21/05/2009 12:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτοδημιούργητοι μιζαδόροι και εκδοτικές λάντζες


__________________________________________________________________________________________
Ποια είναι η μεγαλύτερη είδηση στην υπόθεση της Μήζενς; Η βόμβα φυσικά εναντίον του κ. Γ. Τρεπεκλή που απασχολεί την επικαιρότητα και την ...οικογένεια Παπανδρέου από την δεκαετία του 80 (αρχής γενομένης με το στρατιωτικό του και μια εταιρεία της αμαρτωλής ΠΥΡΚΑΛ, αν δεν κάνω λάθος). Ακολουθεί η φυγάδευση Χριστοφοράκου στη Γερμανία για να μην μιλήσει κι αυτός, όπως και όσοι παρευρίσκονταν με τον κ. Τρεπεκλή στα γραφεία της Profit λίγο πριν την έκρηξη   (http://www.antinews.gr/?p=6521). Έπεται η προφυλάκιση Μαυρίδη

Και όμως μια μικρή περιήγηση στον μπαξέ του σημερινού Τύπου θα σας πείσει ότι η πρώτη είδηση θάβεται για να βγει μπροστά ο Χριστοφοράκος ή ο Μαυρίδης, καταπώς βολεύει τα συμφέροντα της κάθε εκδοτικής επιχείρησης και τους συνηγόρους με τους οποίους παίζει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Πρώτο Θέμα όπου χθες το βράδυ η είδηση για την βόμβα ήταν ...πρώτο θέμα και λίγο μετά πήγε στον αγύριστο.

Ποιο αποκαλυπτικά για τα παιχνίδια που παίζονται είναι, όμως,  όσα γράφει σήμερα ο κ. Τέλλογλου στην Καθημερινή του κ. Παπαχελά. Όπου μας περιγράφει τον Πρόδρομο Μαυρίδη ως ένα συμπαθητικό  «μαχητή της αγοράς», που «κάνει τα πάντα για να πιάσει τους στόχους του τριμήνου», «αυτοδημιούργητος» κι αυτός που σπούδασε δουλεύοντας σκληρά και  «έκανε όλη τη λάντζα» στη Siemens, κάνοντας τζίρους τους οποίους εκμεταλλευόταν ο κ. Μιχάλης Χριστοφοράκος για να προβάλλεται στο διοικητικό συμβούλιο της εταιρείας και στην πολιτική.

Αντίθετα ο κακομοίρης ο Χριστοφοράκος δεν είναι φαίνεται «άντρας» και το «έβαλε στα πόδια» όπως θεωρεί «μία ολόκληρη στρατιά εργαζόμενων στη Siemens» (!!!) την οποία συνάντησε προφανώς ο συντάκτης και του είπε τον πόνο της. Για να τηρούνται βέβαια και οι ισορροπίες ο συντάκτης διαβεβαιώνει, με υπότιτλο, ότι η απουσία του Χριστοφοράκου είναι «προσωρινή» (sic). Πως το ξέρει; Το λέει ο ίδιος στη συνέχεια: «...Όταν την περασμένη Παρασκευή τον συνάντησα στο αεροπλάνο στην πτήση προς στο Μόναχο, φαινόταν να έχει χάσει την πανθομολογούμενη αυτοπεποίθησή του, πιστεύοντας ότι είναι θύμα εκστρατείας»

Δηλαδή ένας γνωστός συντάκτης της Καθημερινής αποκαλύπτει πως όχι μόνο πως  γνώριζε ότι το έσκασε ο Χριστοφοράκος στη Γερμανία, αλλά και ότι συνταξίδευε μαζί του. Και τότε γιατί δεν δημοσίευσε την μεγάλη είδηση των ημερών;

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100064_21/05/2009_315445

ΣΧΟΛΙΑ

  1. face avatar
    face 21/05/2009 13:02:27

    Τι να δημοσιεύσει ρε παιδιά......οτι ταξίδευε με το Χριστοφοράκο? απαγορευόταν να ταξιδέψει ο Χριστοφοράκος εκτός Ελλάδος και το έκανε?

  2. Factorx avatar
    Factorx 21/05/2009 13:04:05

    καταθέτει την τρίτη ο βασικός υποπτος και ταξιεύει γερμανία την ΄παρασκευή; αναγνώστης της Ζούγκλας είσαι;

  3. Hase avatar
    Hase 21/05/2009 13:12:12

    Διαβαζοντας το αρθρο του Τελλογλου στην καθημερινη αθελα μου ηρθε στον νου το εργο "ο καλος ο κακος και ο ασχημος", οπου καλος ειναι ο Μαυριδης, κακος ο Χριστοφορακος και ασχημος,(πολυ μαλιστα) ο Τελλογλου.
    Πως ενας δημοσιογραφος, τετοιου "καλιμπερ" εχει μια τοσο καλη ειδηση και δεν την δημοσιοποιει; Σιγουρα υπαρχουν παντα σκοπιμοτητες αλλα ποιος κερδιζει απο την αποκρυψη της;. Ο μονος που μπορει να απαντησει σε αυτο ειναι ο ιδιος ο Τελλογλου και νομιζω πως θα πρεπει να μας το πει, αν θελει να κρατησει καθαρο το ονομα του απεναντι στο κοινο του.

  4. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 21/05/2009 13:35:29

    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ "ΑΥΤΟΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΟΥΣ" ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ?

  5. ατακτος avatar
    ατακτος 21/05/2009 13:38:38

    Τιραμολα -πάλι σιώπησες μπαγάσα ...

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 13:41:52

    Κοντρολ μα το καλαμι κ αυτογκολ ο Τελλογλου με τερματοφυλακα τον Παπαχελα.

    Τον βγάλανε το μισθό τους άξια χωρις προπονηση.

    ΠΠ

  7. ατακτος avatar
    ατακτος 21/05/2009 13:49:22

    Και το όνομα του Ροκου περιμένω μπαγάσα.....
    τα πρωτοπαλίκαρα σιώπησαν ....

  8. lypon avatar
    lypon 21/05/2009 13:50:12

    Δηλαδή, αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί, τι θέλατε να πράξει ο συμπαθής δημοσιογράφος; Να καρφώσει τον αδελφόν του; Θου Κύριε φυλακήν τω στόματί του!

    Και τελικά, αδελφοί, τι ακριβώς περιμένετε; Οι αποκαλύψεις είναι κατευθυνόμενες, όπως μπορείτε να δείτε. Αν αποκαλύπτεται κάτι εκτός ελέγχου, είναι γιατί οι εκάστοτε αποκαλυπτές των αποκαλύψεων σημαδεύουν συγκρουόμενους στόχους…

    Και κάπως έτσι, ως εκ της συγχύσεως, ξεστραβωνόμαστε και εμείς οι κοινοί θνητοί!

  9. tiramola avatar
    tiramola 21/05/2009 13:58:02

    Σωπαίνω εγώ ρε άτακτε?
    Ρόκος=Μαντέλης.
    Τι ρωτάς και ξαναρωτάς...

    Έχω άλλο πρόβλημα τώρα...
    Κάνω μαθηματικούς υπολογισμούς υπολογίζοντας ένα πόδι σε κάθε τετραγωνικό για να υπολογίσω πόσοι ήταν στην συγκέντρωση Παπανδρέου στην Ξάνθη...

  10. ατακτος avatar
    ατακτος 21/05/2009 14:00:43

    Τώρα αν μου εξηγήσεις μπαγάσα την σχέσει ΓΑΠ με την βαρβαρότητα θα κάνω τούμπες ....

  11. ατακτος avatar
    ατακτος 21/05/2009 14:06:30

    Σε λίγο θα μου βάνεις εξισώσει ν βαθμού με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο χαχαχαχ α

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 14:07:21

    @9.

    αχαχα ρε Tirramola.. πως τα λες ! το αλλο ποδι δεν παταει?? Τσαμικο???

    " ενας αητος καθοτανε στον Πρασινο Ηλιο και λιαζοτανε" ??

    ΠΠ

  13. Κούνουπας avatar
    Κούνουπας 21/05/2009 14:08:14

    Άκόμα περιμένουμε να μας πούν οι Πασόκοι πού βάλαν τα υπόλοιπα 99.000.000 ευρώ που άρπαξαν απο την Siemens. Το 1.000.000 το πήρε ο Τσουκάτος και τα έδωσε στο κόμμα απομένουν ακόμα άλλα 99, ο περιβόητος Ρόκκο που σύμφωνα με μερικές πληροφορίες είναι ο Μαντέλης, ο Τσερπεκλής ο παιδικός φίλος του Γιωργάκη ας μας απαντήσουν καμιά φορά πού τα έβαλαν.

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 21/05/2009 14:17:16

    @άτακτε: να σου εξηγήσει καλύτερα τη σχέση ΓΑΠ με τη σχετικότητα.

  15. ατακτος avatar
    ατακτος 21/05/2009 14:21:26

    αλλενάκι-οχι σε παρακαλω ....τωρα με εκαψες .....

  16. Le canard avatar
    Le canard 21/05/2009 14:25:30

    Περι Μαυρίδη και όσων γράφει ο κ.Τέλογλου γι'αυτόν. Ο κ.Τέλογλου αγνοεί τις εταιρείες που έφτιαξε ο Μαυρίδης, με τα χρήματα των μαύρων ταμείων της Ζημενς και εκμεταλλευόμενος τη θέση του στη Ζημενς Ελλάς, τις απευθείας σχέσεις του με τις τηλεπικοινωνίες στη Ζημενς Γερμανίας, και την "ατζέντα" που του άφησαν οι προκάτοχοί του, Γεωργίου, Καραβέλας; Επίσης, αγνοεί πόσο καιρό έκαναν μαζί μπίζνες, μετά την απομάκρυνση των δύο τελευταίων από τη Ζημενς (1999) οι τρείς τους μαζί; Μήπως τέλος του διέφυγε ότι μόλις προ δύο μηνών εταιρεία που "έκτισε" ο Μαυρίδης όσο ήταν στη Ζημενς (ο ίδιος πουθενά δεν φαίνεται, η δε σύζυγός του είναι εκεί "απλή" υπάλληλος) πήγε να πάρει με φωτογραφικό διαγωνισμό έργο του Δημοσίου, στις Εφορίες; Τέλος, δεν ξέρει ότι Μαυρίδης βρέθηκε στο ίδιο ΔΣ εταιρείας, την οποία αγόρασε μεγάλη ελληνική επιχειρηματική οικογένεια στο χώρο των καυσίμων; Η τελευταία, αν δεν κάνω λάθος, έχει και καλές σχέσεις με το Αλαφουζέϊκο.

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 14:26:59

    Live. Telloglou ΣΚΑΙ:

    "Δε νομιζω να πηγε Γερμανια ο Χριστοφορακος σκοπιμα." "Η κινηση του αυτη δεν ηταν μελετημενη. ηταν κινηση της στιγμης απο ψυχικη πιεση, δεν ηταν προσχεδιασμενο."

    "Δεν κατηγορειται για κανενα απο τα αδικηματα πχ απιστια/δωροδοκια, μονο μια αστικη με Μηζενς-Γερμανιας διαφορα 5εκ Ευρω στη Γερμανια."

    "πιστευω ,δεν το εγνωριζαν οι δικηγοροι του"

    "Η προφυλακιση Μαυριδη ειναι υπερβαινουσα της νομοθεσιας!!! ισως απαγορευση εξοδου απο τη χωρα."

    Αυτη η αισθηση που εχει ο Τελλογλου πως προκειπτει??

    Η Γερμανια δεν εκδιδει Γερμανου ηπηκοους ( ειναι ο λεβέντης μας!!)


    Τωρα δηλαδη κανουμε το ψυχογραφημα του Χριστοφορακου του ΙΜΠ - ιπταμενου μουγκου παπαγαλου-?? Ρε θα μας τρελλανουν.

    Τα συμπερασματα δικα μας οπως παντα !

    Δεν αντεχω αλλο αλλαζω σταθμο !!! Α ρε τσολια Αποστολε τι τραβας κ εσυ μεσα στους διαδρομους του ΣΚΑΙ.

    ΠΠ

  18. Le canard avatar
    Le canard 21/05/2009 14:28:13

    Αλλο να λέμε ότι ο Μαυρίδης έδειξε αντοχές και εμφανίστηκε στους εισαγγελείς γνωρίζοντας ότι θα προφυλακιστεί και άλλο να τον παρουσιάζουμε ως των "Αγιο της αγοράς" (γιατί άραγε, όχι "Αγιο της μίζας";). Εξάλλου, δεν γνωρίζουμε αν μετά από λίγο θα είναι έξω και αν έχει κλείσει -και ποίες- συμφωνίες με ισχυρούς επιχειρηματικούς και πολιτικούς κύκλους για να τον προστατεύσουν, με αντάλλαγμα να μην μιλήσει.

  19. Le canard avatar
    Le canard 21/05/2009 14:28:47

    ...και το βέβαιον είναι ότι ο Μαυρίδης γνωρίζει πάρα πολλά για ΠΑΣΟΚ (δεν χειρίστηκε και πολύ τη ΝΔ).

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 14:29:15

    Φακτωρα το ΙΜΠ - Ιπταμενος Μουγκος Παπαγαλος ειναι δικο μου και θελω τα δικαιωματα για καθε χρηση !!!!

    Πουλα το και μισα μισα ! χαχαχαχ


    ΠΠ

  21. Factorx avatar
    Factorx 21/05/2009 14:39:44

    @tiramola: Νομίζεις οτι κολώνω στις μπηχτές; χα χα χααα. Και μια φιλική συμβουλη: Στο θέμα αυτό δεν σε παίρνει με τίποτα. Μπουσουλούσες όταν οργάνωνα διαδηλώσεις και έπαιζα ξύλο με τα ΜΑΤ.

    Θα γ...με τη συζήτηση, αλλά δεν εχω άλλη λυση:Πόσοι είναι λοιπόν στην διαδηλωση στην Ξάνθη; Και γιατί ειναι τραβηγμένη με ευρυγώνιο φακό. Αρέα αρέα να φαινομαστε καμια σαρανταρεά; Και ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΓΑΠ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ. Σ΄ΑΥΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΜΑΖΙ ΣΟΥ

  22. Hase avatar
    Hase 21/05/2009 15:03:44

    Τιραμολα στο 9

    Εχω εναν τυπο καταλληλο για φρακταλ. Ισχυει για πλατειες που χωρανε λιγα ατομα. Νομιζω πως μπορεις να τον εφαρμοσεις στο προβλημα που πας να λυσεις.
    Αν θες περισσοτερες πληροφοριες γραψτο.

  23. Hase avatar
    Hase 21/05/2009 15:04:49

    Το σχολιο κατω απο την εικονα χρεωνεται στον Hase

  24. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 15:24:00

    Πρασινολαγνεια... ΓΑΠΠ

    μη με κουρδιζετε τωρα μεσημεριατικο ! Εχει και ΔΣ ο βαζελος σημερα. τα παντα ολα πρασινα !! χαχαχα

    Εμεις το Μπομπο σαν σε ανεκδοτο.

    ΠΠ

  25. Lavazza avatar
    Lavazza 21/05/2009 17:09:22

    Βρε TIRAMOLA...

    Εγώ είμαι σφόδρα αντιπασοκικός αλλά ρε παιδάκι μου τέτοια προπαγάνδα και τέτοια αφωσίωση που επιδυκνείεις εσύ πρώτη φορά τη βλέπω...!!!

    Βρε δεν έρχεσαι σε μένα να προπαγανδίζεις Καφέ να αυξήσουμε και τις πωλήσεις τώρα που φεύγει κι η κοπέλα από το μάρκετινγκ επειδή παντρεύεται;;;

    Που και που θα πετάω εγώ από το γραφείο μου κανένα "α ρε Χούντα που σας χρειάζεται" προς την τηλεόραση την ώρα των ειδήσεων αλλά μην πτοείσαι...:):):)

  26. zaza avatar
    zaza 21/05/2009 18:28:00

    Από την στιγμή που δεν είχε απαγόρευση εξόδου τι να έλεγε ο Τελλογλου ότι πετάει για Γερμανία? Παρασκευη πετούσε και Τετάρτη έπρεπε να παρουσιαστεί δεν πετουσε για το φεγγαρι ωστε να σκεφτόταν ότι δεν προλάβαινε να γυρίσει.
    Ενώ οι δικαστικοί τον άφηναν να σουλατσάρει 2,5 χρόνια ελευθερο τώρα θα τα φορτώσουμε στον Τελλογλου και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αμα το έλεγε ενω τον είδε στο αεροπλάνο τι ακριβώς θα άλλαζε???

    @Τιραμόλα
    Ρόκος δεν είναι ο Mαντέλης

    Το ονειρό μου αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα ο ΚΚ μαντρώνεται σε κλειστους χώρους να πει τις μαλ....του, ο ΓΑΠ σε ανοιχτούς αλλά χωρίς προσέλευση!!! που θα πάει δεν θα πηγαίνει ούτε ενας κάτω από μπαλκόνι και εξέδρα!!!! Αντε να ξυπναμε σιγα σιγα.
    Απο το ΚΚΕ δεν έχω ελπίδα αυτοί ειναι δημοκρατικα διατεταγμένοι και με απουσιολόγιο...

    @Le Canard
    Αν ο Μαυρίδης έγινε υποπρομηθευτής πελάτη της Ζήμενς ή είχε η γυναίκα του δική της εταιρεία δεν είναι κακό στην Ελλάδα όπου η πώληση των προιόντων B2B γίνονται με εσωτερική πληροφόριση και μόνο.
    Αν ανοίξει το στοματάκι του μην εκπλαγείς άμα θα τρέχει να κρυφτεί μπλε λεφούσι αντί πράσινου και ας ήταν ο Ν2 της Ζήμενς επί Πασοκ.
    Πιστέυεις αν μπορούσαν να ξετινάξουν το ΠΑΣΟΚ θα του την χάριζε ο ΚΚ το 2004 που ζήτησε ο ίδιος ο ΓαΠ άνοιγμα του φακέλλου Ζήμενς?
    Παίδες κάνει τζιζ σκεφτείτε το σαν μπλε ύφασμα με πράσινα κροσια

  27. http://citypress-gr.blogspot.com/ avatar
    http://citypress-gr.blogspot.com/ 21/05/2009 20:18:22

    ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΦΑΚΤΟΡ...ΠΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΡΟΜΠΕΣ.

  28. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 21/05/2009 20:30:57

    Το ξεσκεπασμα δημοσιογραφων ειναι χρησιμο για να μαθαινουν οι πολιτες τι κουβαλανε μερικοι απο αυτους. Ο συγκεκριμενος μας προεκυψε σαν Σανιδας τς δημοσιογραφιας: Ο δικαστικος μιλησε για παραπλανηθεντες υπουργους, τουτος εδω μας εμφανιζει καπως καλοκαγαθους τα σαινια της Μιζενς στην Ελλαδα. Ισως και γι'αυτο δεν θεωρησε ΕΙΔΗΣΗ το ταξιδι του πρωτου τη ταξει στο Μοναχο, μια μερα πριν την ορισμενη για την εμφανιση του στον ανακριτη στον οποιο επροκειτο να απολογηθει για τις βαρυτατες κατηγοριες που εχει απαγγειλει ο τελευταιος εναντιον του.
    Νομιζω οτι ο συγκεκριμενος δημοσιογραφος, εκτος απο την "Καθημερινη" και τον Σκαι, εχει και δικο του site. Ουτε εκει εβγαλε την ΕΙΔΗΣΗ για τον Χριστοφορακο στο Μοναχο;

  29. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 21/05/2009 20:32:59

    @ της δημοσιογραφιας

  30. nic avatar
    nic 21/05/2009 21:28:54

    ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ

  31. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 21/05/2009 23:18:24

    Πολυ υποκρισια βλεπω και αηδιαζω.
    Δηλαδη,φταινε οι διδοντες και ειναι αθωοι οι λαμβανοντες;
    Λες και δεν ξερετε,πως γινονταν οι δουλειες παντα και παντου,σε ο,τι εχει σχεση με το δημοσιο.Αν δεν εδινες,δεν επαιρνες δουλεια,ποτέ.Τελος.
    Πως την εχετε δει ρε παιδια τη δουλεια;Το θεωρειτε δικαιο,να μπουζουριασουν τον οποιο Χριστοφορακο,και να τη βγαλουν καθαρη, οι υπουργοι,τα κομματοσκυλα και οι συνδικαλισταδες του ΟΤΕ,που τα παιρνανε αβερτα;

  32. Naruto avatar
    Naruto 22/05/2009 00:34:39

    @32 Συμφωνω. Η λυση παντως δεν ειναι να μην μπει κανεις φυλακη. Αν ομως μπει ο ενας ισως δωσει και τον αλλον. Ισως να το σκεφτουν και οι υπολοιποι συναδελφοι τους να δωσουν για να παρουν και να αρχισουν οι καταγγελειες?

    Αν δεν μπει κανεις ομως, ουτε γατα ουτε ζημεια.

  33. thanos avatar
    thanos 22/05/2009 00:52:24

    13-Κούνουπας Says:
    May 21st, 2009 at 2:08 pm

    Γιατι δεν ρωτας αυτους που κλεισανε τη Βουλη και αφησαν το Χριστοφορακο να φυγεi,so simple.

  34. thanos avatar
    thanos 22/05/2009 00:57:11

    20-Le canard Says:
    May 21st, 2009 at 2:28 pm


    Μπουρδες στον αερα, σε προσιτες τιμες.

  35. Naruto avatar
    Naruto 22/05/2009 01:12:38

    @35 Για τις τιμες κρατα μια επιφυλαξη thano.

  36. apostolos34s avatar
    apostolos34s 22/05/2009 03:53:45

    xxxxxxxxx

    (είναι μηνύσιμο)

  37. Naruto avatar
    Naruto 22/05/2009 12:36:06

    @37
    Και διαδηλωσημο με πολυ αγριες διαθεσεις επισης για να μην ανεφερω πιο extreme μετρα που πρεπει να αρχισουν να παιρνουν οι πολιτες με οσους μας θεωρουν ηλιθιους.

  38. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 22/05/2009 13:57:43

    Αποριες:
    Πρωτη: Ενταξει, δυο "παιδια" της Μιζενς περασαν την πορτα του Κορυδαλλου. Που και πως, δηλαδη σε ποια πτερυγα και σε ποια κελλια κρατουνται; Και που και πως ειχαν κρατηθει στον Κορυδαλλο εκεινοι της υποθεσης εκβιασμων του καρτελ του γαλακτος;
    Δευτερη: Αυτη η καλη μας κυβερνηση, που για ολα και για ολους μεριμνα, ειχε διαθεσει πεντε (5) αστυνομικους για να φυλανε, δηλαδη να προστατευουν τον κυριο Μιχ. Χριστοφορακο, εναντιον του οποιου εχουν απαγγελθει σοβαροτατες κατηγοριες απο ανακριτη. Το ερωτημα ειναι αν αυτοι οι φυλακες/αγγελοι του, που πρεπει να τον συνοδεψαν και στο αεροδρομιο - για να μην μεινει ουτε στιγμη χωρις προστασια - ενημερωσαν τους προισταμενους τους για το ταξιδακι; Διοτι οπωσδηποτε, κατι θα ειχαν ακουσει για τις κατηγοριες που ειχαν απαγγελθει εναντιον του. Η', δεν γνωριζαν το παραμικρο;

  39. nic avatar