#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2010 21:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βία και τρομοκρατία από τον ΓΑΠ



Μετά τα συνθήματα του Ανδρέα Παπανδρέου, «η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες»,  «τα περήφανα γηρατειά», «ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο» και τις πρακτικές των αυριανιστών και πρασινοφρουρών που τρομοκρατούσαν κάθε Έλληνα πολίτη ο οποίος δεν ήταν γραμμένος στις «κλαδικές»  του ΠΑ.ΣΟ.Κ. του Ανδρέα  και του Γιαννόπουλου, περνάμε στον Γιώργο Παπανδρέου των προεκλογικών συνθημάτων του 2009, «λεφτά  υπάρχουν», «δε θα πειράξουμε τις συντάξεις», «δε θα βάλουμε έμμεσους φόρους», «δε θα αυξήσουμε το ΦΠΑ».

Μαζί με αυτά, όμως, περνάμε στην εξαθλίωση και την υποθήκευση του παρόντος και του μέλλοντος των πολιτών της Ελλάδος, δια μέσω της υπαγωγής της χώρας στο Δ.Ν.Τ. με την ψήφιση του μνημονίου.

Έτσι σήμερα, οι σοσιαληστές οι οποίοι έχουν καταντήσει ουραγοί του νεοφιλελευθερισμού που κάποτε καταδίκαζαν, ξεπέρασαν τον εαυτό τους με πολιτική αυθάδεια και προκλητικότητα και αποφάσισαν «δημοκρατικά», χωρίς διάλογο, την πολιτική επίταξη και την επιστράτευση των οδηγών των φορτηγών αυτοκινήτων, αφού έσπασαν την απεργία τους και με επιδίωξη την επαγγελματική τους εξόντωση.

Βέβαια δεν υπεισέρχομαι στην λογική των δίκαιων ή άδικων αιτημάτων των απεργούντων, αλλά καταγράφω την πολιτική πράξη της κυβερνήσεως, μια πράξη που θα δίσταζε να λάβει ακόμη και η δικτατορία του Ιωαννίδη.

Ας προετοιμασθούμε, λοιπόν, για την νέου τύπου Δημοκρατία  του Γιώργου Ανδρέα Παπανδρέου, η οποία, όπως και ο ίδιος δήλωσε πρόσφατα σε διεθνές forum, θα οδηγήσει τη χώρα στην υποταγή της παγκόσμιας διακυβέρνησης, σύμφωνα πάντα με τις αποφάσεις των «μεγάλων» του αφεντικών.

Αποστόλου Παναγιώτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. popolaros avatar
    popolaros 28/07/2010 22:11:15

    Giorgo-Giorgo που θα είσαι του χρόνου??

  2. Orestios avatar
    Orestios 28/07/2010 22:14:36

    Επιτέλους οι Έλληνες αρχίζουν να γνωρίζουν το πραγματικό πρόσωπο του σοσιαλισμού.
    Και αυτά περί νεοφιλελευθερισμού και δήθεν αναντιστοιχίες με τον σοσιαλισμό είναι μπαρμπούτσαλα. Ο Νεοφιλελευθερισμός είναι Σοσιαλισμός. Καθαρός όσο το πηγαίο νερό. Οι σοσιαλιστές άλλωστε είναι πιστοί στον ιδεολογικό τους προσανατολισμό. Γιατί αλλιώς δεν θα λέγονταν σοσιαλιστές αλλά κάτι άλλο.

    Η Ελλάδα θα ζήσει ένδοξες στιγμές σοσιαλιστικής δημοκρατίας. Και οι Έλληνες θα μάθουν πως ζούσαν οι άνθρωποι σε αυτές πριν καταρρεύσουν από την ληστεία των σοσιαλιστών.

  3. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 28/07/2010 22:15:35

    Mια από τα ίδια, ξεχάσατε ότι παλιότερα έσκαγαν τα λάστιχα των τρακτερ και έριχναν ζάχαρη στα ρεζερβουάρ.,

    • Orestios avatar
      Orestios @ o βουνίσιος 28/07/2010 22:18:41

      Ο Ρέππας δεν ήταν τότε που έκανε τις δουλειές αυτές στέλνοντας τα ΜΑΤ? Μαζί με τον Γιαννόπουλο.

  4. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 28/07/2010 22:31:11

    σχέδιο καλά προμελετημένο φαίνεται!

  5. Paranoia avatar
    Paranoia 28/07/2010 22:31:24

    «Είμαι 37 ετών στην καρδιά της ελληνικής πολιτικής. Δεν ξέρω αν ο Γουόλτερ σου είπε για το υπόβαθρό μου. Είμαι μισός Αμερικανός και μισός Έλληνας… Γεννημένος στο Σαν Φρανσίσκο, είμαι μετανάστης στην Ελλάδα… Ο παππούς μου και ο πατέρας μου είναι ίσως οι πιο διάσημοι και κακόφημοι πολιτικοί στην Ελλάδα από το 1900. Αυτή τη στιγμή ο πατέρας μου είναι επικεφαλής αυτής της καταραμένης χώρας σαν πρωθυπουργός, για ακόμη μια φορά. Ο αδελφός μου είναι βουλευτής με το πνεύμα της δεκαετίας του ‘60. Η μητέρα μου προήδρευε και προεδρεύει σε διάφορες γυναικείες οργανώσεις. Ο γαμπρός μου 100% είναι πολιτικός για τα πανηγύρια. Περιστασιακά και εγώ ο ίδιος στήνω μια παράσταση ως υιός του. Είμαι ένας μεταμφιεσμένος Έλληνας με αμερικανική καρδιά…».

    Νίκος Παπανδρέου (Επιστολή προς την Αμερικανίδα φίλη του Χριστίνα Βαρντ – Περιοδικό «Νέμεσις», τεύχος Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2004)


    h--p://www.promitheasblog.com/2010/06/blog-post_5996.html

  6. lamogios avatar
    lamogios 28/07/2010 22:37:58

    Πήρανε την πράσινη ζωή τους λάθος.

    http://lamogios.blogspot.com

  7. diasapollon avatar
    diasapollon 28/07/2010 22:42:06

    Φάκτορα θα ήθελα να ευχαριστίσω το 44% των Ελλήνων ψηφοφόρων που έφεραν στην εξουσία τον δημοκρατικό ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ για να μας διαλλύσει σαν έθνος και σαν κράτος.Οι άνθρωποι αυτοί θέλω να ξέρω δεν έχουν τύψεις γιά το κακό που έκαναν με την ψήφο τους στον τόπο μας.Επίσης πρέπει να δώσουμε τα εύσημα στα ΜΜΕ γιά τα καυστικά σχόλεια που είπαν εναντίον της επιστράτευσης.Το νέο δόγμα μαζί με το μνημόνιο λέει,οι οδήγοί πρέπει να πάνε στην κρεμάλα,οι συνταξιούχοι στον τάφο,οι Νεοδημοκράτες στην πυρά,του ΚΚΕ και το ΠΑΜΕ στο απόσπασμα,του ΣΥΡΙΖΑ στην Γυάρο και Καρατζαφλερεις με την Ντόρα στην Κυβέρνηση.Αυτό ψήφισαν οι Νενέκοι ψευτοσοσιαληστές της Ελλάδας.Ευτυχώς Φάκτορα που υπάρχουν και τα bloggs.

    • panos avatar
      panos @ diasapollon 28/07/2010 22:51:00

      ΚΑΛΕ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΣΟΚΙΑ?ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΝΕ...ΟΥΤΕ ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΗΤΑΝ!!!!Η'΄ΜΗΠΩΣ....

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/07/2010 22:49:18

    -Αύξηση ΦΠΑ 23%
    -Μείωση του εισοδήματος κατά 15% στον ιδιωτικό τομέα (πληθωρισμός και έμμεσοι φόροι) 30% στο Δημόσιο
    -Δημόσια παραδοχή ότι είναι μία κυβέρνηση περιορισμένης κυριαρχίας
    -Μονογραφή νομοσχεδίων από τρόικα
    -Δημοσιονομική υποταγή της χώρας
    -Αύξηση εργασιακού βίου με λιγότερες απολαβές παρά το περισσότερο χρόνο και τις περισσότερες εισφορές
    -Μείωση συντάξεων
    -Κατάργηση διαιτησίας (επιτρέπεται αν συμφωνεί με το μνημόνιο)
    -Νέα αύξηση στο ΦΠΑ τον 9/2010 με την μετάβαση από το 11 στο 23
    -Μείωση αποζημιώσεων απόλυσης, επιδομάτων ανεργίας, Β μισθού
    -Αρεστοί στον εμπαιγμό των αρίστων
    -Ιστορία: αμφισβητούμενα τα ΙΜΙΑ αλλά θα βγάλουμε νέο βιβλίο τον Ιανουάριο
    -Απολυτήριο Λυκείου σε Νομοπαρασκευαστικές επιτροπές
    -Ολα τα ομόλογα δομημένα και ζημιογόνα (εξαιρείται του κυρίου Κουτρουμάνη) και όποιος καταθέτει αντίθετα είναι ανεπαρκής
    - Οι κακοί Κινέζοι του 2008 έγιναν καλοί το 2010
    -Παραβατικότητα και τρομοκρατία με νεκρούς υπασπιστές δημοσιογράφους παιδιά κλπ αλλά η Καμπούλ ήταν χθες
    -Τα αεροδρόμια στους ιδιώτες
    -ΔΕΗ στους ιδιώτες
    -Ύφεση στην οικονομία
    -14% ανεργία προς το παρόν
    -Επιστράτευση ανέργων
    -Ολα στο φως του ...χρόνου
    -Δεν θα πάει η χώρα στο ΔΝΤ (Μάρτιο του 2010)που πήγε αλλά είναι και στα Αγγλικά
    -Διακομματική κυβέρνηση υπολόγων σε Φούφουτους (ΠΑΣΟΚ ΛΑΟΣ/ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑ ή ΠΑΘΟΚ εν συντομία)
    -Μέχρι και ο Αντιπρόεδρος μειώνει τις διακοπές του
    -Ιθαγένεια σε παράνομους μετανάστες (...πάντα χρειάζεται ο ψηφοφόρος)
    -Το 1000000 ΔΥ που φταίει για όλα είναι 800000 με συμβασιούχους, σώματα ασφαλείας μετακλητούς συμβούλους στρατό και ιερείς
    -Οι Τούρκοι έχουν αγκυροβολήσει ανοικτά του Καστελόριζου και ...ερευνούν
    -Ο Πρωθυπουργός απλά ταξιδεύει ή σε θάλασσες ή στο εξωτερικό

    Αλλά φταίνε οι προηγούμενοι, ο φορτηγατζής, ο ναύτης, ο ΔΥ, ο υιός του φίλου

    Δεν είναι και άσχημα για8 μήνες... απλά Σοσιαλιστικά ή ορθότερα ΓΑΠΑΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ

    • κεφε τουρκ avatar
      κεφε τουρκ @ Ο Ιθαγενής 28/07/2010 23:18:32

      για βάρβαρος και άγριος ιθαγενής, καλά τα λες. Αλλα πρόσεξε γιατι η κυβερνηση του ΔΝΤ, θα σε εξορίσει!

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ κεφε τουρκ 29/07/2010 00:05:09

        xaxaxa επειδή λέω τη γνώμη μου;

        Ας μου βρουν ένα ψέμα από τα παραπάνω.
        Ας έλεγαν προεκλογικά ότι θα κάνουν ένα από τα παραπάνω.


        ...και αυτοεξορίζομαι...

  9. antiochos avatar
    antiochos 28/07/2010 23:16:31

    popolaros
    Tο πολυ μεχρι το Μαρτιο του 2011,στην Ατλαντα..

  10. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 28/07/2010 23:22:37

    Η Ελλάδα ήταν πάντα πρωτοπόρα! Έτσι και τώρα, εισερχόμενη η ανθρωπότητα στους Σκοτεινούς Χρόνους και πάλι στα χνάρια της Ελλάδας θα βαδίσει! Η Παγκόσμια διακυβέρνηση θα ξεκινήσει από εδώ! όπως ξεκίνησε η Δημοκρατία, το Θέατρο, η Φιλοσοφία, η Ποίηση, ο αθλητισμός και τόσα άλλα! τί σημασία έχει που δεν είναι ποιοτικά και αισθητικά αντάξιά τους; Η πρωτοπορία πάνω απ΄ όλα!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Β.Κ.Σ. 28/07/2010 23:29:35

      Αντιθέτως! Η ήττα των σχεδίων παγκόσμιας διακυβέρνησης θα ξεκινήσει από εδώ!

      Η Ελλάδα ήταν πάντα πρωτοπόρα του καλού. Εδώ τώρα θα ξεχωρίσει η ήρα από το σιτάρι και είναι καθήκον μας, εμάς, των δυναμικών μειοψηφιών, να δώσουμε στην κοινωνία να καταλάβει προς τα πού πρέπει να κινηθεί.

      Όπως τότε ο Θεμιστοκλής με τα "ξύλινα τείχη".

      • Β.Κ.Σ. avatar
        Β.Κ.Σ. @ Επώνυμος 28/07/2010 23:40:34

        Από πού την αντλείς αυτή την αισιοδοξία καμάριμ; Από πού; Είμαστε ήδη μέσα στους Σκοτεινούς χρόνους... Ναι, ίσως ξεκινήσει από εδώ και πάλι η πρωτοπορία του Κάλλους. Αλλά θα το πιούμε πρώτα όλο το ποτήρι. και θά΄ν΄ κατάπικρο!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 28/07/2010 23:51:47

        Να σου το γράψω όπως το γράφει ο "Παλαίμαχος" στο Ρεσάλτο:

        Θέλησαν να μας εξοντώσουν,
        αλλά δεν τα κατάφεραν.
        Εμαστε ακόμα ζωντανοί κι αυτό
        είναι το κυριότερο.

        Οι πολιτικές τους μπορεί προς το παρόν να περάσουν, αλλά αν επιβιώσουμε, τότε στο τέλος θα τους συντρίψουμε.

        Δεν έχει σημασία το "από πού την αντλείς", είμαι βέβαιος ότι θα τα καταφέρουμε.

  11. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 28/07/2010 23:26:48

    Αν το Πασοκ επαναφερει και τη Βασιλεια στην Ελλαδα θα το ψηφιζω για μια ζωη.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 28/07/2010 23:36:03

      Δηλαδή;;;

    • lpap avatar
      lpap @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 28/07/2010 23:36:30

      Είναι ικανό και γι αυτό!!!!χαχαχαχαχααα
      Άμα το δούμε κι αυτό, τα δαμε όλα στη ζωή αλλά με το Γιώργο πρωθυπουργό διατηρώ επιφυλάξεις!Έχουμε να δούμε πολλά ακόμα! Αν η ιστορία του ΠΑΣΟΚ μπορούσε να αποτυπωθεί σε πίνακα ζωγραφικής θα χε μέγιστο ενδιαφέρον!!

    • man8os avatar
      man8os @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 28/07/2010 23:36:32

      Με βασιλια τον ΓΑΠ?

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ man8os 28/07/2010 23:38:28

        Έγραψες!

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ man8os 29/07/2010 00:04:04

        Οχι με Γαπ.Βασιλεια με αυτους που φυγαν.Για να ξεφτιλιστει ο Κ.Κ ο πρωτος που τους εδιωξε.

  12. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ avatar
    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ 28/07/2010 23:33:00

    «Για δες που η Κεντροαριστερά κάνει μερικές φορές τη δουλειά καλύτερα και από τη Δεξιά»
    Ποιος το είχε πει?

  13. Κικη avatar
    Κικη 28/07/2010 23:41:00

    Στην Χιλη ξεκινησε η πτωση της κυβερνησης Αλλιεντε,οταν υποκινουμενοι και στηριζομενοι απο τους Αμερικανους εκαναν απεργια οι φορτηγατζηδες,εδω το ακριβως αντιθετο.Η Αμερικανοδουλη κυβερνηση υποστηριζομενη απο τους τραπεζιτες στηριζομενη απο βιομηχανους του ΣΕΒ,και γενικως λαμογια,εχοντας σαν συνθημα σοσιαλισμος η βαρβαροτητα,που ετσι η αλλιως σε αλλο πραγμα αναφεροταν ο Καστοριαδης,και για να μαθαινουμε ιστορια,ο Ανδρεας τον ειχε καρφωσει στην ασφαλεια προπολεμικα,τους κατεδωσε και την εκανε για Αμερικη,στηριζομενη σε υπουργους συνταγματολογους αμετροεπεις σαν τον Λοβερδο,θρασυδειλους σαν τον Παγκαλο,και ολη την κοινοβουλευτικη τους ομαδα,επιβαλει στην χωρα τον φασισμο.Αν λεω αν η ΝΔ ειχε επιταξει η επιστρατευσει οποιαδηποτε απεργουσα κοινωνικη ομαδα εχετε φανταστει τι θα γινοταν.Ο Ρεππας ναι αυτος ο καλος λοχαγος που ξερει οτι η κοινωνια τους κουναει την ανοιχτη της παλαμη ,ειχε πει για κοινωνικο αυτοματισμο,τοτε με τους αγροτες.Εχει δει ομως η φανταζεται τι θα δει απο Σεπτεμβρη πως ειναι ο κοινωνικος αυτοματισμος των Ελληνων,γιατι τωρα σιγα σιγα αρχιζουμε και καταλαβαινουμε τι τρεχει και που το πανε.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Κικη 29/07/2010 00:09:58

      Το θέμα δεν είναι να το δουν μόνο τα γιουσουφάκια, αλλά και οι πατρωνές τους που αυτές τις μέρες ήρθαν για έλεγχο και εντολές. Και να καταλάβουν ότι εδώ ήρθαν για μαλλί, αλλά θα φύγουν κουρεμένοι. Στο χέρι μας είναι να τους θυμήσουμε τι έπαθαν οι παπούδες τους και τι θα πει ελληνική Εθνική Αντίσταση.

      • αναρχοδεξιός avatar
        αναρχοδεξιός @ Αυριανιστής 29/07/2010 02:37:49

        xaxaxaxa την ποyτσίσαμε κανονικά δλδ. "εθνική αντίσταση".. γμσέ τα...
        μετά εμφύλιος, άγγλοι, μακεδονία, θράκη. εγώ πάντως θα αρχίσω να ανησυχώ όταν διαβάσω σε κάποιο "αντιεξουσιαστικό" μπλογκ "η θεσσαλονίκη είναι ελληνική".

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 29/07/2010 11:27:26

        @ Strange Attractor
        Πρώτη φορά σε βλέπω να χάνεις έτσι την ψυχραιμία σου. Μήπως θα ήθελες να μου εξηγήσεις γιατί δεν πρέπει να φύγουν κουρεμένοι, όπως υποθέτω ότι εννοείς;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 29/07/2010 11:33:15

        Όπως θέλεις, δεν επιμένω. Πραγματικά όμως θα με ενδιέφερε να μου έδινες μια απάντηση.

      • Kinezos avatar
        Kinezos @ Αυριανιστής 29/07/2010 12:57:04

        Αυριανιστή= Κάποιος άλλος ήταν που εχασε την ψυχραιμία του. Τόπε και ο φάκτορας σε κάποια φάση. Χρησιμοποιούν ξένα νικς

  14. Dimi avatar
    Dimi 29/07/2010 00:05:10

    Με τη 10μηνη πρωτοφανή ανεπάρκειά της αυτή η κυβέρνηση, απέδειξε ότι έχει μοναδικό ταλέντο μετατροπής επιλύσιμων κοινωνικών θεμάτων σε Mη-αναστρέψιμες οικονομικές κρίσεις.

    O πρωθυπουργός του motto: “γιά όλα φταίνε οι προηγούμενοι», αφού αθέτησε όλα όσα υποσχέθηκε προεκλογικά, αφού προσέβαλε τη νοημοσύνη και υπόληψή μας, αφού προκάλεσε απώλεια της Ελληνικής κυριαρχίας, αφού υποθήκευσε το αύριο της Ελλάδας, αφού ψηφοθηρικά νομιμοποίησε τη λαθρο-μετανάστευση μεταβάλλοντας την πληθυσμιακή σύνθεση της Ελλάδας(*), αφού μείωσε το βιοτικό επίπεδο των Ελλήνων, αφού αύξησε τον εργασιακό βίο, αφού οδήγησε τους εργαζόμενους και συνταξιούχους στα άκρα, αφού εξαφάνισε τη μεσαία τάξη που κινούσε το χρήμα, αφού μετέτρεψε την Ελλάδα σε παγκόσμια ζητιάνα, αφού εγκλώβισε αγέννητες γενεές Ελληνων στη μέγγενη του ανεξόφλητου χρέους του ΔΝΤ, αφού μετέτρεψε τη Βουλή σε μηχανισμό παραγωγής νομοσχεδίων κατ’εντολή του Μνημοσύνου:

    Tώρα, απεργάζεται εμφύλια κοινωνική σύρραξη μεταξύ επαγγελματικών ομάδων, με ό,τι αυτό συνεπάγεται γιά την ειρήνη, οικονομία κι ευταξία στην Ελλάδα.

    Σήμερα, μάθαμε ότι εκτός Σάλλα, μπήκε σφήνα! Και ο τουρκικός κρατικός κολοσσός Ζiraat Bankasi, για την ΕΞΑΓΟΡΑ! της ΑΤΕ. Στην οποία ΑΤΕ, σύμφωνα με τον εκπρόσωπο της ΠΑΣΕΓΕΣ, είναι ΥΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΗ σχεδόν ΟΛΗ! Η ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ των Ελλήνων Αγροτών!...

    Την οποία Υποθηκευμένη Ελληνική Γη, των Ελλήνων Αγροτών, ορέγεται ο μογγολο-σελτζούκος, τα σχέδια του οποίου, βουτυρώνουν το ψωμί των μουσουλμάνων της Θράκης...

    Και δεν μάθαμε ακόμη εάν η δήθεν «Εξαγορά» (βλέπε Κατάκτηση) της ΑΤΕ από τον -μη εισηγμένο στο χρημαστήριο-, μεγαλύτερο τουρκικό τραπεζικό κολοσσό, περιλαμβάνεται στα 22 επαίσχυντα ΜΝΗΜΟΣΥΝΑ της Ελληνικής Κυριαρχίας, που συνυπέγραψε το δυναμικό δίδυμο, ερήμην, των Αγροτών. Στους οποίους Αγρότες, οι Ελληνες στηρίζουμε την διατροφική επιβίωσή μας...

    Και με την Ελλάδα στεγνή από καύσιμα, εν μέσω θέρους και 40ºC υπό σκιάν. Και με τους Ιδιοκτήτες Φορτηγών Αυτοκινήτων Δ.Χ. αποφασισμένους να συνεχίσουν ακάθεκτοι την απεργία τους, παρά την Επιστράτευση. Και με σκηνικό Ειδικού Δικαστηρίου στα σκαριά...

    Αναμφίβολα, οι άκρως επικίνδυνοι αυτοί ερασιτεχνισμοί, οι οποίοι προφανώς στόχο έχουν της Ελλάδας την σχεδιασμένη διαπόμπευση, οικονομική υποδούλωση και πτώχευση επισήμως και με τη «Βούλα», αποτελούν θρυαλίδα αφετηρίας δραματικών εξελίξεων στη Χώρα.

    Νομοτελειακά, φαίνεται να πλησιάζει η ώρα γιά την Ελλάδα, των «ελληνοποιημένων» λαθρομεταναστών, να γίνει παγκόσμιο πρωτοσέλιδο..

    (*) Σύμφωνα με τα στοιχεία 27/7/2010 της Eurostat: «Κατά 35.000 αυξήθηκε ο πληθυσμός της Ελλάδας την 1η Ιανουαρίου 2010, σχέση με την 1η Ιανουαρίου 2009, και έφθασε τους 11.295.000 κατοίκους. Το μεγαλύτερο μέρος της αύξησης οφείλεται στην μετανάστευση.

    Επίσης, σε ότι αφορά την Ελλάδα το 2009 ο δείκτης γεννήσεων διαμορφώθηκε σε 10,5 ανά 1.000 κατοίκους (10,7 ανά 1000 στους «27») και ο δείκτης θνησιμότητας σε 9,8 ανά 1.000 κατοίκους (9,7 ανά 1000 κατοίκους στην ΕΕ).

    Ο δείκτης φυσικής αύξησης του πληθυσμού διαμορφώθηκε στην Ελλάδα σε 0,7 ανά 1.000 κατοίκους (1, 0 στους «27»), ενώ ο δείκτης μετανάστευσης διαμορφώθηκε σε 2,4 ανά 1.000 κατοίκους (1,7 ανά 1.000 στους «27»)".
    **

    Το 2001, οι μικροκαταθέτες αγρότες που έχασαν τα χρήματα και τη γή τους από την τραπεζική μαφιοκρατία, ξεσήκωσαν 36.000.000 (τριάντα έξι εκατομμύρια) Αργεντινών πολιτών κι έστειλαν στον διάβολο οριστικά κι αμετάκλητα, τη χούντα των Carlos Μenem / Fernando de la Rua, καθώς και το παγκόσμια χολερικό, Διεθνές Νομισματικό Ταμείο.

    Απαλλάχθηκαν από τη νεοταξική μαφιοκρατία, που καταλήστεψε την Αργεντινή, μιά από τις πλουσιότερες σε φυσικούς, ορυκτούς και υδάτινους πόρους, χώρες στον κόσμο. Και καταδίκασαν σε φοβερό λιμό (σε βαθμό κανιβαλλισμού!!) την υπερήφανη χώρα, με μιά από τις πιό ανθηρές κτηνοτροφίες παγκοσμίως (κρέατα Αργεντινής)!...


    ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣΙΣ:

    Mineiko-Βilderberg is the name of the blame game
    ή, πέφτει αυτός, ή χάνεται η Ελλάδα!
    ή, Τώρα, ή, Ποτέ!

  15. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 29/07/2010 00:27:15

    Σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα;Προτιμώ τη βαρβαρότητα.Ως έννοια εμπεριέχει περισσότερη ανθρωπιά από το σοσιαλφασισμό του ΠΑΣΟΚ.

    • Κηφισιώτης avatar
      Κηφισιώτης @ Εκηβόλος 29/07/2010 01:34:29

      Μου θυμίζει αυτό το Χριστος η χαος και απαντουσαμε όλοι Χαος

  16. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 29/07/2010 00:58:33

    Να ετοιμαζόμαστε για τις μεγάλες μάχες που πρόκειται να δοθούν.Να είμαστε δυναμικοί,πείσμονες και θαρραλέοι.Για να πέσει η ΧΟΥΝΤΑ του ΠΑΣΟΚ θέλει πολύ αγώνα και μεγάλη υπομονή.Εξάλλου όπως λέει κι ο ποιητής:"...για να γυρίσει ο ήλιος (μάλλον τον ξεθωριασμένο του ΠΑΣΟΚ θα εννοούσε...) θέλει δουλειά πολλή"!!!

  17. tiramola avatar
    tiramola 29/07/2010 01:02:09

    Πολύ αντικειμενική και συνοπτική χωρίς άχρηστες λεπτομέριες η ανάλυση του κυρίου Αποστόλου...
    Μπράβο Παναγιώτη

  18. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 29/07/2010 02:27:37

    Το σύνθημα της ΕΠΟΝ το 1944 έλεγε για τους συνεργάτες των Γερμανών "Οι φασιστές να πιαστούν, να πιαστούν να κρεμαστούν κι ύστερα να δικαστούν" θ'ελωντας να τονισει το τελεσίδικο της πράξης τους.

  19. 30ς δρομος για τον κορυδαλλο avatar
    30ς δρομος για τον κορυδαλλο 29/07/2010 09:54:16

    βια και τρομοκρατια?....επρεπε να δειτε τι καλα θα ηταν αν βαρουσαμε φαλήτο στις 19 μαϊου..μη κανετε οτι δε θυμαστε τι θα γινόταν στις 19 μαϊου γαλάζια πιράνχας

  20. αναρχοδεξιός avatar
    αναρχοδεξιός 29/07/2010 10:41:55

    ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΔΕΣ

  21. http://neotera.wordpress.com avatar
    http://neotera.wordpress.com 29/07/2010 10:44:33

    Να σε προστατέψει θέλει !.. ))

    • αναρχοδεξιός avatar
      αναρχοδεξιός @ http://neotera.wordpress.com 29/07/2010 12:36:56

      χαχα δεν κάνουν μηνύσεις αυτοί. το πολύ να με καλέσουν να μιλήσουμε και να βάλουν τους μπράβους τους να με δείρουν, όπως έκαναν πριν λίγες με μέρες στην κρήτη με 3 οπαδούς του ΠΑΟ. το αντέχω λίγο ξύλο.

  22. Κικη avatar
    Κικη 29/07/2010 14:17:54

    Ειλικρινα υπαρχει ανθρωπος πια μετα τοσους μηνες που πιστευει οτι αν ξεκινουσαμε απο την αρχη ηρεμα και καλα την ανασυγκροτηση της χωρας,χωρις ξεφωνητα και υπερβολες δεν θα ειχε γινει ολο αυτο που συμβαινει σημερα.Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι δεν ηταν βαση σχεδιου η πωλησητης χωρας,το ΔΝΤ,το μνημονιο,η δωσολογικη κυβερνηση της χωρας δρωντας σαν μαριονεττες της τροικας και των αμερικανων μας εχει οδηγησει στην συνταγματικη εκτροπη,στον διαμελισμο της εθνικης κυριαρχιας ,στην διαλυση του κοινωνικου ιστου.Οσοι πιστευουν ακομα μετα απο τοσο μεγαλο διαστημα οτι θα πτωχευαμε στις 19,ειναι φερεφωνα του κουτοπονηρου ασχετου αλλα γλυφτη και φασιστομουτρου βαψομαλλια,Παπακωνσταντινου,για ολες αυτες τις κραυγες κατι θα κερδιζει και αυτος.