02/06/2009 22:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αφιερωμένο σε όλους σας εξαιρετικά

[youtube m2I_rBmae0w&eurl]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 22:33:16

    Με αφορμη ολα τα γεγονοτα των τελευταιων ημερων, ενα μπραβο για ολη τη δουλεια που κανετε και ολη την ενημερωση που προσφερετε.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 02/06/2009 22:39:29

    εξαιρετικός ο Καζανζίδης, αλλά... Θέλω να ζήσω. Δεν θέλω βρωμύλους ανίκανους, πουλήμένους,κοπρίτες που παριστάνουν τους πολιτικούς μας από πάνω μου. Και δεν είμαι μειοψηφία, απλά δεν τσιμπάω στην προσπάθεια πόλωσης για επιλογή του πιο δημοφιλή ψεύτη, άσχετου ή κλέφτη.

  3. donaE avatar
    donaE 02/06/2009 22:57:38

    Ωραια ακουγεται το 'θελω να ζησω' archaeopteryx!

  4. Factorx avatar
    Factorx 02/06/2009 22:58:28

    @archaeopteryx για αυτό οι αγγλοσάξονες δεν μαμανε

  5. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 02/06/2009 23:05:43

    Την Κυριακή δεν έχουμε Ευρωεκλογές.
    Δημοψήφισμα έχουμε για τον ηγέτη των καταλληλότερων ψευτών.
    Απλά ο ένας έχει την ατυχία να νομίζει ότι κυβερνά
    Ο άλλος έχει την ψευδαίσθηση ότι αν γίνει Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη θα ...κυβερνά
    Που να καταλάβουν ότι κυβερνούν οι Βεζίρηδες, διοικούν οι κομματικές ταυτότητες και ευθύνονται οι κλητήρες
    Το πολύ πολύ να κάνουν μια ΕΔΕ για τα αποτελέσματα της κάλπης.

  6. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 02/06/2009 23:23:14

    Πολλά σκάνδαλα τελευταία, αλλα μου σφύριξαν απόψε ότι κάτι "παίζει" με τη παγκόσμια αγορά χρυσού και ότι εξάγεται μεγάλη ποσότητα χρυσού από τις ΗΠΑ σε όλο το κόσμο.

    Αρχαιοπτέρυγα, μήπως έχει περαιτέρω insider πληροφορία περί αυτού?



    "Το μη χείρον βέλτιστω" ψηφίστε.

  7. Νἰκος avatar
    Νἰκος 02/06/2009 23:31:03

    "Απλά ο ένας έχει την ατυχία να νομίζει ότι κυβερνά
    Ο άλλος έχει την ψευδαίσθηση ότι αν γίνει Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη θα …κυβερνά
    Που να καταλάβουν ότι κυβερνούν οι Βεζίρηδες, διοικούν οι κομματικές ταυτότητες και ευθύνονται οι κλητήρες...

    Ετσι ειναι ιθαγενη: Ιδου πιο κατω ενα απο τα παρ'ολιγον κατορθωματα του ΓΑΠ το 2003 οταν ηταν ΥΠΕΞ.

    ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 05/12/2003
    «Η Ελλάδα θα εκπαιδεύσει τους Σκοπιανούς καταδρομείς
    (ΣΣ. και μη χειρότερα...)

    Πρωτοβουλία για την επιτάχυνση των διαδικασιών ένταξης της FYROM στο ΝΑΤΟ θα αναλάβει η Ελλάδα στη σύνοδο κορυφής της Συμμαχίας στην Κωνσταντινούπολη, τον Ιούνιο του 2004.

    Αυτό δήλωσε ο υφυπουργός Αμυνας Λάζαρος Λωτίδης, ο οποίος συναντήθηκε με τον Σκοπιανό ομόλογο του Ρισβάν Σουλεϊμάνι και υπέγραψαν τη διμερή συμφωνία στρατιωτικής συνεργασίας για το 2004.

    Η κυβέρνηση των Σκοπίων αισιοδοξεί ότι η διαδικασία ένταξης στο ΝΑΤΟ θα ολοκληρωθεί το 2006 και υπολογίζει στη στήριξη της ελληνικής πλευράς. Θεωρεί ότι οι ταραχές με τη δράση του λεγόμενου «Αλβανικού Εθνικού Στρατού» αποτελούν παρελθόν. Σήμερα κάνει λόγο μόνο για μια ομάδα 40 ενόπλων που κατατάσσονται στο χώρο του οργανωμένου εγκλήματος και εκτιμά ότι οποιαδήποτε διευθέτηση κι αν υπάρξει στο Κόσοβο, δεν θα έχει καμιά επίπτωση στη FYROM.
    ....
    Η συμφωνία στρατιωτικής συνεργασίας Ελλάδας - FYROM για το 2004 περιλαμβάνει 18 προγράμματα. Σε ελληνικές στρατιωτικές σχολές θα εκπαιδευθεί σταδιακά το προσωπικό της Ταξιαρχίας Ειδικών Δυνάμεων που δημιουργεί η FYROM, δυναμικότητας 900 ανδρών (καταδρομείς, αλεξιπτωτιστές κ.ά.). Προβλέπει επίσης μεταφορά τεχνογνωσίας, έλεγχο-συντήρηση και ολοκλήρωση της σήμανσης της οριογραμμής.

    Ο Ελληνας υφυπουργός είχε συνομιλίες και με τον υπουργό Αμυνας Βλάντο Μπουτσκόφσκι. Εγιναν σε καλό κλίμα και ο Λ. Λωτίδης δήλωσε τη σταθερή βούληση της ελληνικής κυβέρνησης να στηρίξει πλήρως τις προσπάθειες της FYROM για ένταξη στο ΝΑΤΟ και προσέγγιση στην Ε.Ε.»

    Είδατε πουθενά στο κείμενο να σχετίζεται το όνομα των Σκοπίων με την ένταξή τους στο ΝΑΤΟ;
    Προφανώς ο Καραμανλής τους χάλασε τα σχέδια που είχαν να τελειώνουν με το θέμα...
    ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΥΤΑ...

    Αυτα περι πρασινόγιωργα.

  8. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 23:40:04

    Φακτορα, τοτε πως εχουν αναλογικα 3 φορες τις γεννησεις που εχουμε εμεις? Με παρθενογεννεση βγαινουν?

  9. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 03/06/2009 00:05:38

    Φίλε Νίκο δεν υποστηρίζω πλέον κανένα από τους δύο, το έχω πει πολλές φορές.
    Εχουν και οι δύο τις ικανότητες του Επιθεωρητή Κλουζώ.
    Ας φωνάζουν τα Πράσινα Αλογα ο ΓΑΠ έχει ασκήσει εξουσία και ας θέλει να το ξεχνάμε
    Ας φωνάζουν τα Πράσινα Παπαγαλάκια, ο ΚΚ ο Β ασκεί εξουσία και ας ...γελά η Ντόρα μαζί του, θα το καταλάβει σε δύο - τρία χρόνια, τόσο του παίρνει όπως ο ίδιος λέει για να καταλάβει.
    Τι να κάνω δηλαδή? πρέπει να διαλέξω τον αγαθότερο?
    Δεν θέλω....

  10. Factorx avatar
    Factorx 03/06/2009 00:18:56

    @Στελιος: έχουν πολλούς μετανάστες, χα χα χαααα

  11. Στελιος avatar
    Στελιος 03/06/2009 01:14:37

    Καλο Φακτορα, μαζι με τον Φυγα μοιραζεστε το βραβειο για την ατακα της ημερας.

  12. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 03/06/2009 10:39:37

    Αγαπητέ Dubai,
    "Τό μή χείρον βέλτιστον" δεν αλλάζει κάτι επί τα βελτίω. Και αυτό είναι το ζητούμενο.