01/06/2010 18:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αρχισε και η εγγραφή μεταναστών στους εκλογικούς καταλόγους !!!

Αρχισε σήμερα, 1η Ιουνίου, η διαδικασία εγγραφής των Ελλήνων ομογενών και των νομίμως διαμενόντων μεταναστών στους εκλογικούς καταλόγους για τις προσεχείς δημοτικές εκλογές.

Όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση του υπουργείου Εσωτερικών, η διαδικασία θα διαρκέσει έως τις 31 Αυγούστου.

Κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να μάθει αν και πού ψηφίζει είτε μέσω της ιστοσελίδας του υπουργείου (www.ypes.gr) είτε απευθυνόμενος στο Δήμο της κατοικίας του, όπου και θα υποβάλλει αίτηση εγγραφής.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreenHorses avatar
    GreenHorses 01/06/2010 18:52:41

    έτσι έτσι ο σοσιαλισμός πάντα βρίσκει λύσεις στα αδιέξοδα.

    • BIΣ avatar
      BIΣ @ GreenHorses 01/06/2010 21:27:57

      Το σπίτι μας έχει πάρει φωτιά και κάτι γκάου εδώ πέρα τρέχουν να βοηθήσουν τη Χαμάς. Θα δούμε οσονούπω τους Ταλιμπανέζους να βγάζουν δημοτικούς συμβούλους.

  2. Dimi avatar
    Dimi 01/06/2010 19:12:19

    Να έρθει η ώρα των εκλογών και τότε τα λέμε.

  3. δεξιός avatar
    δεξιός 01/06/2010 19:17:39

    Δεν αισθανομαι ότι υπάρχει "νομιμότητα¨, στις "νόμιμες¨ πράξεις της κυβερνήσεως μας. Εσείς...

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/06/2010 19:34:40

    Οι φίλοι και αδερφοί Τούρκοι τώρα δικαιώνονται. Κάθε Δήμος και τζαμί, αλαχού ακμπάρ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ archaeopteryx 01/06/2010 19:46:58

      Άσε κατά μέρος τα αλαχού ακμπάρ και τα ζανζιμπάρ... σε καταλάβαμε και σένα. Ψωμίζεσαι και σιτίζεσαι σε εβραϊκά πρυτανεία.
      Μήπως είσαι και περιτετμημένος; Μολόγα ρε...

      • Nancy avatar
        Nancy @ Strange Attractor 01/06/2010 21:30:54

        Μήπως είμαστε όλοι ευνουχισμένοι. Αυτό είναι πιό σοβαρό s.a.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 01/06/2010 21:32:51

        Νάνσυ θα συμφωνήσω μαζί σου. Όσο για τον Αρχαίο, για να μην απαντάει, μάλλον είναι από δαύτους...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 01/06/2010 23:48:09

      Casting κανουν για τις νεες λιστες στο χρονοΝΤΟΥΛΑΠΟ..

      ΠΠ

  5. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 01/06/2010 21:12:30

    Αυτό που με ανησυχεί πιο πολύ είναι το ότι δεν υπάρχει καμία επίσημη αντίδραση, ή κάποιου είδδους προσφυγή στο ανώτατο ακυρωτικό δικαστήριο (ΣΤΕ), μήπως και καταφέρουμε ως Ελλάδα να κερδίσουμε λίγο χρόνο...

  6. thespieys avatar
    thespieys 01/06/2010 21:14:30

    Ξεφτιλισμένοι προδότες έσεται ήμαρ.

  7. man8os avatar
    man8os 01/06/2010 22:09:51

    Οταν θα γινουμε κυβερνηση θα το ανατρεψουμε αυτο.

  8. Κ.Τ. avatar
    Κ.Τ. 02/06/2010 01:23:55

    Αντισυνταγματικο και αντιευρωπαικο, ας πανε στην Μερκελ.

  9. Εκηβόλoς avatar
    Εκηβόλoς 02/06/2010 01:55:12

    Χαρά Νικοπούλου: Δεν υποχώρησε ούτε όταν δολοφόνησαν το αγέννητο παιδί της...!

    http://kostasxan.blogspot.com/2010/06/blog-post_02.html

  10. Μαρία avatar
    Μαρία 02/06/2010 02:46:28

    "Σύντομες, αντιγραφειοκρατικές διαδικασίες και «ποινές» για τη Δημόσια Διοίκηση σε περιπτώσεις καθυστερήσεων εισάγει η Γ. Γ. Μεταναστευτικής Πολιτικής στην εγκύκλιο που εξέδωσε για την απόκτηση ιθαγένειας αλλοδαπών και ομογενών."

    Μπορεί στην Ελλάδα μια εταιρεία να χρειάζεται να ξεπεράσει τριετείς – τουλάχιστον - γραφειοκρατικούς σκοπέλους για να επενδύσει στη χώρα αλλά την ιθαγένεια “τσακιζόματσε” να την δώσουμε μέσα σ’ ένα εξάμηνο με συνοπτικές διαδικασίες που επιφέρουν μάλιστα και ποινές(!!!) αν δεν είναι συνοπτικές… Το θέατρο του παραλόγου!

    http://agrupnoipolites.wordpress.com/2010/06/02/5432-4/

    Πόσο πιο ξεκάθαρο να μας το κάνει ο άνθρωπος; Δεν μας συμπαθεί και μαζί με μας και την έννοια του μονοεθνικού μας κράτους. Να δω για πόσο ακόμα θα τραβάει το σχοινί...

    • ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
      ποσα απιδια βανει ο σακος @ Μαρία 02/06/2010 14:28:52

      Μη σπρώχνεστε να πρωτοβάλετε τα στήθη σας για να αναχαιτίσετε τη λαίλαπα.
      Είναι τόσες πολλές οι συμμετοχές που άκουσα οτι θα βάλουν κλήρο..
      Εκτός κι αν τελικά είναι ολα φήμες.. και θα αναγκαστούμε να φέρουμε μισθοφόρους απο τας Ευρώπας όπως και το 1453..

  11. αναγνώστης avatar
    αναγνώστης 02/06/2010 11:21:44

    Βημα Νο 1: Ρωσοπόντιοι και τουρκοπρόσφυγες. ΟΚ τελείωσε.
    Βημα Νο 2: Καλλικράτης και διάλυση τοπικής αυτοδιοίκησης. ΟΚ τελείωσε.
    Βημα Νο 3: Ξεπούλημα ΔΕΗ, ΟΣΕ, ΤΤ κ.α. Σε φάση εκκίνησης.
    Βημα Νο 4: Πτώχευση. ΤΕΛΟΣ.

    Μόλις δώ να πουλιέται η ΔΕΗ και το ΤΤ θα ξέρω.

  12. ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
    ποσα απιδια βανει ο σακος 02/06/2010 13:55:43

    Ευνουχισμένο Ελλαδιστάν.
    Κονόμα με το δάνειο , το μέσο και το ρουφιανιλίκι.
    Ολα αυτά που γίνονται είναι το ποτάμι που θα καθαρίσει τη κόπρο απο τη φυλή μας.
    Όποιος απομείνει αυτός θα είναι κι ο πιο άξιος να τη συνεχίσει.

    Πάρτε δάνειο απο το Θεό τώρα...

  13. MPOURLOTIERIS XIOS avatar
    MPOURLOTIERIS XIOS 02/06/2010 15:38:31

    ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΙΑ
    Ο ΕΝΑΣ ΜΑ... ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΧΙΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ,
    Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΕΡΝΤΟΓΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΛΟ
    ΤΟ ΔΝΤ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ,
    ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΜΕ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΩΡΑΚΙΑ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ
    ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ
    Ο ΛΑΟΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΣΙΚΩΘΕΙ ΞΑΝΑ
    ΕΝΑΣ ΚΑΝΑΡΗΣ ΑΛΑΞΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΧΙΟΥ
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ 10 ΑΝΘΡΟΠΟΥΝ ΝΑ ΑΛΟΑΞΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΑΝ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ,
    ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ


    P.S. ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΙΟΤΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ Ο ΜΑ.... ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΜΑΛΙΑ ΤΑ ΔΙΑΛΥΣΑΝ ΟΛΑ.

    • ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
      ποσα απιδια βανει ο σακος @ MPOURLOTIERIS XIOS 02/06/2010 17:01:26

      Φαντάσου μπουρλοτιέρη μου κάτι να γίνει και να μείνει εντελώς ξεκρέμαστη η Τουρκία απο την Αμερική με τον φονταμενταλισμό της κι ενα Ισραήλ απο πάνω της, κι αυτή να προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα, ενω εμείς θα έχουμε ξεμείνει με τους ΠΑΠΑΝΔΡΕΛΛΗΝΕΣ ταλιμπαν.....και κανε΄ςι δε θα τους μαζέυει μην θιχτούν οι μεγαλοεπιχειρηματίες και οι πειναλέοι της Αριστεράς...