17/08/2008 20:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αρχαίο Πνεύμα Αθάνατο...made in Greece

Αυτό το αρχαίο «ολυμπιακό ιδεώδες» έχει ξεμωραθεί τελείως. Όπου θέλει πάει και ενσαρκώνεται. Κατόπιν τούτου καλά κάνει και ο κ. Κυριακού πρόεδρος της ΕΟΕ (γιατί άραγε;) και θέλει να το ιδιωτικοποιήσει - «αν εκλεγώ θέλω να γίνει ιδιωτικού δικαίου η ΕΟΕ για να αποκτήσουμε περισσότερους χορηγούς. Τα λεφτά τα φέρνουν τα μίτιγκ, τα παγκόσμια πρωταθλήματα ενώ εγώ είμαι υπερ των αυστηρών κυρώσεων...», είπε μεταξύ άλλων. Αν του μεταλλάξουν (του ιδεώδους) το DNA μπορεί και να επιβιώσει. Εδώ όλα τα ξεπουλήσαμε, αυτό θα αφήσουμε…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 17/08/2008 21:24:23

    ..το θέλει το γιαουρτάκι του!

  2. βασιλης avatar
    βασιλης 17/08/2008 21:40:38

    Αυτός ο Ελληναράς βγήκε στην τηλεόραση με δηλώσεις υποτιμητικές για τους Έλληνες αθλητές ,που βρέθηκαν ντοπέ ,αλλά δεν είπε τίποτα,για τους Αθάνατους που τα παίρνουν, για τους κρατικούς λειτουργούς και τους εκάστοτε κυβερνόντες ,που πληρώνουν για όλα αυτά. Γιαυτόν φταίνε τα παιδιά, που προκειμένου να επιβιώσουν αναγκάζονται να υποκύπτουν σε πολλά.
    Αυτά λέει στους αθλητές του Πανελληνίου που είναι Πρόεδρος.
    Δεν μας είπε όμως πως αναλύει πως ένας άνθρωπος γίνεται ψάρι και παίρνει 8 χρυσά και ένας άλλος αέρας και κάνει 9.69 τα 100μ.
    Δεν μας λέει αν γίνεται ίδιος αριθμός ελέγχων σε όλους τους αθλητές ή κάποιοι είναι στο απυρόβλητο, όπως στο γνωστό επεισόδιο της στην Ολυμπιάδα της Αθήνας στην Γεωργούπολι των Χανίων.
    Δεν σχολιάζει ότι η νικήτρια του τριπλούν εμφανίστηκε το τελευταίο εξάμηνο από το πουθενά και σήμερα πέταγε .Πόσους ελέγχους έχουν κάνει στην κυρία αυτή τα τελευταία δύο χρόνια; ; έγιναν ίδιος αριθμός ελέγχων με την ΔΕΒΕΤΖΗ ;
    Γνωρίζει ότι ήδη ο άνθρωπος ψάρι εισέπραξε 1 εκατ. δολάρια και θα γίνει δισεκατομμυριούχος μόλις γυρίσει

  3. ataktos avatar
    ataktos 17/08/2008 23:13:51

    μην τον παίρνετε στα σοβαρά .Ο "ανθρωπακος" όπως και οι άλλοι "γαλακτοι" βλέπε Βασίλισσα τις Αγγλίας ,ο Kokos ,κλπ έχουν πιστέψει στην αιωνιότητα τους .Βρήκαν μια μηχανή παράγει χρήμα ,φάρμακα ,γιατρους ,ζωα κλπ
    Λεφτά έχει,είναι "αντοδυμιουργιτος" -έτσι λένε ,πάντως πρώην πολιτικός πρόσφυγας στην Πολωνια ,γιος Κομμουνιστή , αλλα όλο προσόντα δεν βλέπετε

  4. Africa avatar
    Africa 17/08/2008 23:14:36

    Η Ελλαδα ποτε δεν πεθαινει? Ο Κυριακου ειναι για γελια.Για γελια εχουμε ολοι καταντησει αλλα και ποιος ενδιαφερεται στο Ελλαδισταν! Ολοι την παρτη τους κοιτανε!!

  5. nor avatar
    nor 17/08/2008 23:17:18

    Εσένα τπ πρόβλημα είναι τι ελέγχους κάνουν στους υπόλοιπους αθλητές ή αν οι δικοί μας είναι ντοπέ. Οποιον κατορθώσουν να ελέγξουν η απάντηση είναι "θετικό δείγμα". Τελικά είναι κανείς που να μην παίρνει "βελτιωτικά"? Δεν χρειάζεται παιδιά να σμπαραλιάζετε την υγεία σας. Η Ελλάδα δεν χρειάζεται να συμμετέχει σε αυτο το τσίρκο των Ολυμπιακών αγώνων, η αν μετέχει να πάνε καθαροί και να μην ασκειται ψυχολογική πίεση στους αθλητές για μετάλλια.

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/08/2008 23:32:35

    Θλιβερο υποκειμενο...ο Κυριακου, και αξιοι της μοιρας μας που τον εχουμε προεδρο ενος τοσο σημαντικου οργανισμου!

    Οχι κ. Κυριακου το Αρχαια Ελλαδα δεν ειναι γκαζαδικο,οι κοπελλες που εργαζονται στον Αντεννα δεν ειναι ντε και καλα παλλακιδες,οι περιβαλλοντολογικες και οικοδομικες απατες που διαπραξατε δεν ειναι εθνικο σπορ,καθως οφειλετε να δινετε ενα παραδειγμα λογω θεσης, και κυριως ο Αχταρμας Αθανασιας που ασελγει στην ενδοξη ιστορια μας ειναι ασορτι με το επιπεδο(φλατ!)σας!
    Αντε γεια, που λενε...

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 18/08/2008 00:16:05

    Πλακα θα εχει να θελησει-ικανη την εχω-η ΔΟΕ να παρει την αφη της φλογας απο την Ολυμπια!

    Ελα ομως που η επομενη Ολυμπιαδα διεξαγεται στο Λονδινο, και αντε να εισαι σιγουρος οτι θα υπαρξει αρκετος ηλιος για να αναψει η φλογα!!!

    Εκτος αν βαλουν για πρωθιερεια την Εμυ Ουαινχαουζ οποτε καπως θα τα βολεψει για το αναμα...

  8. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 18/08/2008 00:41:51

    ..θα ανάψει με την φλόγα τον μπάφο

  9. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 18/08/2008 00:49:13

    8 Γιωργος Χ

    Ειδα στην σελιδα οτι ενας απο τους αγαπημενους σου δισκους ειναι το σμοουκ ον τηε γουωτερ των Ντιπ Περπλ.
    Ημουν στην συναυλια του Φρανκ Ζαππα, 1972 αν θυμαμαι καλα,οταν καηκε το καζινο του Μοντρε-διπλα στην λιμνη- που ενεπνευσε το τραγουδι!
    Καθε φορα που το ακουω,τρελλαινομαι...

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 18/08/2008 00:50:42

    ..και εγώ φίλε μου :)

  11. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 18/08/2008 01:39:14

    Ελπίζω να το έπιασε το υπονοούμενο και ο Καραμανλής, ότι εάν θέλει στήριξη από το κανάλι του Κυριακού στις δύσκολες ώρες που έρχονται θα πρέπει να τον επανεκλέξει πρόεδρο της ΕΟΕ και στην συνέχεια να την ιδιωτικοποιήσει.
    Οταν όμως οι πολιτικοί εκβιασμοί γίνονται δημόσια αυτό σημαίνει ότι ο Καραμανλής έχει χάσει κάθε έλεγχο.

  12. babis avatar
    babis 18/08/2008 04:05:51

    δεν είναι καταδικασμένος σε 4 χρόνια φυλακή χωρίς αναστολή και αυτός κυκλοφορεί ελεύθερος ;Ελλενιστάν το μεγαλείο σου.

  13. Κρείτων Κουσουράτος avatar
    Κρείτων Κουσουράτος 18/08/2008 12:45:28

    Ρε παιδιά, έχω μια απορία, ας μου τη λύσει όποιος ξέρει κάτι γιατί εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα: αθλητές του Πανελλήνιου πιάνονται ντοπέ;

  14. bgt avatar
    bgt 18/08/2008 12:54:29

    Για ολα φταιει ο Αλογοσκουφης και ο προυπολογισμος του! Αν ειχαμε λεφτα θα ψωνιζαμε απο κει που ψωνιζει και ο Φελπς δε θα περναμε τη σκαρταδουρα της Τσου-Λι!
    Γαμω τον προϋπολογισμο μας..και καναμε και εκλογες και δαυτον!

  15. F avatar
    F 18/08/2008 14:10:26

    Ἄν τὸ καλοσκεφτοῦμε, οἱ Ὀλυμπιακοὶ τῆς Ἀθήνας κατέστρεψαν τὴν χώρα: 1ον, τὸ δημόσιο χρέος ἔκτοτε καὶ ἐξ αὐτοῦ τοῦ λόγου, εἶναι σὲ δυσθεώρητα ὕψη, 2ον, ἡ αἰσθητική μας βάλλεται ἀπὸ τἰς γελοιότητες τουλάχιστον 15 ἀθλητικῶν ἐφημερίδων καὶ στρατιῶν ἠλιθίων ἀθλητικογράφων, 3ον, ἡ Ἀθήνα γέμισε Πόρσε Καγιέν ὁδηγούμενα ἀπὸ τοὺς γόνους τῶν νεόπλουτων ποὺ ἔκαναν τὴν τύχη τους μὲ τὰ ἄθλια ἔργα τσιμέντου καὶ λοιπά...Δυστυχῶς ὅσοι ἦταν ἀντίθετοι στὴν τέλεση τὼν Ὀλυμπιακῶν (ἀνάμεσα τους καὶ ἐγώ), ἀντιμετωπίσθηκαν ὡς μιάσματα...

  16. nikoleta avatar
    nikoleta 18/08/2008 14:30:56

    Ωραίους λόγους βγάζει ο Κυριακού ο υπόδικος για κακούργημα με 4 χρόνια φυλακή...Ελληνική Δικαιοσύνη το μεγαλείο σου.

  17. gianis avatar
    gianis 18/08/2008 17:21:30

    ola tha tahtopiithoun (den to ehoume tosa hronia mathi to paramithaki )

    http://www.enet.gr/online/online_text/c=114,id=44743672

    avti tha mas forologoun
    emis tha ksefebgoume
    (o kleftis apo tin Bagdadi
    ke o Nikokiris apo tin Proti )

  18. Aurora avatar
    Aurora 18/08/2008 17:33:03

    Ευχαριστω για το Βιντεακι, Ανωνυμε 4.14.
    Τα καθαρματα κανουν ο,τι τους καπνισει ενω οι αρμοδιοι εθελοτυφλουν, απο φοβο μη χασουν τα ΔΕΚΑΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ

  19. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 18/08/2008 20:05:42

    aurora -to kako ine oti pia i neolea to erikse sto nes kafe ,ke i ali sta sklira .Tora tha mous pis tha zisoume ne den leo ,opos panta enas kalita enas hirotera To terastio thema ine oti ta tsoglania san skata panta tha mas epipleoun blepe Kiriakou ,ke o kosmakis tha psofai stous iponomous ke bromia .ke avto i arhusa taksi onomase d....

  20. Theodore avatar
    Theodore 18/08/2008 21:41:58

    Ρε σεις, αφου σας τρωει ο...βωλος σας για μεγαλεια και παρατες.
    Τι φωναζετε λοιπον για τις ντοπες;
    Οι ανθρωποι αυτοι, ικανοποιουν τη ζητηση. Τιποτ αλλο.

  21. wert01gf avatar
    wert01gf 19/08/2008 07:14:57

    Εκκρεμεί μία εις βάρος σας υπόθεση κύριε Κυριακού με κάτι αυθαίρετα στο Πόρτο Xέλι. Ποιός εκτίει την ποινή φυλάκισης, 4 χρόνων χωρίς αναστολή, που σας έχει επιβληθεί;