30/04/2009 02:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Αστέρι της πολιτικής, με δάσκαλο πατέρα,…»


____________________________________________________________________________________________
Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά επειδή την περασμένη Κυριακή δεν πρόσεξα καλά το Πρώτο Θέμα, παρέλειψα ένα συνταρακτικό θέμα  που δεν πρέπει να λείψει και από τις σελίδες του antinews.

Πρόκειται για ένα σπάνιο ρεπορτάζ του γνωστού δημοσιογράφου κ. Γ. Κουρτάκη, ο οποίος κατόρθωσε, παρά τους μεγάλους κινδύνους που εγκυμονούν παρόμοια εγχειρήματα, να παρακολουθήσει - και να φωτογραφίσει μάλιστα - το γλέντι που στήθηκε στο σπίτι του Κρητικού καλλιτέχνη Μανώλη Κονταρού προς τιμήν την Αγίας Οικογένειας.

Στην αποθέωση του κεφιού ο καλλιτέχνης άρχισε και τις μαντινάδες.

«Ζω, αναπνέω και ποθώ την τιμημένη ώρα, πρωθυπουργό για να σε δω, συντέκνισσά μου Ντόρα» ήταν η πρώτη.

«Αστέρι της πολιτικής, με δάσκαλο πατέρα, σίγουρο είναι θα γενείς πρωθυπουργός μια μέρα» ήταν η δεύτερη, που αφιερώθηκε στον Επίτιμο και τη

θυγατέρα του.

Στην περίπτωση δε που ο κ. Καραμανλής δεν κατάλαβε καλά με τις δυο προηγούμενες μαντινάδες, τα πολιτικά μηνύματα συμπληρώθηκαν με την τρίτη:

«Από καρδιάς σας εύχομαι ετούτη εδώ την ώρα, να δω την Όλγα υπουργό,

πρωθυπουργό την Ντόρα».

Με άλλα λόγια και εκτός των άλλων ο κ. Καραμανλής πρέπει να φοβάται τώρα και την οικογένεια Κεφαλογιάννη, η οποία φαίνεται ότι συμμάχησε επισήμως με την Αγία Οικογένεια θεωρώντας ότι ο Πρωθυπουργός δεν στήριξε τον «μπάρμπα - Γιάννη» στην πρόσφατη δικαστική περιπέτειά του.

Ωιμέ


(Φωτογραφίες: 1. Ντόρα και Στέλιος Νικηφοράκης 2. Η Ντόρα ο καλλιτέχνης και η Όλγα 3. Ο κουμπάρος της Ντόρας, εφοπλιστής κ. Μαρινάκης (μέτοχος και του ΣΚΑΪ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 02:13:44

    Καρα-στημμένο μου φαίνεται αυτό το ρεπορτάζ. Για να μην πώ ότι βγάζει μάτι. Μητσοτάκηδες και Κεφαλογιάννηδες μαζί; Πλάκα κάνουμε; Τι έγινε, ξέχασαν ότι έβαζαν νυν υπουργό της οικογένειας να στέλνει την αστυνομία για να βγάζει φουντο-καλλιεργητές στα Ζωνιανά που, στη συνέχεια προσπαθούσε να αποδείξει -και δεν ξέρω αν τα κατάφερε- ότι τους προστάτευε ο Κεφαλογιάννης; Για να μην πώ για τον δημοσιογράφο που έκανε το ρεπορτάζ, και έχει τη φήμη του "παιδιού" της "αγίας οικογένειας".

  2. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 02:14:55

    ...εκλογές πλησιάζουν, στην μετα-Καραμανλή εποχή προσπαθούν να πλασαριστούν, δικαιολογούνται να δείχνουν ότι τα βρήκαν οι δύο φαμίλιες.

  3. Factorx avatar
    Factorx 30/04/2009 02:17:02

    @canard: ασε τα σάπια και παραδέξουν την μεγάλη επιτυχια του Κουρτάκη. Αυτα είναι αποκλειστικά ρεπορτάζ, οχι σαν κι εσένα έρμε που έτρεχες στα μέτωπα του πολέμου. Ορσε σου και όρσε μου

  4. Factorx avatar
    Factorx 30/04/2009 02:18:21

    Φαντάζεσαι την Ολγα υπουργό να της τα χώνει η Μάρα απο το σαιτ της άλλης οικογένειας; Χα χα χαααα

  5. thanos avatar
    thanos 30/04/2009 03:03:04

    Ντροπη..!!!
    Γιατι επισερχεστε στα οικογενειακα των ανθρωπων???

  6. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 03:12:52

    Τουλάχιστον, θα'ταν εγγυημένα καλή η ρακή.

  7. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 03:14:55

    @3

    Τα μέτωπα, τα παράσημά μου. Για τα μέτωπα με τις Κρανιές, λές, ε.

  8. Aris avatar
    Aris 30/04/2009 03:32:37

    Re paidia i Dora einai, i i Marika stis fotos?

  9. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 30/04/2009 03:40:48

    ΝΕΕΣ ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ

    Ποιος είδε θαλασσόλυκο να γίνεται δραγάτης;
    Ποιος είπε πως η Ντόρα μας θα κάθονταν στ' αβγά της

    Ζεϊμπέκικο ο Γιώργος μας με τα τουρκοκοπέλια,
    όμως η Ντόρα είναι μπροστά, ξέρει και τσιφτετέλια.

    Τη θέλει ο Σχέδιος Ανάν κι ο πρόεδρος Ομπάμα,
    γι' αυτό, λοιπόν, θα βάλει γκολ μ' ένα βολέ στο γάμα.

    Η Κρήτη κι αν πρασίνισε, μαζί κι η Σπιναλόγκα,
    θε να γενεί πρωθυπουργός, κι εσύ Κωστάκη βόγκα.

    Πόσα πουλιά ο ουρανός και πόσα απίδια ο σάκος;
    Θοδώρα κάμε γρήγορα, τι καρτερά ο Κυριάκος.

  10. blue nile avatar
    blue nile 30/04/2009 03:43:54

    Αυτοί οι Κρητικοί καλλιτέχνες την κατέχουν τη τέχνη του γλυψίματος μέσω της μαντινάδας. Ο συγκεκριμένος οσφυοκάμπτης πέτσακας έχει πάρει καμιά παράξενη άδεια για κέντρο διασκέδασης ή θα τη πάρει μελλοντικά άραγε ?

    Άλλη μαντινάδα έπρεπε ν'αρχίσει :

    σκιάζομαι τρέμω και θρηνώ την γκαντέμικη ώρα
    πρωθυπουργό που θα σε δω συντέκνισα μου Ντόρα
    κατάντια της πολιτικής με πατέρα αποστάτη
    θα'χεις και για υπουργό κόρη χασισοπροστάτη

  11. apostolos34s avatar
    apostolos34s 30/04/2009 04:16:41

    Αυτή η "οικογένεια" και οι φίλοι τους είναι πάντα πολύ καλοί για να στήνουν "φράξια", να κάνουν "αντάρτικο" σε όποιον κυβερνά, να προωθούν δουλειές και κινούνται με άνεση στο "σκοτάδι" της δημόσιας ζωής.
    Στο φως όμως έχουν πρόβλημα. Σαν τον βρυκόλακα που καίγεται στον ήλιο. Ούτε και να διοικούν μπορούν γιατί δεν γνωρίζουν να δημιουργούν μόνο να καταστρέφουν. Γι' αυτό και η "Ντορούλα" δεν θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός. Η δε Όλγα ...κάνει ότι μπορεί για να εκλέξει στο μέλλον βουλευτή τον Σχοινά. Ο τελευταίος το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι να μοιράσει στο νομό Ρεθύμνης τη φωτογραφία της Όλγας με την Ντόρα.
    "Μπουνταλάδες μια ζωή αυτοί οι άνθρωποι", που θα έλεγε και ο μακαρίτης ο Κόκκας της "Ελευθερίας".

    Υ.Γ. Φάκτορα γιατί δεν βάζεις τίτλο στο post "Γλυκιά Συμμορία"; Δεν ταιριάζει;

  12. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 07:19:18

    Η ολγα εχει προσεγγισει την ντορα εδω και κατι μηνες

  13. kanis avatar
    kanis 30/04/2009 08:32:28

    ΟΛΑ για την "Τιμή των Πρίτζι" !

  14. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 30/04/2009 08:33:44

    αστερι της πολιτικης με δασκαλο πατερα
    ητο πως λεμε ευσωμη, νταρντανα θυγατερα,
    και αν ποτε κερδισει και παει προθυπουργος
    η χωρα μας θα σβησει, θα χασουμε το βιος.

  15. osaperas avatar
    osaperas 30/04/2009 08:37:51

    Πολλοί ρωτούν να μάθουνε ηντά ναι οι μαντινάδες
    αγάπη γνώση κι ομορφιά να λες με δυο αράδες

    (έτσι χαρακτηρίζονται οι μαντινάδες της Κρήτης. Κολλάει ο δεύτερος στίχος στη Ντόρα και την παρέα της;)

  16. osaperas avatar
    osaperas 30/04/2009 08:41:15

    Είναι αλήθεια ότι στο συγκεκριμένο γλέντι ήταν και ο Ισίδωρος; Είπε, λένε, ο άνθρωπος τη παρακάτω μαντινάδα.

    Την πεθερά μου έβαλα
    ψηλά στον Ψηλορείτη
    να τηνε βλέπουν οι οχτροί
    να μην πατούν στην Κρήτη.

  17. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 30/04/2009 08:45:41

    τη πεθερα του εβαλε ψηλα στο Ψηλορειτη
    και σκιαχτηκαν τα όρνεα και σειστηκεν η κρητη...
    και το βαμπιρ ο ανδρας της γνωστος ως τιποτενιος
    ειναι στο ηθος του γνωστος για παντα ως λαστιχενιος

  18. dr.thess avatar
    dr.thess 30/04/2009 08:51:36

    αν την ψηφίσει ο κόσμος [τα γίδια δηλ.] ας γίνει πρωθυπουργός

  19. Μάνος avatar
    Μάνος 30/04/2009 09:11:16

    Έχω εντυπωσιαστεί από τον ποιητικό σας οίστρο.
    Αδικείστε, ελάτε Κρήτη να κάνετε καριέρα.

    Όλγα και Ντόρο μαζί;;;
    Μππρρρρρρρρρρ

  20. Africa avatar
    Africa 30/04/2009 09:19:24

    Πως καταντισε ετσι η Ελλαδα? Κριμα ουτε στην αφρικη δεν συμβαινουν αυτα?

  21. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 30/04/2009 09:55:10

    @22
    Στης Αφρικης τα χωματα που κατοικουνε νεγροι
    αν θα ψηφιζανε λευκοι θα βγαζανε τον Πλευρη
    ετσι και μεις οι ελληνες γνωστοι για το καμακι
    ψηφιζουμε και βγαζουμε τον κοστα μητσοτακη.

  22. Θύμα avatar
    Θύμα 30/04/2009 10:21:46

    Άν μερικοί θεωρούν το ΠΑΣΟΚ τόσο καταστροφικό και τον Γιωργάκη τόσο ανίκανο που είναι αδύνατο να γίνει πρωθυπουργός, χωρίς πλάκα την Ντόρα την προτιμώ απο τον Καραμανλή.

  23. anetos avatar
    anetos 30/04/2009 10:25:31

    Αρχίδαμος Says:
    April 30th, 2009 at 8:45 am
    τη πεθερα του εβαλε ψηλα στο Ψηλορειτη
    και σκιαχτηκαν τα όρνεα και σειστηκεν η κρητη…
    και το βαμπιρ ο ανδρας της γνωστος ως τιποτενιος
    ειναι στο ηθος του γνωστος για παντα ως λαστιχενιοs

    ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ εισαι ΘΕΟΟΟΣ!!!!!

  24. tiramola avatar
    tiramola 30/04/2009 10:25:46

    Τελειωμένοι είναι αυτοί όλοι , έρχεται ο άνθρωπος με το μουστάκι και έρχεται από το μέλλον!!!!

  25. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 10:34:15

    Ντε και καλά πρέπει να διαλέγουμε την εποχή τον χοίρων ποιο είναι ποιο ασφαλές χαχαχα

  26. Africa avatar
    Africa 30/04/2009 10:51:26

    Αρχιδαμος @ 23 ωραια η μαντιναδα... αλλα στην αφρικη εχουμε μαυρους δεν εχουμε "μαφιοζους πολιτικους" ... χαχαχα, ετσι για να γελασουμε και λιγο μεσα στην μαυριλα που ζουμε καθημερινα..
    Τωρα οσο για τον Πλευρη που λες, ισως τον χρειαστειτε στις επομενες εκλογες... ο Θεος Ξερει μονο!

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 11:02:06

    τα $$$$$$ μας φέρνουν πιο κοντά !

    τόοοοσοοοο απλάααα !


    ΠΠ

  28. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 30/04/2009 11:13:34

    Φάκτορα, με προκαλείς πάλι να γράψω κανά "λίβελο" για το περιούσιο σόι...

    Επιφυλάσσομαι.

  29. lypon avatar
    lypon 30/04/2009 11:41:35

    Ρε παιδιά, όσο το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι και το ματα-ξανα-σκέφτομαι, μου βγαίνει ένα

    Κάθε Πέρσι Και Καλύτερα!

    Επί Αντρέα (που τον ψήφισα) δε φανταζόμουνα ότι θα έλεγα πως τουλάχιστο ο Ράλλης είχε αξιοπρέπεια.

    Επί Μητσοτάκη, δε φανταζόμουνα οτι θα έλεγα "ωχ, τι μας βρήκε; Τουλάχιστο οι προηγούμενοι δεν ήταν τόσο απροκάλυπτοι..."

    Επί οικονομολόγου Σημίτη, που τον ψηφίσαμε για να βάλει τάξη (!!), δε φανταζόμαστε οτι θα δούμε το μεγαλύτερο εν Ελλάδι οικονομικό σκάνδαλο, του Χρηματιστήριου εννοώ.

    Επί Κωστάκη (που κι αυτόν το ψήφισα), δε φανταζόμαστε οτι θα λέγαμε "μωρ' τί είναι τούτοι! Τουλάχιστο οι προηγούμενοι...".

    Και κάπου εδώ ξεκινάει η απορία. Τι ΔΕΝ έχουν κάνει οι προηγούμενοι, οι όποιοι προηγούμενοι, και μάλιστα με ανάλογο θράσος;

    Τι άλλο θα ιδούν τα μάτια μας;

  30. lypon avatar
    lypon 30/04/2009 11:43:43

    Ως επιμύθιον:

    Όταν μας προκύψει η Ντορούλα, τι άλλο θα ιδούν τα μάτια μας;

  31. anon avatar
    anon 30/04/2009 11:44:47

    Τώρα κατάλαβα γιατί η Κρήτη ψηφίζει 70% ΠΑΣΟΚ... μπας και αποσείσει αυτά τα σόγια...

  32. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 11:48:44

    Τώρα ένα κατσικάκι από το χωρίο μου προτιμάω είναι Α ποιότητα ...

  33. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 30/04/2009 11:52:52

    να ζει να τον χαιρομαστε τον κρητικο τον γοη
    μαζι με το φιδισιο του το αχρηστο το σοι
    με την κορουλα την ψηλια που ολημερις γελαει
    και τον κυριακο τον κοντο που μπουρδες αμολαει

  34. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/04/2009 11:58:54

    Στον Ιππόδρομο, τις φοράδες που αποτυγχάνουν να κάνουν «μέδεν» τις στέλνουν πάλι στο ιπποφορβείο, για αναπαραγωγή.

    Η Ντόρα δεν πρόκειται να γίνει πρωθυπουργός.
    Αλλά και αδύνατον να παράξει τίποτα.

    Ερώτημα : τι την κάνουμε;
    Από δέρμα αλόγου κατασκευάζονται τα φημισμένης ανθεκτικότητας παπούτσια cordovan.
    Εγώ, πάντως, θα τα φόραγα.

  35. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/04/2009 12:13:04

    Ακριβώς όπως λέει ο Απόστολος : αυτοί οι άνθρωποι είναι για να συνωμοτούν και να καταστρέφουν.
    Στο φως καίγονται.

    Η Δημοκρατία έχει ένα "τρυκ" : μπορείς να παρασύρεις την πλειοψηφία.
    Αλλά θα πρέπει να είσαι ικανός να το κάνεις.

    Για να είσαι ικανός να το κάνεις θα πρέπει οι άνθρωποι να σε συμπαθούν.
    Για να σε συμπαθούν οι άνθρωποι θα πρέπει να ενδιαφέρεσαι γι' αυτούς. Και να φαίνεται.
    Όλοι οι ηγέτες, θετικοί ή αρνητικοί, διέθεταν αυτό το χαρακτηριστικό.

    Πιστεύετε ότι το Μητσοτακέϊκο μπορεί να πείσει ΕΝΑΝ Έλληνα, πλην της κλίκας του, ότι ενδιαφέρεται γι' αυτόν ;

  36. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/04/2009 12:18:13

    lypon

    Για τον Σημίτη που λες, δεν τα λες καλά. Όλοι σας είσαστε κατουρημένοι από την χαρά τους όσο ανέβαινε. Ποτέ τόσος πολύες κόσμος δεν αισθανθηκε τόσο πλούσιος και ευτυχής. Ασε τα ψέματα λοιπόν (λυπον). Την πρώτη τετραετία ελάχιστοι ήταν οι δεκιοί που δεν έκαναν τον σταυρό τους από ικανοποίηση και ευτυχία. Αυτά που λές είναι γιατί είστε άπληστοι και καλά να πάθετε. Δεν σας φταίει ο Σημίτης στο ΧΑΑ. Οι επιχειρηματίες, οι δαμεσολαβητές και ΕΣΕΙΣ. Ναι, παιξανε μετά τα λαμόγια αλλά είναι εθνικό το σπορ.

  37. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 30/04/2009 12:18:39

    o μιτσοτακις εφθασε αισιως τα ενενηντα
    και η κορη του τα επιασε τα ατιμα τα εξηντα
    και ακολουθει και επεται ο δολιος γουρλοματης
    που ναι ωραιος κρητικος μα στα μυαλα σακατης

  38. kanis avatar
    kanis 30/04/2009 12:20:39

    @Προφήτη 38

    ...ξέρεις πόσους έχουν διορίσει;
    ...ξέρεις πόσους δημοσιογράφους έχουν για 'παρέα';
    ...ξέρεις για πόσους ξέρουν τα 'κρυφά' τους;

    Τι νομίζεις; Στην γοητεία και την ομορφιά τους βασίζονται;

  39. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/04/2009 12:41:57

    @41 kanis
    Δεν αντιλέγω. Προσθέτω στα επιχειρήματά σου ότι "ο κόσμος πάει με τον ισχυρό/επικεφαλής".

    Αλλά δεν μπορούν να εξαγοράσουν το ποσοστό που απαιτείται. Και την προσωπική "αύρα", για την αξία τής οποίας δυσπιστείς, δεν την έχουν.

    Η ΝΔ (και το ΠΑΣΟΚ) 35-40% μπορούν να πάρουν. Έτσι.
    Αλλά το +5% το πήρε ο Καραμανλής. Από πάρτη του.

    Το ίδιο, το έπαιρνε ο Ανδρέας. Γι' αυτό ήταν κυρίαρχος πολιτικά.
    (Μην μου ξεκινήσεις για τον Κινέζο, γιατί θα ξημερωθούμε, άλλη φορά)

  40. lypon avatar
    lypon 30/04/2009 12:46:18

    Προς archaeopteryx, @39:

    Μα, αυτό ακριβώς είπα κι εγώ ο έρμος!

    Ότι αποκαθηλώθηκε κι αυτός, και οτι και γι' αυτόν ίσχυσε το "κάθε πέρσι και καλύτερα..."

    Βρε σεις, ξαφνικά μύρισε λιβάνι από κάπου...

  41. kanis avatar
    kanis 30/04/2009 12:47:08

    @42 Προφήτη..

    Συμφωνούμε.
    Δεν υπήρχε περίπτωση, να αρχίσω τα ..κινέζικα!
    Από το στόμα σου και στου Πανμέγιστου τ αυτί!

  42. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 12:48:56

    archaeopteryx -μην υπενθυμίζεις στους άπιστους την αλήθεια .Έτρεχαν ολοι σαν τρελοί στο μαντρί του χρηματιστηρίου Αθηνών .

  43. Σαος avatar
    Σαος 30/04/2009 12:51:09

    Αυτή δεν είναι αγία οικογένεια! Αυτή είναι η οικογένεια των Ντάλτον :D

  44. tiramola avatar
    tiramola 30/04/2009 12:52:33

    Άτακτος , δικό μας παιδί...:)

    Της προοδευτικής αριστεράς εννοώ μην παρεξηγηθούμε...

  45. osaperas avatar
    osaperas 30/04/2009 12:58:49

    Lypon, Θα σε πείραζε εάν δεν πας να ψηφίσεις στις επόμενες εκλογές;

  46. tiramola avatar
    tiramola 30/04/2009 12:59:03

    @Σαος 47

    Οι Ντάλτον είχαν και πλάκα , αυτοί δεν έχουν και χιούμορ...
    Θυμάμαι την φοβερή φάση όπου ο Τζόε προσπαθεί να συννενοηθεί με τους Μεξικάνους μετά από άλλη μια απόδραση...

    Σας ευχαριστούμε μουτσάτσος που μας δεχτήκατε στην χώρα σας καράμπα...
    Και ο Άβερελ...
    Αφού Τζόε μιλάς τόσο καλά μεξικάνικα , δεν τους ρωτάς αν έχουν τίποτα να φάμε?

  47. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 13:05:18

    Tiramola – έχω ABS ακόμα από το 1989 ...χαχαχα

  48. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/04/2009 13:13:43

    Τώρα, με το 99, χμμ...
    Θυμάμαι έναν άπλυτο έξω απ' το Χρηματιστήριο, που φόραγε μια άσπρη κάλτσα μια μαύρη.
    Φώναζε, δείχνοντας : "έχω 70 εκατ. εκεί μέσα".

    Τώρα θα είναι χωρίς κάλτσα. Ελπίζω να ήταν Σημιτικός.

    Που να βρίσκεται κι ο Σαμοΐλης ...

  49. Θύμα avatar
    Θύμα 30/04/2009 14:12:26

    @ 42 Προφήτης το ξέρω οτι το +5% το πήρε ο Καραμανλής απο μόνος του, είναι γνωστό άλλωστε οτι οι νεοέλληνες έχουν αρρωστημένη πολιτική κρίση γι'αυτό έχουν έρθει σε τέτοιο κατάντημα. Αντί να διαλέξουν τον πραγματικά ικανό διαλέγουν τον ανίκανο που προπαγανδίζουν οι image makers των ΜΜΕ για ικανό και καταλληλότερο.

  50. lypon avatar
    lypon 30/04/2009 14:55:21

    Φίλε osaperas @49, μάλλον δε θα ψηφίσω...

    Ή, αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και το κάνω, θα ωφεληθούν κάποιοι περιθωριακοί, μα εξαιρετικά περιθωριακοί σας λέω!

    Έχω αρχίσει να βλέπω με πολύ καλό μάτι εκδρομούλες την 6η Ιουνίου, π.χ. Άνδρο.

  51. osaperas avatar
    osaperas 30/04/2009 16:03:13

    @54
    Στα χνάρια σου είμαι

  52. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 30/04/2009 16:16:17

    @ προφήτης
    Εκπομπή για το χρηματιστήριο δεν έκανε μόνο ο Σαμοίλης. Έκανε και ο κόκκινος Πάνος. Ο Παναγιωτόπουλος πρώην Υπουργός κοιν.ασφ. νυν κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ. Αυτόν παρακολουθούσα κάθε βράδυ, και τις δικές του συμβουλές και των καλεσμένων του εφάρμοζα. Τώρα πως γίνεται εγώ να είμαι στους χαμένους και αυτός σύμφωνα με το πόθεν έσχες του στους κερδισμένους δεν το καταλαβαίνω.
    Όπως δεν καταλαβαίνω γιατί όταν μιλάει για το χρηματιστήριο και κατηγορεί το Σιμήτη δεν αναφέρει ποτέ τα τεράστια ποσά που αυτός κέρδισε. Και επειδή για κάθε κερδισμένο υπάρχουν πολλοί χαμένοι τα χρήματα του λαού που χάθηκαν στο χρηματιστήριο τα πήρ5αν αυτοί που κέρδισαν και μέσα σ' αυτούς ο Καμμένος κι ο Παναγιωτόπουλος , σύμφωνα πάντα με το πόθεν έσχες εκείνης της χρονιάς.

  53. Θύμα avatar
    Θύμα 30/04/2009 16:20:45

    @56
    Ξέχασες και τον θείο Αχιλλέα.

  54. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/04/2009 20:29:34

    Cretan-cretin mafia.

  55. Hase avatar
    Hase 30/04/2009 21:46:34

    43 @lypon
    Φιλε ειπες πως επι Σημιτη ηταν καλυτερα απο οτι τωρα. Ε οχι τα ιδια σκατα ηταν και ειναι φυσικα. Και επι Δρακουμελ τα ιδια σκατα ηταν. Ολοι τους ειναι και ηταν αναξιοι και κοιταζαν και κοιταζουν το προσωπικο τους συμφερον.
    @50 Τιραμολα!
    Στην παιδικη λιτερατουρα σκιζεις.

  56. Hase avatar
    Hase 30/04/2009 21:49:26

    @59Strange Attractor
    Οι κρετινοι ομως τρωνε τα καλυτερα κρεατα, ολο φιλετα ειναι.