#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/07/2010 12:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αρχισε η επίδοση των φύλλων πορείας



Άρχισε σε όλες τις νομαρχίες η διαδικασία αποστολής των εγγράφων κλήτευσης στους ιδιοκτήτες φορτηγών δημόσιας χρήσεως, σε εφαρμογή της απόφασης του πρωθυπουργού για πολιτική επιστράτευση.

Σύμφωνα με δηλώσεις του νομάρχη Πειραιά, Γιάννη Μίχα, οι νομαρχίες έλαβαν από το υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων, τη σχετική εγκύκλιο για επιστράτευση ιδιοκτητών, οδηγών και βυτιοφόρων υγρών καυσίμων.

Ο κ. Μίχας δήλωσε ότι σε ό,τι αφορά τη περιφέρεια της δικής του αρμοδιότητας, η διαδικασία επίδοσης των φύλλων πορείας στους ιδιοκτήτες των φορτηγών δημόσιας χρήσεως, θα έχει ολοκληρωθεί ως το βράδυ. Μιλώντας στο ΑΠΕ-ΜΠΕ, ο γγ της νομαρχίας Αθηνών, Νίκος Παπαθέου, σημείωσε ότι η διαδικασία συλλογής στοιχείων βρίσκεται σε εξέλιξη, προκειμένου αυτά να σταλούν στις αστυνομικές αρχές, απ΄όπου θα γίνει η διανομή των εγγράφων κλήτευσης.

Οι κυρώσεις, σε όσους δεν συμμορφωθούν, θα είναι ιδιαίτερα αυστηρές, καθώς θα διωχθούν για κακούργημα με την αυτόφωρη διαδικασία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. καλοπροαίρετη συμβουλή για αποφυγή των χειρότερων avatar
    καλοπροαίρετη συμβουλή για αποφυγή των χειρότερων 29/07/2010 12:44:16

    Ξυπνήστε Έλληνες, αφήστε το φραπέ και δείτε κατάματα την πραγματικότητα. Σε λίγους μήνες θα σας κάνουν τη μετακόμιση Κινέζοι οδηγοί με Κινέζικα φορτηγά και θα προσγειωθείτε πολύ απότομα.

  2. takis avatar
    takis 29/07/2010 12:45:10

    Σημερα ειμαστε ολοι φορτηγατζηδες. Να πάρουμε ολοι απο ενα φορτηγό (ή βυτιοφόρο, ότι έχει ο καθένας) και να βγουμε στο δρόμο κορνάροντας. Τέλος.

  3. GALA avatar
    GALA 29/07/2010 12:45:50

    ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΣΩ!!!!!

  4. GALA avatar
    GALA 29/07/2010 12:47:33

    ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΣΕ ΧΡΟΝΟ DT ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ!

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 29/07/2010 12:48:10

    Ελπίζω από την ίδια στιγμή της παράδοσης των ΦΠ, να αρχίσουν και οι "ασθένειες", οι "βλάβες" και οι "απώλειες κλειδιών".

  6. papasimonaki avatar
    papasimonaki 29/07/2010 13:03:21

    Εγώ πάντως ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ο συμπαθής φορτηγατζής μου πήρε 80 Ευρώ να μεταφέρει μια παλέτα απο Κόρινθο- Λουτράκι, ενώ η άθλια DHL μου πήρε 110 Ευρώ να φέρει την ίδια παλέτα από τη Γερμανία στην Κόρινθο.

    • αναρχοδεξιός avatar
      αναρχοδεξιός @ papasimonaki 29/07/2010 13:11:29

      έχετε καταντήσει ανάρχες. γουστάρετε χάος προκειμένου να πέσει η κυβέρνηση. καλό αυτό.

      αλλά μην ξεχνάτε ότι οι συμπαθείς σήμερα φορτηγατζήδες είναι δημόσιος κίνδυνος με τα φονικά φορτηγά τους. έχουν φάει πολύ κόσμο για μερικά ευρώ παραπάνω.

    • panos33 avatar
      panos33 @ papasimonaki 29/07/2010 13:14:22

      για φαντασου να στηριζαμε ολοι τους φορτηγατζηδες σημερα και αυριο να φτιαχναμε ενα σοβαρο οργανο καταναλωτων και να ζητουσαμε απο τους φορτηγατζηδες συζητηση, για την μειωση σε εφικτο επιπεδο των τιμων?
      στο λεω απλα για να δεις οτι αν η μια κοινωνικη ομαδα στηριξη την αλλη αντι να κατηγορει,κατευθηνομενη απο τα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ-ΑΔΕΣΜΕΥΤΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΑ,ΜΜΕ μπορουμε να βρουμε ακρη,παρα να βαζουμε νταβατζηδες με ξυλο και φυλακησεις να λυσει σημερα το προβλημα μας και αυριο να γινουν το ξυλο και η φυλακη δικο μας προβλημα(της καθε ομαδας)...

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ panos33 29/07/2010 15:30:19

        Έτσι! Έτσι ακριβώς!

  7. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/07/2010 13:08:39

    Να σου πω εγώ: Λόγω των οικονομικών κλίμακος που έχει η DHL. Κάθε οικονομία λειτουργεί όμως διαφορετικά. Μπορούμε να δούμε πού οφείλονται οι στρεβλώσεις και κατά πόσο είναι τόσο μη επανορθώσιμες όσο νομίζουμε ή μπορούμε, αντιθέτως, να τις εξαλείψουμε. Αν για να είναι φθηνότερο το κόστος όμως πρέπει να "πεθάνει" επαγγελματικά ο φορτηγατζής, προτιμώ να πληρώσω λίγο παραπάνω την παλέτα Λουτράκι-Κόρινθο.

    Οικονομίες κλίμακος εδώ σημαίνει χονδρικά ότι η DHL θα μεταφέρει πολλά άλλα προϊόντα στην Κόρινθο, ενώ ο φορτηγατζής δεν θα μεταφέρει πάρα πολλά προϊόντα, ώστε να πρέπει να χρεώσει περισσότερα για να βγάλει το κόστος τους.

    Αν κάτσει κάποιος να μελετήσει πώς μπορεί να επιτευχθεί μείωση του κόστους στις εσωτερικές μεταφορές χωρίς να εξαθλιωθούν οι φορτηγατζήδες, είμαι βέβαιος ότι θα το βρει. Όμως είμαι βέβαιος ότι κανένας δεν το έχει μελετήσει και όλοι πιπιλίζουν την καραμέλα της "απελευθέρωσης" ενός "κλειστού" επαγγέλματος.

  8. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 29/07/2010 13:14:30

    Θα τα καταλαβουμε "papasimonaki", ολοι μια και καλη...Και εμεις και οι Πολιτικοι μας.Οταν οι δανεισταδες θα "αποειδουν" οτι σε σειρα δεν μπαινουμε (οχι οτι "κοπτονται"), και δια του Μνημονιου που υπεγραψαν οι φωστηρες, δεν θα σου ζητησουν χρηματα για καμια παλετα...Θα παρουν το Λουτρακι αυτουσιο και ολοκληρο για καποιο απο τα παμπολλα δανεια και θα ειναι μονο η αρχη!!Ολες οι τοποθεσιες-φιλετα, ειναι υποθηκευμενες για χρηματα που ποτε δεν ειδε ο λαος.
    Ολα υποθηκευμενα για μια δυσνοητη χρεοκοπια, που κανεις δεν μας προετοιμασε τοσα χρονια.Καποιοι σποραδικα σαν τους Μανο, Ανδριανοπουλο και τον Λεβεντη "ψελλιζαν" καποια στοιχεια περι αλλοκοτου και δυσβασταχτου Κρατικου Δανεισμου, αλλα αρκουσαν οι ταμπελες της γραφικοτητας για να τους ακυρωσουμε σε χρονο dt., για οσα ελεγαν.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 29/07/2010 14:24:26

      Και επειδή "θα πάρουν το Λουτράκι αυτούσιο" ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ, πρέπει τώρα να σκύψουμε και να χαλαρώσουμε, ε;

      Προφανής η απάντηση, αφού συνηθίσαμε στην τρυφηλότητα και μας είναι δύσκολο πλέον να ξεβολευτούμε για να ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ και να πετάξουμε έξω όσους επιβουλεύονται τον πλούτο μας...

  9. kanenas avatar
    kanenas 29/07/2010 13:32:33

    Ρε παιδιά έλεος με κάθε συνδικαλιστή τραμπούκο μπυροκοιλαρα σε αυτή την χώρα.

    Δεν με νοιάζει που ο τουρισμός έχει τώρα προβλήματα... καλά να πάθουν και αυτοί τόσα χρόνια βγάλανε τα λέφτα... πουλώντας το νεράκι 2 ευρώ και δίνανε τα δωμάτια 200 ευρώ.

    Χέστηκα και για τους αγρότες που λέει έχουν πρόβλημα με τα ροδάκινα... όταν κλείναν αυτοί τους δρόμους ήταν καλά πέρσι...

    αλλά όταν η απεργία βλάπτει το κοινωνικό σύνολο είναι τρομοκρατία!

    οχι μόνο φύλλο πορείας αλλά αφαίρεση της άδειας χρειάζονται οι τραμπούκοι συνδικαλιστές. Που ήταν αυτοί όταν εμείς οι μισθωτοι και συνταξιούχοι χάσαμε το εισοδημα μας.. πουθενά. Στα τσακίδια θα τους στείλουμε και εμείς τώρα!!!!

    Ακολουθώντας το δόγμα... Εκβιάζω άρα υπάρχω τόσα χρόνια μπουχτήσαμε... με λαμόγια, τραμπούκους, μπυροκοιλαραδές. Τώρα θα αλλάξουμε με το ζόρι γιατί δεν μας πέρνει άλλο. Αν δεν σας αρέσει τον πουλό... να πάτε άλλου!

    Η μπανανια θα πεθάνει σύντομα

    ΥΓ. Στείλτε και τα ΜΑΤ εν ανάγκη μονο σε συνταξιούχους τα στέλνουν και σε κάτι αναρχικούς....

    ΥΓ2 Όσο για την ΓΕΝΟΠ που απειλεί με κατεβάσμα διακόπτη... έρχεται και η σειρά τους και θα πονέσει....

    • Misha avatar
      Misha @ kanenas 29/07/2010 14:07:43

      Το μπυροκοιλαρά αντιπρόεδρο σου τον περιλαμβάνεις στην κριτική ή...μεταξύ κατεργαρέων αλληλεγγύη;
      Μπανανία, για να πληροφορηθεί ο αμαθής εγκεφαλικός σου φλοιός, ονομάσθηκαν οι χώρες της Λ.Ααμερικής προτεκτοράτα των ΗΠΑ , με βαλτες χούντες σαν αυτή που έφερε ο Γκιοργκάκις σου (Ονδούρα, Σαλβαντόρ, Ισημερινός κλπ)

      • kanenas avatar
        kanenas @ Misha 29/07/2010 14:26:24

        FAIL Misha, δεν ψήφισα ΠΑΣΟΚ ...
        Είδαμε και τον δικό σου αμαθή εγκεφαλό σου... που δίνει πάτημα σε τραμπουκούς που η ανοχή (όλων μας) απέναντι σε συντεχνιες μας κατάντησε Μπανανία στα Βαλκάνια!!!

        Καληνύχτά Misha και χαιρετίσματα στον τραμπούκο πρόεδρο σου

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kanenas 29/07/2010 15:27:55

      Αυτά που λες είναι φυσικά σωστά για όλες τις προηγούμενες κινητοποιήσεις. Το πιστεύω και συνυπογράφω.

      Όχι όμως για τη συγκεκριμένη. Αυτή εδώ είναι διαφορετική, γιατί πάνε να τους πάρουν το βιος τους. Εδώ, ναι, έχουν το "δικαίωμα" να μας ταλαιπωρήσουν, μια που είναι τόσο σοβαρός ο λόγος.

      Η ΓΕΝΟΠ για πρώτη φορά θα έχει δίκιο να κατεβάσει το διακόπτη! Καταλαβαίνεις ότι θέλει να μείνει κάτω από 40% των μονάδων της ΔΕΗ σε δημόσιο έλεγχο; Και το υπόλοιπο να ξεπουληθεί σε ανεξέλεγκτα αλλοδαπά ή ημεδαπά συμφέροντα;

      Τη ΓΕΝΟΠ, ναι, πρέπει να την πατάξουμε. Τη ΔΕΗ όμως και τα φράγματά μας, και τα λιγνιτωρυχεία μας, πρέπει να τα κρατήσουμε ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΛΕΓΧΟ. Σε αυτή τη μάχη η ΔΕΗ και η ΓΕΝΟΠ είναι σύμμαχός μας.

      Μόλις τακτοποιήσουμε το ΔΝΤ, θα λογαριαστούμε και με τη ΓΕΝΟΠ. Αλλά πρώτα η άμυνα της κοινωνίας και της χώρας.

      • kanenas avatar
        kanenas @ Επώνυμος 29/07/2010 17:13:04

        Επώνυμος διάβασα και το άρθρό αλλά...

        Μαζί με το άνοιγμα των επαγγελμάτων έρχεται και (εν μέρη) το τέλος του πελατειακου κράτος του ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ-ΝΤΟΡΑ-ΝΔ και με την ανοχή-συνενοχή της αριστεράς κάνανε την Δημοκρατία σαν τα Μούτρα του Δρακουμέλ


        Η ΓΕΝΟΠ, Φορτηγατζήδες κτλ ήταν οι βολεμένοι που το κράτος τους είχε στα οπα-όπα για κομματικούς λόγους. Ο εφιάλτης του Ελληνικου-Τύπου-Συνδικαλισμού τελειώνει.... Οι τεμπέληδες στα σπίτια τους!

        Εσύ πιστεύεις ότι όλοι αυτοί οι συνδικαλιστές -τρομάρα τους- που ήπιαν και φάγανε το δημόσιο χρήμα τόσα χρόνια -με την ανοχή του κράτους- νοιάζονται για την Ελλάδα περισσσότερο από τον έναν μισθώτο και συνταξιούχο;

        Η απάντηση είναι ΟΧΙ από Κρήτη μέχρι την Αλεξανδρούπολη.

        Από το Σκέφτομαι άρα Υπάρχω αυτό που μάθαμε τόσα χρόνια από τα τσιφλίκια των συνδικαλιστών ήταν το

        Εκβιάζω άρα Υπάρχω!!!

  10. Dimi avatar
    Dimi 29/07/2010 13:38:18

    Αυτός που νομίζει ότι έχει τα εχέγγυα ν’αντιγράψει τον Ronald Reagan, oποίος το 1981, εν ριπή οφθαλμού απέλυσε 13,000 απεργούς από τους 17,500 Ομοσπονδιακούς Ελεγκτές Εναέριας Κυκλοφορίας, προφανώς (ηθελημένα;;) αγνοεί, ότι ο Πρόεδρος Reagan ήταν πατριώτης, ο οποίος είχε στη φαρέτρα του, «a major crisis back-up plan”.

    Ενα Πλάνο Διαχείρησης Κρίσεως, το οποίο ως είθισται, ο πολυθεσίτης ούτε τώρα έχει, ούτε ποτέ είχε. Κι ο οποίος, θα του ήταν χρήσιμο να θυμάται καλά, ότι: οι απελπισμένοι άνθρωποι, όταν οδηγούνται στην ανεργία και την οικονομική εξαθλίωση, γίνονται επικίνδυνοι. Επειδή, δεν φοβούνται πλέον την κατά μέτωπον ρήξη με τον δαίμονα, επειδή ακριβώς, δεν έχουν άλλα περιθώρια και τίποτε άλλο να χάσουν.

    Η πλειοψηφία της κοινωνίας αποδέχεται το άνοιγμα των αγορών. Ομως, αντί καλόπιστης συζήτησης και διαπραγματεύσεων, υπήρξε ο σχεδιασμένος αιφνιδιασμός κι η δημιουργία τετελεσμένων. Τα οποία, νομοτελειακά, επέφεραν το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα και τις ρήξεις των οδηγών φορτηγών Δ.Χ., με τις υπόλοιπες κοινωνικές ομάδες.

    Διάφανος πλέον, ο σατανικός νεοταξικός στόχος της προσχεδιασμένης διεθνούς δυσφήμισης κι απαξίας της Ελλάδας, μεσ’τη καρδιά της τουριστικής περιόδου..

    Αντί λοιπόν του γόνιμου διαλόγου, ο νεοταξίτης κωπηλάτης, απεφάσισε αυταρχικά την «περήφανη» επίταξη των βυτιοφόρων και την επιστράτευση των οδηγών φορτηγών Δ.Χ. Με στόχο, το τσάκισμα των δικαιωμάτων τους, την κάμψη των κινητοποιήσεών τους και την απαξία της επαγγελματικής τους επένδυσης, χωρίς αξιοπρεπή αποζημίωση.

    Οι Ελληνίδες κι Ελληνες, έχουμε βιώσει πλέον, μέχρι μυελού οστέων, τα κόλπα και τα σχέδια αποδόμησης, απαξίας, εξαθλίωσης και με ευτελείς όρους εκχώρησης της Ελληνικής Κυριαρχίας και Διακαιωμάτων μας, στους τρελλαμένους γιά εξουσία και πλούτο, νεοταξίτες υφάρπαγες.

    Γι’αυτό και το νέο, απονενοημένο διάβημά του, μεταξύ των αμέτρητων άλλων, ο ατρόμητος μπρατσάτος, το χρεώνεται ιστορικά ως «επιστράτευση/γιαλαντζί» και τα φύλλα πορείας, ως «κουρελόχαρτα του cabinet».


    ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣΙΣ:

    Mineiko-Βilderberg is the name of the blame game
    ή, πέφτει αυτός, ή χάνεται η Ελλάδα!
    ή, Τώρα, ή, Ποτέ!

  11. Kαραγκούνης avatar
    Kαραγκούνης 29/07/2010 13:59:36

    Ti einai ayta ta pragmata?

  12. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 29/07/2010 14:59:24

    Προς κ.κ."Αυριανιστη".
    Δεν επικληθηκα επεξηγωντας τα "περι Λουτρακιου" το να μεινουμε απαθεις.Ουτε βεβαια οσφυοκαμπτες.Αλλα χωρις προτασεις και με αντιληψεις της μορφης "εξω η τροικα ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ", ειμαι ασυμφωνος.Η χωρα δεν θα μπορει να δανειστει, οι πολιτες που βυθιστηκαν στο καναπε και στην απραξια βλεπουν Μενεγακη και Σκορδα (τουναντιων με μενα), αλλα δυστυχως αυτοι οι πολιτες στους οποιους ευστοχως αναφερεσαι, αποτελουν πλειοψηφια και θεωρουν οτι τα παντα οσονουπω θα επανελθουν εκει που ηταν, κατι το οποιο ειναι στρεβλο κατα την δικη μου αποψη.Πρωτα λοιπον απαιτειται αφυπνιση, μετα συνεννοηση Ελληνικης Αλληλεγγυης και καταννοησης του ευρους των πραγματικων προβληματων, και μετα αντιδραση στοχευμενη προς την ουσιαστικη αλλαγη ροτας της χωρας μας.

  13. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 29/07/2010 15:25:07

    Ακριβώς μόνο που η χούφτα τραμπούκοι είναι ο ΓΑΠ, ο παπακωνσταντίνου, ο Λοβέρδος, η Διαμαντοπούλου και όλο το σκυλολοι γύρω τους (σύμβουλοι και δημσιοκάφροι)

  14. ΗΡΑΚΛΗΣ avatar
    ΗΡΑΚΛΗΣ 29/07/2010 19:46:40

    http://www.youtube.com/watch?v=GuEzQh4ibOU
    αλλο ενα βιντεο ρξαιρετικα αφιερωμενο στον Γεωργιο Τσολακογλου.
    Τελικα η ιστορία επαναλαμβάνεται με μια μικρή διαφορά .Τις εχουμε ετοιμες τισ κρεμμαλεσ για τουσ Τσολακογλου και το συνάφι τους.Ο καιρος ειναι κοντα. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να ξεβρωμισουμε απο τη κοπρο του Αυγεια συγνωμη του Γιωργακη του Β του κενου

  15. takis avatar
    takis 29/07/2010 20:52:15

    μαρεσει ο υποστηρικτης των φτωχων φορτηγατζηδων οτι θα του κανουν τις μεταφορες κινεζοι.γιατι τωρα τις κανουν ελληνες ρε.ριξε μια ματια στους οδηγους και αμα βρεις ελληνες πανω απο το 20 τοις εκατο σφυρα μου κλεφτικα οπως αυτοι οι φουκαραδες που δεν πληρωνουν εφορια δεν εχουν δηλαδη εισοδημα αλλα η αδεια του φορτηγου πληρωθηκε στη μαυρη αγορα 200 και 300 χιλιαρικα ευροπουλακια κοροιδο γαμβρε.

  16. teo avatar
    teo 29/07/2010 21:58:38

    Καθε ενημερωμενος πολιτης εχει καταλαβει οτι το πασοκ δεν ειναι ενα κομμα δημοκρατικο, απλα επικαλειται την δημοκρατια και στο ονοματης διαπρατει οτι το ακραιο το σημφερει. Τι ελεγε πριν ενα χρονο με την επιταξη των εργατων στα λιμανια; Αυτο το κομμα συμμορια ειναι τοσο δαιμονικο στην προπαγανδα που καταφερε και μεσω των διαφορων καναλαρχων και κατ΄επεκταση των ψευτοδημοσιογραφων που εκτελουν διατεταγμενη αποστολη, να στρεψει μεγα μερος της κοινης γνωμης εναντιον των φορτηγαντζηδων. Δεν θα παρω θεση υπερ τους γιατι και αυτοι ειναι σαπιοι, οπως σαπιο και φαυλο ειναι το συστημα που οικοδομησαν οι φαυλοι πολιτικοι. Αισθανομαι ντροπη και αηδια οταν ακουω να λενε διαφοροι παραγοντες οτι ειναι κατ΄επιταγη του ΔΝΤ. Τοτε θα πρςεπει να βγει ο Παπανδρεου να δηλει οτι παριστανει τον πρωθυπουργο και ειναι ενα ανδρικελο τυπου Καρζαι του Αβγανισταν που των εχουν οι Αμερικανοι, και εκεινος εκλογες εκανε, οπως κι ο αλλος ο Αλαουι του Ιρακ, και εκεινος με εκλλογες εξελεγει, αλλα ειναι ανδρικελο κι αυτος των δυναμεων που κατεχουν τη χωρα του. Σε τι διαφερει ο Παπανδρεου κι οσοι των στηριζουν οταν εκτελει διαταγες; Εφτασαν οι θυροροι του ΔΝΤ να πανε μερχρι και το υπουργειο εθνικης αμυνας, αυτο το κανανε οχι γιατι τους ενδιεφεραν τα οικομικα,αλλα να μας ταπεινωσουν. Την μεγαλητερη ευθυνη σε αυτη την ταπεινωση του Εθνους την φερουν τα αλλα ανδρικελο και δοσιλογοι οι βουλευτες του. Δεν εχουν καταλαβει΄η κανουν πως δεν καταλαβαινουν οτι ειναι εφιαλτες και εθρεψαν ενα συστημα που εφεραν το Εθνος να κυβερναν μαφιοζει μεσα απο πολυτελοι γραφεια και ο ενας να εξοντωνει τον αλλον στο ονομα δηθεν καποιας σεχτας ή 17Ν. Δεστε τη δολοφονια του δημοσιογραφου. Ξεκαθαρισμα σοσιαλιστικων διαφορων ηταν. Ποιοι δολοφονισαν ολους του γνωστους επιχειρημτιες; Αυτοι που σημερα ειναι παμπλουτοι και αγοραζουν τραπεζες χωρις κανεις να τους ρωτα που τα βρηκαν.