02/06/2010 17:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτοπυρπολήθηκε μέσα σε τράπεζα λόγω οικονομικών προβλημάτων !!!

Αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει άνδρας, ηλικίας περίπου 50 ετών, ο οποίος αυτοπυρπολήθηκε μέσα σε υποκατάστημα τράπεζας, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Όπως ανακοινώθηκε από την Αστυνομία, ο άνδρας, περιλούστηκε με βενζίνη και αυτοπυρπολήθηκε εντός της τράπεζας. Στο σημείο έσπευσαν άμεσα δυνάμεις της Πυροσβεστικής που πρόλαβαν και έσβησαν τη φωτιά από τα φλεγόμενα ρούχα του άνδρα, πριν αυτή αποβεί μοιραία για τον ίδιο.

Στη συνέχεια, έσβησαν και την περιορισμένης έκτασης φωτιά στο εσωτερικό της τράπεζας. Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά, ο άνδρας δεν φέρει εμφανή εγκαύματα. Μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης για την παροχή των πρώτων βοηθειών.

Ο επίδοξος αυτόχειρας φέρεται να αντιμετώπιζε σοβαρά οικονομικά προβλήματα.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 02/06/2010 18:15:16

    αντε και στα δικά μας

    • anonymous avatar
      anonymous @ CRAZY DOCTOR 02/06/2010 18:38:32

      τραγικος εισαι

  2. Lgz avatar
    Lgz 02/06/2010 19:18:09

    αυτό είναι μόνο η αρχή!

  3. hot dog avatar
    hot dog 02/06/2010 22:25:21

    Don't do it ... Crazy Doctor! Που θα ψάχνουμε για τρελογιατρό όταν το "χάσουμε";;;

  4. nina avatar
    nina 02/06/2010 23:35:28

    άρχισαν τα όργανα.τί θα γίνει με κείνο το νομοσχέδιο Λούκα?

  5. ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ avatar
    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 03/06/2010 00:03:44

    ΣΧΕΔΙΟ Α! ΚΑΛΙΚΡΑΤΗΣ (ΟΚ ΤΕΛΕΙΩΣΕ)
    ΣΧΕΔΙΟ Β! ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ=ΕΛΛΗΝΕΣ (ΟΚ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ)
    ΣΧΕΔΙΟ Γ! ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΔΕΗ, ΟΣΕ, ΤΤ (ΟΚ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ... http://www.antinews.gr/?p=48308 http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231047228 http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/06/2010_340542)
    ΣΧΕΔΙΟ Δ! ΠΤΩΧΕΥΣΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ....

    ΜΕ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ... ΑΠΛΩΣ ΕΙΜΑΣΕΤ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ...

    ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ...ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ...ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...

    • pizza avatar
      pizza @ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 03/06/2010 09:20:18

      Σεμνα και ταπεινα

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ pizza 03/06/2010 12:44:08

        Πάρε καμια πιτσα Μαργαρίτα να ξεχαρμανιάσεις...

  6. takis roula avatar
    takis roula 03/06/2010 09:16:22

    ΄Ολη η Ελλάδα παρακολουθεί το δράμα που παίζεται με το ασφαλιστικό, με τις εργασιακές σχέσεις , με τις μειώσεις μισθών και συντάξεων, με την χρεωκοπία που έρχεται και με τους ανεγκέφαλους της Κυβέρνησης να μην έχουν σχέδιο για τίποτα. Δεν μου λέτε Κύριε πρωθυπουργέ , έχετε σκεφτεί πώς ο ελληνικός λαός θα πληρώσει για τους ημιυπαίθριους τα πρόστιμα, πώς θα πληρώσει για τα πράσινα τέλη, πώς θα συνεχίσει να πληρώνει την ΔΕΗ , πώς θα εξοφλήσει αυτά που χρωστάει στην εφορία ή τα ασφαλιστικά ταμεία αφού δεν μπορεί ούτε να φάει μετά την περικοπή των μισθών και των συντάξεων που έχει γίνει? ΄Ενας συνάνθρωπός μας αυτοπυρπολήθηκε στην Θεσσαλονίκη γιατί του έπαιρνε το σπίτι η Τράπεζα. Αλήθεια γιατί δεν σταματάτε τους πλειστηριασμούς να αναπνεύσει ο κόσμος? Τόσα λεφτά δώσατε στις Τράπεζες οι οποίες έτσι κι αλλιώς δεν είναι χαμένες αφού μόνο από τους τόκους των δανείων που έχουν εισπράξει, έχουν ήδη πάρει τα λεφτά τους. Τα κοράκια των πλειστηριασμών από 1.7.2010 θα κάνουν πάρτυ πάνω στα πτώματα των δανειοληπτών. Αν δεν κάνετε κάτι να είστε σίγουρος ότι θα κάνει ο λαός .