#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2011 22:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βουλευτής μόνη, στην μέση του πουθενά...






Ήρθε η στιγμή να αποσκιρτήσουμε από τους Αγανακτισμένους. Ακούστε την περιγραφή των βασανιστηρίων που επιφύλαξαν στη βουλευτή Καρδίτσας του ΠΑΣΟΚ Μαρία Θεοχάρη:

 

«Ήταν πραγματικά μαρτύριο, περπατούσαμε μέσα στο σκοτάδι, ενώ έξω φώναζαν διάφορα συνθήματα για τους πολιτικούς και για τη Βουλή. Δεν ξέραμε που πηγαίναμε. Οι φακοί μας άνοιγαν τον δρόμο. Στραμπούληξα το πόδι μου. Οι συνάδελφοί μου βουλευτές, όπως οι κ. Κουράκης και Γερανίδης και Αθ. Παπαγεωργίου μου έδιναν κουράγιο, μου έλεγαν   "πες ότι κάνουμε ένα ρομαντικό νυκτερινό περίπατο στους κήπους του Προεδρικού Μεγάρου ". Βγήκαμε, μετά από ένα τέταρτο στην έξοδο, μπροστά από το Μέγαρο Μαξίμου. Δεν ήξερα τι να κάνω. Σταμάτησα ένα ταξί και με πήγε στο Μετρό. Ο άντρας μου στο μεταξύ γνώριζε ότι βρισκόμουν στη Βουλή, έβλεπε τις εικόνες από την τηλεόραση και δεν μπορούσε να επικοινωνήσει μαζί μου. Ήταν μια νύχτα που θα τη θυμάμαι, πάντα».

 

Τι να κάνει μια γυναίκα μόνη στη μέση του πουθενά (Μέγαρο Μαξίμου). Η πορεία της στον Εθνικό Κήπο μόνο με τη μεγάλη πορεία των οπαδών του Μάο μπορεί να συγκριθεί. Με γόβα στιλέτο στον Εθνικό Κήπο; Η ρέγγα χωρίς νερό, ωχριά ως βασανιστήριο…

Ο άντρας σας πανηγύριζε χαιρέκακα μαντάμ. Δεν ήταν ότι δεν μπορούσε. Δεν ήθελε να επικοινωνήσει μαζί σας… Γιατί δεν πήρατε τηλέφωνο το θείο σας …τον τηλεοπτικό αστυνόμο Θεοχάρη, να σας σώσει;



Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 22:54:51

    Μ.Ο. δε μπορεί να είναι αληθινή η περιγραφή. Να είσαι Έληνίδα και να σε κυνηγάνε λαθραίοι στην Ομόνοια το καταλαβαίνω. Να είσαι Βουλευτίνα, να σε κυνηγάνε Έλληνες στον Κήπο, και να χαλάς τα Gucci, ε όχι κύριε. Πάει πολύ!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 23:09:25

      Βρε, μήπως κατά βάθος έχει τη φαντασίωση ότι την κυνηγάνε λαθραίοι;

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/06/2011 22:56:22

    factorx: τσ τσ τσσσ

    • Theo avatar
      Theo @ Αυριανιστής 03/06/2011 00:59:31

      το βιογραφικο της κας. βουλευτου!!!!

      Προσωπικά Στοιχεία

      Τόπος και Ημερομηνία γέννησης:
      Γεννήθηκε στο Ριζοβούνι Καρδίτσας.
      Οικογενειακή Κατάσταση:
      Είναι παντρεμένη με το δικηγόρο Σπύρο Πιστιόλη, με τον οποίο έχουν δύο κόρες.
      Σπουδές:
      Πτυχιούχος της Νομικής σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
      Κοινοβουλευτικές Δραστηριότητες

      Στις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου εξελέγη βουλευτής.

      Πολιτικές / Κοινωνικές Δραστηριότητες

      ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ:
      - Ανώτερο στέλεχος στην Γενική Γραμματεία Αθλητισμού
      - Διετέλεσε προϊσταμένη στo τμήμα Οικονομικής Διοίκησης των οικονομικών υπηρεσιών της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.
      - Ειδική κλήρωση των Διαγωνισμών ΛΟΤΤΟ-ΠΡΟΠΟ-ΤΖΟΚΕΡ.
      - Ελεγκτικό Συμβούλιο του άρθρου 52 του Ν.2725/99.
      - Επιτροπή για την 4η Παγκόσμια Διάσκεψη Υπουργών για τη φυσική αγωγή και τον Αθλητισμό.
      - Διάφορες Οργανωτικές Επιτροπές διεξαγωγής διάφορων αθλητικών διοργανώσεων.
      - Οργανωτική Επιτροπή για την 1η ?τυπη Σύνοδο Υπουργών Αθλητισμού Βαλκανικών χωρών.
      ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ:
      - Οργανωμένη στην ΠΑΣΠ Νομικής από τα φοιτητικά της χρόνια.
      - Διετέλεσε Αντιπρόεδρος του Πανελληνίου Συλλόγου των εργαζομένων στη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού εκλεγμένη με την ΠΑΣΚ.
      - Στις βουλευτικές εκλογές του 2007 συμμετείχε για πρώτη φορά στο ψηφοδέλτιο του ΠΑ.ΣΟ.Κ.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Theo 03/06/2011 01:14:00

        Έτσι είναι οι διορατικοί απόφοιτοι της Νομικής. Διορίζονται στο δημόσιο -πότε; υπήρχε... ΑΣΕΠ τότε;- κι αφήνουν τα κορόιδα να βουρλίζονται στη μαχόμενη δικηγορία και να τρέχουν από πινάκιο σε πινάκιο...

        • Απορία avatar
          Απορία @ Αυριανιστής 03/06/2011 01:28:18

          Αν πάρεις τα βιογραφικά των περισσοτέρων στη βουλή παρόλο το μαγείρεμα που τους κάνουν φαίνεται ότι πρόκειται για κομματόσκυλα του κερατα.

          Όλοι τους πρακτικά άεργοι. Το μόνο πράγμα που ξέρουν να κάνουν είναι να μπλαμπλαδίζουν χωρίς σταματημό σε στημένες ως επί το πλείστον συζητήσεις και να αρπάζουν ότι περνάει από δίπλα τους.

          • Αίθρα avatar
            Αίθρα @ Απορία 03/06/2011 10:09:13

            Αλήθεια.

      • Ευμένης avatar
        Ευμένης @ Theo 03/06/2011 07:44:37

        Τελείωσε τη Νομική και μετά τι? Γενική Γραμματεία Αθλητισμού ..
        Κοινώς δεν έχει δουλέψει πραγματικά καμιά μέρα στη ζωή της..

  3. nasos avatar
    nasos 02/06/2011 22:57:37

    Τι περιπέτεια κι αυτή και τι γλαφυρή περιγραφή,τύφλα να'χει το ''Ορθοκωστά''

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ nasos 02/06/2011 23:10:01

      Και οι κυνηγημένοι στο "Αγάπα τον πλησίον σου" του Εριχ Μαρια Ρεμαρκ δεν πέρασαν τέτοια μαρτύρια.

  4. Εnzo avatar
    Εnzo 02/06/2011 22:57:55

    και μονο απο την δηλωση που εκανε καταλαβαινουμε ολοι μας οτι οι βουλευτες ουτε ξερουν τι τους γινεται και που οδηγειται η σημερινη κατασταση.
    ειμαστε στα χερια ασχετων με την πραγματικοτητα.

    • Theo avatar
      Theo @ Εnzo 02/06/2011 23:05:05

      αν την ακουγατε κιολας θα χανατε πασα ιδεα!

      ευτυχως ομως που συμβαινουν και τετοια και μαθαινουμε τους βουλευτες του κοινοβουλιου μας, γιατι την κα. ομολογω πρωτη φορα και την ειδα και την ακουσα.
      Οχι οτι εχανα τιποτε βεβαια...

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Εnzo 02/06/2011 23:32:51

      h__p://www.madata.gr/epikairotita/politics/109430.html

      «Μα τον Θεό. Θα τα παρατήσω όλα» απείλησε και πρόσθεσε για την εμπειρία της, που προφανώς δεν την περίμενε όταν καμάρωνε κατά την ορκωμοσία της ως βουλευτή.

      « Ποτέ μου δεν είχα φαντασθεί ότι θα χρειαζόταν η βοήθεια των πυροσβεστών, των αστυνομικών και των κλεφτοφάναρων για να μπορέσω να φύγω από τη Βουλή, χωρίς να φάω τη μούντζα της αρκούδας».

      Η κ. Θεοχάρη αναφέρθηκε όμως και στις συνέπειες που είχε για την σωματική της ακεραιότητα η χθεσινοβραδινή περιπέτεια με τίτλο «Άγρυπνοι στον Εθνικό Κήπο».

      Η ίδια δήλωσε: « Έφυγα μέσα από τον Εθνικό Κήπο μέσα στο σκοτάδι, σαν κυνηγημένη, στραμπούληξα το πόδι μου, όταν πάτησα μία πέτρα. Πήγα το βράδυ σπίτι μου και ήμουν διαλυμένη». Βάσανα που έχουν και αυτές οι βουλευτίνες...

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 23:33:56

        Βαρέα και ανθυγιεινά! Και επίδομα διαφυγής. Και γρήγορα.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΝΙΚΟΛΑΣ 03/06/2011 01:16:45

        Αν κρίνω από τέτοιες δηλώσεις, είχαν όντως δύσκολη δουλειά τα Σώματα Ασφαλείας που την ανέλαβαν. Κυρία μου, ξεχάσατε το Λιμενικό! Έχει και λιμνούλες ο Εθνικός Κήπος!

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Εnzo 03/06/2011 00:04:01

      To πιο εύστοχο σχόλιο. Φαίνεται καθαρά πως είναι στην κοσμάρα της.

  5. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 23:00:54

    Αυτό πρέπει να γίνει σόου σε μπαρ για ενήλικες. Πως βουλευτές σώζουν στον κήπο κυνηγημένη βουλευτίνα. Όχι, δε θα παίξει η Τζούλια.

  6. emerson avatar
    emerson 02/06/2011 23:01:10

    ΕΛ. ΑΣ. "Να μην κυκλοφορούν πεζές οι γυναίκες βουλευτές το βράδυ"

    Τα αυξημένα ποσοστά αγανάκτησης οδήγησαν την αστυνομία στην έκδοση του "Οδηγού του Βουλευτή" μεταξύ των οποίων παροτρύνουν τον Βουλευτή να μην κυκλοφορεί μετά τη δύση του ηλίου, να πέφτει στο έδαφος σε περίπτωση που ακουστούν πυροβολισμοί και να καλυφθεί όπως και να κλείνει τις κουρτίνες.

  7. Theo avatar
    Theo 02/06/2011 23:02:36

    Oh, mon Dieu, μπηκε σε ταξι και πηρε μετρο!!!!!!!!
    très banal, très banal... ακου ταξι, μετρο.... φρικη
    χωρις λιμο μετα οδηγου η βουλευτής Καρδίτσας του ΠΑΣΟΚ Μαρία Θεοχάρη?
    πως μπορεσατε αναγωγοι αγανακτισμενοι?

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Theo 02/06/2011 23:15:28

      Μα, εδώ μπορούσε να πηγαίνει (επί "επαράτου δεξιάς" φυσικά) στα μπλόκα των αγροτών του θεσσαλικού κάμπου. Εκεί να δεις banal και brutal.

      Βέβαια, αν τολμήσει σήμερα να πάει σε κανα τέτοιο μπλόκο, δεν το' χουν και λίγο οι αγρότες να αναβιώσουν καμιά επίμαχη σκηνή με το Γιάννη Βόγλη από "Το χώμα βάφτηκε κόκκινο"... (Φάκτορα, περνάει έτσι ή όχι; )

  8. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 02/06/2011 23:08:30

    Άψογα. Ο φόβος φυλάει τα έρμα, λέμε στα μέρη μου.

  9. Απορία avatar
    Απορία 02/06/2011 23:11:42

    Όταν κοροιδεύατε και παραμυθιάζατε τον κοσμάκη για να κλέψετε την ψήφο του ήταν καλά, ε;
    Δεν θα'ναι μια νύχτα μαντάμ, θα'ναι πολλές από 'δω και μπρος.

  10. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 23:15:35

    “πες ότι κάνουμε ένα ρομαντικό νυκτερινό περίπατο στους κήπους του Προεδρικού Μεγάρου “

    Εμ τέτοια μας λένε κι από το βήμα της Βουλής και τους πιστεύουμε. Γουστάρουμε κι εμείς παραμύθα.

    Πές μου ψέμματα πολλά..Ελένη Τσαλιγοπούλου
    h__p://www.youtube.com/watch?v=RDD-xp8piKQ

  11. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 02/06/2011 23:16:16

    "Οι φακοί μας άνοιγαν τον δρόμο. Στραμπούληξα το πόδι μου. "
    Κάτι ξέρει η Μπιρμπίλω και φοράει από την αρχή σνίκερς.

  12. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/06/2011 23:16:37

    Τη βλέπω να γράφεται επειγόντως στο ίδιο γυμναστήριο με τη Μπιρμπίλω.

  13. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/06/2011 23:20:12

    Ας μας επιβεβαιώσουν την ιστορία και οι άρρενες Βουλευτές που φέρονται εμπλεκόμενοι. Αλλιώς θα μείνουμε με την απορία.

    Χωρίς πλάκα, καταλαβαίνω τη λαχτάρα που τράβηξε, αλλά ως ένα βαθμό. Καλύτερα να μη μιλάει γιατί οι πολίτες έχουν δικά τους μεγάλα βάσανα και περιμένουν άλλα πράγματα από μια εκπρόσωπο τους, όχι να κλαίγεται για κάτι τέτοιο.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΝΙΚΟΛΑΣ 03/06/2011 11:19:18

      Αυτή κυνηγήθηκε από ουρακοτάγκους μέσα στο σκοτάδι της ζούγκλας του Κήπου, η Γκερέκου έσπασε το τακούνι της στα δίχτυα του ψαροκάικου, και η Καιλή δηλώνει επανάσταση εναντίον του στυγερού Μνημονίου.
      Τι καιροί!
      Τι ήθη!
      Τι γέλια.....

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Strange Attractor 03/06/2011 12:03:01

        Με τέτοιες ηρωίδες και τις απώλειες τους, είναι σα να παρακολουθείς καρτούν - πόκεμον.

  14. Μια Νύχτα Μαγική Όπως Αργεντινή avatar
    Μια Νύχτα Μαγική Όπως Αργεντινή 02/06/2011 23:27:08

    ..που νομίζεις πως εισαι ?? Σε παλάτι??
    Να δώσουμε στους πεινασμένους παντεσπάνι????

  15. Αίθρα avatar
    Αίθρα 02/06/2011 23:39:41

    Εμένα μάλλον αστεία μου φαίνεται η όλη φάση και ιδίως, η περιγραφή της κυρίας. Δεν τη λυπάμαι.

  16. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/06/2011 23:46:15

    Αφού δεν της άρεσε ο Εθνικός Κήπος και το Ζάππειο, γιατί δεν έκανε μια βόλτα στη Μενάνδρου και στην Αγίου Κωνσταντίνου και την Πλατεία Βάθη;
    Δεν τον ψήφισε και αυτή τον λαθρονόμο;
    Το ΠΑΣΟΚ σας διαβεβαιώνει: Τα λαθρο-ορκ είναι φίλοι μας, θέλουν το καλό μας...

    • man8os avatar
      man8os @ ΒΙΣ 03/06/2011 00:38:51

      +++++

  17. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 02/06/2011 23:49:56

    Με συγκλόνισε το δράμα της! Η Μακρόνησος και τα γκουλάγκ ωχριούν μπροστά στο μαρτύριο στο οποίο εξαναγκάστηκε η σοσιαλίστρια Αντουανέτα (η οποία κατάγεται και από αγροτική οικογένεια!) Άκου να διασχίζει μέσα στην μαύρη νύχτα πεζή την ζούγκλα του εθνικού κήπου και να ακούει τους βρυχηθμούς των ουραγκοτάγκων!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Professor Moriarty 02/06/2011 23:56:40

      Είχε πάντως συμπαράσταση. Τρεις βουλευτές, να της λένε (με δικά τους λόγια) "me Tarzan, you Jane"!

  18. giorgos avatar
    giorgos 02/06/2011 23:54:41

    Θα είχε ενδιαφέρον αν στον "ρομαντικό περίπατο" τους την έπεφταν και μερικοί "φίλοι" τους λαθραίοι έτσι για να δούνε πως ζει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο κοσμάκης.......

  19. anonymous avatar
    anonymous 03/06/2011 00:08:31

    1) Μου θυμίζει τη σοκαρισμένη χίλαρι με το χέρι στο στόμα σε εκείνη τη φωτό που παρακολουθούσαν την εκτέλεση του Οσάμα Μπιν Λαντεν, και μετά τη γελοιοποίησαν τα ΜΜΕ. Το ένα την κορόιδευε το άλλο δημοσίευε τη φωτογραφία χωρίς τη χίλαρι.

    2) Είδα τη σελίδα της. Έχει να την ανανεώσει από πριν τις εκλογές. Ακόμη τη γράφει υποψήφια βουλευτή.

  20. ΤΣΟΥΜΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΤΣΟΥΜΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 03/06/2011 00:21:00

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΝΤΕΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ .ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ 20% ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 2009 ΟΤΑΝ Η ΠΑΣΚ ΕΧΕΙ ΠΤΩΣΗ 12%
    Τα κάστρα πέφτουν από μέσα

    Στις 12 Μαρτίου στο συνέδριο της παράταξης τα στελέχη μας εξέλεξαν νέο πρόεδρο και Κ.Ε .
    Τρεις μήνες μετά οι εκλογικές διαδικασίες ανάδειξης αντιπροσώπων για την 80η Γ.Σ της ΔΟΕ επιβεβαιώνει με τον πλέον τραγικό τρόπο ότι κάποιοι έμειναν στις εσωπαραταξιακές εκλογές .
    Η πτώση της παράταξης και η συρρίκνωση της σε μια εποχή που η κυβέρνηση σαρώνει τα δικαιώματα του κλάδου , κάνουν ακόμη πιο τραγική την ήττα μας.
    Οι βαρώνοι των Αθηνών και οι ιπποκόμοι τους στην επαρχία επέλεξαν σε αυτές τις εκλογές να πετάξουν λευκή πετσέτα .Επέλεξαν μέσα από την εκλογική συντριβή της παράταξης να αποδείξουν τον αναντικατάστατο ρόλο τους .Πως αλλιώς να εξηγήσουμε το <> κάποιων μελών κεντρικής επιτροπής που στις εκλογές των συλλόγων τους η ΔΑΚΕ εξαφανίστηκε .
    Το καράβι βούλιαξε και αυτοί που τρύπησαν να ύφαλα του αντί να κρυφτούν κατηγορούν τον καπετάνιο .
    Δυστυχώς δεν μπορούμε πλέον να βαδίσουμε όλοι μαζί .Το γόρδιο δεσμό της παράταξης καλούνται να τον λύσουν τα στελέχη της παράταξης στην 80η Γ.Σ της ΔΟΕ ,Κάποιοι κουράστηκαν και κούρασαν
    Η επιστροφή στη σχολική τάξη είναι το καλύτερο φάρμακο .

    ΤΣΟΥΜΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
    ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΑΚΕ Π.Ε ΝΣΕΡΡΩΝ
    Απάντηση Προώθηση

    • danaos avatar
      danaos @ ΤΣΟΥΜΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 03/06/2011 03:22:01

      Τα γράψαμε και προχθές Γιώργο για τη Χαλκιδική!Δυστυχώς!

  21. factorx avatar
    factorx 03/06/2011 00:42:04

    Παρακαλώ στείλτε το μου στο factorx@otenet.gr για να το κάνω θέμα.

  22. Y. avatar
    Y. 03/06/2011 00:48:07

    Καλά, αυτή μάλλον δεν είχε εμπειρίες από το Πολυτεχνείο. Δε βρέθηκε κάποιος συνάδελφος της με "επαναστατικές” καταβολές να της ανυψώσει το ηθικό? Τόσο λαπάδες οι “..απελευθερωτές μας”?
    (...ζήτησαν λέει από το Πετσάλνικο, να φτιάξει Ρ/Σ που θα φωνάζει το σύνθημα, “..εδώ Βουλή.....εδώ Βουλή...”)

  23. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 03/06/2011 01:02:39

    Να χορηγηθεί άμεσα σε όλους τους βο(υ)λευτές επίδομα επικίνδυνης και ανθυγιεινής εργασίας.

  24. Ernestoche avatar
    Ernestoche 03/06/2011 01:10:58

    «Μα τον Θεό. Θα τα παρατήσω όλα» απείλησε Μαρία-Αντουανέτα Θ. Ακούτε τι θα πάθουμε; Πως θα το αντέξουμε; Και μια απορία. Στο βιογραφικό της αναφέρει μεταξύ άλλων:"ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ: • Ειδική κλήρωση των Διαγωνισμών ΛΟΤΤΟ-ΠΡΟΠΟ-ΤΖΟΚΕΡ" Τι ακριβώς έκανε δηλαδή;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ernestoche 03/06/2011 01:17:53

      Έστριβε την... κλειΡωΤίδα.

  25. KillTheKing avatar
    KillTheKing 03/06/2011 01:19:12

    μια επιπλεον συνταξη στην κυρια παρακαλω
    εφτασεεεεεεεεεει
    TheKing

  26. Μαθηματικός avatar
    Μαθηματικός 03/06/2011 01:44:00

    « Έφυγα μέσα από τον Εθνικό Κήπο μέσα στο σκοτάδι, σαν κυνηγημένη, στραμπούληξα το πόδι μου, όταν πάτησα μία πέτρα. Πήγα το βράδυ σπίτι μου και ήμουν διαλυμένη»

    Τι να μας πούν και οι βασανισθέντες από τους ναζί και τη χούντα. Σιγά τα βασανιστήρια που πέρασε ο Θεοδωράκης, ο Παναγούλης, ο Μουστακλής, οι εκτελεσθέντες της Καισαριανής,ο Περρίκος και άλλοι πολλοί. Το μαρτύριο της κυρίας βουλευτού δεν συγκρίνεται. Ελπίζω να μην της χάλασε το μανικιούρ!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Μαθηματικός 03/06/2011 02:09:17

      Αν εσένα η συνήθης διαδρομή σου ήταν "μεζονέτα - πρωινάδικο - Βουλή - μεσημεριανάδικο - Βουλή - GB Corner - μεζονέτα", και όλα αυτά μέσα στη Lexus, επόμενο δεν είναι η σκόνη των μονοπατιών του Εθνικού Κήπου να σου φαντάζει σαν να βουλιάζεις μέχρι τη μέση στην άμμο της Σαχάρας;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 03/06/2011 02:10:02

        (Άσε που χαλάνε και τα Prada, και δεν ξέρω αν έχει επαρκές στοκ το Attica.)

  27. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 03/06/2011 02:42:11

    Και δε χαίρεται? Θα πάρει και αναρρωτική άδεια και θα γλυτώσει και το πήγαιν έλα!

  28. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 03/06/2011 08:38:24

    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ....ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΦΟΡΕΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΩΝ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Η Κ. ΘΕΟΧΑΡΗ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟΥ 50% ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΗΣ...ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ....ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ..ΑΝ ΑΥΤΟ Κ. ΘΕΟΧΑΡΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΙ ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗ, ΤΟΤΕ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ; ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΣΑΣ ΣΤΑ ΣΤΟΚΑΤΖΙΔΙΚΑ..

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΕΥΑ 03/06/2011 10:12:49

      Α μάλιστα, δε γνώριζε...

  29. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 03/06/2011 08:49:26

    ΕΠΙΣΗΣ ΧΘΕΣ ΦΟΡΕΙΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΛΟΒΕΡΔΟ ( ΔΙΟΤΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΜΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΙ ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ )...ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Η ΑΝΝΟΥΛΑ; ΟΤΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ!!! Ο ΔΕ ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΔΙΠΛΩΜΑΤΗΣ..ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΤΟ ΕΜΑΘΕ;; ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ( ΝΤΙΠ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΜΩΣ)....ΕΔΩ ΠΑΣΟΚ, ΕΚΕΙ ΠΑΣΟΚ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ;

  30. ASLAN avatar
    ASLAN 03/06/2011 09:22:22

    ''ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΥΦΡΑΙΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟΝ ΘΑΛΛΕΙ.''
    ΚΑΡΔΙΑΣ ΔΕ ΘΕΟΧΑΡΗ,ΦΑΤΣΑ ΠΟΥ ΦΡΙΚΑΡΕΙ.

  31. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 03/06/2011 09:45:09

    ΕΙΔΗΣΗ Μ.Ο.!! ΟΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΗΣ ΦΡΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ Β. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΞΑΔΕΡΦΟ!

  32. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 03/06/2011 10:34:54

    ΣΟΣ. Μας έχει ξανααπασχολήσει.

    Ως ζόρικια πολιτικός που είναι, καυτηρίασε τους Δεν Πληρώνω, παρέα με τον Μαγκούφη. Απορία: Αυτή μόνο με τη συνοδεία βουλευτών μετακινείται;

    Δείτε:
    h__p://www.antinews.gr/2011/04/08/95520/ ιδιαίτερα το σχόλιο της Ναυσικάς

    και
    h__p://thessalos.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3091:2011-04-08-10-00-12&catid=119:arxiki-sxolia&Itemid=310

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΝΙΚΟΛΑΣ 03/06/2011 11:20:32

      Με τον Μαγκούφη; Αυτόν το... γίγαντα της πολιτικής;

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Αυριανιστής 03/06/2011 11:22:54

        Γούστα είναι αυτά.

  33. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 03/06/2011 21:52:52

    Η ίδια δήλωσε: « Έφυγα μέσα από τον Εθνικό Κήπο μέσα στο σκοτάδι, σαν κυνηγημένη, στραμπούληξα το πόδι μου, όταν πάτησα μία πέτρα. Πήγα το βράδυ σπίτι μου και ήμουν διαλυμένη».

    Απ΄τ' Καρδίτσα...είπις; Φαίνεται δεν έχ'ς πατήσ' χώμα σε χωράφ' σι στινέψαν τσι οι γόβες.Ι...χατς.Ερχουμάστε σα κάτ μι τα τρακτέρια...