#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/03/2012 07:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτοδυναμία ΠΑΣΟΚ και Βουλή 4 κομμάτων δείχνει νέα δημοσκόπηση



Σύμφωνα με το εγκυρότατο γκάλοπ της M.O. Research για το Antinews της Κυριακής (που εκτάκτως αναρτάται σήμερα) το ΠΑΣΟΚ  λαμβάνει 51%,  η ΔΗΜΑΡ 19% ενώ τρίτο κόμμα είναι οι "Ανεξάρτητοι Έλληνες" με 23% και τέταρτο ο ΛΑΟΣ με 7%. (Όσοι ήθελαν να ψηφίσουν κάτι άλλο, τους έδωσαν δωροεπιταγή 45 ευρώ για την αγορά οβελία και άλλαξαν την προτίμηση τους).

Η κεντροαριστερά αθροιστικά συγκεντρώνει μόλις 70%, εν αντιθέσει με τις συμπαθείς και ανερχόμενες νέες δυνάμεις της Κεντροδεξιάς που φθάνουν στο 30%. Το ΠΑΣΟΚ είναι αυτοδύναμο αλλά θα επιδιώξει τη συμμετοχή όλων των κομμάτων στην Κυβέρνηση. Στη ΔΗΜΑΡ προσφέρουν το Υπουργείο Ανεργίας, στον ΛΑΟΣ την ΕΡΤ και στους "Ανεξάρτητους Έλληνες" την Ανώτατη Διοίκηση Ευξείνου Πόντου, Συρίας και Μικράς Ασίας.

Όσοι είναι αντιδραστικοί και θυμούνται κάποια παλιά κόμματα τύπου ΝΔ, τους πληροφορούμε ότι είναι ντεμοντέ, καθώς το γαλάζιο δεν θα φορεθεί κατά τη φετινή Άνοιξη.  Στη Συγγρού πια δεν έχουνε ούτε Ζώη ούτε ζωή.

Οι αριστεροί πρέπει να ήταν σε διαδήλωση γιατί δεν βρήκαμε κανέναν στο τηλέφωνο. Αφού ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ και λοιπές δυνάμεις είναι διαρκώς στην Πλατεία, δεν έχει νόημα να μπουν στη Βουλή…

Καταλληλότερος για Πρωθυπουργός είναι ο Βενιζέλος, για υπουργός Εξωτερικών η Ντόρα Μπακογιάννη με υφυπουργό την κ. Κουντουρά,  υπουργός Παιδείας ο Βεργής, υπουργός Πολιτισμού η κ. Αλεξανδράτου και υπουργός Τουρισμού ο Ταμτάκος με αναπληρωτή Υπουργό τον Τραμπάκουλα. Πρόεδρος της Δημοκρατίας με τροπολογία θα διορισθεί ο Παπακωνσταντίνου για να μπουν ανεμογεννήτριες και στην Ηρώδου Αττικού.

Ασήμαντη λεπτομέρεια αλλά για λόγους δεοντολογίας οφείλουμε  να την αναφέρουμε: η δημοσκόπηση έχει περιθώριο στατιστικού σφάλματος 95%, έγινε σε ένα στρωματοποιημένο δείγμα νευρωτικών συμπολιτών μας που ζουν αυτοεξόριστοι στο Μπαγκλαντές, το Μαρόκο, την Ουκρανία και την Ακτή Ελεφαντοστού….

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 24/03/2012 07:58:12

    Στο χωριό μου λένε : ο καθ' ένας κάνει πανηγύρι με το μυαλό του.

  2. Mara avatar
    Mara 24/03/2012 08:00:26

    Yπέροχα...!!!
    Δηλαδή θα ζήσουμε τις "ένδοξες"μέρες του΄81?

  3. juliet avatar
    juliet 24/03/2012 08:05:38

    Kάποτε στη Πάτρα μοιράζανε 500δρχ ,για να ψηφίσουν δήμαρχο .Οι γύφτοι λοιπόν παίρνανε το 500αρικο και ψηφίζαν τον άλλο υποψήφιο.

  4. airman avatar
    airman 24/03/2012 08:07:10

    Να και μια αισιόδοξη νότα! Ταιριάζει και με την ηλιόλουστη μέρα! Πάμε παραλία! Τέλος οι σκοτούρες και οι έννοιες!Καιρός για διακοπές!
    Να μείναι κι ο Αντώνης Ισπανία να βρεθούμε στη Μαγιόρκα!
    Χαζά-χαζα αρχίζει να μου αρέσει η ιδεά! Κοντεύω να το πιστέψω!!!

  5. juliet avatar
    juliet 24/03/2012 08:22:50

    Πάμε Μαγιόρκα!!!!!Μπένυ, πρόεδρος των μπαγκλατέζων ...κάτι σαν νονός της συμμορίας.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ juliet 24/03/2012 09:01:07

      Και όποιος δεν έχει λεφτά για διακοπές σε τόπους εξωτικούς, ας επισκεφτεί την Ομόνοια (και τα πέριξ) για να πάρει μια γεύση από Μάγκρεμπ. Και ολίγη Ζανζιβάρη ή και Ζουαζιλάνδη...

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Strange Attractor 24/03/2012 09:19:36

        Α, σε παρακαλώ, λίγα τα λόγια σου για τη Σουαζιλάνδη! Μπορεί να είναι φτωχή χώρα, αλλά ο βασιλιάς της είναι ένας από τους τελευταίους απόλυτους μονάρχες του κόσμου και κυβερνά με σιδηρά πυγμή. Ούτε κατά διάνοια υπάρχει εκεί το μπάχαλο της Αθήνας, όπου το κέντρο έχει μεταβληθεί σε άβατο.

  6. juliet avatar
    juliet 24/03/2012 09:05:29

    Αστο ,χθες το βράδυ έτυχε να είμαι εκεί και τα είδα όλα.Με το κεφάλι κάτω και δεν κοιτάς ότι και αν δεις,με λίγα λογια ...πρέπει να είσαι αόρατος.

  7. Vicky avatar
    Vicky 24/03/2012 09:06:18

    Για την αποκατάσταση της επιστημονικής ακρίβειας των αναφερομένων από τον φάκτορα, οφείλω να καταθέσω την προσωπική επιστημονική μου άποψη. Έτσι, μελετώντας επιστημονικά τα αναλυτικά ευρήματα της δημοσκόπησης της Research (Μ.Ο.), διαπίστωσα ότι η κατά Anova πολυπαραγοντική ανάλυση δίνει 52,347 % στο ΠΑΣΟΚ και όχι 51%. Το μόνο στοιχείο το οποίο δε μπορώ να εξηγήσω ακόμη είναι ότι στα υπόλοιπα (residuals) μου βγαίνει ένας περίεργος παράγοντας.
    K-E-L = 2.000.000 + προαίρεση 50% + 5χ(200.000) + wait for ….
    Περίεργα πράγματα. Το ψάχνω ακόμη.

    • Θ.Α. avatar
      Θ.Α. @ Vicky 25/03/2012 10:43:23

      Πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις, πονηρούλα !!!!!!! (Να υποθέσω ότι οι αριθμοί είναι ευρώ, το wait for ... κάτι σε αναμονή το οποίο μάλλον δεν προκάνει και το αριστερό μέρος της εξίσωσης αρχικά κάποιου ''μαγαζιού'' ???)

      • Vicky avatar
        Vicky @ Θ.Α. 25/03/2012 22:12:33

        Αγόρι μου, τι μας πέρασες. Και εμείς γυρνάμε και ακούμε και μαθαίνουμε. Όπως τα έχεις καταλάβει είναι τα πράγματα. Και εσένα διαβασμένο σε βλέπω, όμως. Μήπως πίνεις καφέ στη περιοχή του Μουσείου ? Για να δούμε όμως, ο ''αρχηγός'' έχει σωστή ενημέρωση, ή θα κάνει τα στραβά μάτια και αυτός ? Οψόμεθα.

  8. Σπυρίδων Γ. Πλουμίδης avatar
    Σπυρίδων Γ. Πλουμίδης 24/03/2012 09:23:54

    Τα μετα-ελληνικά κόμματα μοναδικό "διακύβευμα" στο άμεσο μέλλον (της επόμενης δεκαετίας) θα έχουν όχι πλέον τις οικονομικές παροχές στους συρρικνωμένους πελάτες τους (διότι δάνεια χρήματα από το εξωτερικό και το εσωτερικό πλέον δεν υπάρχουν), αλλά τη διανομή του δικαιώματος ψήφου στους μουσουλμάνους Ασιάτες, προκειμένου να σταθούν στην πολυπόθητη εξουσία.
    Ας το καταλάβουν αυτό οι "ανεξάρτητοι Έλληνες" και ας συσπειρωθούμε όλοι γύρω από τον Αντώνη Σαμαρά.

  9. Θετταλός avatar
    Θετταλός 24/03/2012 09:48:57

    Πέρα από την πλάκα, πάλι το ίδιο σκηνικό στήνεται.
    Όλα τα μμμέσα, τα παραμμμεσα, τα παραμάγαζα, οι παράγκες, οι δημοκοπήσεις, το σύστημα, αβαντάρει απλόχερα το πασόκ. Και η νδ πάλι στη γωνιά. Οι αντοχές μας έχουν φτάσει στα όρια, δε καταλαβαίνουν εκεί στα κεντρικά την λεηλασία που γίνεται στην παράταξη, το κουρέλιασμα της ψυχολογίας. Αυτά προς το παρόν.....

    • μχ avatar
      μχ @ Θετταλός 26/03/2012 00:11:56

      φοβάμαι οτι εσύ δεν καταλαβαίνεις..... γιατί αν καταλάβαινες άλλα θα έλεγες

  10. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 24/03/2012 09:51:47

    Γι’ αυτό η δεξιά δεν πρόκειται να δει ποτέ της εξουσία. Γιατί μια ζωή ήταν, είναι και όπως φαίνεται θα είναι, χωμένη στην απατεωνιά και στην λάσπη. Αμέσως μόλις νιώσατε στον σβέρκο σας, την καυτή ανάσα του παλικαριού μας, του ηγέτη μας, του ανθρώπου λάστιχο, του ενός και μοναδικού αρχηγού μας Βενιζέλου (για εμάς τους φίλους του Μπένυ), αρχίσατε να ανακαλύπτεται κάτι περίεργες δημοσκοπικές εταιρείες (δες M.O. Research) για λογαριασμό του Κυριακάτικου Antinews, αλλά και ιδιαιτέρως εχθρικού προς τον αυτοεκπληρούμενο ηγέτη μας. Όχι κύριοι δεν θα σας κάνουμε την χάρη να σκύψουμε το κεφάλι για άλλη μια φορά, αλλά θα σας απαντήσουμε δεόντως. Καταγγέλλουμε λοιπόν την δημοσκόπηση ότι είναι μαγειρεμένη και αυτό το αποδεικνύουμε: 1) λέτε «το ΠΑΣΟΚ λαμβάνει 51%, η ΔΗΜΑΡ 19% ενώ τρίτο κόμμα είναι οι “Ανεξάρτητοι Έλληνες” με 23% και τέταρτο ο ΛΑΟΣ με 7%» βλέπετε κανένα λάθος; Ο δεύτερος 19% και ο τρίτος 23% ; 2) λέτε «Η κεντροαριστερά αθροιστικά συγκεντρώνει μόλις 70%» από το «μόλις» σας και μόνο φαίνεται το πόσο πειραγμένη είναι η «δημοσκόπηση» σας. Όσο για τα υπόλοιπα δεν νομίζω ότι αξίζει να σχολιάσω τα ειρωνικά σχολιάκια σας, τα οποία το μόνο που δείχνουν είναι το επίπεδό σας. Ζήτω ο Μπένυ, ζήτω η Ντόρα (όπου να’ ναι έρχεται η μεταγραφάρα του αλόγου που θα οργώνει την δεξιά πλευρά και θα προσφέρει στο σέντερ-φορ σέντρες λουκούμι), ζήτω ο υπαρχηγός Λοβέρδος (τώρα και σε συσκευασία των τριών χαπιών), ζήτω ο συνωστισμός της Σμύρνης, ζήτω ο ΓΑΠ (κι ας ακυρώθηκε ο διορισμός μου, παρ’ όλο που είχα όλα τα προσόντα, που μου ζήτησε το κόμμα).
    Υ.Γ. Κύριοι, στα μούτρα σας.
    Υ.Γ. 2 Το άρθρο με την Τζούλια πάντως μου άρεσε.
    Υ.Γ. 3 Τελικά αληθεύει ότι ο Τσακ Νόρις είναι ο μοναδικός που πήρε απόδειξη στις εκλογές μας;

  11. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 24/03/2012 09:53:27

    Ἐγώ πάντως σίγουρα θά ψηφίσω κάτι ἂλλο...,45 εὐρώ δέν φτάνουν γιά ὀβελία...

    • airman avatar
      airman @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 24/03/2012 10:09:04

      Εγώ πάντως βρήκα τη λύση. Αρνίσιο κεφαλάκι μπροστά στη σούβλα και δυο-τρία κοτόπουλα ξωπίσω. Συμβολικά και οικονομικά!

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ airman 24/03/2012 10:48:00

        Μπά,τό βλέπω μέ τά κεφαλάκια καί τά χεράκια τῆς φωτογραφίας νά τήν βγάζουμε...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ airman 24/03/2012 12:18:40

        2-3 κοτόπουλα;;;;;;;;;;;;;;;; θα σου επιτεθεί το ΣΔΟΕ Πασχαλιάτικα airman..

      • NEKK avatar
        NEKK @ airman 24/03/2012 20:05:47

        airman, οταν τελειωσεις με το ψησιμο, να ερθω να παρω το κεφαλακι κι εγω για κανα τεταρτακι, να το βαλω στη σουβλα με τα μαρουλια και τις ντοματες? Μια εξυπηρετηση, για το εθιμο, να βγουμε μια φωτογραφια ολοι μαζι μπροστα στη σουβλα για φετος...

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ NEKK 24/03/2012 23:42:04

          NEKK
          Ελπίζω το επόμενο Πάσχα να μη χρειαστεί να πουλήσεις τη φωτογραφική μηχανή για ν' αγοράσεις μαρούλια και ντομάτες...

    • ano-kato avatar
      ano-kato @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 24/03/2012 10:49:51

      Φτάνουν φτάνουν.Φέτος θα κατέβουν οι τσομπάνηδες με τα κοπάδια στις πόλεις και θα τα πουλάνε χωρίς μεσάζοντες.

  12. katalytikos avatar
    katalytikos 24/03/2012 09:55:25

    Μ.Ο :
    Επειδή αυτά τα γκάλοπ προσφέρονται μονο για διασκέδαση, αφιερώνω εξαιρετικά το παρακάτω:
    http://envthink.blogspot.com/2012/03/blog-post_24.html

  13. Ραβινος avatar
    Ραβινος 24/03/2012 10:02:22

    Σε ελευθερη αποδοση ισχυει αυτο λεει ο λαος !''Η Kapa Research με τα '' εγκυρότατα γκάλοπ της '' χτίζει ανώγεια και κατώγια''

  14. Άννα avatar
    Άννα 24/03/2012 10:05:41

    Μπορεί να μας πεί ο ηγέτης που ο λόγος του είναι συμβόλαιο,ποιά ημερομηνία θα γίνουν τελικά οι εκλογές?

  15. metanastis avatar
    metanastis 24/03/2012 10:41:14

    Χαχαχα. Ωραίο "γκάλοπ" και άρθρο για Σάββατο πρωί, αλλά πέρασε μια ακόμη εβδομάδα χωρίς να ορισθεί η ημερομηνία των εκλογών!
    Δυστυχώς...

  16. Στέφανος avatar
    Στέφανος 24/03/2012 11:08:31

    H πρωταπριλιά είναι σε 8 ημέρες. Μήπως βγήκε λίγο πρόωρα η "δημοσκόπηση" αυτή;

  17. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 24/03/2012 11:23:36

    Πρόσφατα έγινε δημοσκόπηση για το θέμα των λαθρομεταναστών στην Ελλάδα.

    Τα αποτελέσματα κρατηθηκαν μυστικά! Τα αποκαλύπτω τώρα για πρώτη φορά.

    Το ερώτημα που τέθηκε στον κόσμο στους δρόμους ήταν: " Πιστεύετε ότι υπάρχουν υπερβολικά πολλοί μετανάστες στην Ελλάδα;"

    Οι απαντήσεις ήταν οι εξής:

    - 16% Απάντησαν "Ναί"

    - 9% Απάντησαν "Οχι"

    - 75% Απάντησαν "Εγκο ντέν κατάλαβες ερώτηση!"


    (κλοπυright απο ανέκδοτο που κυκλοφορεί στην Αγγλία...)

  18. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 24/03/2012 12:16:54

    Ευτυχώς που ακούγονται και αλήθειες! Τόσο καιρό μας έκαναν πλύση εγκεφάλου τα Γαλάζια ΜΜΕ για τον Σαμαρά...ο Σαμαράς Ηγέτης, ο Σαμαράς Πατριώτης, ο Σαμαράς καταλληλότερος για Πρωθυπουργός, ο Σαμαράς στη Ρωσία, ο Σαμαράς στο Ισραήλ, ο Σαμαράς στην Ισπανία, ο Σαμαράς στην Πορτογαλία..ο Σαμαράς μίλησε για την ΑΟΖ, ο Σαμαράς μίλησε για τους κουκουλοφόρους, Ο Σαμαράς μίλησε για το λαθρομεταναστευτικό, ο Σαμαράς δεν υπόσχεται ''λεφτά υπάρχουν'' ο Σαμαράς ζητάει την Ανάπτυξη..νισάφι πια..εύγε στον δημοσκόπο!!!

  19. xp avatar
    xp 24/03/2012 13:56:38

    Χθές έπινα καφέ με ένα δικηγόρο με χοντρές άκρες στο ΠΑΣΟΚ. Τον ρώτησα για το εάν ο κόσμος θα ψηφίσει τα δύο μεγάλα κόμματα.Μου είπε κάτι που δεν είχα σκεφθεί. Με 150.000 επικείμενες απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων ,ο καθένας θα πάει στο μαντρί του ,για να σωθεί ή αν είναι ελ επαγγελματίας /επιχειρηματίας να κάνει το κονέ του.Το καταθέτω προς συζήτηση.

  20. Wolf avatar
    Wolf 24/03/2012 14:20:29

    Μικρέ βιάζομαι για το σχόλιο, έχω διαβάσει τις δυο πρώτες αράδες του άρθρου για τη μέτρηση της Μ.Ο. Reasearch έχω πέσει ανάσκελα ...κλαίω!!!
    Δεν παλεύεσαι!!! Τέλειο σενάριο.

  21. Γιώργoς Αχαιός avatar
    Γιώργoς Αχαιός 24/03/2012 14:32:00

    Καλή είναι η πλάκα αλλά η ΝΔ πρέπει να παλέψει με όλες της, τις δυνάμεις.

  22. ryakiotis avatar
    ryakiotis 24/03/2012 14:37:06

    Aνέκδοτο η αυτοδυναμία του ΠΑ.ΣΟ.Κ. στις επερχόμενες εκλογές αλλά μήπως δεν είναι ανέκδοτο η αυτοδυναμία της Ν.Δ. ;

  23. Tabachaniotika avatar
    Tabachaniotika 24/03/2012 16:22:11

    παρα λίγο ο κος Ψυχάρης (ο Μπαμπάς του υποψήφιου της ΝΔ) να αναρτήσει αυτήν την δημοσκόπηση ! αλλά φοβήθηκε μην έρθει σε σύγκρουση με το antinews και τον Factor X....και έτσι κατέληξε στην kappa , την άλλη όμως Κυριακή θα δείτε.............

  24. Evro-skeptikos avatar
    Evro-skeptikos 24/03/2012 17:06:01

    Καλά τα αστειάκια αλλα όταν τη Δευτερα μετά τις εκλογές ο Παπούλιας θα ορκίζει νέα μνημόνιακη κυβέρνηση Σαμαρά-Βενιζέλου με 152-153 έδρες "ισχυρή" πλειοψηφία να δω τι θα γράφουμε παιδιά... Εντάξει, δε λέω, ίσως να δείτε τον Μηταράκη (νομίζω πως έτσι τον λένε...) υπουργό οικονομικων (συγγνώμη, εντολοδόχο της τρόικας επί του προϋπολογισμού ήθελα να πω...) στη θέση του Σαχινίδη... Τόσο καλά!

  25. dracon avatar
    dracon 25/03/2012 10:10:39

    Συνεχίζοντας το σενάριο πολιτικής φαντασίας του αρχικού άρθρου,προσθέτω κάποιες ακόμη ιδέες
    "Το υπουργείο εργασίας μετονομάζεται σε υπουργείο καταναγκαστικών έργων.
    Η ανάπτυξη στη χώρα τρέχει με 14,4% και οι επενδυτές εγκαταλείπουν τη Κίνα για την Ελλάδα.
    Ο μισθός καταργείται .
    Νοσοκομεία και άλλα άχρηστα ιδρύματα κλείνουν,ενώ ινδοί και ινδιάνοι γκουρού θεραπεύουν τους έλληνες ασθενείς με ξόρκια και τελετές,καθιστώντας έτσι περιττή τη λαμόγικη φαρμακευτική δαπάνη.
    Το υπουργείο προστασίας του πολίτη μπαίνει στο Ταμείο Αξιοποίησης Δημόσιας περιουσίας και εξαγοράζεται από γνωστή στην αγορά εταιρεία security.
    H εταιρεία αυτή προσφέρει υπηρεσίες μόνο στους συνδρομητές της ,που μπορούν να πληρώνουν ετήσια συνδρομή 50.000 ευρώ.Οσοι δεν είναι συνδρομητές μαθαίνουν πολεμικές τέχνες για να αυτοπροστατεύονται από το οργανωμένο έγκλημα ,που ουσιαστικά κυβερνάει τη χώρα .
    Οι εκλογές καταργούνται .Οι βουλευτές που ανέδειξαν οι εκλογές του 2009 ανακηρύσονται ισόβιοι και κληρονομικοί τύραννοι.
    Ιδρύεται Μουσείο Δημοκρατίας όπου εκτίθενται φωτογραφίες από διαδηλώσεις ,απεργίες,καταλήψεις καθώς και άλλο τρομοκρατικό υλικό όπως βόμβες μολότωφ,προκηρύξεις,εφημερίδες,πανώ και κάλπες.
    Οι αντιφρονούντες έξορίζονται σε κάποια ποινική αποικία του Δελτα του Κενταύρου και χρησιμοποιούνται σαν πειραματόζωα από εταιρείες βιολογικου πολέμου.
    Στο πλανήτη γη η ελλάδα γίνεται παράδεισος ρύπανσης αφού δέχεται πυρηνικά και χημικά απόβλητα από όλο το κόσμο,ενώ κερδοφόρα επιχείρηση αποδεικνύεται η αγοραπωλησία οργάνων από διεθνείς οίκους ,όπως ο οίκος Κριστισ ,που πλέον εκτός από δημοπρασία εσωρούχων της Μαντόνα βγάζει και σε δημοπρασία ελληνικά συκώτια.
    Γίνεται νέα αναδιάρθρωση του χρέους και οι δανειστές,αφού δεν υπάρχουν πλέον χρήματα για να αποσπάσουν,δέχονται να τους ξεπληρώσουμε σε είδος δηλ.σε νεφρά,συκώτια,14 χρονες παρθένες και βρέφη μέχρι 2 μηνών.
    Η τρόικα και ο Ευρωπαικός Μηχανισμός Χρηματοππιστωτικής Σταθερότητας προτείνουν για βραβείο Νομπελ Οικονομίας τον ΓΑΠ και τον Βενιζέλο,ένώ καθιερώνεται και βραβείο δωσιλογισμού ,που η αρμόδια Επιτροπή δυσκολεύεται να το απονείμει γιατί όλοι οι υποψήφιοι είναι εξ ίσου άξιοι,έτσι λοιπόν αποφασίζει να το απονείμει εξ αδιαιρέτου σε όλους και σε ποσοστό 0,25% σε καθένα από αυτούς."

  26. Cas Casey avatar
    Cas Casey 25/03/2012 10:46:51

    Δηλ. δεν καταλάβανε το ύφος του άρθρου ορισμένοι !!!!!!!!
    αααααααααχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχχα