#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/09/2011 11:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτό είναι νόμιμο και ηθικό κ. Παπανδρέου;



Ο  βουλευτής ΝΔ Β' Θεσσαλονίκης Σάββας Αναστασιάδης, υπέβαλε την παρακάτω ερώτηση στην Βουλή:

 Σε μία εποχή που η βιωσιμότητα των Ελληνικών Τραπεζών στηρίζεται στον δανεισμό και στις στερήσεις των Ελλήνων Πολιτών , η διοίκηση του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, .... , σύμφωνα με δημοσιεύματα, δείχνοντας ότι δεν αντιλαμβάνεται την κρισιμότητα της κατάστασης, χορήγησε μέσω Μ.Κ.Ο. , διεθνή συνέδρια που διοργάνωσε ο αδερφός του Πρωθυπουργού κ. Ανδρέας Παπανδρέου. Τελευταία «μεγαλόπνοη» απόφαση της Διοίκησης της Τράπεζας η μετεγκατάσταση του Καταστήματος της Β. Όλγας , από Β. Όλγας και Μπότσαρη σε κατάστημα στην Β. Όλγας και Αναλήψεως. Δηλαδή μερικές δεκάδες μέτρα πιο κάτω. Επειδή οι συνθήκες της λειτουργίας και η δυσκολία του Τραπεζικού μας συστήματος είναι γνωστές . Επειδή οι πελάτες και οι συναλλαγές με τις Τράπεζες έχουν μειωθεί δραματικά. Επειδή το νέο Κατάστημα είναι πολύ κοντά στο προϋπάρχoν και δεν καλύπτει στην ουσία καμμία ανάγκη. Επειδή στην περιοχή, σε μικρή απόσταση υπάρχουν άλλα τρία καταστήματα και καλύπτονται οι ανάγκες των καταθετών και της Τράπεζας. Επειδή η συγκεκριμένη Διοίκηση ανέλαβε την Τράπεζα το 2009 με κέρδη 160 εκ. ευρώ και «κατάφερε» μέσα σε ενάμιση χρόνο να έχει ζημίες 500 εκατ. Ευρώ.

 Ερωτάται ο αρμόδιος Υπουργός:

Ποιοι λόγοι οδήγησαν στην μετεγκατάσταση του καταστήματος Β. Όλγας;

Ποιοι έδωσαν την εντολή, ποιος ο αριθμός της απόφασης και ποιοι είχαν την επίβλεψη των έργων;

Σε ποιο ύψος ανέρχεται το μηνιαίο μίσθωμα;

Η μίσθωση έγινε με διαγωνισμό ή με ανάθεση;

Σε ποιο ύψος ανέρχονται οι παρεμβάσεις και ο εξοπλισμός του εν λόγω καταστήματος;

Είναι σε γνώση της Πολιτικής Ηγεσίας οι ενέργειες της Διοίκησης της Τράπεζας;

Παρασκευή , 23η Σεπτεμβρίου 2011

Όπως όμως αποκαλύπτει το taxalia, ιδιοκτήτριά του ακινήτου φέρεται να είναι η κυρία ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΝΝΑ σύζυγος ΖΑΧΑΡΙΑ ΑΛΕΞΙΟΥ, το γένος ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΡΙΑΝΘΗΣ ΤΣΟΥΔΗ.

Ποιά είναι η κ. Αλεξίου; Πεθερά του αδελφού του Πρωθυπουργού, Αντρίκου, ο οποίος έχει νυμφευθεί την κόρη της Μαριάνθη Αλεξίου του Ζαχαρία και της Άννας.

Αληθεύουν όλα αυτά; Θα κάνει καμία ανακοίνωση ο κ. Μόσιαλος;

 Περισσότερα στο taxalia



ΣΧΟΛΙΑ

  1. telis avatar
    telis 26/09/2011 11:53:33

    δεν το αποκάλυψε το taxalia αδερφέ, άλλος το αποκάλυψε, μην κλέβεις τον κόπο του

  2. SOTPAP avatar
    SOTPAP 26/09/2011 12:03:35

    o σοφός λαός αυτό το λέει: Γιάννης κερνά και Γιάννης πίνει
    Ας εντείνουμε την προσπάθεια να φύγουν μια ώρα αρχύτερα από τη χώρα

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ SOTPAP 26/09/2011 13:44:20

      Ο σοφός λαός λέει και κάτι άλλο : " ότι φάμε ότι πιούμε και ότι αρπάξει ο ...........μας(τους).

  3. factorx avatar
    factorx 26/09/2011 12:22:37

    Γιατί δεν τον αναφέρεις;

    • loretta avatar
      loretta @ factorx 27/09/2011 00:24:08

      ...ειδες φακτορα...αυτη η θεσσαλονικη ολο κατι...τετοια τεφαρικια γενναει..!! χαχαχα

      μαρεσε η φωτο του λευκου πυργου....ωραια παραλια εχουμε ε??

      μηπως να εβαζες και φωτο το πριν που φορουσαν τα σοσιαληστρικα ζιβαγγο ?

  4. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 26/09/2011 12:28:23

    Γελιέστε αν νομίζετε ότι εύκολα θα απαλλαγούμε από το Παπανδρεϊκο...
    Δείτε ότι και ο νέος Παπανδρέου προετοιμάζεται για την πολιτική, αλλιώς δε θα υπήρχε το ακόλουθο άρθρο...
    h__p://www.lifo.gr/now/view/4583
    Άτιμη ανεργία....
    Βρείτε του μια θέση γρήγορα πριν μπεί στον "πολιτικόν στίβο"..

    • φωνη avatar
      φωνη @ ΝΙΚΟΛΑΣ 26/09/2011 16:16:06

      Ax τον καημένο τον Αντρίκο......ανοίγει το ψυγείο και δε βρίσκει τι να φάει, μόνο CDS έχει το ψυγείο τους. Κάθε μέρα CDS θα τρωέι; Θα πάθει αβιταμίνωση.
      Ο Αντρίκος είναι ένας από εμάς, είναι καλό παιδί, δε θέλει να είναι γιος του Παπανδρέου(«απλή συνωνυμία»). Το καημένο, δεν μπορεί να βρει και δουλειά, αλλά να είναι καλά το ΒΗΜΑ που παραχωρεί σε κάθε τυχαίο άνεργο Ελληνόπουλο λίγο χώρο στο Κυριακάτικο φύλλο και έτσι μπορεί να του προτείνει κανείς να εργαστεί σε καμιά.... Μ.Κ.Ο. Πηγαίνει και σε πορείες σαν τον Μπαμπά του που κάποτε έτρωγε δακρυγόνα στα λιμάνια, αλλά τώρα...... Αλλά και ο Γιωργάκης δεν είναι τόσο κακός γιατί άσπρισαν τα μαλλιά του. Ας τα βάψει, λεφτά υπάρχουν. Όσο για τα περί γυμναστικής.....μάλλον του παιδιού θα του έχει αφήσει διανοητικό κουσούρι κάποιο χτύπημα από γκλομπ σε μια από τις άπειρες διαδηλώσεις που έχει πάει. Αν δεν ήταν τόσο έξυπνος ο ΓΑΠ, θα μπορούσα να υποθέσω ότι η βλακεία είναι και κληρονομική, αλλά μάλλον τον χτύπησε γκλομπ στο κεφάλι.

      Η απόλυτη ξεφτίλα;

  5. kakofonix avatar
    kakofonix 26/09/2011 12:49:29

    Αν γίνονται τέτοια πράματα σε τόσο υψηλό επίπεδο, πώς θα στρώσει ο δημόσιος τομέας, όταν όλες οι πεθερές και οι κουμπάρες των εφοριακών έχουν γεμίσει off shore και Cayenne. Το παράδειγμα ξεκινάει από ψηλά και η εντολή είναι ξεκάθαρη: Αλώστε το κράτος, όσο προλαβαίνουμε!

  6. liotsos avatar
    liotsos 26/09/2011 14:25:16

    Οχι γι'αυτον,για την φουκαριαρα την συμπεθερα...

    • loretta avatar
      loretta @ liotsos 26/09/2011 23:09:02

      ....για την φουκαριαρα την νυφη μαριανθη να λες καλυτερα...!! καριοκες καριοκες να γλυκαθουμε!!

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ loretta 27/09/2011 12:35:51

        Καριόκες..... αγαπητή μου, τί ωραίο γλύκισμα είναι αυτό. Δυστυχώς εδώ στα "ξένα" δεν μπορούμε να τα βρούμε εύκολα. Μόνο με "εισαγωγές". Αχ, ....

  7. Ύβρις και Νέμεσις avatar
    Ύβρις και Νέμεσις 26/09/2011 16:54:57

    Θα διαβάσατε στην αρχή που λέει `σύσταση ισοβίου επικαρπίας άνευ ανταλλάγματος`... καλό και αυτό!!!

    • Ύβρις και Νέμεσις avatar
      Ύβρις και Νέμεσις @ Ύβρις και Νέμεσις 26/09/2011 16:59:12

      ο ιδιοκτήτης δηλαδή είναι η κόρη η οποία έκανε εκχώρηση της επικαρπίας στη μαμά ανευ ανταλλάγματος για να κρυφτεί λίγο η διαδρομή του χρήματος.

  8. ataktos avatar
    ataktos 26/09/2011 17:27:46

    προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το σύστημα της ρεμούλας και αρπαχτής μέχρι σήμερα έμεινε απείραχτο ..και αυτό εξοργίζει..

  9. Βασίλης avatar
    Βασίλης 26/09/2011 21:17:01

    Οχι τίποτα άλλο χασαμε και την 17 Νοέμβρη. Τέτοιες ε[ποχες έριχνε μια δολοφονία και ξεφέυγαμε λιγάκι απο την καθημερινότητα. ......

  10. ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ 26/09/2011 21:46:24

    Μήπως στο κράξιμο θα πρέπει να συμπεριληφθούν και άλλα μέλη των οικογενειών τους π.χ. παιδιά, αδέλφια, θείοι, θείες, ξαδέλφιά, κ.τ.λ.

  11. belos avatar
    belos 27/09/2011 19:17:08

    Έγινε πάλι η μεγάλη αποκάλυψη : Το ταχυδρομικό ταμιευτήριο πέτυχε μείωση μισθώματος σε ένα από τα ακίνητα που νοικιάζει και επειδή ένας από τους 10 συνιδιοκτήτες είναι πεθερά του αντρικού Παπανδρέου… έβγαλαν λαβράκι ! Έλεος με τα λαγωνικά γράφουν σε blog με στόχο όχι την ενημέρωση αλλά την παραπληροφόρηση …έχουν πάρει όλοι ένα πληκτρολόγιο και όποιον πάρει ο χάρος !
    Τυχαίνει να ξέρω ότι στο επίμαχο ακίνητο της Θεσσαλονίκης εκτός από την «πεθερά» πασοκ άλλος συνιδιοκτήτης είναι γιος βουλευτή της νέας δημοκρατίας ταυτόχρονα ένα άλλο ακίνητο που νοικιάζει το ΤΤ στην Κοζάνη ανήκει στον Ορφανό, βουλευτή νέας δημοκρατίας …Θα πρέπει κάποια στιγμή να πάψουμε να τα βλέπουμε όλα πράσινα και μπλε ου το σι άλλος η Ελλάδα μας δεν είναι τίποτα άλλο από ένα μεγάλο «χωριό» και όπως είθισται όλοι γνωριζόμαστε και όλοι πρέπει να προσπαθήσουμε για την αλλαγή