23/02/2011 15:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βίντεο με επεισόδια

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TASSOS IA avatar
    TASSOS IA 23/02/2011 15:29:44

    Η γνωστή παράσταση των μεν με τους μεν. Είδαν τον κόσμο και είπαν "πέρσι η MARFIN φέτος λίγο πιό light και βλέπουμε". Μένουμε στους δρόμους!!!

  2. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 23/02/2011 15:31:36

    που είναι τα χουντοκάναλα; ΟΕΟ;

  3. TASSOS IA avatar
    TASSOS IA 23/02/2011 15:35:57

    Στην Εκάλη για φροντιστήριο αυτών που θα "παπαγαλίσουν" αύριο στο Θέατρο Σκιών των 20:00.

  4. Rote Phane avatar
    Rote Phane 23/02/2011 15:54:14

    Den kanei mono to GSSE ke to ADEDY poria filos.
    Kanane ke allos.

  5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23/02/2011 15:57:19

    Μόλις γύρισα από την συγκέντρωση,
    είμουν από τους πρώτους που έφτασαν στο Σύνταγμα και έχω να πω τα εξής:

    Καθώς ο κόσμος ανέβαινε Σύνταγμα από Σταδίου, ξαφνικά από το πεζοδρόμειο τροχάδην ανέβαιναν τα ΜΑΤ μαζί και το τονίζω ΜΑΖΙ με καμιά 100σταριά κουκουλοφόρους νεαρούς με μέσο όρο ηλικίας τα 14 με 16 χρονών!

    Τους βλέπαμε να τρέχουν παρεούλα στο Σύνταγμα με τα μεν ΜΑΤ με τα γκλομπς και τα δε “αναρχικά” κρατώντας πλαστικές σακούλες με μολότωφ.
    Μόλις φτάνανε Σύνταγμα χωριζόντουσαν, τα μεν ΜΑΤ έπερναν θέσεις μπροστά στο ξενοδοχείο της Μ. Βρετανίας και οι δε κουκουλοφόροι στο πάρκο της πλατείας ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ και οι δύο ομάδες να φτάσει ο κύριος όγκος της πορείας στο Σύνταγμα.

    Με το που έφτανε ο κόσμος στο Σύνταγμα, αρχίσανε τον ψευτοπόλεμο με αποτέλεσμα η ατμόσφαιρα να γίνει τόσο αποπνικτική ώστε ο κόσμος να αρχίσει να διαλύεται στα γύρω στενά!

    Αυτή είναι η αλήθεια για τους ψευτοαναρχικούς και τις ψευτοσυμπλοκές!
    Είναι ντροπή να μη αφήνουν τον κόσμο να διαδηλώσει την αντίθεσή του και να χρησιμοποιούν χούλιγκαν των γηπέδων, υποθέτω με κάνα χαρτζιλικάκι του 100στάρικου προκειμένου να διαλύσουν ειρηνικές πορείες δηλητηριάζοντας τον κόσμο με χημικά!

    Αλήθεια πόσα λεφτά από το υστέρημα του Ελληνικού λαού πλήρωσε ο κύριος Παπουτσής προκειμένου να στρατολογήσει όλα αυτά τα 15χρονα και να οργανώσει αυτή την θεατρική παράσταση;

    Ο κόσμος έχει αγανακτήσει! Από παντού και από χιλιάδες κόσμου, 50άρηδες και 60άρηδες άκουγα να φωνάζουν ότι πρέπει να έρθει ο Στρατός για να βάλει τον κάθε κατεργάρη στην θέση του!

    Μα είναι τόσο ηλίθιοι και τόσο ανίκανοι ώστε να στρέφουν τον κόσμο στην απαίτηση να αναλάβει τα ηνία της χώρας ο Στρατός όπως και στην Αίγυπτο!

    Εκεί θα μας οδηγήσουν στο τέλος με αυτές τις πρακτικές αν δεν αναλάβει κάποιος πολιτικός ηγέτης με τσαγανό να ξεμπροστιάσει όλους αυτούς και να τους εξαφανήσει από την πολιτική σκηνή του τόπου!

    Σημειωτέον ότι είναι η πρώτη μου φορά, τόσο για μένα όσο και για συναδέλφους μου που πήγαμε σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας!

  6. TED avatar
    TED 23/02/2011 16:13:39

    Χάθηκε μια φωτό ρε πατριώτη;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ TED 23/02/2011 17:07:59

      TED εγώ έπαιρνα φωτο και όλα ωραία και καλά, μεχρι που... φτάσαμε στο δύσκολο σημείο... Μπροστά στη Βουλή, κοντά στη Μ.Βρετανία τόλμησα να βάλω κάμερα και τότε σχεδόν ορμά ένας κάφρος όπως αυτοί που περιγράφει ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ πιο πάνω και λέει (κοσμιότατα) "τί τραβάς ρε, διώχ' την κάμερα. Νά πάρε πέτρες.." προσφέροντας μου παράλληλα το πολυτιμο αγαθό. Ευγενέστατα αρνήθηκα, αλλά την κάμερα τη μάζεψα. Αμ, πως! Μην ανησυχείς όμως. Θα βρείς πάρα πολλές στο διαδίκτυο, ήδη βγαίνουν...

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ TED 23/02/2011 17:44:00

      Δες h..p://www.protothema.gr/greece/article/?aid=107743

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 23/02/2011 16:22:21

    Που ο κομαντάντε Αλέκος να συντονίσει την κατάσταση;

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Σοσιαληστής 23/02/2011 16:28:35

      Σε κάποιο από τα 60 ακίνητά του, κάνοντας τη μεσημεριανή του σιέστα...

      "Όπα η επανάστασηηηη...", που έλεγε και ο Τζιμάκος...

  8. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 23/02/2011 16:35:29

    Στην Πεντέλη σύντροφε, στην Πεντέλη...

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Σοσιαληστής 23/02/2011 16:44:20

      Α, σ' αυτό είναι; Κρίμας, τον άνθρωπο, και έχει ένα ξεροβόρι 'κει πάνου...

  9. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23/02/2011 16:59:46

    Τι να τις κάνεις τις φωτογραφίες όταν υπάρχουν χιλιάδες αυτόπτες μάρτυρες και μάλιστα κόσμος κάθε ιλικίας.
    Μέχρι και οι γριες τα έβλεπαν και γελούσαν!

  10. LIA avatar
    LIA 23/02/2011 19:55:07

    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝE MAZI SOU, AKRIBOS TA IDIA DIAPISTOSA KAI EGO.