#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2011 12:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βουλευτές φυγαδεύθηκαν με... καΐκι στην Κέρκυρα



Με πέτρες και  συνθήματα, ομάδα "Αγανακτισμένων" στην Κέρκυρα εγκλώβισαν 60 'Ελληνες και ξένους βουλευτές σε εστιατόριο, όπου η ελληνική Βουλή παράθετε δείπνο στους συμμετέχοντες στην τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Μετανάστευσης και Προσφύγων του Συμβουλίου της Ευρώπης.

Οι "Αγανακτισμένοι" στην Κέρκυρα συγκεντρώθηκαν και χθες στην πλατεία Δημαρχείου και όταν ενημερώθηκαν ότι στο εστιατόριο του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου, που είναι στο Παλαιό Φρούριο, βρίσκονται οι βουλευτές κινήθηκαν προς εκεί για να διαμαρτυρηθούν. Δεν κατάφεραν όμως να εισέλθουν στον χώρο του εστιατορίου, καθώς έκλεισε η καγκελόπορτα της εισόδου στον χώρο και ανέβηκαν στα τείχη πάνω από τον χώρο του Ομίλου, όπου παρέμειναν φωνάζοντας συνθήματα.

Κάποιοι θερμόαιμοι πέταξαν και πέτρες. Τελικά, στη μία τα ξημερώματα, οι βουλευτές φυγαδεύτηκαν με καΐκι. Η παρουσία της ΕΛΑΣ ήταν διακριτική.

Στο δείπνο συμμετείχαν, η αντιπρόεδρος της Βουλής, Ροδούλα Ζήση, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Ντίνος Βρεττός, η βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Άντζελα Γκερέκου, αλλά και ο βουλευτής και κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ, Νίκος Δένδιας.

Δείτε το video:

01/06/11 Αγανακτισμένοι κατά βουλευτών!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/06/2011 12:22:01

    Η κα Γκερέκου είναι οργισμένη με τους αγανακτισμένους, διότι στη προσπάθειά της να μπει στο καίκι της διαφυγής, έσπασε ένα νύχι, και μούσκεψε η Λουί Βιτόν της.
    Λέγεται πως θα βγει στα μεσημεριανάδικα ο Τόλης, για να διαμαρτυρηθεί έντονα για τη πλέμπα που πρόσβαλλε τη δημοκρατία μας!
    Προσωπικάμ ως S.A., δηλώνω την αμέριστη συμπαράστασή μου στα θύματα της ανοίκειας αυτής επίθεσης στον κοινοβουλευτισμό. Ο λαικισμός δεν θα περάσει. Λευτεριά στη Γκερέκου. Ζήτω ο Μπάοκ.
    (Ήδη απέστειλα με κούριερ δυο νύχια μου και ένα κουτί κουραμπιέδες στη κα Γκερέκου.)

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Strange Attractor 02/06/2011 12:26:55

      Φίλος απ τη Κέρκυρα μόλις με ενημέρωσε πως την αδικώ.
      Η Άντζελα συγχίστηκε όχι για το σπασμένο νύχι, αλλά επειδή δεν είχε προβλεφθεί ελικόπτερο για τη διαφυγή της, και αναγκάστηκε να μπει σε ψαροκάικο που βρώμαγε (λέει) κουτσουμούρες και είχε παντού δίχτυα γεμάτα κάβουρες!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ Strange Attractor 02/06/2011 13:09:59

      Όλα καλά, αυτό το (μ)παοκ τι το ήθελες? Απωθημένο παιδιόθεν?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΙΩΝΑΣ 02/06/2011 13:15:56

        Κάποτε, στο καπάνι της Θεσσαλονίκης, είχαν κάποιοι μαγαζάτορες εκείνα τα μαύρα πουλιά που μιλάνε (μάινες;) και τα είχαν εκπαιδεύσει να φωνάζουν: Μπιζίμ Μπάοκ, Μπιζίμ Μπάοκ... Κούδας ολέ... Μπάοκ ολέ, κλπ.
        Από κει μού`μεινε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 02/06/2011 15:55:29

      S.A.
      Δηλαδή για την Palin πόσα νύχια θα έκοβες?

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/06/2011 12:36:01

    "με το έτσι με το θέλω την Ελλάδα μας την κάνατε brdlo" τους φώναζαν

    (αυτή είναι η ορθή ερμηνεία του GΆPικου συνθήματος: "σε έξι μήνες θα έχω αλλάξει την Ελλάδα")

    • Theo avatar
      Theo @ αλλενάκι 02/06/2011 13:13:52

      !!!!!!!!!!!!!!!

  3. anonymos avatar
    anonymos 02/06/2011 12:44:38

    Υπάρχει το γνωστό γηπεδικό σύνθημα "Απο πού θα φύγετε?"

  4. Eastrader avatar
    Eastrader 02/06/2011 13:02:24

    http://www.youtube.com/watch?v=14_zLpJc30k

  5. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 02/06/2011 13:59:11

    ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑβΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.

  6. fotini avatar
    fotini 02/06/2011 15:16:58

    ΑΥΤΟΣ ΟΒΑΡΚΑΡΗΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΝΙΞΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΙΓΑ -ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ..ΑΙΝΤΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΑΠΟ ΣΚΑΛΑ ..ΔΥΛΗΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΣΟΥΣΙ ΚΛΠ........ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ.

  7. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 02/06/2011 16:40:22

    Καλά όλα αυτά αλλά τι θέλουν τα λαμόγια της
    "Επιτροπής Μετανάστευσης και Προσφύγων του Συμβουλίου της Ευρώπης"
    στην Ελλάδα; Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, αυτοί υποστηρίζουν την ύπαρξη (ή προωθούν την δημιουργία) Αλβανικών και Ασιατικών μειονοτήτων στην Ελλάδα (δηλ. τους παράνομους αλλοδαπούς τους βαπτίσαμε τώρα μειονότητες).
    http://assembly.coe.int/Documents/WorkingDocs/Doc11/EDOC12526.pdf
    Αει στο διάολο. Μαζί τους και τα λαμόγια "Ελληνες" βουλευτές.

  8. Apollonios avatar
    Apollonios 02/06/2011 16:44:47

    http://www.youtube.com/watch?v=o-_aHI7D_EQ

  9. Θετταλός avatar
    Θετταλός 02/06/2011 17:19:30

    Πως χαρακτηρίζει πλέον ή Μπιρμπίλη, την περιοχή του Εθνικού Κήπου, από όπου φυγαδεύτηκαν τρέχοντας οι βουλευτές;
    - Περιοχή " Natura να φύγουμε"

  10. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 02/06/2011 18:03:03

    Η ελληνική τηλεόραση ειναι αθλια.
    Σκέφτομαι να παρω κανα 20αρια αγανακτισμένους να παω να κάνω την μαπα κιμα του πρωτου μεγαλοδημοσιογράφου που θα βρώ μπροστα μου.
    Δικαιο δεν θα'χω;
    Η ελληνες εφοριακοί λαδώνονται.
    Σκέφτομαι να παρω κανα 20αρια αγανακτισμένους να παω να κάνω την μαπα κιμα του πρωτου μεγαλοεφοριακού που θα βρώ μπροστα μου.
    Δικαιο δεν θα'χω;
    Η ελληνες επιχειρηματίες είναι διαπλεκόμενοι.
    Σκέφτομαι να παρω κανα 20αρια αγανακτισμένους να παω να κάνω την μαπα κιμα του πρωτου μεγαλοεπιχειρηματία που θα βρώ μπροστα μου.
    Δικαιο δεν θα'χω;
    Η ελληνες αστυνομικοί δερνουν αυτούς που δεν πρέπει.
    Σκέφτομαι να παρω κανα 20αρια αγανακτισμένους να παω να κάνω την μαπα κιμα του πρωτου μεγαλοαστυνομικού που θα βρώ μπροστα μου.
    Δικαιο δεν θα'χω;
    Η ελληνες υπάλληλοι των ΔΕΚΟ εχουν τριπλάσιους μισθούς απο εμάς.
    Σκέφτομαι να παρω κανα 20αρια αγανακτισμένους να παω να κάνω την μαπα κιμα του πρωτου μεγαλουπαλλήλου που θα βρώ μπροστα μου.
    Δικαιο δεν θα'χω;
    Η λίστα δεν τελειώνει ποτέ και η βλακία είναι ανίκητη.
    Οσοι νομίζουν οτι οι ψυχοπαθείς που στηνουν καρτέρι χυδαιολογούν και φτύνουν θα ξεκινήσουν την επανάσταση που θα σώσει την Ελλάδα χρειάζονται ψυχίατρο.

    • κοινός γκνούς avatar
      κοινός γκνούς @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 02/06/2011 18:20:37

      Η ανορθόγραφη άνθρωπη δεν περιλαμβάνοντε στη λήστα σου. Γυατή;

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 03/06/2011 10:26:03

      Λυπάμαι, αλλά η μάλλον χοντροκομμένη προπαγανδιστική προσπάθειά σου δεν είναι πετυχημένη. Σε όλα τα παραδείγματά σου μιλάς για ξύλο και με βάση αυτό "συμπεραίνεις" υποτίθεται, πως το "φτύσιμο" και η "χυδαιολογία" είναι κακά πράγματα! Σου είναι λοιπόν τόσο δύσκολο να αντιληφθείς ότι το βρίσιμο και οι αποδοκιμασίες είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από το "κάνω τη μάπα κάποιου κιμά";

  11. κοινός γκνούς avatar
    κοινός γκνούς 02/06/2011 18:19:49

    καλα ε...
    μερικοί έχουν πολλη πλάκα...
    χαίρονται που τα ακούνε οι πασόκοι. Φαίνεται δεν έχουν καταλάβει τι περιμένει τους "δικούς τους", μιας και δεν έχουν και κανέναν ικανό να κάνει ό,τι χρειάζεται για να αποκτήσει ο έλληνας αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό (κατ αρχάς)

  12. JOHN avatar
    JOHN 02/06/2011 18:36:35

    Παιδια σιγα μην ενοχλειτε τους βιαστες της δημοκρατιας!Της δημοκρατιας του ψευδους,της υποκρισιας και της λαμογιας.Εκει που το κοινοβουλιο μετατραπηκε σε κεντρο δεσποτισμου που συγκαλυπτει σκανδαλα και δινει συχοροχαρτια στη συγχρονη μαφια που μας κυβερνα.Απο το πρωι ολα τα καναλια εκθιαζουν στα τηλεοπτικα παραθυρα το κθε λογης λαμογιο για τη ταπεινωση που υπεστει ειτε στη βουλη ειτε στη Κερκυρα ειτε αλλου.¨Εμαυρωνουν¨λενε τις ειρηνικες εκδηλωσεις διαμαρτυριας τετοιες συμπεριφορες.Αυτους που μαυριζουν τη ζωη μας καθε μερα και περισοτερο παραδινοντας μας κυριολεκτικα στη κολαση των τοκογλυφων και που εχουν το ΘΡΑΣΟΣ να λενε οτι το κανουν απο πατριοτισμο και για τη σωτηρια μας.Στο τελος ομως και σε συνθηκες που η αγανακτηση γινεται μισος το fair play παει στην ακρη και κανεις δεν μπορει να προδιαγραψει το τελος τους!

  13. corfiot avatar
    corfiot 02/06/2011 19:14:13

    Τους επεσε βαρια η μακαροναδα,τωρα θα χωνεψουνε κανοντας βαρκαδα...

  14. JOHN avatar
    JOHN 02/06/2011 19:27:27

    Τωρα θυμηθηκαν τη δημοκρατια και ξυνιζουν με τις αντιδρασεις του κοσμου.Αλλα ετσι με καποιο καικι θα φυγουν σαν λαθρομεταναστες καποια μερα.

  15. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 02/06/2011 20:58:03

    ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΤΙ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑ ΝΤΑΛΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ? ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΙ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΕΚΕΙ? ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Ο ΚΟΣ ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΕΔΩ ΣΤΑ ΑΝΤΙΝΕΑ ?

  16. ΚΩΝ.Ε.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ avatar
    ΚΩΝ.Ε.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 03/06/2011 00:59:02

    Προεδρε συγγνωμη ,αλλα μηπως "αγωνιζεσαι" μονος σου ???

  17. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 03/06/2011 01:44:35

    Ο Λοβέρδος είπε: ευτύχως που δεν υπήρξαν θύματα.
    Κάποιος να του θυμίσει τις τόσες αυτοκτονίες και δολοφονίες αθώων Ελλήνων τον τελευταίο χρόνο διακυβέρνησης ΠΑΣΟΚ.