ήταν ικανό να δώσει την ν ίκη στον Παπανδρέου την 11η Νοεμβρίου. Άντε γεια ρε.

  60. hiong avatar
    hiong 08/02/2009 00:34:07

    @Χase
    Πάρε κανά βάλιουμ αγόρι μου να ηρεμήσεις

  61. hiong avatar
    hiong 09/02/2009 23:50:30

    @67
    Εσύ ποιος είσαι, ο Σημίτης ή ο Βερελής; Άσε ασε σε κατάλαβα. Είσαι ο Μπαλτάς.χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  62. hiong avatar
    hiong 09/02/2009 23:57:11

    Δεν θα ξεχάσω την εικόνα των επόμενων ημερών από την μνημειώδη εμφάνιση Βενιζέλου στο Ζάππειο, με τα ρετάλια του εκσυγχρονισμού να προσέρχονται ένα ένα στη Βουκουρεστίου για να εκδηλώσουν την στήριξή τους στον Μπένι. Η εικόνα του δίμετρου Μπαλτά να κάνει δηλώσεις νομίζω ότι ήταν το τελειωτικό χτύπημα. Από την επομένη το κλίμα άρχισε να αλλάζει. Ε ναι λοιπόν dimitris-Αλέξανδρε Μπαλτά, εσύ ευθύνεσαι για την ήττα Βενιζέλου. Φτούσου ρε!