#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/12/2011 10:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βουλιάζει το καράβι του Καρατζαφέρη



Είναι γεγονός ότι τα δημοσκοπικά αποτελέσματα του ΛΑΟΣ δεν εμπνέουν ιδιαίτερη ευφορία και ο πάντοτε ετοιμοπόλεμος αρχηγός του, θεώρησε σκόπιμο να προβεί χθες σε βαρυσήμαντες δηλώσεις, σύμφωνα με τις οποίες απαιτεί όρους για την παραμονή του στην κυβέρνηση!

Ο ογκόλιθος αυτός της πολιτικής, χωρίς την υποστήριξη του οποίου η χώρα θα είχε ήδη χρεοκοπήσει, προκειμένου να συνεχίσει να σώζει το έθνος, απαιτεί κάποιες ελάχιστες προϋποθέσεις από τα υπόλοιπα κόμματα:

Για αρχή επιτίθεται στο ΠΑΣΟΚ και το επιπλήττει γιατί λέει κανείς δεν ξέρει ποιος είναι ο αρχηγός του.  Μάλλον οι σύμβουλοι του κ. Καρατζαφέρη παρέλειψαν να τον ενημερώσουν ότι στις δημοκρατίες τα κόμματα ακολουθούν κάποιες καταστατικές διαδικασίες για να εκλέξουν πρόεδρο.  Μέχρι τότε, ο κ. Παπανδρέου, μας αρέσει ή όχι, είναι πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ.  Κατόπιν  ο κ. Καρατζαφέρης διατάζει το ΠΑΣΟΚ να εκλέξει πρόεδρο έως τις 15 Ιανουαρίου.

Στη συνέχεια έρχεται η σειρά της Ν.Δ., η οποία, σύμφωνα με τον κυβερνητικό εταίρο, θα πρέπει να αποφασίσει αν θα λειτουργεί ως αντιπολίτευση ή ως κυβέρνηση.  Εδώ οι σύμβουλοι ίσως παρέλειψαν να του πουν για τη συμφωνία Παπανδρέου – Σαμαρά, αναφορικά με τη διάρκεια της κυβέρνησης και το σκοπό σύνθεσής της.

Ο τρίτος όρος του κ. Καρατζαφέρη είναι ένας ριζικός ανασχηματισμός της κυβέρνησης από όπου θα προκύψουν 10 υπουργοί και 3 αντιπρόεδροι.  Για τον εαυτό του θα ήθελε τη θέση του τρίτου αντιπροέδρου, αλλά δέχεται να μας κάνει το χατίρι να μην ορκιστεί, προκειμένου να σωθεί η πατρίς.

Και βέβαια για το τέλος, διατάζει την παράταση της εκλογικής ημερομηνίας επ’ αόριστον.

Βουλιάζει το καράβι…

ΚΦ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πελασγός ο Μιλήσιος avatar
    Πελασγός ο Μιλήσιος 30/12/2011 11:02:28

    Αληθώς,
    Βουλιάζει το Λαοσ-ικό καράβι,
    αλλά μετά των ομοφύλων.

    Ή όπως λεει ο Κρής θυμόσοφος λόγος,
    "ας πάρει ο παπάς τα ευλοητικά,
    κι ας πουτανέψει η νύφη"

    Πελασγός ο Μιλήσιος

  2. TARAMAS avatar
    TARAMAS 30/12/2011 11:23:37

    Πότε δεν έλεγε;

  3. AZ avatar
    AZ 30/12/2011 11:26:48

    Αποθανετω η ψυχή μου μετα των ομοφυλοφιλων.

    • NIK THE GREEK avatar
      NIK THE GREEK @ AZ 30/12/2011 11:41:36

      Χαχαχαχαχα απο το πληκτρολογιο μου το πηρες,καλοοοοο!!!

  4. SERTIS avatar
    SERTIS 30/12/2011 11:41:29

    ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ.......ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΣΗΜΕΡΑ
    1)η κυβέρνηση να ολοκληρώσει την τετραετία(απόδοση 1.10)
    2)θα αποχωρήσει από την κυβέρνηση(απόδοση 1.05)
    3)δε θα κάνει καμία κωλοτούμπα(απόδοση 18)

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ SERTIS 30/12/2011 11:51:40

      Το 3...(μου το 'παν τα ειλικρινή του μάτια...)

  5. Malraux avatar
    Malraux 30/12/2011 11:56:45

    Επιβεβαιώνεται πλέον περίτρανα σε όλους πόσο δίκιο είχει ο Κώστας Καραμανλής που δέν ήθελε να τον δεί ούτε ζωγραφιστό....Και μόνο που συμμετέχει σε συγκυβέρνηση και το παίζει εθνικός παράγων αρκεί για να κατανοήσουμε σε ποιό σημείο βρίσκεται η χώρα μας.

  6. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 30/12/2011 12:13:33

    Ωραια η φωτο αλλα δεν βουλιαζει απλα καταποντιζεται

  7. achille avatar
    achille 30/12/2011 12:42:30

    μα ειναι τελικα ο γελειοδεστερος παντων .

  8. Agni avatar
    Agni 30/12/2011 12:56:17

    Τη ζημιά του στο Δημόσιο λόγο την ελευθερία και τη δημοκρατία την έχει κάνει,ότι ηλιθιότητα λέει κατα ένα περίεργο τρόπο σε λίγους μήνες είτε συμβαίνει,είτε ακούγεται παντού και επίσημα,είτε γίνεται ένας απο τους χιλιάδες άθλιους και υπέρεπικίνδυνους νόμους που πέρασε το Πασόκ τα τελευταία δύο χρόνια..

  9. mixalis avatar
    mixalis 30/12/2011 13:01:35

    Ο ΛΑΓΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ!ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ΤΙ ΕΣΤΙ ΛΑΓΟΣ

  10. νικος avatar
    νικος 30/12/2011 13:11:30

    ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ
    ειναι ο μεγακος κινδυνος ... να βρεθει εκτος βουλης.....

  11. Ραβινος avatar
    Ραβινος 30/12/2011 13:43:26

    Ρε..αι ..στον τετανο Καρατζαφυρερ ΛΑγΟαποβλητε !

  12. marika avatar
    marika 30/12/2011 14:29:04

    PO ,PO,KAKIES POU BGAZETAI RE PAIDIA.KANTETON EPITELOUS PROTHI
    POURGO NA YSIXASEI H PSYXH TOU.PANTOS XEIROTEROS APO TON GAP
    DEN PISTEUO NA EINAI KANEIS.

    • Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
      Δημήτρης Ιατρόπουλος @ marika 30/12/2011 14:50:00

      Είπαμε να τα κόψουμε σιγά-σιγά τα ανθελληνικά και γλωσσοφονικά γκρίκλις,εδώ μέσα..
      Κάντε κι εσείς κάτι γι αυτό Κυρία Μαρίκα.
      Και Καλή Χρονιά,πάνω απ όλα..

  13. marika avatar
    marika 30/12/2011 15:00:45

    DHMHTRH MOU SAS XAIRETO KAI SAS THAUMAZO:LOIPON MOU XALASE
    TO PC POU SAS EGRAFA ELLHNIKA:SE DUO MHNES KATEBAINO STHN ELLADA KAI EXO KAPOION POU THA MOU PROGRAMATISEI THN ELLHNIKH GIATI EGO DEN MPORO.ANOIKO STHN GENIA THN AGRAMMATH POU XENITEUTHIKE PRIN 50 CHRONIA.KAI EIMAI YPERHFANH POU PAROLES TIS DUSKOLIES KRATHSA THN ELLHNIKOTITA MOU AKOMA KAI TON PAIDION MOU.PANTOS SAS EFXARISTO POLY KAI SAS EUXOMAI O KAINOURIOS XRONOS NA SAS FEREI OTI EPITHIMHTAI.

    • Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
      Δημήτρης Ιατρόπουλος @ marika 30/12/2011 17:08:01

      Αφού είναι έτσι,χαλάλι σας!
      Και για του λόγου μου το αληθές,
      xronia polla ki eytyxismena!
      Με αγάπη,
      ο Δημήτρης.

  14. ΠΑΠΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ avatar
    ΠΑΠΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 30/12/2011 15:04:04

    Η πλακα ειναι οτι δεν φευγουν οι δικοι του ''κυβερνητικοι'' τωρα. Παντωs ωρεs-ωρεs βλεπονταs μερικεs φατσεs σουρχετε μια μποχα και αρχιζειs και ψαχνεσε ,μηπωs εχειs πατησει σκατα....

  15. man8os avatar
    man8os 30/12/2011 16:18:59

    Το καραβι βουλιαζει γιατι χτυπησε χρυσαυγιτικο υφαλο. Να προσεχει ο Σαμαρας. Για την αυτοδυναμια πρεπει να πεισει τον κοσμο οτι εχει πραγματικες λυσεις και μαλιστα μη συστιμικες. Γιατι το συστημα εχει απογοητευσει τον κοσμο. Η φαυλοτητα και η ανικανοτητα του να μας βγαλει εξω απο την κριση. Να μην ταυτιστει ουτε να ακολουθησει ο Σαμαρας τις συμβουλες του συστηματος των καναλαρχων.

  16. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 30/12/2011 17:13:25

    Διέπραξε εσχάτη προδοσία ψηφίζοντας το μνημόνιο,ΓΑΠ-Καρατζαφέρης-Ντόρα θα κάνουν παρέα στον Ντερτιλή,η πτέρυγα των χουντικών είναι έτοιμη να τους υποδεχθεί!!!

  17. Κρίτων avatar
    Κρίτων 30/12/2011 17:14:15

    Ο Καρατζαφέρης δεν πολεμιέται. Βρίσκεται στον χώρο του. Στον λαικισμό του μεγάλου της Σχολής των λαικιστών Ανδρέα που συμπαρέσυρε εν μέρει και την ΝΔ και τα υπόλοιπα κόμματα.Δεν μιλάμε για την αριστερά. αυτή είναι βουτηγμένη μέχρι το λαιμό στον λαικισμό. Σ΄αυτό το περιβάλλον δεν μηδενίζεται.Μόνο η ποιοτική μεταστροφή και η ανάδειξη ικανών στελεχών στην πολιτική θα του αφαιρέσει τον ζωτικό χώρο! Ο Καρατζαφέρης πιστεύει ακράδαντα ότι όπως ο λαός μας ξέχασε το ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο,τις οικονομικές βλακείες του Αρσένη για κοινωνικοποίηση,τον τρίτο δρόμο αλλά Τίτο,το Τσοβόλα δώστα όλα,το είπαμε για ένα δωράκι αλλά όχι πεντακόσια εκατομμύρια κλπ,έτσι και σ΄αυτόν θα ξεχάσει τις οβιδιακές του μεταβολές και τα λεγόμενά του.Το καθήκον των μεγάλων κομμάτων σήμερα είναι να πετάξουν την σαβούρα από το καράβι και να δώσουν το τιμόνι σ΄αυτούς που πρέπει. Στην δε ΝΔ που έλυσε το πρόβλημα της ηγεσίας είναι η μεγάλη της ευκαιρία να αναδείξει παίκτες Τσάμπιονς Λιγκ και να δείτε που τότε ο Καρατζαφέρης θα αποδειχτεί ότι είναι αυτό που πραγματικά είναι.Παίκτης για ερασιτεχνική κατηγορία.

    • Agni avatar
      Agni @ Κρίτων 30/12/2011 20:16:36

      Στην Ελλάδα ο όρος λαικισμός χρησιμοποιείται σκόπιμα λάθος και προς λάθος κατευθήνσεις ως βρισιά,βασικά υπάρχουν 2 όροι ο ανθρωποκεντρικός(laicism) που δίνει έμφαση στα δικαιώματα του ανθρώπου η του εργαζομένου και του χωρισμού των εξουσιών(τον οποίο εκπροσωπούν οι φιλελεύθερες,αριστερές,και δημοκρατικές δεξιές δυνάμεις) ο επικίνδυνος όμως είναι αυτός που τείνει στο νεοφασισμό(populism),περιπτωσιολογεί αντι να επιχειρηματολογεί,αναφέρεται στα ένστικτα η στα χαμερπή συναισθήματα αντί για τον ορθό λόγο η τον πολιτισμό και την κουλτούρα, πουλάει δηλαδή ζήλια,μίσος,ασφάλεια,τάξη,μονομέρεια,εξτρεμιστικό αντι-διανοουμενισμό,υποκουλτούρα,πατριδοκαπηλεία,πολεμοκαπηλεία,φόβο,τρόμο και παρωπίδες,και δυστυχώς στην Ελλάδα έχει φωνή μοναχά το δευτερο είδος Νεο-Πασοκ,ΜΜΕ,ΛΑΟΣ..

  18. ΕΝΙΑΛΙΟΣ avatar
    ΕΝΙΑΛΙΟΣ 30/12/2011 18:12:00

    ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΗΣΕ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΤΟΥ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΤΣΟΥΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ....

  19. JOHN avatar
    JOHN 30/12/2011 18:25:48

    Ο επαγγελματιας κωλοτουμπας λογω σωματικης καταπονησης εχει συντομη επαγγελματικη ζωη.Κατι τετοιο συμβαινει και με το προεδρο του ΛΑΟΣ. Υπερτιμησε τις ικανοτητες του και προσπαθοντας να ξεπερασει και αυτη τη Κομανετσι κλαταρησε.

  20. orestis avatar
    orestis 30/12/2011 20:44:55

    Χωρίς το ΚΚΕ καμιά πραγματική αλλαγή

  21. orestis avatar
    orestis 30/12/2011 20:48:02

    Πες τους ρε φίλε πανουργιά,
    (ορέ) έχω εις στον πούτσον μου βιολιά,
    έχω και τουμπερλέκια
    κι όπως γουστάρω τα βαρώ
    και σπάω τα ζεμπερέκια.

    Όταν γυρίσω θα τους γαμήσω
    και αν αργήσω δώσ' τους κι αυτό,
    είναι τ' αρχίδια μου τα δυο.

  22. Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ avatar
    Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ 30/12/2011 21:15:15

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΖΕΤΕ ΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ......ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ..... ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΚΑΤΙ.........ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΗΡΩΙΚΗ ΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.... ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΘΕΙΡΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ .........ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΩΝ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ,ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ.ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ ΟΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΛΑΙΚΙΣΤΙΚΟ Η ΟΧΙ ΛΙΓΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΓΕΤΗΣ ΦΑΣΙΣΤΩΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΕΝΑ ΕΘΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟ.Η ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΡΙΣΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ.......ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΕΦΡΑΙΜ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ........ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.....ΜΙΑ ΛΑΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ Ο ΛΥΚΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΡΑ ΧΑΙΡΕΤΕ .....ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΚΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΑΤΕ ΟΙΚΤΡΑ.....

  23. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 30/12/2011 21:28:31

    Ο ΛΑγΟΣ στις εκλογές θα δυσκολευετεί να μπει στη βουλή, θα το δείτε.

    Θέλω να επιστήσω την προσοχή στο σχέδιο που ετοιμάζει το καρχιμακικό Πασοκ ειδικά στην Κρήτη για να πλήξει τη ΝΔ και την αυτοδυναμία Σαμαρά με μοχλό το μητσοτακέικο και το κόμμα της Μπακογίαννη το ΔΗΣΥ.

    Το σχέδιο είναι αυτό:

    Το ίδιο το ΠΑΣΟΚ παραγγέλλει μυστική δημοσκόπηση με πολύ αυξημένο δείγμα για να είναι πολύ αξιόπιστη, μία εβδομάδα πριν τις εκλογές (οι οποίες απ' ό,τι φαίνεται θα γίνουν περί τέλος Μαρτίου με αρχές Απριλίου) για να έχει την κατά το δυνατόν καλύτερη πρόβλεψη για το ποσοστό του Σαμαρά - ΝΔ και της Μπακογιάννη -ΔΗΣΥ.

    Αν επιβεβαιωθεί από τη δημοσκόπηση ότι ο Σαμαράς μπορεί να πάρει την αυτοδυναμία αλλά οριακά, δηλαδή με ένα ποσοστό της τάξης του 36% και ότι η Μπακογίαννη - ΔΗΣΥ παίρνει γύρω στο 2 με 2,5% τότε το ΠΑΣΟΚ θα δρομολογήσει μέσω των κομματικών του μηχανισμών την ψήφιση του ΔΗΣΥ από κατάλληλο αριθμό εγκάθετων πασόκων ψηφοφόρων και κυρίως στην εκλογική περιφέρεια Κρήτης όπου το ΠΑΣΟΚ έχει την μεγαλύτερη άνεση ποσοστών ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα στην τυχόν εκλογή των πασόκων βουλευτών. Στόχος είναι με αυτήν την κίνηση να δώσει στη Μπακογιάννη - ΔΗΣΥ ένα ποσοστό 1% το οποίο προστιθέμενο στο αληθινό της ποσοστό να την βάλει στη βουλή και να ανακόψει την αυτοδυναμία Σαμαρά - ΝΔ με την ελπίδα ταυτόχρονα να αυτομολήσουν μερικοί παλαιοκομματικοί νυν βουλευτές της ΝΔ και να πάνε στο ΔΗΣΥ (που πλέον θα είναι πιο ελκυστικό αφού μέλλει να μπει στη βουλή).

    Από τη στιγμή που το ΠΑΣΟΚ, όπως δείχνουν τα πράγματα, θα πέσει τουλάχιστον στο 25% (αν όχι παρακάτω) δεν χάλασε κι ο κόσμος, δεν θα αλλάξει κάτι για το ίδιο το ΠΑΣΟΚ ως κόμμα το να πέσει ακόμα 1% από τη στιγμή μάλιστα που με αυτόν τον τρόπο μπορεί να προξενήσει ίσως και καίριο χτύπημα στην προσπάθεια Σαμαρά-ΝΔ για αυτοδυναμία.

    Τα παραπάνω είναι προϊόν αξιόπιστης πληροφόρησης. Ότι υπάρχει ως σχέδιο πιθανόν να το ξέρει ήδη η ΝΔ ή να το φαντάζεται. Καλό είναι να το επισημαίνουμε και οι συμμετέχοντες εδώ που δεν είμαστε οργανωμένοι στο κόμμα της ΝΔ ή σε οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Το σύστημα ΠΑΣΟκ έτσι παίζει, τέτοια κάνει κατά καιρούς, το ξέρουμε, ας δούμε τι θα κάνουμε. Προτείνω να το βγάλουμε στη φόρα και στους χώρους δουλειάς για να αποδυναμώσουμε όσο μπορούμε το σενάριο αυτό.

  24. gio23 avatar
    gio23 30/12/2011 21:45:09

    Να δω ποιο ποσοστό θα πάρουν οι τσάτσοι του Πασοκ (ΛΑΟΣ-ΝΤΟΡΑ-ΚΟΥΒΕΛΗΣ)?

  25. NIKOS avatar
    NIKOS 31/12/2011 13:37:40

    ΜΑΡΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΓΙΕΚΕ?