08/02/2009 16:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βελτιώθηκε η εικόνα της κυβέρνησης


_______________________________________________________________________________________________
Διαβάζω τον σοβαρό δημοσιογράφο κ. Β. Χιώτη στο εξίσου σοβαρό «Βήμα» ότι πριν από τον Δεκέμβριο, ο Πρωθυπουργός Κ. Καραμανλής «ήταν απρόσιτος, συνομιλούσε με ελάχιστους και παρέπεμπε τους υπουργούς στον διευθυντή του γραφείου του. Από τις γιορτές και μετά έχει δώσει το δικαίωμα σε όλους σχεδόν τους υπουργούς του να του τηλεφωνούν και να του καταθέτουν ιδέες και προτάσεις».

Πως συνέβη αυτό το θαύμα;  Επειδή μέχρι τότε «η στρατηγική του Μεγάρου Μαξίμου ήταν σχεδόν αποκλειστικό δικαίωμα των κ. Θ. Ρουσόπουλου και Ι. Αγγέλου».  Ενώ τώρα «στην επικοινωνιακή ομάδα έχει επιπλέον προστεθεί ο κ. Ευ. Αντώναρος, ο οποίος έχει αναλάβει άτυπο ρόλο συντονιστή των υπουργείων για τα ζητήματα της καθημερινότητας, αλλά και ελέγχου της εικόνας που βγάζει η κυβέρνηση προς τα έξω»

Θυμήθηκα λοιπόν κι εγώ μια παλαιότερη συνέντευξη του κ. Αντώναρου στην «Ελευθεροτυπία», όπου έκανε μια συνταρακτική αποκάλυψη. Πριν παντρευτεί την γυναίκα του, την κ. Πηνελόπη, της είχε υποσχεθεί ότι δεν θα αναμιχθεί ποτέ στην πολιτική. Όταν όμως , ελλείψει άλλου, τον κάλεσαν επειγόντως να αναλάβει την ενημέρωση μας , η πιστή Πηνελόπη αποδέχθηκε το γεγονός και δεν είπε κουβέντα.

Δηλαδή, είμαστε πλήρως αφερέγγυοι, σ΄ αυτή τη χώρα. Κανείς δεν τηρεί τις υποσχέσεις του. Κανονικά θα έπρεπε να είχε πάρει το σκουπόξυλο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/02/2009 16:20:01

    !!!!!
    αν ο αντώναρος βελτίωσε την εικόνα της κυβερνησης ..δεν μας φταίει σε τίποτα ο ..αντώναρος..
    εμείς μας φταιμε...

  2. Factorx avatar
    Factorx 08/02/2009 16:44:49

    Ε οχι και φταίμε εμείς για τον Αντωναρο, τον Ριρή και όλους τους άλλους !!!

  3. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/02/2009 16:50:30

    φακτορ: μα εμείς αποδεχόμαστε την εικόνα που θέλει να εκπέμπει για την κυβέρνηση -να το πω λαικα εμείς αποδεχόμαστε τις π@π@ριές του.

  4. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 08/02/2009 16:51:33

    @3
    έγραψες...υποκλείνομαι!

  5. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 08/02/2009 18:36:20

    Τετοιες δηλωσεις μονονο Αντωναρος θα μπορουσε νατις κανει συνεπικουρουμενος απο τον δημοσιογραφο του ΒΗΜΑΤΟΣ κ. Χιωτη.Ενα ειναι φαινεται γεγονος""οι ανθρωποι εχουν παραφρονησει""και χρειαζοντε επειγοντως ΨΥΧΙΑΤΡΟ!!Γιατην σημερινη παρουσιαση της πολιτικης καταστασης απο το ΒΗΜΑ μαλλον πρεπει να εγκατασταθει μονιμα ο ψυχιατρος την εδρα του ΒΗΜΑΤΟΣ..Συμφωνειται κ. Ψυχαρη και το πουλεν σας καποιος Β.Χιωτης???

  6. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 08/02/2009 18:58:05

    Με τέτοια φατσούλα όλα να τα περιμένει κανείς χα χα χα

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/02/2009 21:01:47

    Αρχέλαος! Πάντα είχαμε "και _αμώ" τους σκιτσογράφους...

  8. Helmut avatar
    Helmut 09/02/2009 12:03:41

    Αυτός ο Χιώτης είναι ανεκδιήγητος.

    Αλήθεια αυτή η μήνυση του για εκβιασμό με το κατασκευασμένο email που είχε στείλει στον εαυτό του για να κάψει τον Καψαμπέλη σε τι στάδιο βρίσκεται;

  9. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 09/02/2009 12:31:12

    Μα αυτο δεν ειναι κεφαλι. Ειναι δοχειο νυχτος το γνωστο Nachttopf