#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/12/2009 15:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βουλευτές της Ντόρας συνωστίζονται έξω από το γραφείο του Σαμαρά



Πατριδογνωσία

Αρχιμηνιά κι αρχιχρονιά… Όχι δεν βιάζομαι απλά ως στήλη προηγούμαι της εποχής μου.

Αν και τελευταία αντιμετωπίζω πρόβλημα γιατί δεν ξέρω που να παρκάρω το καλάμι.

Για να πω την αλήθεια δεν ευελπιστώ ότι θα μας διαβάσει κανείς σήμερα.

Είναι κανείς εδώ;

Αν, παρ’ ελπίδα, είναι Χρόνια Πολλά και Καλά.

Καλύτερα πλούσιος και υγιής, παρά φτωχός και ασθενής

Κουφάλα νεκροθάφτη θα σε θάψουμε ….και άλλα τέτοια

Λιγότερες πιθανότητες για καρκίνο έχουν όσοι πάσχουν από Άλτσχαϊμερ διαπίστωσαν γιατροί.

Γι αυτό παρατηρείται ραγδαία εξάπλωση της νόσου τελευταία στην Βουλή;

Άρχισε και το δούλεμα. Χθες το βράδυ στο καφενείο της Βουλής βουλευτές ρωτούσαν τη Ντόρα αν θα βγει να στηρίξει την γραμμή Σαμαρά.

«Ποια γραμμή; Αν την ήξερα θα ανέβαινα στο βήμα να μιλήσω» ήταν η ξινισμένη απάντηση.

Αντώνη, δεν στέλνεις σε παρακαλώ τον Χρύσανθο να της κάνει εντατικά φροντιστήρια στις γαλάζιες γραμμές;

Εμείς θα του στείλουμε την Λορέτα και τον Υ για σωματοφύλακες

Άλλο πρόβλημα που νομίζω ότι πρέπει να το αναλάβει ο φίλος μου ο Θανάσης από την Καλαμάτα. Πρέπει να μπούνε σε μια σειρά οι βουλευτές που στήριξαν την Ντόρα και από χθες το βράδυ ζητάνε ραντεβού με τον Σαμαρά.

Πρώτος θα μπει όποιος αποστηθίσει καλύτερα τα κείμενα του Προφήτη στο antinews για την Αγία Οικογένεια.

Φαήλο, ο Μούργος καλά;

Ξέρετε γιατί ο Καρατζαφέρης επιτέθηκε χθες το βράδυ στην  Βουλή στον Καραμανλή και είπε ότι αντί να είναι στη Βουλή ημέρες προϋπολογισμού ήταν με την παρέα του εννέα ώρες στο «18» του Κολωνακίου;

Επειδή ο Καραμανλής δεν πήγε στην κηδεία του Λαμπράκη και κάποιοι θύμωσαν.

Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο Ντιουκ στη Βόρεια Καρολίνα συνέστησαν σε πενηντάρηδες και εξηντάρηδες καταθλιπτικούς να κάνουν τζόκιν τρεις φορές την εβδομάδα και διαπίστωσαν ότι τα αποτελέσματα ήταν εξίσου καλά με τις φαρμακευτικές αγωγές.

Μπορεί να ρωτήσει κανείς αν μπορεί να αντικατασταθεί το τζόκιν με πηδηματάκια επί τόπου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/12/2009 15:33:22

    Μέγα σφάλμα έκανα... διάβασα την πατριδογνωσία αφού είχα φάει για μεσημέρι. Τι τζόγκιν να κάνω τώρα...

  2. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 24/12/2009 16:24:42

    "δεν ευελπιστώ ότι θα μας διαβάσει κανείς σήμερα", τι λες φίλε μου; Αλκοολίκι έχετε καταντήσει, εμείς οι σιωπηλοί και δυο και τρεις φορές θα περάσουμε. Χρόνια πολλά, υγεία, επιτυχίες, χιούμορ και πάνω απ' όλα ψηλά τις σημαίες όταν οι άλλοι τις κατεβάζουν.

  3. yangoolas avatar
    yangoolas 24/12/2009 16:29:48

    Ακόμα γίνεται πανικός, ψώνια κλπ. Το βραδάκι που θα θέλουν όλοι να γλυτώσουν την κρεβατομουρμούρα, εδώ θα είναι χαχαχα. Για τον τιραμόλα δεν ξέρω, αυτός από χτες είναι σε πελάγη ευτυχίας. Τα κατάφεραν και τα είπαν, πω ωπ πάει και αυτή η δοκιμασία. Από Κυριακή λεει βροχές... Χρόνια πολλά.

  4. XAPLAS avatar
    XAPLAS 24/12/2009 16:48:14

    Αυτη που οπλο-"φοραει" ειναι η σωματοφυλακας Λορετα?

  5. Νικηφόρος avatar
    Νικηφόρος 24/12/2009 17:24:35

    Εδώ είμαστε, εδώ.
    Καλά Χριστούγεννα!

  6. man8os avatar
    man8os 24/12/2009 17:37:26

    Χρονια πολλα και καλα Χριστουγεννα!!

  7. Sporades avatar
    Sporades 24/12/2009 17:45:21

    Χρόνια Πολλά
    Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

  8. Cris avatar
    Cris 24/12/2009 19:00:37

    Φακτορα είσαι πολύ κακός άνθρωπος.
    Υποτίθεται ότι δουλεύεις για το καλό του τόπου και εμείς αισθανόμαστε οτι καθημερινά πρέπει να παρουμε τη δόση μας εδώ μέσα.
    Αυτό λέγεται εθισμος σε ισχυρό ναρκωτικο.
    Είναι ντροπή λοιπόν, αντί να πρεσβευεις αξίες και ιδανικά να
    μας σπρωχνεις στα σκληρά και μπορεί και ληγμενα.
    Όπως και να χει, Χρονια Πολλα και Καλα.
    Καλά Χριστουγεννα και Καλη Χρονια με υγεία και ευτυχία σε όλους

  9. Ένας Τυχαίος avatar
    Ένας Τυχαίος 24/12/2009 19:40:51

    ...και εγώ τυχαία σερφάριζα και μια που είδα φώς, μπήκα!

    Χρόνια Καλά και αν είναι δυνατόν Πολλά.

    Καλά Χριστούγεννα με Υγεία και Αγάπη.

  10. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 24/12/2009 20:46:53

    Εδώ είμαστε, μέσα στις Χριστουγεννιάτικες προετοιμασίες, είπα ν' ανοίξω και το PC να δω τι καινούργιο έβγαλε το antinews! Χρόνια πολλά και καλά. Με υγεία και πάντοτε χαρούμενοι κι ευτυχισμένοι.

  11. nemo avatar
    nemo 24/12/2009 20:48:01

    factorxronia polla,ta kalitera na mas kinigun!

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 24/12/2009 20:53:45

    Χρόνια καλά και αν θέλει ο ...γιαραμπής ας είναι και πολλά σε όλη την παρέα.
    Υγεία για το 2010 και ευτυχία όπου και όπως την βρίσκει κανείς.

  13. Βασίλης Χ. avatar
    Βασίλης Χ. 25/12/2009 00:01:52

    Χρόνια Πολλα και πολλές ευχές για το 2010 σε όλα τα παιδιά του antinews και από έναν κατά τα λοιπά σιωπηλό αναγνώστη σας. Καλή συνέχεια και πάντα... έξω από τα δόντια ;-)

  14. XAPLAS avatar
    XAPLAS 25/12/2009 03:40:28

    Συντεκνοι, μην σας θολωσε των Ζωνιανων η σκονη και βλεπετε κορακα τον αητο και την μπεκατσα αηδονι?

  15. Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ avatar
    Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ 26/12/2009 01:34:08

    Χρόνια Πολλά και Ευτυχισμένο το 2010!!!

  16. Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ avatar
    Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ 26/12/2009 01:40:10

    XAPLAS πολύ καλό!!!
    Χρόνια Πολλά και Ευτυχισμένο το 2010

    • XAPLAS avatar
      XAPLAS @ Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ 26/12/2009 12:43:47

      Ευχαριστω. Επισης.ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ?