#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/07/2012 10:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτοκτόνησε κανένας βουλευτής και δεν το μάθαμε;



Διαβάσαμε την επιστολή του κ. Κρεμαστινού προς τον πρόεδρο της βουλής και αναρωτηθήκαμε: Πεινάει κάποιος βουλευτής και δεν το μάθαμε;Γιατί είναι κάποια σημεία της επιστολής όπου παρουσιάζονται βουλευτές σε οικονομική απόγνωση! Απ΄ ότι ξέρουμε κανένας δεν αυτοκτόνησε και ευχόμαστε ποτέ να μην συμβεί. Πάντως η κρίση και η οικονομική απόγνωση έσπρωξε στην κατάθλιψη την κοινωνία είχε πολλά θύματα, τόσες αυτοκτονίες που σε λίγο θα γίνουν συνήθεια και θα περνάνε σε μονοστηλάκια με ψιλά γράμματα στις εφημερίδες.

Λαϊκιστές αποκαλεί ο κ. Κρεμαστινός όσους βουλευτές αρνήθηκαν διάφορα προνόμια. Μπράβο του! Αν λαϊκισμός είναι,την ώρα που υποφέρει ο λαός, οι εκπροσωποί του στη βουλή να αρνούνται, έστω και συμβολικά, να τον προκαλούν με προνομιακά επιδόματα και λοιπά συντεχνιακά, τότε ζήτω ο λαϊκισμός. Είμαστε όλοι λαϊκιστές. Στηρίζουμε και υποστηρίζουμε αυτόν τον κατά Κρεμαστινό λαϊκισμό. Δεν στηρίζουμε και δεν υποστηρίζουμε εκείνους που βλέπουν το βουλευτιλίκι ως βιοποριστικό επάγγελμα και εκείνους που θέλουν να αυξήσουν τις τραπεζικές καταθέσεις τους. Αρκετά με τους επαγγελματίες πολιτικούς.

Στη βουλή κ. Κρεμαστινέ οι βουλευτές είναι για να νομοθετούν ή για να στέλνουν χιλιάδες ευχετήριες κάρτες στις γιορτές των ψηφοφόρων τους; Θέλουν να το κάνουν ας πληρώσουν από την τσέπη τους. Τι θα πεί τηλεφωνική ατέλεια κ. Κρεμαστινέ; Θα τους πληρώνουμε τα τηλεφωνήματα για τα ρουσφέτια; Μέχρι πριν γίνουν βουλευτές δεν μετακινούνταν με τα αυτοκίνητά τους; Ας κάνουν και τώρα το ίδιο. Τα γραφεία για τα οποία λαμβάνουν επίδομα ενοικίου για ποιό λόγο τα διατηρούν; Για να πραγματοποιούν συσκέψεις με τεχνοκράτες σχετικά με νομοσχέδια; Η ως ιατρεία που δέχονται επισκεπτήρια ασθενών; Για τους " πελάτες" τους τα θέλουν, για μηχανισμό ψηφοθηρικό. Κανένα πρόβλημα. Να τα έχουν. Να πληρώνουν τα ενοίκια με δικά τους λεφτά και όσοι δεν μπορούν να δέχονται τους πολίτες στα γραφεία του κόμματος. Φθάνει πιά με τον συντεχνιασμό των Εθνοπατέρων.

 

Π.Παπακωστόπουλος

 

ΥΓ Εσείς κ. Κρεμαστινέ που παραιτηθήκατε τότε με το ασυμβίβαστο, δεν καταλαβαίνετε ότι η κοινωνία αισθάνεται αποστροφή για το πολιτικό προσωπικό; Δεν καταλαβαίνετε ότι η αποκατάσταση της σχέσης πολίτη και πολιτικού έχει να κάνει και με την ουσία και με το παράδειγμα;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nik avatar
    nik 07/07/2012 10:29:49

    Λυπάμαι και ντρέπομαι για τον Κρεμαστινό και θεωρώ κατάντια γι' αυτόν το οτι πολιτεύθηκε με το πασοκ..
    Όταν ΟΛΟΙ ( Παγκάλλιστου "του χονδρού" η ρύσις) έτρωγαν από το δημόσιο κορβανά, που ετοίμαζε γι' αυτούς το ΑΝΕΚΑΘΕΝ μικροαστειακό και τριτοκοσμικό ΠΑΣΟΚ ( κατι σαν το καθεστώς Ασσαντ μόνο που εδώ είχαμε το καθεστώς Π''νδρέου) , με δανεικά λεφτά από τους κουτόφραγκους ( αυτούς που τώρα αρνούμαστε να πλερώσουμε ναουμ) , τότε όλοι αγαπούσαμε το πασοκ, ή σιωπούσαμε με την ανομία, τη διαφθορά, τη λαμο...γιά, τον κομματισμό και την σαπίλα. ΟΛΟΙ όσοι ωφεληθήκαμε από αυτά. Σήμερα στα όρια της νεοΕλληνικής κατάπτωσης και πτώχευσης, της φαυλότητας και της αθλιότητας, αν είχα να επιλέξω ανάμεσα στους ανιστόρητους εθνολάγνους-εθνικιστές που αγγίζουν τα όρια της βλακώδους πατριδοκαπηλείας προς επίτευξιν των ευτελών σκοπών τους και τους πεφωτισμένους εθνοπροδότες που ακυρώνουν κάθε έννοια αγνού και άδολου πατριωτισμού στο όνομα ενός ξεπουλημένου διεθνισμού, σίγουρα θα επέλεγα τους πρώτους! Απορρίπτω όμως και τους μεν και τους δεν, και σίγουρα κανένα εκ των υπαρχόντων κομμάτων-αποκκομάτων δεν με εκφράζει, ούτε και με εξέφραζε ποτέ. Γι' αυτό και μερικές φορές αρνούμαι (δεν έχω ψηφίσει καν) κάποιες άλλες ψηφίζω από άρνηση ή αντίδραση σε ένα σάπιο σύστημα που μόνο δημοκρατία δεν είναι, αλλά κοινοβολευτική ασυδοσία και άκρατος ωφελιμισμός....

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ nik 07/07/2012 18:49:03

      "Παγκάλλιστου ... η ρύσις"

      Μπορείτε παρακαλώ να μας ενημερώσετε τι ακριβώς έρευσε από τον εν λόγω κύριο, το οποίο να δικαιολογεί την ανωτέρω ρήση σας;

  2. Αλμωπιευς avatar
    Αλμωπιευς 07/07/2012 12:09:34

    ασφαλως με χιλια τους πρωτους.

  3. Γρύνη avatar
    Γρύνη 07/07/2012 13:10:55

    Look who is talking! Ο Κρεμαστινός!!!
    Αυτός που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το σύστημα ΠΑΣΟΚ, έγινε καθηγητής άνευ βιογραφικού (!) ελέω Ανδρέα, δεν πρόσφερε απολύτως τίποτα στην ελληνική καρδιολογία, μηχανορραφούσε ως αλήστου μνήμης υπουργός υγείας αλλά και στην ιατρική σχολή της Αθήνας, και επανήλθε στα βουλευτικά έδρανα για συνταξιοδοτικές και άλλες απολαβές!! Δεν χορτάσατε ακόμη κύριε Κρεμαστινέ;
    να κάνουμε κάνα έρανο για σας...

  4. Αετιδευς avatar
    Αετιδευς 07/07/2012 13:15:31

    Ποτε παραιτηθηκε ο Κρεμαστινος απο λογω ασυμβιβαστου; Μολις δυο ειχαν παραιτηθει ο Ασκητης απο το ΠΑΣΟΚ και ο Λυκουρεζος απο τη Νεα Δημοκρατια. Κατα τ αλλα ο Κρεμαστινος εδειξε με την επιστολη του ποσο φθηνος ειναι και πως αντιλαμβανεται τον ρολο του ως αντιπροσωπος του Εθνους: ως προνομιακος νομεας υλικων αγαθων που χορηγει η πολιτεια στους εκλεκτους της.

    • ΠΑΝ.ΠΑΠ avatar
      ΠΑΝ.ΠΑΠ @ Αετιδευς 07/07/2012 13:53:42

      Παραιτήθηκε αγαπητέ φίλε ο κ. Κρεμαστινός, τότε που τέθηκε θέμα ασυμβίβαστου βουλευτή και άσκησης του επαγγελματός τους. Τό αν ήταν σωστό ή οχι να είναι κάποιος βουλευτής και να μην μπορεί ταυτόχρονα να είναι και διευθυντής καρδιολογικής κλινικής { όπως ο κ Κρεμαστινός }
      σηκώνει πολύ κουβέντα με ισχυρά επιχειρήματα. Ο κ. Κρεμαστινός όμως
      που απο οτι ξέρουμε οικονομικά είναι μια χαρά, χρωστάει μια απάντηση:
      Γιατί δεν παραιτήθηκε όλων των προνομίων; Θα ήταν λαικισμός άν το έκανε, λέγοντας οτι πρέπει να δείξουν οι ταγοί μας το παράδειγμα στο
      λαό; Απο τους πρώτους θα έπρεπε να ήταν, καθώς δικαιολογία σε οτι τον αφορά δεν υπάρχει....

  5. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 07/07/2012 13:41:30

    Προς σωτήρα τραπεζών Papademos: Ολόφρεσκο Κρεμαστινό ρουσφέτι στο ΚΕΕΛΠΝΟ!!!
    11 Νοεμβρίου 2011
    by ΜπαρμπαΝίκος Αρβανίτης

    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ:

    Μεγάλε τραπεζοσωτήρα. Μόλις ορκιστείς στο χρήμα που πιστεύεις, θέλω να σε ενημερώσω σε κάτι, γιατί τον Λοβέρδο δεν τον εμπιστεύομαι, διότι με έχει πείσει ότι είναι μεγάλο λαμόγιο και διαπλοκέας ολκής.

    Μόλις έμαθα, ότι η γυναίκα του βουλευτή και μεγαλογιατρού και καταπράσινου κοπρίτη Δημήτρη Κρεμαστινού, η αειθαλής Τζένη Κουρέα Κρεμαστινού, που είναι διορισμένη αντιπρόεδρος και ασκούσα καθήκοντα προέδρου, του Κέντρου Ελέγχου & Πρόληψης Νοσημάτων, κατά τα λοιπά γνωστού και ως ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ., έκανε αμαρτωλό ρουσφέτι.

    Η καταγγελία που μόλις έλλαβα, λέγει, ότι η κυρία δεν σέβεται τις προσπάθειες για σχηματισμό κυβέρνησης εθνικής οικονομικής εξυγίανσης και μόλις προχθές ΔΙΟΡΙΣΕ ΑΝΙΨΙ ΤΗΣ στο ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. που βεβαίως -βεβαίως το έχει κάνει τσιφλίκι της, όπως συμβαίνει με κάθε μεγαλόπρεπο κοπρίτη και κοπρίτισσα.

    Τώρα, ως λέγει και ο φίλος μου «Τ.Ν.», αν ο διορισμός του ανιψιού συμβάλει στον έλεγχο και στη πρόληψη των νοσημάτων, της οικονομίας μας μη εξαιρουμένης, στο εξής και από τούδε, ΕΣΥ θα μας το πεις μακάκα τραπεζίτη με τις κουκούλες. Μόνο μη μας πεις πως το επίθετο «Κουρέας» της κυρίας, θα σε βοηθήσει να ξανακουρέψεις το πάντα ακούρευτο χρέος μας!!!!

    http://tsoutsouneros.arvanitis.eu/archives/15324

  6. Αετιδευς avatar
    Αετιδευς 07/07/2012 15:17:36

    Λυπαμαι που θα επιμεινω. Εκτος απο τους δυο που αναφερω, καμμια αλλη παραιτηση δεν εγινε γνωστη.

    • ΠΑΝ.ΠΑΠ avatar
      ΠΑΝ.ΠΑΠ @ Αετιδευς 07/07/2012 18:51:49

      Πιθανόν να έχεις δίκαιο. Να μην παραιτήθηκε, αλλά λόγω αυτού του νόμου-κατά δήλωση του - να μην ήταν υποψήφιος βουλευτής.

  7. δημης avatar
    δημης 08/07/2012 13:27:47

    ++++++++++++++++++++++
    Άν και ο..τίλοσ μπορει να εκληφθεί αβανταδόρικος για τους ....ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ..με την έννοια ότι κανένας τους δεν έσκασε από το πολύ φαγητό......