07/07/2010 18:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αφίσες με “Wanted” για όσους ψηφίσουν το ασφαλιστικό!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. st.takis avatar
    st.takis 07/07/2010 19:03:46

    ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΎΞΗΣΉ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ .

  2. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 07/07/2010 19:14:26

    Να δούμε τι θα γίνει με την ονομαστική και τι θα κάνουν ΚΚΕ και ΝΔ.

  3. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/07/2010 19:16:38

    Εξαιρετικό, χρειάζεται και το "DEAD OR ALIVE". Η Δεξιά, από "πολιτικό τακτ" δεν θα έκανε κάτι τέτοιο, γι' αυτό το ΠΑΣΟΚ πηδάει τη χώρα 30 χρόνια.

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Προφήτης 07/07/2010 19:49:16

      Καλύτερα "DEAD".
      Να γλυτώσουμε και τις εξεταστικές.

    • Νασος avatar
      Νασος @ Προφήτης 08/07/2010 01:21:11

      Τι το ήθελες το "ALIVE" το "DEAD" μου ...κάθεται καλύτερα!!!!!

  4. donaE avatar
    donaE 07/07/2010 19:28:48

    Τα carmina burana τοτε και τωρα ειναι το τραγικο,λες και το ξερανε το φιναλε.
    Fortuna 'Η μοιρα ειναι εναντιον μου, με μενα ολοι κλαψτε'...

  5. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 19:35:27

    σε κάποιους ..και εδώ μέσα
    "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, !
    εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
    (λεωφόρος Αλεξάνδρας , Αθήνα)

    • lpap avatar
      lpap @ ataktos 07/07/2010 21:08:01

      Η απόλυτη γνωση δεν έχει κατακτηθεί από ΚΑΝΕΝΑ!

  6. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2010 19:43:45

    Τί νόμιζαν ότι θα μείνουν στην απ' έξω?
    Σοσιαλισμός είναι η γενοκτονία των Ελλήνων.
    Ξυνά θα τα ξεράσουν.

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/07/2010 19:47:13

    να δούμε στη ψήφιση τους Μανώληδες του ΠΑΣΟΚ...

  8. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2010 19:49:41

    Ξέχασαν να βάλουν τη Ντόρα, τον Κιλτίδη και την παλιοπαρέα του ΛΑΟΣ

    • man8os avatar
      man8os @ Orestios 07/07/2010 19:52:07

      Αληθεια λες. Το ξεχασαν.

      • Orestios avatar
        Orestios @ man8os 07/07/2010 19:53:18

        Μην σου πώ και τους άρτι αποχωρήσαντες του ΣΥΡΙΖΑ.

    • DARK-BLUE avatar
      DARK-BLUE @ Orestios 07/07/2010 21:23:07

      http://elpidablog.blogspot.com/2010/07/blog-post_7952.html
      ξεχνιέται αυτή ! ! είναι δυνατόν ? ?

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Orestios 08/07/2010 08:27:28

      εδώ και η Ντόρα...

      http://voice.pblogs.gr/2010/07/germanotsoliades.html

  9. Paranoia avatar
    Paranoia 07/07/2010 20:06:48

    Το επόμενο ασφαλιστικό που θα προτείνει το ΠΑΣΟΚ θα έχει ένα μόνο άρθρο:

    Ευθανασία πριν τη σύνταξη. Είναι καλύτερα για μας, για το έλλειμα της χώρας και την εξασφάλιση των τόκων του ΔΝΤ.

  10. Σαος avatar
    Σαος 07/07/2010 20:38:00

    Να βγουν σε αυτοκόλλητα και να κολληθούν σε κάθε στάση λεωφορείου, στους σταθμούς τους ΟΣΕ, του Μετρό κτλ! Τώρα!!! :-)

  11. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 20:41:15

    ..ακόμα γαβγίζει ...http://greece-salonika.blogspot.com/2010/07/blog-post_2846.html

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ataktos 07/07/2010 20:43:45

      Εδώ θέλει να αποκεφαλίζει με το σπαθί στο σύνταγμα 100 ,,, αν μπορεί να το σηκώσει πάνω από την κοιλιακή περιφέρεια δεν ξέρω...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ataktos 07/07/2010 21:10:46

      Αυτό θα ήταν τιμή να διαγραφεί από τον Πάγκαλο κάποιος βουλευτής, αν έχει τσίπα.
      Ο ξετσίπωτος κάνει τον τιμητή. Τι ξεπεσμός!

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/07/2010 20:42:12

    H NΔ έχει ιερό καθήκον να προκαλέσει αύριο ονομαστική ψηφοφορία για να πάει κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.
    Όπως στη μνήμη του κάθε πολίτη έχει αποτυπωθεί το όνομα του κάθε βολευτή που ψήφισε το μνημόνιο η οργή για κάθε έναν βολεμένο πολιτικάντη που θα αποδομήσει εργασιακά και ασφαλιστικά δικαιώματα θα είναι συνοδοιπόρος σε κάθε κάλπη το μόνο που πονάει και ενδιαφέρει βολεμένους καρεκλοκένταυρους γραικύλους.

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/07/2010 20:55:46

    Μπράβο στο Λυκουρέτζο ΜΠΡΑΒΟ.
    Οι 35.000 του ΠΔ 164 και οι προσλήψεις της ΝΔ να ελεγχθούν από το ΑΣΕΠ... να σε δω κύριε Αντιπρόεδρε... το φώναζα ημέρες επίθεση και αποκάλυψη των κλαδικών του ΠΑΣΟΚ στο Δημόσιο όλες οι θέσεις από το 2004 και μετά να προκηρυχθούν μέσο ΑΣΕΠ...


    Θα πιαστεί ο Αντιπρόεδρος να ....αποκεφαλίζει

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 07/07/2010 21:04:26

      Αντε Φάκτορα φαίνεται ότι άρχισαν να ακούν τα Αντινέα και να καταλαβαίνουν ότι το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να αντιμετωπίζεται με κανόνες ευγένειας
      Οι άνθρωποι που διέλυσαν την χώρα μετά το 2000 (Πάγκαλος το είχε πει) δεν μπορούν να φωνάζουν και να κάνουν θόρυβο για να καλύψουν τις πομπές 30 χρόνων...

      ΥΓ

      Το ΚΚΕ αποφάσισε να μην αποχωρήσει αύριο και να προκαλέσει ονομαστική κατά άρθρο, να δω τον Κακλαμάνη και λοιπούς.

  14. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 07/07/2010 20:58:55

    http://elpidablog.blogspot.com/2010/07/blog-post_7952.html

  15. Petros avatar
    Petros 07/07/2010 21:14:56

    Ρε παιδιά, όχι μόνο όσοι ψηφίσουν,αλλά και όσοι το στηρίζουν μέσα από τα Μέσα μαζικής αποβλάκωσης. Ήδη το ντορικό ΑΛΤΕΡ άρχισε την επίθεση σε όσους διαφωνούν με το ΔΝΤ... Δεν βλέπετε ότι κάποια μπλογκ ( όπως το τροκτικό )έχουν θάψει τα αντιμέτρα του Σαμαρά ; Δεν βλέπετε που εκβιαζουν τους διαφωνούντες βουλευτές ; Να ετοιμαστούν για τα κανάλια, τα ΜΜΕ, τα μπλογκ και τους μεγαλοδημοσιογράφους που στηρίζουν την ταφόπλακα της Ελλάδος, το μνημόνιο. Να τους φτύνουμε παντού. Να μην τους βλέπουμε. Να μην μπορούν να κυκλοφορούν...

  16. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 21:29:44

    "Μην τα περιμένετε όλα από την Αστυνομία.
    Χτυπηθείτε μόνοι σας"
    (Παπασωτηρίου, οδός Στουρνάρα, Αθήνα)

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ataktos 07/07/2010 21:31:19

      Ζήτω η τηλεόραση που κάνει τα μηδενικά νούμερα
      (Περιστέρι)

  17. Hellas-Orthodoxy avatar
    Hellas-Orthodoxy 07/07/2010 22:06:20

    Λειπουν Ντορα,Κιλτιδης και ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ του Λαος.

  18. ipatia avatar
    ipatia 07/07/2010 22:38:13

    Wanted dead NOT alive. Κι αφαιρέστε τον Απόστολο Κακλαμάνη. Διαφοροποίησε τη θέση του ήδη.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ipatia 07/07/2010 22:54:35

      Πού την διαφοροποίησε?

      • ipatia avatar
        ipatia @ Orestios 07/07/2010 23:09:51

        Βγηκε και ειπε στη βουλη οτι δεν θα ψηφισει το νομοσχεδιο. Μετα αλλαξε την αποφαση του και το ΚΚΕ και θα παραστει στη βουλή όπου και θα ζητησει ονομαστικη ψηφοφορια μαζι με τη ΝΔ γιατι μονο αυττα τα 2 κομματα εχουν το δικαιωμα να ζητησουν ονομαστικη ψηφοφορια

      • ipatia avatar
        ipatia @ Orestios 08/07/2010 00:01:10

        τελικά κι αυτός μέσα. Το ψήφισε.

  19. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 08/07/2010 03:38:21

    Παίδες, σκεφτείτε πως:

    α) ο πρωθυπουργός μας, είναι ο αρχηγός των... Σοσιαλιστών του πλανήτη

    β) ο υπουργός Οικονομικών της Ελλάδας, δεν έχει ψηφιστεί από τους πολίτες

    γ)) η διεθνής συνθήκη που υπέγραψε το ΠΑΣΟΚ και δίνει υπερεξουσίες στον υπουργό Οικονομικών και αλλοεθνείς, δεν έχει κυρωθεί σύμφωνα με τις συνταγματικές προβλέψεις

    Τρία απλά πράγματα που σε κάνουν να θέλεις να φουντάρεις.

  20. Στέργιος avatar
    Στέργιος 08/07/2010 11:02:41

    Είναι πολύ σημαντικό, η πεμπτουσία τής δημοκρατίας, όσοι ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ να μαυρίσουν στις επόμενες εκλογές όλους τους βουλευτές που ψήφισαν υπέρ τού ασφαλιστικού. Ψηφίστε νέα πρόσωπα. Δεν έχει σημασία αν αυτά θα ψήφιζαν υπέρ ή όχι, σημασία έχει να πάρουν το μήνυμα οι βουλευτές ότι είναι αντιπρόσωποι τού λαού και όχι μετοχές των κομμάτων τους.
    Και φυσικά, πώς να μην εκφραστώ με θαυμασμό για την κ. Σακοράφα, η οποία εξεμάνη λέγοντας "ή είμαστε σοσιαλιστές ή είμαστε νεοφιλελεύθεροι", και καταψήφισε το νομοσχέδιο. Η κ. Σακοράφα είναι ένας άνθρωπος με αρχές και αξίες, τις οποίες υπερασπίζεται και δεν ξεπουλά.

  21. nikos kriti avatar
    nikos kriti 08/07/2010 12:10:25

    την φωτογραφία της κας Μπακογιάννη δεν είδα στους καταζητούμενους .
    τα κατάφερε ,οικγενειακή ικανότητα, και πήρε κιόλας χάρη από τους διοργανωτές της καμπάνιας; σε αυτήν έπρεπε να γράψουν:DEAD OR ALIVE,διότι προσχώρησε μόνη της!!!!!!!!!!!!!!