27/08/2008 14:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτό το «κάτι παραπάνω» του κ. Βουλγαράκη

Χθες, με αφορμή φωτογραφίες του νέου του σκάφους που δημοσιεύτηκαν σε μερίδα του Τύπου, ο κ. Βουλγαράκης, αφού επεσήμανε ότι δεν έκρυψε ποτέ ότι είναι εύπορος και ότι «πάντα έτσι ζούσε» έκρινε σκόπιμο να αναφερθεί και στην κυβερνητική του σταδιοδρομία και είπε: «Οι πολιτικοί κρίνονται από την αποτελεσματικότητά τους και από την επάρκειά τους να αντιμετωπίσουν ζητήματα. …Αν κάνετε έναν απολογισμό στις τρεις κυβερνητικές θέσεις που μου έκανε τιμή ο πρωθυπουργός να μου αναθέσει, μπορείτε εύκολα να καταλήξετε στο συμπέρασμα ότι, για να με κρατά στην κυβέρνηση όλα αυτά τα χρόνια, κάτι παραπάνω προσφέρω».

Ποιο είναι αυτό το «κάτι παραπάνω»; Όπως γράφαμε και πριν από λίγες ημέρες πήγε ο κ. Βουλγαράκης στο υπουργείο Δημόσιας Τάξης και ξέσπασε το σκάνδαλο των υποκλοπών και η κυβέρνηση παραλίγο να πέσει. Πήγε μετά στο υπουργείο Πολιτισμού και όταν έφυγε ξέσπασε η υπόθεση Ζαχόπουλου και η κυβέρνηση στο μπαλκόνι να κάνει πρόβες αυτοκτονίας. Πάει μετά και στο Εμπορικής Ναυτιλίας και βλέπετε μόνοι σας τι γίνεται με το σκάνδαλο των άγονων γραμμών.

Μήπως λοιπόν θα ήταν καλύτερα να μην κάνει δηλώσεις ο κ. Βουλγαράκης και να περιορίζεται στα του Αιγαίου, με το κότερο ή άνευ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xase avatar
    Xase 27/08/2008 14:25:28

    ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Ο ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ

  2. nikoleta avatar
    nikoleta 27/08/2008 14:37:09

    600% ανέβηκε το ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΒΟΥΛΓΡΑΚΗ ΑΠΟ ΤΟ 2004, που ανέλαβε η ΝΔ έως το 2006 (βλ. ΠΟΘΕΝ ΑΙΣΧΕΣ). ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΟΥ 2007 ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ. Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟ!

  3. Kraepelin avatar
    Kraepelin 27/08/2008 14:38:50

    "Μήπως λοιπόν θα ήταν καλύτερα να μην κάνει δηλώσεις ο κ. Βουλγαράκης". Μεταφυσικό το ερώτημα. Για να μην κάνει τέτοιες δηλώσεις, έπρεπε να μην είναι θρασυς. Και αν δεν ήταν θρασύς, δεν θα είχε γίνει υπουργός.

  4. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 27/08/2008 16:09:17

    @Kraepelin
    Τεράστιε σου αρέσει να πολτοποιείς την προβληματική για να επιδεικνύεις την (ανύπαρκτη) μαγκιά σου. Αν κρίνω από τη θρασύτητα σΧΑΛΙου σου σε προηγούμενο Ποστ με θέμα εμένα προσωπικά, μάλλον πας για υπουργός. Μην ονειροβατείς, χρειάζονται αρκετά κουσούρια ακόμη για να σου δώσουν τέτοια καρέκλα. Αλλά το σύστημα πάντοτε έχει δυνατότητες να αξιοποιεί την θρασύτητα. Θα φας καλά.
    Στην ουσία συγχωρείσαι λόγω ανωριμότητας. Εκτός αν είσαι πάνω από 27, οπότε πάω πάσο. Τότε θα έχεις πάντα στη ζωή δίκιο. Εξακολούθησε να γράφεις σΧΑΛΙΑ.

  5. Kraepelin avatar
    Kraepelin 27/08/2008 16:44:18

    Δεν πολτοποιώ την προβληματική. Προβληματίζω τον πολτό.

  6. isnogood avatar
    isnogood 27/08/2008 16:44:36

    Επειδή μπούχτισα με τον Αλογοσκούφη, έβαλα στο βίντεο το Πορτογαλίας του 85 με τον Γερμαναρά Βάλτερ και το s1 και χαλάρωσα...
    Ρε Φάκτορα, όσο κόσμο είχε σε μια ειδική τότε, δεν έχει σήμερα σε όλο το Ακρόπολις.
    Αλλά σήμερα δεν έχει και 680 άλογα...

    Τώρα όσον αφορά τον Βουλγαράκη, στο ξαναέγραψα: πάντα ήθελε να γίνει Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη!
    Αλλά έπεσε μπροστά στην .....Ντόρα.
    Πλάτσα πλάτσα πλούτσα
    Τα έχει κάνει λούτσα

  7. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 27/08/2008 17:55:58

    @kraepelin
    Μπαγάσα διαθέτεις πνεύμα. Βάλτο να δουλέψει για να βοηθάμε. Και γω μαζί σου.

  8. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 27/08/2008 17:57:58

    Βρε τι μαθαινουμε! Γνωριζει ο Βουλγαρακης το ρημα προσφερω!!!!!! χχχχχχχχχχχχχχχχχχ

    factorx: Χαζε του Χωριου, αν έχεις στοιχεία τα περιμένω. εστω και ακατέργαστα.

  9. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 27/08/2008 18:35:17

    ας είναι καλά η γυναικούλα του....xxxxxxxxxxxxxx

    factorx: τα πνέυματα ειναι οξυμένα, προσοχή

  10. Theodore avatar
    Theodore 27/08/2008 19:29:28

    Ναι. Εχει παρει, ολα τα συμβολαια.
    (Εχει αφησει ομως και αρκετα και για την κυρια του Ζαγοριτη).

  11. thanos avatar
    thanos 27/08/2008 19:45:35

    Me ta legomena to Voulagarakh erxetai sto nou mou h paroimia pou leei:Dwse tharros sto xwriath na s'anevei sto krevati.

  12. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 28/08/2008 01:31:59

    @thanos: φίλε, χρησιμοποίησε το http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
    Απλό είναι.

  13. Kraepelin avatar
    Kraepelin 28/08/2008 01:46:50

    Θα ήθελα να γράψει κάτι η Μποτίλια στο Πέλαγος. Κάτι με μάτια βουβά και δάκρυα που δεν τολμούν να κυλήσουν.
    Κάτι από καρδιάς.
    Κάτι πονεμένο.
    Ένα τραγούδι απ' τ' Αλγέρι.
    Τραγούδι του καμηλιέρη.

  14. Swell avatar
    Swell 28/08/2008 12:02:48

    Νομίζει ότι προσφέρει ο μωρός, ακόμη κι αν αποτελεί τον ορισμό του ανίκανου κι αποτυχημένου.

  15. Oriana avatar
    Oriana 28/08/2008 16:29:43

    Βγαζουν την Ελλαδα στο σφυρι και διογκωνουν ετσι απλα με τις εισπραξεις τους τραπεζικους λογαριασμους.
    Αληθεια απο που μας ηρθαν αυτες οι ρατσες;
    ποια η σχεση τους με το αυτοχθονο και γηγενες φυλο;

  16. Kraepelin avatar
    Kraepelin 28/08/2008 17:02:21

    Από το Κιούπκιοϊ.