#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/02/2010 13:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυστηρό μήνυμα Σαμαρά στους υποψήφιους για την προεδρία της ΟΝΝΕΔ



Όπως μαθαίνω,  ο Αντώνης Σαμαράς  εκνευρίστηκε με τον πόλεμο που έχει ξεσπάσει μεταξύ των υποψηφίων για το αξίωμα του προέδρου της ΟΝΝΕΔ και έστειλε σαφές και αυστηρό μήνυμα και στους τέσσερις:

 Πρώτον, να σταματήσουν να διαρρέουν διάφορα ο ένας εναντίον του άλλου στα …μπλογκς και να ασχοληθούν με την οργάνωση και την ιδεολογία της

 Δεύτερον, κανένας τους δεν έχει το χρίσμα από τον ίδιο

 Τρίτον, το συνέδριο για την αλλαγή του καταστατικού θα γίνει στις 14/3 και η εκλογή του νέου προέδρου στις 18/4.

 Κατά τα άλλα, για να συμβαίνουν όλα αυτά, τότε όχι μόνο υπάρχει ΟΝΝΕΔ, αλλά και άνθρωποι που τους ενδιαφέρει να τη διοικήσουν.

 Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 13/02/2010 14:08:17

    Χο χο, ωραίος. Άντε γιατί πολύ ξεφύγαμε... Επειδή εχω χαθεί από τα πράγματα τον τελευταίο καιρό, έπιανα παλιούς συμφοιτητές, συνδαπίτες να τους ρωτάω τι παίζει γιατί είχα απηυδήσει με αυτά που ακούγονταν από δω και από κει!

  2. Quicky avatar
    Quicky 13/02/2010 18:20:31

    Τα γνωστά...Γιατί κάποιος γράφεται στην ΟΝΝΕΔ;Για να βρει κονέ για θεσούλα στο δημόσιο.Το έχουμε δει το παραμύθι με τα συμφέροντα-30 λεπτά πριν την προεκλογική ομιλία του Καραμανλή το 2007 οι "αντίπαλες παρατάξεις" της ΟΝΝΕΔ να παίζουν ξύλο στα στενά!Και εγώ ο χαζός,ο ρομαντικός, πήγα και γράφτηκα διότι θεωρώ εαυτόν ιδεολόγο και ήθελα ανιδιοτελώς να παλέψω για τη Νέα Δημοκρατία...Ευτυχώς,κατάλαβα νωρίς.Και,πλέον,καμία ΟΝΝΕΔ.Παίρνω τη σημαιούλα μου και τρέχω μόνος μου.Κρίμα 20χρονα παιδάκια να έχουν μπει σε αυτή τη λογική.Κρίμα,πραγματικά..

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ Quicky 13/02/2010 20:26:39

      Έχεις μείνει πολύ πίσω.Αυτός που θέλει θεσούλα δε γράφεται σε καμμία νεολαία -πλην Ρήγα(για ανώτερη θέση στη Δημόσια Διοίκηση) και ΚΝΕ (υποχρεωτικό για να μην τους αποκληρώσει ο πρώην αντάρτης παππούς).
      Στην ΟΝΝΕΔ διαγκωνίζονται για το ποιός θα είναι βουλευτής στις μεθεπόμενες εκλογές.
      Και μην τους οικτίρεις! Σεπεριόδους ανέχειας με τί να ασχοληθεί κανείς; Ή με το τζόγο ή με την πολιτική. Αυτά.

  3. GK avatar
    GK 13/02/2010 22:47:24

    ΚΑΚΙΣΤΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΝΕΟΛΑΙΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΝΕΟΛΑΙΕΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΘΑΛΑΜΟ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΡΚΕΤΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΝΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΟΙΝΑ. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΘΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΡΟΥΣΦΕΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΥΤΗΜΑΤΟΣ.

    • Quicky avatar
      Quicky @ GK 14/02/2010 16:50:28

      Και οι 2 έχετε δίκιο..Και,όντως έχω μείνει πίσω,διότι έχω να ασχοληθώ από το 2004 που κατάλαβα τη σαπίλα που επικρατεί.Δεν πειράζει,όπως είπα και πριν τη σημαιούλα μου και μόνος μου!Πολύ καλύτερα : )

  4. ellasellas avatar
    ellasellas 14/02/2010 20:57:12

    Tha eklegei o rigas kai na to thimaste! o samaras ton stirizei! as prosexes papamimiko!

  5. melos dap avatar
    melos dap 16/02/2010 14:57:24

    an k melos dap ndfk,oxi k toso energo..apaitw meta apo tetoia laspologia na asxolhthei kapoios me t c.v twn upopshfiwn k n ginei swsth axiologhsh.an akomh mia fora katalavw oti kapoios eklegei mlogw twn rousfetiwn k pseftikwn uposxesewn auth th fora tha vgw sta kanalia.edw milame gia kapoion p tha ekproswpei nea sth kuriolexia dhmokratia!!

    • Ανώνυμος69 avatar
      Ανώνυμος69 @ melos dap 28/02/2010 14:50:11

      Ποιά βιογραφικά να αξιολογήσουν ρε; Εδώ στον έναν (Παπαμιμίκο)εκκρεμεί εις βάρος του καταδικαστική απόφαση για ΜΚΟ ονόματι "ΟΝΝΕΔ ΑΕ"!!!

  6. willy avatar
    willy 16/02/2010 15:35:04

    Καλά ο Χατζής και ο Παπαμιμίκος, τους άλλους δύο τι τους φώναξε? Ούτε τον φήφο τους δεν έχουν.
    Όταν γινότανε ο χαμός με την εκλογή προέδρου και βγαίνανε λίστες υποστήριξης της υποψηφιότητας σΑΜΑΡΆ τότε δεν το έπαιζε υπεράνω ο ίδιος. Ούτε φυσικά πίστευε ότι τραυματίζεται ή ενότητα της ΟΝΝΕΔ. Τότε έλεγε "μαζέψτε ότι κινείται", ενώ τώρα λέει σφουγγάρι. Τουλάχιστον η Ντόρα έχασε αλλά κατάλαβε γιατί έχασε, μήπως ο Σαμαράς δεν έχει καταλάβει γιατί κέρδισε?