#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/01/2010 18:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αφού δεν πάει ο Έλληνας πρωθυπουργός πήγε ο ….Βούλγαρος στα μπλόκα (!)

 



"Μούδιασμα" προκάλεσε στην ελληνική κυβέρνηση η συνάντηση που είχαν την Παρασκευή έλληνες αγροτοσυνδικαλιστές με το Βούλγαρο πρωθυπουργό Mπόικο Μπορίσοφ, στα ελληνοβουλγαρικά σύνορα, επί βουλγαρικού εδάφους.

Οι αγροτοσυνδικαλιστές ενημέρωσαν τον κ. Μπορίσοφ για τα αιτήματά τους, δίνοντάς του μάλιστα σχετικό φάκελο και του υποσχέθηκαν ότι θα ανοίξουν το δρόμο, πράγμα που έγινε λίγο μετά τη συνάντηση. Παράλληλα, οι αγρότες ζήτησαν συγγνώμη για τα προβλήματα που προκαλούν.

Από την πλευρά του ο Βούλγαρος πρωθυπουργός δεσμεύτηκε να βοηθήσει για την επίλυση των αιτημάτων των αγροτών μέσω της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Σύμφωνα με το ειδησεογραφικό πρακτορείο της Βουλγαρίας «Φόκους», ο Μπόικο Μπορίσοφ εξήγησε στους αγρότες ότι η πρωτοβουλία του για την αιφνιδιαστική του επίσκεψη «δε στρέφεται εναντίον της ελληνικής κυβέρνησης».

Ακόμα, ο Βούλγαρος πρωθυπουργός ανακοίνωσε ότι είχε χθες Πέμπτη επικοινωνία με τον Έλληνα πρωθυπουργό και ότι σήμερα συζήτησε και πάλι τηλεφωνικώς, για 30 λεπτά, με τον κ. Παπανδρέου, για να τον ενημερώσει λεπτομερώς για τα προβλήματα, που έχει δημιουργήσει στη Βουλγαρία το κλείσιμο των συνόρων», αναφέρεται στο τηλεγράφημα του πρακτορείου «Φόκους».

Σύμφωνα με το ειδησεογραφικό πρακτορείο, ο κ. Μπορίσοφ τόνισε στους έλληνες αγρότες τις απάνθρωπες συνθήκες διαβίωσης των αγροτών που περιμένουν μέσα στις νταλίκες, ενώ παράλληλα υπογράμμισε τις μεγάλες απώλειες της Βουλγαρίας, που οδήγησαν τη χώρα του να απευθύνει επίσημο αίτημα στην Κομισιόν να παρέμβει.

Χαμηλοί τόνοι

Η πρωτοβουλία αυτή του Βούλγαρου πρωθυπουργού προκάλεσε τη δυσαρέσκεια της Αθήνας, αν και διπλωματικές πηγές τονίζουν ότι η συνάντηση αυτή ήταν εν γνώσει της ελληνικής πλευράς.

Το ελληνικό υπουργείο Εξωτερικών πάντως τηρεί χαμηλούς τόνους και τονίζει ότι «υπήρχε και υπάρχει συνεχώς επικοινωνία με την άλλη πλευρά» και δεν υφίσταται ζήτημα, από τη στιγμή μάλιστα που η συνάντηση έγινε σε βουλγαρικό έδαφος.

Το πρωί, σύμφωνα με πληροφορίες του ΣΚΑΪ, το βουλγαρικό υπουργείο Εξωτερικών εξέδωσε ρηματική διακοίνωση με την οποία ζητούσε να πραγματοποιηθεί το Σάββατο, συνάντηση του Βούλγαρου υπουργού Οικονομικών, Τράικο Τράικοφ, με τον υφυπουργό Οικονομίας Μάρκο Μπόλαρη και μια σειρά από φορείς για το θέμα του αποκλεισμού του Προμαχώνα.

Στο μεταξύ, πάνω από 6 μήνες θα διαρκέσει η διαδικασία προσφυγής της Βουλγαρίας κατά της Ελλάδας για αποζημιώσεις λόγω των αγροτικών μπλόκων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΠ avatar
    ΑΠ 22/01/2010 18:42:57

    perusi o Giwrgakis itan prwtos-prwtos sta mploka, stis Serres, sto limani tou Peiraia... twra pou einai, oeo??

  2. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 22/01/2010 18:52:03

    Εμείς στο ΠΑΣΟΚ, είπε η Κα Μπατζελή, έχουμε και διχασμένες προσωπικότητες, μισές είναι πάνω στο ένα το πεζοδρόμιο και μισές κάτω.....
    Φαίνεται ότι ο Κος πρωθυπουτγός, θα είναι απ αυτούς που είναι κάτω απ το πεζοδρόμιο...
    "ΚΛΕΙΣΑΜΕ, ΕΔΩ ΚΛΕΙΣΑΜΕ.."

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/01/blog-post_22.html

  3. loretta avatar
    loretta 22/01/2010 19:04:25

    η απολυτη αναρχια ....κρατος μηδεν Πρωθυπουργος ανυπαρκτος.ΠΟΥ ακουστηκε στον κοσμο ολο μια ομαδα αγροτων να εκπροσωπει το κρατος και να αποφασιζει και να διαπραγματευτε περαν των ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΝΟΡΩΝ το ανοιγμα τους ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΧΩΡΑΣ???

    ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΟΛΩΧΑΝΙΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ.

    Για αλλη μια φορα to GAP εγραψε!! μεγαλο το κενο...!!

  4. popolaros avatar
    popolaros 22/01/2010 19:09:04

    Όταν το άκουσα δεν πίστευα στα αυτιά μου.
    Ο βούλγαρος πήρε πρωτοβουλία να λύσει τα μπλόκα.
    Απίστευτο και δεν έχει ξαναγίνει ποτέ.
    Μετά μου ήρθε η αναλαμπή.
    Είναι εξαιρετικά απλό και έχουμε ήδη αρχίσει να το βλέπουμε να συμβαίνει.
    Ο Yorgo είχε και θα έχει πάντα 'επικοινωνιακό πρόβλημα' με τον ελληνικό λαό.
    Κάτι σαν κόμπλεξ μετανάστη.
    Για αυτό χρησιμοποιεί ως ενδιαμέσους, αυτούς που συνεννοείται καλύτερα.

    Τους ΞΕΝΟΥΣ.
    Ή απλά τους αφήνει να αλωνίζουν ελεύθερα.

    Ήδη το βλέπουμε ποικιλοτρόπως στα δημιοσιονομικά.
    Όλος ο πλανήτης ασχολείται ΠΛΗΝ της ελληνικής κυβέρνησης.
    Αύριο θα το δούμε και στα εθνικά.
    Άνοιξε το κουτί της πανδώρας.
    Δεν υπάρχει κανένας παλαιοπασόκος να τον ξυπνήσει επιτέλους.

  5. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 22/01/2010 19:10:28

    "Δυσαρέσκεια της Αθήνας"; Εδώ γελάμε. Μέσα στο βουλγαρικό έδαφος έγινε η συνάντηση. Τώρα, συγγνώμη αν σας δείχνει εξευτελισμένους και ανίκανους ο Βούγλαρος, αλλά τι να κάνουμε κύριοι και κυρίες του ΠΑΣΟΚ, έτσι ακριβώς σας δείχνει. Δυσαρεστηθείτε όσο θέλετε.

  6. anonymous avatar
    anonymous 22/01/2010 19:23:43

    Το σχόλιο αυτό το είχα σε άλλη ανάρτηση αλλά εδώ ταιριάζει καλύτερα.

    Σε σχέση με το μπλόκο στον Προμαχώνα πρέπει να το λύσουν και να μην ξανακάνουν ποτέ εκεί και αυτό για Εθνικούς λόγους. Είναι γνωστό ότι η Βουλγαρία εποφθαλμιούσε πάντα έξοδο στο Αιγαίο. Τώρα με την ΕΕ δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλό είναι όμως να μην τους κεντάμε. Η κυκλοφορία στα σύνορα πρέπει να είναι απρόσκοπτη.

  7. stelios avatar
    stelios 22/01/2010 19:28:26

    Eγω λεω να καλεσει και το Μπορισωφ στο Ζαππειο για την διαβουλευση,
    να αποκτησει μεγαλυτερη βαρυτητα το show.

  8. Swell avatar
    Swell 22/01/2010 19:49:47

    Να χαίρεστε που τα μπλόκα άνοιξαν με την παρέμβαση του Βούλγαρου πρωθυπουργού. Γιατί την επόμενη φορά ποιός ξέρει ποιος θα τ' ανοίξει...

    http://swell-swell.blogspot.com/2010/01/next-time-use-obama.html

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/01/2010 20:10:38

    Χμμμ... Βλέπω το Μακεδονικό να λύνεται, με την Ελλάδα, και αυτή, στην Μεγάλη Βουλγαρία. Όλοι αδέρφια (και θα ισχύει και ο χάρτης του Γ' Ράϊχ)

    Σύντομα, με την Βουλγαρία να αναβαθμίζεται (και πιστοληπτικά) θα μας βοηθάνε οι ...Βούλγαροι

  10. Kalesanos avatar
    Kalesanos 22/01/2010 20:16:12

    ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ!ΑΝΙΚΑΝΟΙ!ΑΝΙΚΑΝΟΙ!!!

  11. popolaros avatar
    popolaros 22/01/2010 20:20:42

    Κάτι ακούστηκε για παρέμβαση του αλβανού πρωθυπουργού μπερίσα για τα προβλήματα στις επιδοτήσεις των ιχθυοκαλλιεργητών της Πρέβεζας.
    Επίσης εξετάζεται να υποβάλει αίτημα ο Λίβυος πρόεδρος καντάφι, για αύξηση των μπανανοκαλλιεργιών στην Ιεράπετρα.

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ popolaros 22/01/2010 20:30:34

      Όλα αυτά είναι ψευδή.

      Το μόνο που αληθεύει: ο Ερντογάν πήγε στη Χίο για να δείξει πως να βελτιστοποιήσουν την παραγωγή μαστίχας.

    • Y. avatar
      Y. @ popolaros 22/01/2010 22:39:53

      Γιατί διαμαρτύρεστε? Προεκλογικά δεν είχε δεσμευθεί, ότι θα φέρει ξένους ειδικούς? Οι εξαγγελίες υλοποιούνται!

  12. μαρικα avatar
    μαρικα 22/01/2010 20:30:58

    Αυτοι ολοι που τον ψιφησαν επρεπαι να ξερουν οτι ο ΓΑΠ εχει αποθεμαινα
    εναντιων των Ελληνων και θα κανει τα παντα για να βλαψη τον τοπο και ειδικα τους Ελληνες.Εμεις ξερουμε οι ιδιοι μας τι ειμαστε δεν χρειαζεται να βγαινει αυτος και να λεει ποσο αναξιοπιστοι ειμαστε και δει μες στην Βουλη.Που γεινουντε αυτα;Αραγε αν οι Βουλγαροι εκλειναν τα συνορα μας θα πηγαινε κανεις απο τους δικους μας να μιλησει με τους Βουλγαρους;Και δεν ενοω τον πρωθυπουργο μας ,ισως ο Δρουτσας ας πουμαι.

    • tiramola avatar
      tiramola @ μαρικα 22/01/2010 20:43:57

      Δεν το ήξερα ρε Μαρίκα , δεν το είχα πάρει χαμπάρι...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ μαρικα 22/01/2010 20:54:11

      ναι με συγχωρείς ούτε εγώ, αλλά πες μου εσύ σύντροφε τι γίνεται. Πάμε για φαλίρα και ακούμε μεσογειακές διατροφές. Εθνικό συμφέρον για αιολικά πάρκα (ενημερωθείτε: μάπα και στην Δανία, θα σας κράξουν για ρεμούλα, trust me) Υπουργείο Κλιματικής Αλλαγής (Υπουργείο Αμφισβητούμενης Μπαρούφας), πράσινα τέλη, Ευχαριστούμε τον Πρόεδρο της Βουλγαρίας... 100 μέρες ταβάριτς. Δεν φταίτε για τα δημοσιονομικά, δεν φταίτε που δεν μπορείτε να τα χειριστείτε , αλλά ... μιλάμε για νέα πεδία δόξης...

    • tiramola avatar
      tiramola @ μαρικα 22/01/2010 21:24:01

      Και τι θέλεις να κάνει βρε Αρχαίε?
      Επίσημες ανακοινώσεις κάθε μέρα για το πόσο ανέβηκε το spreαd?
      Να μετατρέψουμε τα σπίτια μας σε αποθήκες γεμάτες μακαρόνια και γάλατα?
      Είσαι υπέρ των "δραστικών μέτρων" εδώ και τώρα όπως σε άλλο ποστ τα είπαμε?
      Εγώ θα έδινα όπως είπα 6 μήνες , ένα τόσο μικρό χρονικό διάστημα που δεν το δίνουν οι δανειστές γιατί τους λείπουν τόοοοσο πολύ...
      Δεν ανέβασε το ΦΠΑ 2 μονάδες?Ανέβασέ τον στο 311...
      ΔΕν μείωσε τους μισθούς κατά 20% τουλάχιστον?Δώστου άλλη μία στα 350 και πάει λέγοντας.
      Δεν βλέπεις ότι δεν μιλάει κανένας από την αντιπολίτευση?
      Το σταυρό τους κάνουν μέρα νύχτα να τα καταφέρουν να ξεφρακάρουν το καράβι.
      Αντιπολίτευση κάνουν αλλού , άσυλο , μετανάστες κλπ...
      Με άρπαξες κάτω από τη Μαρίκα και από δω , από κει πάλι στα αιολικά το κατέληξες..
      Άλλος δρόμος δεν διαφαίνεται , πράσινη ανάπτυξη με έναν αέρα δεκαετίας.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ μαρικα 22/01/2010 21:24:14

      Κοψε το ταβαριτς αρχαιε γιατι ειναι δικος μας.Πανε αυτα που ηξερες.
      Αυτος ειναι στο Ευρωπαικο Λαικο Κομμα μαζι με τη ΝΔ.
      Ολες οι χωρες με τις οποιες συνορευουμε ,Ιταλια,Αλβανια,Σκοπια,Βουλγαρια,Τουρκια εχουν δεξιες κυβερνησεις οπως και το 80% των χωρων της Ευρωπης.
      Τα μονα νουμερα που χανουν εκλογες απο σοσιαλιστες σημερα ειναι τα δικα μας.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ μαρικα 22/01/2010 21:31:46

      Αποτελειώνετε την καταστροφη που ξεκίνησε ο ΑΓΠ κατα άλλους ο παππούς Γερος της Αγγλοκαρατίας. Θα μείνετε στην Ιστορία, αυτό είναι σίγουρο.

    • tiramola avatar
      tiramola @ μαρικα 22/01/2010 22:07:19

      Το πήγες πολύ πίσω.Δυστηχώς τα πραγματικά ιστορικά περιστατικά είναι επίμονα...
      Εκείνο που είναι σίγουρο ότι θα γράψει η ιστορία είναι ότι κάποτε μια τσογλαναρία υπαλληλοι της οικονομικής υπερεθνικής ελίτ προσπάθησαν να υποδουλώσουν μιά χώρα και να αφαιρέσουν το δημοκρατικό δικαίωμα να εκλέγουν οι πολίτες κυβερνήσεις που θα εργάζονται για το συμφέρον τους.

    • hypo avatar
      hypo @ μαρικα 22/01/2010 22:12:10

      Ρε tiramola η στάση του γιωργάκη προς τους αγρότες είναι στα πλαίσια της θεωρίας του βιοτισμού; Μήπως πρέπει να του πούμε και μπράβο που κρύβεται στην Αθήνα; Αλλά βέβαια, στους αγρότες δεν μπορεί να την βγει με γραμμένες ομιλίες.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ μαρικα 22/01/2010 22:12:57

      όπως το λές ακριβώς, 114, αλλά μετά εξαγοράστηκε ο γιός και με το 114 που έγινε ΕΟΚ και ΝΑΤΟ δες που ηταν το 89.

      Αν ο ΓΑΠ ζούσε το 2040, ίσως αυτά να είχαν ξεχαστεί. Αλλά να που δεν έχουν ξεχαστεί.

      Ψωμί παιδεία ελευθερία... Την παιδεία την πήδηξε, ελευθερία; ναι ελευθερία να θες περα από αυτό που είσαι, όσο για ψωμί, θα το πούμε ψωμάκι, αλλά θα μάθουμε τι καλά που είναι τα χαρούπια.

    • tiramola avatar
      tiramola @ μαρικα 22/01/2010 22:30:35

      Μην επαναλαμβάνεσαι βρε hypo...
      Και πριν τις εκλογές γιωργάκη τον αποκαλούσες , δεν έχεις παρει χαμπάρι ότι δεν φτουράει πλέον?
      Εσύ τι λες?
      Έναν πρωθυπουργό να τους σφίξει το χέρι θέλουν οι αγρότες και ας είναι και από την Βουλγαρία ή να συζητήσουν και με χρονοδιαγράμματα να τηρηθούν οι υποσχέσεις της κυβέρνησης?
      ...
      Καμία πρόταση , μόνο λοιδωρία...

    • hypo avatar
      hypo @ μαρικα 22/01/2010 22:33:16

      Και έναν πρωθυπουργό να τους σφίξει το χέρι θέλουνε. Να μην αισθάνονται ότι υποχωρούν ατιμασμένοι. Πέρσι όμως άλλα έλεγες για τις κινητοποιήσεις των αγροτών και τον γιωργάκη που έτρεχε ξωπίσω τους. Αντιφατικό σε βρίσκω.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ μαρικα 23/01/2010 09:41:26

      "...να εκλέγουν οι πολίτες κυβερνήσεις που θα εργάζονται για το συμφέρον τους."

      Φαντάζομαι ότι το "συμφέρον τους" έχει ως αντικείμενο τις "κυβερνήσεις" και όχι τους "πολίτες", εφ'όσων αναφέρεσαι στο ΠΑΣΟΚ...

  13. μαρικα avatar
    μαρικα 22/01/2010 21:09:31

    tiramola,Γιασου,μην θημωνεις ποναμαι και βαραμαι,μην ξεχνας τι ελεγε ο γογος,Δανια του νοτου ηθελε να μας κανει,συστηματα Γερμανιας,Γαλιας,Σουηδια
    και αλλα πολλα προοδευτηκα.Αλλα απο ολα αυτα βαρεθηκα να ακουω ποσο χρεωμενοι ειμαστε ,ποσο αναξιοπιστοι ειμαστε και τα συναφοι ,τωρα αν εσυ εχεις αλλη γνωμη,δικαιωμα σου γιατι οχι;Ομως δεν αλαζει με αυτες τις μπαρουφες η εικονα της χωρας.

  14. ndvoice avatar
    ndvoice 22/01/2010 21:13:36

    Ρε παιδιά τι γίνεται;
    Δεν είμαστε καλά. Το πληροφορηθήκαμε και δεν το πιστεύαμε. Ήρθε λέει ο Βούλγαρος πρωθυπουργός και συνεννοήθηκε με τους Έλληνες αγρότες να ανοίξουν τα σύνορα. Δηλαδή αναμίχθηκε ξένος πρωθυπουργός στα εσωτερικά μας θέματα. Μάλιστα λέει υποσχέθηκε να προωθήσει τα αιτήματα των Ελλήνων αγροτών στην Ε.Ε.
    Καλά και ο Έλληνας πρωθυπουργός τι κάνει; Ρίχνει πάλι καμιά δημόσια διαβούλευση;
    Δεν αντέχει η κατάσταση σε άλλα σχόλια. Το μόνο που έχουμε να πούμε είναι «καημένη Ελλάδα τι σου ΄μελε να πάθεις». Μπάτε σκύλοι αλέστε.
    Άντε τώρα να έρθει και ο Σκοπιανός ομόλογός του να διευθετήσει τα εσωτερικά μας θέματα, μετά ο Τούρκος και πάει λέγοντας....
    Το ξαναλέμε για μια ακόμα φορά. Αυτή η κυβέρνηση θα πέσει από τον πολύ γέλωτα.

  15. karenin avatar
    karenin 22/01/2010 21:15:54

    Πολύ εμπάθεια αρχαίε, πολύ εμπάθεια. Το ότι οι Ελληνες αγρότες επέλεξαν να συναντηθούν με τον Βούλγαρο πρωθυπουργό επι βουλγαρικού εδάφους, η ευθύνη σε ποιόν πρέπει να την αποδώσουμε; Οι άδειες για τα φωτοβολταικά
    και τα αιολικά μοιράστηκαν απλόχερα και επι ΝΔ. Είχες βγει και τότε στο βουνο;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ karenin 22/01/2010 21:34:53

      Ευχαριστούμε τον Προεδρο της Βουλγαρίας. Δεν το είπε ο ΓΑΠ, το είπαν οι Ελληνες και οι Βουλγαροι επιχειρηματίες. Το τι φάσκελο και γελιο έφαγε ο δικός μας δεν λέγεται...

      Να πας να δεις τι έλεγα για την ΝΔ. Επί ΝΔ, δεν υπήρχε Υπουργείο Κλιματικών Αλλαγών ούτε Εθνική Ανάγκη στημένης ρεμουλας. Φασιστόμουτρα, και ψωριάρηδες ζήτουλες.

  16. karenin avatar
    karenin 22/01/2010 21:50:48

    Αρχαίε, προς τι η οργή; Καλοπροαίρετη ηταν η ερώτηση, δεν ήξερα την θέση σου για το θέμα επι Ν.Δ., ξέρω όμως ότι μερικοί έβγαλαν περιουσίες πουλώντας αυτές τις άδειες.
    Υ.Γ Συμπτωματικά το συγκεκριμένο υπουργείο χτυπιέται σαν χταπόδι απο το ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ karenin 22/01/2010 21:58:53

      έχω βαρεθεί τις μπαρούφες

    • loretta avatar
      loretta @ karenin 22/01/2010 22:11:22

      Ωρε αρχαιε ...ο ΤΙΡΜΟΛΑΣ τι λεει τωρα για τον θεο του τον GAP τον πρωθυπουργο του???

    • maniatis avatar
      maniatis @ karenin 22/01/2010 22:23:51

      Μα καλά, τόσο αφελείς είστε όσοι πιστεύετε οτι κατέβηκε ο βουλγαρος πρωθυπουργος να ''δεί τί γίνεται'' χωρις να είναι ΒΕΒΑΙΟΣ ότι θα ανοίξει το μπλόκο έστω και για τις 3 ώρες που άνοιξε?

  17. Orestios avatar
    Orestios 22/01/2010 22:14:03

    Φρικτή προπαγάνδα από την ΕΤ3 ότι ο Βούλγαρος πρωθυπουργός πήγε στους Έλληνες αγρότες μετά από πρόσκληση δημοσιογράφων τοπικού καναλιού.
    Ξεσαλώνουν τα παπαγαλάκια του ΠΑΣΟΚ.
    Η εθνική ξεφτίλα συνεχίζεται.

  18. Y. avatar
    Y. 22/01/2010 22:53:47

    Για σκεφθείτε τι θα γινόταν αν συνέβαινε αυτό, έστω πέρσι, με κυβέρνηση ΝΔ και ΚΚ πρωθυπουργό?

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Y. 23/01/2010 00:20:19

      Φανταζομαι οτι θα εβγαζε καποια ανακοινωση το ΠΑΣΟΚ εκτος των αλλων.

  19. κάποιος avatar
    κάποιος 23/01/2010 00:13:34

    Από την πλευρά του ο Βούλγαρος πρωθυπουργός δεσμεύτηκε να βοηθήσει για την επίλυση των αιτημάτων των αγροτών μέσω της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

    Ντροπή.

  20. Νίκος avatar
    Νίκος 23/01/2010 00:14:55

    "Δηλαδή αναμίχθηκε ξένος πρωθυπουργός στα εσωτερικά μας θέματα" .

    ndvoice, ειναι μαλλον ευρωπαϊκο κεκτημενο.

  21. χρεωκοπία avatar
    χρεωκοπία 23/01/2010 23:12:57

    Λογικό είναι ότι ο βούλγαρος θα κοιτάξει τα δικά του συμφέροντα που θίγονται αφού οι δικοί μας αγρόν ηγόραζαν.