#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/11/2010 13:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ας διαβάζατε τι υπογράψατε για τις συλλογικές συµβάσεις»



Γράφουμε και προηγουμένως («Ό,τι πείτε κυρία… Τρόϊκα») για την επέλαση των νέων μέτρων και την κυβέρνηση που το παίζει …τροχονόμος τους. Ας διαβάσουν και τι λέει ο φιλοκυβερνητικός Τύπος εκείνοι που στήριξαν δια της ψήφου ή της αποχής αυτήν την κυβέρνηση

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4604571

ΣΧΟΛΙΑ

  1. KORONAKIS avatar
    KORONAKIS 17/11/2010 13:24:24

    XOXOXO

  2. man8os avatar
    man8os 17/11/2010 13:26:43

    Χτες τα λεγαμε!!!!!!
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ είπε:
    16/11/2010 στις 6:09 pm
    ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ! ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ “ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ”. ΚΥΡΙΟΙ ΟΙ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ….

    Απάντηση
    man8os είπε:
    16/11/2010 στις 6:38 pm
    Το ιδιο συμβαινει και οταν δεν διαβαζεις τι υπογραφεις, το οποιο δεν δυνασαι να τηρησεις.

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 17/11/2010 13:32:37

    Ξεβρακώθηκε τελείως η Κατσέλη (και είναι και χοντρή, πανάθεμά την...).

    Η πλάκα είναι ότι, ως υπουργός Ανάπτυξης, καλλιεργούσε -η αθεόφοβη- και... αντιστασιακό προφίλ, ρίχνοντάς τα όλα στον Παπακωνσταντίνου. Ενώ αυτή, ε; "Βράχος, γρανίτης που στέκει ομπρός"!

    • man8os avatar
      man8os @ Αυριανιστής 17/11/2010 13:40:18

      Μα ουτε ξερει τι λεει το μνημονιο!

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 17/11/2010 13:58:21

    Το κακό είναι που δεν το κάναμε φέγ βολάν για να μάθουν και αυτοί που ψήφισαν ΠΑΣΟΚ. Γιατί ούτε αυτοί ξέρουν!!!

  5. aengus avatar
    aengus 17/11/2010 14:12:54

    Δηλαδή, «ας πρόσεχες κυρά μου!»
    Ναι αλλά εμείς τι φταίμε με τους απατεώνες που μπλέξαμε!

    Γι΄ αυτό, υπό τις συνθήκες που υπεγράφη, το Μνημόνιο δεν πρέπει να είναι σεβαστό από καμμία αντιπολίτευση.

  6. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 17/11/2010 14:50:04

    Καλά ρε παιδιά, τι νόμιζε ο Γιωργάκης όταν υπέγραφε;

    Οτι οι Ξένοι Καρχαρίες είναι σαν τους Ελλήνες;

    Οτι θα υπογράφει συμβόλαια εδώ κι εκεί όπως τα κοινωνικά συμβόλαια που έκανε ο πατέρας του και μετά θα τα κάνει γαργάρα;

    Οι Γερμανοί δεν είναι ΠΑΣΟΚοι να τρέφονται με το κουτόχορτο του "Γερου της Δημοκρατίας", δεν αθετείς την υπογραφή σου με τον διάολο.

    • 11888 avatar
      11888 @ netakias.wordpress.com 17/11/2010 15:28:11

      Την υπογραφη σου δεν την αθετεις τον διαβολο ομως μπορεις να τον πεταξεις εξω απο το σπιτι σου.

      Μηπως ομως ειναι λιγο αργα για δακρυα.

      • netakias.wordpress.com avatar
        netakias.wordpress.com @ 11888 17/11/2010 16:22:40

        Μα για να τον πετάξεις έξω πρέπει να έχεις αδένες.

        Το θέμα δεν κάν όμως αν έχει το θάρρος να τους πετάξει έξω. Ειναι το πιστεύω του, είναι οι δικοί του άνθρωποι. Νομίζει ότι είναι ο Ναπολέον. Νομίζει ότι μας σώζει από τον... εαυτό μας.

  7. soulis avatar
    soulis 17/11/2010 15:23:53

    Ειχατε την ευκαιρια να τον στειλετε σπιτι του τον καθε γιωργακη. Τωρα οπως ειπε και ο φιλος μου εχθες , δεν θα λυπηθω κανεναν. Σας το λεγαμε οτι θα βγει και θα φωναζει "οσοι απεχουν με στειριζουν" παρολαυτα απεχατε. Το φωναζε μεσοβδομαδα και αντι να βαλετε μυαλο μεγαλυτερη αποχη την δευτερη βδομαδα.

    Τωρα ηρθε εκεινη η λυπητερη .. ο λογαριασμος, και ο ναι , θα τον πληρωσεται θελετε δεν θελετε !!!!!!

    • 11888 avatar
      11888 @ soulis 17/11/2010 15:37:42

      Εσυ τον λογαριασμο δεν θα τον πλερωσεις δηλαδη....
      Αν φερναμε τον Αντωνακη στη θεση Γιωργακη τι ακριβως θα αλλαζε?Θα εριχνε κανενα χαστουκακι στη Μερκελ ο Αντωνακης?
      Αν και σε σχεση με τον Γιωργακι ο Αντωνακης δειχνει πολυ καλυτερος.

      • soulis avatar
        soulis @ 11888 17/11/2010 18:35:04

        μη περνεις το μυνημα οπως σε συμφερει. φυσικα και θα τον πληρωσω και εγω τον λογαριασμο οπως ολοι. Με τη διαφορα οτι ημουν προετοιμασμενος ψυχολογικα. Βλεπεις εχω γνωση οτι ζω σε κρατος ηλιθιων. Ειχα ματια να δω οτι sponsoran την αποχη για πανω απο 3 μηνες , και ειχα δεχθει οτι οχι μονο θα βαφτει η Ελλαδα πρασινη, αλλα θα περασει και φρικιαστικα μετρα σοκ καπακι.

        Αστο, εμενα εσφυξε το στομαχι αρκετους μηνες πριν. Πηρα αποφαση τοτε, οχι μονο οτι ολοι θα μεινουμε ανεργοι, αλλα οτι θα επερθει και η πληρες καταρευση. Πτωχευση, παγωμα μισθων, μπλοκαρισμα λογαριασμων,απολυσεις.
        Λιγο διορατικος να εισουν οταν η μια κοινωνικη ομαδα κατηγορουσε την αλλη, θα το καταλαβενες οτι σιγα σιγα, ισοπεδωσαν ολες τις κοινωνικες ομαδες, με συνεπεια και ολη την οικονομια.

        Για πες μου τωρα με ολα αυτα που σου εγραψα, πιος θα πληρωσει περισσοτερο την λυπητερη, εγω η εσυ ? , λες να χασω εγω την γη κατω απο τα ποδια μου ?

        Να σου πω κατι απλο. Αυτο το 70% που δεν πιγε να ψηφισει, ζει σε αλλο πλανητη. Σε καποια στιγμη θα ξυπνησει αποτομα... αλλα με καθυστερηση.

        Βεβαια δεν συμενει οτι εχω και δικιο . Ειναι απλως καποια πραγματα που πιστευω οτι υα γινουν. Μπορει και να μην γινουν.
        Μπορεις να πεις οτι ειμαι και λιγο πεσιμιστης.

        • 11888 avatar
          11888 @ soulis 18/11/2010 01:41:18

          Εγω ανθρωπε μου ενα χρονο ανεργος ειμαι και εχω βαρεθει να ψαχνω.Ειμαι απο αυτους που δεν εχουν τιποτα να χασουν.Τι μου γραφεις τωρα.

          Για την ψηφο νομιζω εχετε γινει κουραστικοι.Το σαπιο συστημα δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανα-ψηφισω.Τριαντα χρονια σκατα δε βαρεθηκες τις δεξιες και τις σοσιαληστρικες κορονες?Ενα με τα φανατισμενα κομματοσκυλα δεν θα ξαναγινω.Αν καποιος πρεπει να αλλαξει και να ξεστραβωθει για το καλο ολων ειναι οι κομματικοι ακολουθοι.

  8. kiki avatar
    kiki 17/11/2010 20:47:53

    Χασαμε την επανασταση μας,χασαμε τα εργασιακα κεκτημενα μας,χανουμε τις συνταξεις με υτους τους σαλτιμπαγκους.
    Α ρε Λουκα,αιωνια θα πληρωνουμε τον Αντρεα.Α ρε Λουκα,και ελεγες οτι εισαι και σοσιαλιστρια.
    Και μεσα σε ολα ναχεις και τον Πεταλωτη,με αυτην την μονοτονη φωνη,την επιπεδη να σου λεει οτι αυτο το τσιρκο που λεγεται κυβερνηση,θα μας προστατευσει.
    Καλα γιατι αυτος καθε φορα που τον βλεπω αναρωτιεμαι τι μου θυμιζει.Και σημερα μουρθε, τον κονφερανσιε στο εργο το ΚΑΜΠΑΡΕ,βεβαια ο αλλος ηταν αεικινητος,και σβουρας,αλλα η φωνη Μειν Νταμεν οντ Χερεν,αυτο μουρχεται.