05/11/2013 19:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βίντεο-σοκ από την στιγμή της εκτέλεσης στο Ν. Ηράκλειο

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Σοκ. Δεν υπάρχουν λέξεις να περιγράψει κανείς το βίντεο που δημοσιοποίησε το zougla.gr και το οποίο δείχνει ξεκάθαρα τον τρόπο που οι δύο εκτελεστές  σκοτώνουν εν ψυχρώ δύο νεαρά παιδιά, τον Γ. Φουντούλη και τον Μ. Καπελώνη και τραυματίζουν τον Α. Γέροντα που συνεχίζει να δίνει μάχη για τη ζωή του.

Το βίντεο είναι τόσο άγριο που πραγματικά είναι απορίας άξιο γιατί και ποιος το έδωσε προκειμένου να δημοσιευτεί. Είναι τόσο σκληρό όσο και η φωτογραφία του Π. Φύσσα που ξεψυχά στα χέρια της κοπέλας του.

Όπως φαίνεται από το βίντεο, οι τέσσερις Χρυσαυγίτες κάθονται και μιλάνε απέναντι από τα γραφεία της Χρυσής Αυγής. Οι δύο ψυχροί εκτελεστές τους πλησιάζουν πυροβολώντας, το ένα παιδί τρέχει να γλιτώσει και ο Γέροντας δέχεται τις πρώτες σφαίρες και πέφτει. Στη συνέχεια ο εκτελεστής με το λευκό κράνος πυροβολεί τον Φουντούλη τον ρίχνει κάτω και του δίνει τη χαριστική βολή στο κεφάλι.

Ο Καπελώνης δέχεται όρθιος και απόλυτα αιφνιδιασμένος τις σφαίρες, δεν πέφτει και τότε ο τρομοκράτης του ρίχνει στο κεφάλι και τον αποτελειώνει.

Είναι πράγματι σκηνές που δεν περιμέναμε να δούμε εδώ στην Ελλάδα, σκηνές που μοιάζουν να είναι βγαλμένες από ταινία, κι όμως είναι πραγματικότητα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Maximus Decimus avatar
    Maximus Decimus 05/11/2013 19:57:03

    Το χόντρυνε πολύ το παιχνίδι η χρυσαυγούλα δίνοντας στον Μάκη το βίντεο. Όλα στον βωμό της πολιτικής εκμετάλλευσης

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Maximus Decimus 05/11/2013 23:04:40

      Ακριβώς αυτό. Μετά τη συνέντευξη στο Μάκη, έχουν συσφίξει τις σχέσεις τους. Περίεργο για ένα "πατριωτικό" κόμμα να έχει τέτοιες επαφές με τον εν λόγω αρνητή στράτευσης λόγω τρέλας. Τόσο αντισυστημικοί πια;

  2. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 05/11/2013 20:04:59

    Απορώ για ποιό λόγο δόθηκε το βίντεο στη δημοσιότητα!!!
    Ελπίζω να είναι πολύ σοβαρός ο λόγος ώστε το όφελος που θα αποκομισθεί αναφορικά με την εξιχνίαση, να ξεπερνάει τον πόνο των οικογενειών που βλέπουν τα παιδιά τους να δολοφονούνται με τετοιο άνανδρο τρόπο. Ειδάλλως η Πολιτεία τους βγάζει από τον τάφο και τους δολοφονεί για μία ακόμη φορά!!!!!!!!

  3. mezapos avatar
    mezapos 05/11/2013 20:08:42

    Προφανώς η αυγούλα διέρρευσε το βίντεο. Καλά δεν ντέπονται λίγο; Να προσπαθούν να κεφαλαιοποιήσουν πάνω στα πτώματα των δολοφονημέων; Αυτό ονομάζεται σκύλευση. Στην προκειμένη πολιτική σκύλευση. Πατάνε στα συναισθηματικά αντανακλαστικά του κόσμου. Μα πως θα αντιδρούσε καθένας από μας βλέποντας έναν φόνο, οποιονδήποτε; Γιατί οι εικόνες κάθε φόνου, ακόμα και του πιο light, είναι αποτρόπαιες. Ντροπή τους.

    • Σπύρος Δούκας avatar
      Σπύρος Δούκας @ mezapos 06/11/2013 11:05:26

      προς "mezapos"
      Πιό σιγά με την ευαισθησία σου ρε φίλε, θα σκίσεις κανα καλσόν !!!!

  4. Απλος Πολιτης avatar
    Απλος Πολιτης 05/11/2013 20:47:18

    Aς δει ο κοσμος το προαγματικο προσωπο της αριστερης βιας οπως εκδηλωνετε στην χωρα μας απο το 1974

    • 88 avatar
      88 @ Απλος Πολιτης 06/11/2013 00:03:37

      υπήρξε ανάληψη ευθύνης ανορθόγραφε απλέ πολίτη?

  5. Νικόλαος Μπεχράκης avatar
    Νικόλαος Μπεχράκης 05/11/2013 20:55:18

    Δεν εχει ασκηθεί δίωξη για την διαροή ;

  6. drider avatar
    drider 05/11/2013 21:01:06

    Καθόλου τυχαίο ότι δημοσιεύτηκε πριν από την αυριανή απεργία. Αυτό έχω να πω εγώ...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ drider 06/11/2013 11:33:48

      Αναμφίβολα ευθύνονται οι σκοτεινές δυνάμεις για τη δημοσιοποίησή του...

  7. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 05/11/2013 21:52:49

    Aυτός ο πίθηκας που πυροβολεί είναι ο "επαγγελματίας" στις ικανότητες και τον "επαγγελματισμό" του οποίου στηρίχτηκαν οι συνομοσιολόγοι για να δούνε( πάλι) σκοτεινά κέντρα; Οτι δηλαδή κάποιο στοιχειωδώς σοβαρό "σκοτεινό κέντρο" αυτό το πιθήκι(που μόνο εξ επαφής πετυχαίνει τα αθώα θύματά του) θα επέλεγε για να κάνει τις δολοφονίες;
    Καλά για τον Μάκη τι να πεις; Γνωστός βόθρος...
    Προσωπική μου άποψη( και μπορεί να κάνω λάθος) είναι πως το βίντεο δεν πρέπει να αναπαράγεται, τουλάχιστον ως ένδειξη σεβασμού στις οικογένειες των νεκρών.
    Ας πλατσουρίσει ο γνωστός δημοκράταρος Μάκης, στον οποίο οι νεοελληναράδες έχουν χαρίσει ασύλληπτες τηλεθέασεις, μόνος του στον βούρκο.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 05/11/2013 22:29:09

    Συμφωνω απολυτως.

  9. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 05/11/2013 22:32:05

    Πολυ καλα εκαναν και εδειξαν το βιντεο.Το χαρακτηρα των δολοφονων πρεπει να το δει και να τον μαθει ολη η Ελλαδα.Οχι στην αποκρυψη της αριστεροαναρχικης κτηνωδιας - οχι στη λογικη Καραμανλη που αφησε τους αλητες να καψουν την Αθηνα το 2008 για να "σεβεται και να τιμα τους αγωνες" .
    Αυτη ειναι η τρομοκρατια που υπαρχει στην Ελλαδα εδω και 4 δεκαετιες και κανουν το κοροιδο.

    • Αλί Πασάς avatar
      Αλί Πασάς @ ψυχραιμια 06/11/2013 17:30:37

      +1.000

  10. m.s avatar
    m.s 05/11/2013 22:49:35

    μην το δουν οι μάνες τους.
    εγώ αρρώστησα , ανακατεύτηκα.
    η χειρότερη τιμωρία του εκτελεστή είναι το μίσος που έχει μέσα του.
    στο τέλος θα τον κατασπαράξει και τον ίδιο.

  11. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 05/11/2013 23:27:01

    Πρώτη φορά σκοτώνει αυτός;;;

    Σε 7΄΄ πυροβολεί τέσσερις, πετυχαίνει τρεις, σκοτώνει δυο, τραυματίζει έναν. Μέσ΄την μέση της ΛΕΩΦΟΡΟΥ Ηρακλείου, 7 το βράδυ.

    Πέρσι, συνέλαβαν στην Βαλτετσίου, σε στέκι αναρχοαυτόνομο στα Εξάρχεια, κάποιον αντιεξουσιαστή που ως πληρωμένος εκτελεστής σκότωσε στην Κύπρο, σε 7 (επτά) δεύτερα, 5 (πέντε) μπράβους, προφανώς, οπλισμένους (!!!).

    Αφού η Νεοτρομοκρατία έχει δυο, μόνο, νεκρούς (Σάββα και Γκιόλια), και οι προαναφερόμενοι πρέπει να έχουν φάει, τουλάχιστον, καμιά δεκαριά ανθρώπους έκαστος, για να φθάσουν σε αυτό το επίπεδο, ΠΟΎ, ΠΏΣ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ, ή σε ποιων κεφάλια, έχουν εκπαιδευθεί;

    Αυτοί που αλληλοσκοτώνονται, πάντως, σε μεγάλα νούμερα, είναι οι μπράβοι/προστάτες...

    ΥΓ. Ενδεικτικό της ΞΕΦΤΙΛΑΣ αυτών που το παίζουν τρομοκράτες, είναι ότι ΚΑΙ ο αστυφύλακας Σάββας καθόταν γλαρωμένος στο αμάξι του, ΚΑΙ ο Γκιόλιας ήταν αμέριμνος, ΚΑΙ οι χρυσαυγίτες ήταν άοπλοι και ανυποψίαστοι. Λεβεντιά καμαρωτή, με φούστα κλαρωτή...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Άφωνος... 06/11/2013 11:35:46

      Αυτή ήταν η Άκρα Αριστερά, πάντοτε....

      • Eikastiki plani avatar
        Eikastiki plani @ ΒΙΣ 06/11/2013 13:38:52

        Άσε φίλε. Παλιοκατάσταση...

  12. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 05/11/2013 23:40:45

    Καλώς δημοσιοποιήθηκε. Όπως και η φωτογραφία του Φύσσα.

    Υποκριτική είναι η στάση των και καλά ευαίσθητων και πολιτικά ορθών.

    Πρέπει να γίνει κτήμα όλων η πραγματική κατάσταση στην κοινωνία και δη στην ΝΕΟΛΑΙΑ. Ο κόσμος, κ. ευαίσθητοι, δεν ήξερε ΟΥΤΕ ότι οι χρυσαυγίτες στον Πειραιά και αλλαχού ήταν συμμορία μπραβομαχαιροβγαλτών ΟΥΤΕ το πόσο επικίνδυνα διεστραμμένος υπόκοσμος είναι οι χούλιγκαν- μπαχαλάκηδες- "τρομοκράτες"- σέχτες.

    Η ένσταση που υπάρχει για τις οικογένειες, ξεπερνιέται, αν αναλογισθούμε την εκπληκτική αντιμετώπιση που είχε το γεγονός από τους γονείς των θυμάτων, οι οποίοι έκαναν έκλειση για "όχι άλλο αίμα" και την επιθυμία να το διατρανώσουν ΜΑΖΙ με τους γονείς του Φύσσα.

  13. Απλος Πολιτης avatar
    Απλος Πολιτης 06/11/2013 00:24:35

    75 δολοφονιες απο το 1974 η ακρα αριστερα...δεν χρειαζομαστε καμια προκυρηξη

    • Κοτών κλαμπ avatar
      Κοτών κλαμπ @ Απλος Πολιτης 06/11/2013 06:55:11

      Πολύ σωστά. Με αυτή τη λογική, μπορούμε να συλλάβουμε κι εσένα. Τι να μας πει τώρα η διακαιοσύνη. Εμείς ξέρουμε καλύτερα, σαράντα χρόνια ούφο!

  14. ΔημήτρηςΚ avatar
    ΔημήτρηςΚ 06/11/2013 01:08:05

    Αυτή είναι η ακροαριστερή τρομοκρατία.
    40 χρόνια τώρα αυτό ζούμε.

    • Κωστας Τ avatar
      Κωστας Τ @ ΔημήτρηςΚ 06/11/2013 11:10:07

      Συμπληρώνω φίλε ότι ζούμε την αριστερή τρομοκρατία από τον Δεκέμβρη του 1944.Τίποτε δεν άλλαξε,υπάρχει σχετική παροιμία για τον λύκο........

    • Αλί Πασάς avatar
      Αλί Πασάς @ ΔημήτρηςΚ 06/11/2013 17:32:05

      Συμφωνώ!

  15. Πεφταστέρης avatar
    Πεφταστέρης 06/11/2013 01:18:31

    Νομίζω έχει υπερεκτιμηθεί δόλια και σκοπίμως η ευστοχία και ο επαγγελματισμός των δραστών. Υπάρχουν στοιχεία που καταμαρτυρούν το αντίθετο όπως οι νευρικές κινήσεις τους, ο τρόπος που πέταξαν και παράτησαν τη μηχανή τους και άλλα. Η ευστοχία τους οφείλεται στο οτι από κοντινή απόσταση έριξαν σε ανθρώπους που ήταν μαζεμένοι σε ένα σημείο. Ναι, έτσι όπως φαίνεται στο βίντεο ήταν αναμενόμενο ένας προετοιμασμένος και αποφασισμένος δολοφόνος να καταφέρει τέτοιο αποτέλεσμα μέσα σε τόσο λίγα δευτερόλεπτα, τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου γνώμη.
    Σίγουρα είχαν κάνει... εντατική “προπόνηση” και δέχθηκαν επαγγελματικές συμβουλές. Όμως αρχικά όλοι άφηναν να διαρρεύσουν περιέγραφες κινήσεών τους σαν να επρόκειτο για τίποτα ρόμποκοπ και τερμινέϊτορ. Μήπως ήταν εξ’ αρχής σκόπιμη αυτή η επαναλαμβανόμενη και υπερβολική επισήμανση τις πρώτες μέρες μετά το συμβάν προκειμένου να μη μιλήσει κανείς για ακροαριστερή οργάνωση και όλοι να το ρίξουν στο πρακτοριλίκι και τις θεωρίες πληρωμένων δολοφόνων υψηλού επιπέδου και διεθνούς βεληνεκούς;

  16. Νίκη avatar
    Νίκη 06/11/2013 06:15:52

    Οι αυτοματοποιημένες αντιδράσεις του εκτελεστή στις χαριστικές βολές στο κεφάλι των θυμάτων δείχνουν επαγγελματία δολοφόνο από ...Κόσοβο μεριά!

  17. Γιώργης Α. avatar
    Γιώργης Α. 06/11/2013 07:56:57

    Αισχρό βίντεο. Τώρα πια δεν μπορώ να το "ξε δω" . Τι να πω δεν επρεπε να πατήσω το κουμπακι. Βέβαιοα αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα. Και δεν πρέπει να κρύβεται. Ακόμη και αν είναι αισχρή. Γιατί αυτή είναι η βία. Και έτσι πεφτει νεκρός κάποιος. Και δεν είναι όλα ταινίες. Αλλά παράλληλα είναι τρομακτικό και βάρβαρο.

  18. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 06/11/2013 08:33:15

    Και να ξερετε οτι αυτο το μισος που σοκαρε πολλους ΔΕΝ θα ποινικοποιηθει με τον επερχομενο αντιρατσιστικο νομο περι μισους.
    Δεν ειναι ουτε ρατσιστικο ουτε εθνικο ουτε φυλετικο ουτε τιποτα απο αυτα.
    Ειναι το κοινωνικο πολιτικο μισος της αναρχοαριστερας που εχει προκαλεσει τα περισσοτερα θυματα τα τελευταια 40 χρονια και θα συνεχισει να βγαινει ελευθερα χωρις κανενα περιορισμο απο τον επρχομενο νομο Αθανασιου - Δενδια γιατι δεν προβλεπεται τιποτε γιαυτο.

  19. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 06/11/2013 08:36:41

    Ο σωματότυπος του δράστη δεν δείχνει επαγγελματία μαφιόζο. Είναι ιδιαίτερα αδύνατος. Μοιάζει με τους αντιεξουσιαστές που φοράνε τα κράνη. Το άσπρο μάλλον αθλητικό παπούτσι παραπέμπει σε τέτοιο. Ένας μαφιόζος συνήθως είναι πιο φουσκωτός. Πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά δεν μπορεί να αποκλείσει καανείς ότι ένας μη επαγγελματίας του ένοπλου ακροαριστερούχώρου με τυφλό φανατισμό (και ίσως αφού είχε πάρει κάποια ναρκωτική ουσία για ενίσχυση) πήγε και σκότωσε σχεδόν εξ επαφής.

    • τι λέει avatar
      τι λέει @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 06/11/2013 12:36:16

      κάποιος που χειρίζεται όπλα δεν ειναι ανάγκη να έχει σωματότυπο πυγμάχου βαρέων βαρών.
      Θες να πεις το κομμάτι σου, αλλά μη λες οτι να ναι.
      Το πιο σωστό το πε η Νίκη πιο πάνω. Οι αυτοματοποιημένες κινήσεις, δείχνουν επαγγελματία, λογικά από ανατολικό μπλόκ.

  20. Ρηνα avatar
    Ρηνα 06/11/2013 09:22:13

    Τα νεα παιδια εχουν συνηθισει τετοιες σκηνες στην εικονικη πραγματικοτητα των video games, μαλιστα με τα κουμπια πυροβολουν, ανατιναζουν, ξαπλωνουν.... Αυτη η εξοικειωση θα τα κανει αργοτερα , οταν πεινασουν, οταν στριμωχτουν, οταν απειληθουν, εν δυναμει δολοφονους. Εκει καταληγουν οι νεοι οταν οι χωρες εξαθλιωνονται, η Παιδεια ειναι για γελια και η οικονομια ειναι κυριως μαυρη.
    Αν κατι δεν λειτουργησει σαν ισχυρο φοβητρο φοβαμαι οτι θα κυλησουμε σε ανεξελεγκτες καταστασεις. Οι φυλακες πια δεν φοβιζουν ετσι που ειναι σαν ξενοδοχεια να μπαινοβγαινουν και να συμπτυσουν τα χρονια. Μηπως οι εκτελεστες θα φοβοντουσαν περισσοτερο μια.......εκτελεση; Δυσκολευτηκα να το ξεστομισω γιατι πιστευω στις ευνομουμενες κοινωνιες, ετσι αλλωστε μεγαλωσα ολα μου τα χρονια, αλλα οι καιροι αλλαξαν και η νεολαια μας σαπιζει στις καφετεριες και την ασφαλτο, η πατριδα αγεται και φερεται απο δυναμεις αποσταθεροποιησης, πολλα οπλα κυκλοφορουν ανεξελεγκτα, μηπως κατι δραστικο θα εσφιγγε τα λουρια; Σιγα σιγα ολισθαινουμε σε καταστασεις που οι Λατινικες χωρες θα φανταζουν Παραδεισος μπροστα σ αυτα που ερχονται......

    • Hawk avatar
      Hawk @ Ρηνα 06/11/2013 11:08:22

      Αυτές τις κοινωνίες θέλουν και προωθούν οι ελίτ, τον ένα πολίτη να στρέφεται εναντίον του άλλου, ελεύθερη διακίνηση όπλων και ναρκωτικών ουσιών όλων των επιπέδων, πορνεία, εμπόριο παιδιών, νομιμοποιήσεις της ομοφυλοφιλίας και των γάμων ομοφυλοφίλων, νομιμοποίηση της παιδοφιλίας και παιδεραστείας και για να τα επιτύχουν όλα αυτά επιβάλλουν επιφανειακή & στοιχειώδη παιδεία, εξουθενώνουν και εξαθλιώνουν τις μάζες ώστε να αδυνατούν να αντιδράσουν και να επιδίδονται σε οτιδήποτε χωρίς κρίση.

  21. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 06/11/2013 10:49:36

    Τέτοια ὥρα τέτοια λόγια,ἀλλά κοιτάζοντας τό βίντεο μοῦ κάνει ἐντύπωση τό δεύτερο παιδί πού σκοτώθηκε,δέν ἀντέδρασε καθόλου,ἔτσι,κάπως νά καλυφθεῖ.

  22. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/11/2013 11:29:28

    Βλέποντας το βίντεο, καταλαβαίνει κανείς την ψυχρότητα του εγκλήματος. Και αξίζει να στιγματιστεί η στάση ενός λαλίστατου μητροπολίτη, του Σιατίστης Παύλου, που έχει διαπρέψει ως δημόσιος κατήγορος της ΧΑ, επειδή είχε πει δημοσία ότι αυτό που τον σόκαρε ήταν η ψυχραιμία με την οποία ο Ρουπακιάς ξεκίνησε από το σπίτι του για να πάει να σκοτώσει. Οι δηλώσεις του είναι σε όλο το διαδίκτυο. Ο εν λόγω δεσπότης, που ήταν πολυδιαφημισμένος πνευματικός στη Χαλκίδα προτού γίνει μητροπολίτης (αλλά ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός...), δεν βρήκε ούτε δυο λόγια να πει για την ψυχρότητα αυτής της δολοφονίας, που επίσης είχε ιδεολογικά κίνητρα. Για να φανεί ότι τα κίνητρα και τα κριτήρια του μητροπολίτη Παύλου δεν είναι πνευματικά, αλλά κομματικά....Κρίμα....

  23. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 06/11/2013 11:45:09

    Μια σφαίρα στο κεφάλι κ´ θαψιμο σε ανώνυμο τάφο η καλύτερη τιμωρία για τους δολοφόνους μας λείπει μόνο ένας Jack Ritzer

  24. Εικαστική πλάνη avatar
    Εικαστική πλάνη 06/11/2013 12:24:00

    Συμβαίνει πολλές φορές όταν είσαι χαλαρός και απειλείσαι αιφνίδια από κίνδυνο που δεν περιμένεις, να παγώνεις εντελώς. Το ένστικτο σε σπρώχνει να τρέξεις, ο εγκέφαλος προσπαθεί να εξηγήσει. Δύο ίσες κι αντίρροπες δυνάμεις ασκούμενες στο ίδιο σημείο = ακινησία.

  25. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 06/11/2013 12:29:02

    O αναρχικος - αντιεξουσιαστικος χωρος εχει τους πιο ψυχρους δολοφονους αλλά σε αυτο κανει κοροιδο ολο το κρατος και οχι μονο ψευδοπροοδευτικοι μητροπολιτες.

    • Modus Vivendi avatar
      Modus Vivendi @ ψυχραιμια 06/11/2013 13:43:57

      Μάταια κουράζεστε μερικοί. Η αλήθεια φωνάζει αυτό που δεν σας εξυπηρετεί και δεν σας συμφέρει.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Modus Vivendi 06/11/2013 15:02:37

        Έτσι έλεγες και για τον ταξιτζή στην Πάρο;

  26. τι λέει avatar
    τι λέει 06/11/2013 12:37:29

    παρέλυσε από το φόβο... αυτό είναι το πιο σοκαριστικό από όλα.. πως έχει κοκκαλώσει και ο άλλος εξ επαφής του ρίχνει 2 στο κεφάλι...

  27. Συνοδοιπόρος avatar
    Συνοδοιπόρος 06/11/2013 12:39:01

    Είναι άδικη η κριτική σας και εμπαθής. Μήπως δεν έγιναν τώρα δηλώσεις επειδή ο μεν Ρουπακιάς ήταν ένας απλός καθημερινός (φανατικός-τρελαμένος) άνθρωπος ενώ ετούτοι εδώ του βίντεο πρώτον φαίνονται επαγγελματίες δολοφόνοι σε διατεταγμένη αποστολή και κατά δεύτερον δεν έχουν συληφθεί ακόμη ώστε να τους...αναλύσουμε ψυχολογικά;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Συνοδοιπόρος 07/11/2013 08:03:55

      Οταν συλληφθούν θα κληθεί ο μητροπολίτης Παύλος να τους αναλύσει, για να αποφανθεί, ως έμπειρος πνευματικός πατήρ, ότι είναι για κλείσιμο στο ψυχιατρείο (έτσι απεφάνθη για τους Χρυσαυγίτες, εκτός από τον Ρουπακιά, που αυτός είναι για φυλακή....). Οπότε, θα πάνε ψυχιατρείο και θα γλιτώσουν τη φυλακή.

  28. Φωτόνιο avatar
    Φωτόνιο 06/11/2013 14:10:07

    Τους πληρωμένους (από μεγαλοαπατεώνες) εκτελεστές του Σωκράτη Γκιόλια, αυτούς που δολοφόνησαν ψυχρά και ύστερα παρίσταναν τους εκδικητές .....ιδεολόγους ακροαριστερούς, δεν του συνέλαβαν ποτέ. Ετούτοι οι σφαγείς πολύ τους μοιάζουν. Θα έχουμε άραγε την ευκαιρία ποτέ να δούμε τα πρόσωπά τους;

    • Φελοδοξίες avatar
      Φελοδοξίες @ Φωτόνιο 06/11/2013 16:09:37

      Αν δεν έχουνε φύγει για την πατρίδα τους, ίσως...

  29. dem avatar
    dem 06/11/2013 14:31:20

    Καλά θα κάνει η συγκυβέρνηση να ανακαλύψει τους δολοφόνους, άλλως η ΝΔ θα δει την τρίτη θέση στις εκλογές....

  30. ΚΜ avatar
    ΚΜ 06/11/2013 15:57:57

    Ελπίζω πώς ναι. Και τότε θα ξαναρχίσεις τις κασέτες περί ευαίσθητων παιδιών, όπως τότε με την αδυναμία σου, τον Ρωμανό-Νάσιουτζικ-Mykonos Blues.