#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/08/2010 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αρχίζω και την λυπάμαι τη …Ντόρα



“Θα στηρίξω την κομματική επιλογή στην Πελοπόννησο” , δήλωσε η Έλσα Παπαδημητρίου, βουλευτής Αργολίδος μετά σημερινή συνάντησή της με τον Αντώνη Σαμαρά.

Η συνάντηση έγινε με πρωτοβουλία του προέδρου της ΝΔ και η κ. Παπαδημητρίου εξερχόμενη της Ρηγίλλης δήλωσε: «Έγώ αισθάνθηκα ότι δεν είχα ποτέ καμία ένταση με όσα είπα, και απ' ότι προσέλαβα από την κουβέντα που είχα με τον πρόεδρο ούτε εκείνος είχε».

Όσον αφορά την υποψηφιότητα του Δημήτρη Δράκου στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, η κ. Παπαδημητρίου δήλωσε ότι στηρίζει την κομματική επιλογή «αναγιγνώσκοντας πάντα με ρεαλισμό τα τεκταινόμενα».

Ερωτηθείσα τέλος αν θα παραμείνει στη Νέα Δημοκρατία η βουλευτής ξεκαθάρισε: «Εγώ είμαι ΝΔ. Νομίζω ότι κανένας δεν θέλει να διώξει εμένα».

Ημεροδήκτης

Υ.Γ. Ελευθεροτυπία, Σάββατο 28 Αυγούστου 2010: «Δεν πουλάω την Ντόρα», επιμένει η Ελσα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 30/08/2010 14:34:54

    Ολοι μαζί και ο ψωριάρης χώρια λένε στο χωριό μου.

  2. factorx avatar
    factorx 30/08/2010 14:35:34

    Δηλώσεις της κ. Παπαδημητρίου στο ΘΕΜΑ 98,9

    • Είχα μια πολύ ζεστή και παραγωγική συζήτηση με τον Αντ. Σαμαρά.

    • Μιλήσαμε για την περιφέρειά μας, ανταλλάξαμε απόψεις.

    • Αυτοί που επέλεξαν τους περιφερειάρχες δεν υπολόγισαν τη γνώμη των βουλευτών.

    • Αφού τα κριτήρια ήταν αυτοδιοικητικά, ο κ. Δράκος ήταν η καλύτερη επιλογή, χωρίς να θέλω να αδικήσω τους υπόλοιπους.

    • Δεν θέλω να αδικήσω τον κ. Σαμαρά, δεν έχει μπερδέψει τη φιλία μου με την Ντ. Μητσοτάκη στη δική μας σχέση.

    • Δεν είχε ποτέ ανοίξει θέμα παρεξήγησης ανάμεσα σε εμένα και τον Αντ. Σαμαρά.

    • Οι πιθανότητες της Ν.Δ. για νίκη στην Πελοπόννησο είναι όσες θα της προσφέρουμε.

  3. julia avatar
    julia 30/08/2010 14:40:49

    Mε το μπαμπακι τους σφαζει ο Καλαματιανός.......

  4. ΓΙΩΡΓΟΣ Κ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ Κ 30/08/2010 14:47:50

    ΧΑΡΕΙΤΕ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΑΚΟΜΗ....

  5. Γορτύνιος avatar
    Γορτύνιος 30/08/2010 14:48:09

    Οι δηλώσεις της κας Παπαδημητρίου (άν είναι ειλικρινείς - πολιτικός είναι η γυναίκα!) αποτελούν ευχάριστη έκπληξη. Οσο για την κα Ντόρα Μητσοτάκη-Κούβελου, ...άπλωσε τα πόδια της πέρα απ' το πάπλωμα!

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 30/08/2010 14:49:18

    Κάποιοι/ες σαν την Παπαδημητρίου, πρέπει να λάβουν το μήνυμα και να το βουλώσουν. Η ΝΔ διοικείται από τον Αντώνη, με την καταγεγραμμένη ψήφο εμπιστοσύνης των ΝΔημοκρατών. Ειδάλλως, να παραδώσουν το μισθό τους και να ξεκουμπιστούν προς τη Δρακουλίνα. Επίσης, πρέπει να τους γίνει μάθημα, το πούλημα που έφαγε ο Μαρκογιαννάκης.

  7. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 30/08/2010 14:53:16

    «Πίσω ολοταχώς» της είπε η καπετάνισσα, μετά το φιάσκο που εκτυλίσσεται στην Κρήτη και η Έλσα μας το καλοσκέφθηκε και είπε «γιατί όχι»;
    Εδώ στην Κρήτη δεν τους βγαίνουν τα κουκιά, θα κάνουν παλικαριές με την Πελοπόννησο;
    Της Καπετάνισσας η εντολή είναι ασφαλώς προσωρινή και διατηρεί ακεραία την εμπιστοσύνη της στην «αδελφή» Έλσα, ότι θα εκτελέσει τις εντολές της όταν εκείνη το κρίνει.
    Της Έλσας όμως η οπισθοχώρηση υποκρύπτει και ένα αίσθημα αυτοσυντήρησης! Μην πάει κι άκλαυτη όπως ο Χρήστος!
    Και εδώ είναι Αργολίδα χωρίς σύντεκνους και λοιπές «υποστηρικτικές» δυνάμεις!

  8. minaras avatar
    minaras 30/08/2010 15:05:36

    Τέρμα τα δίφραγκα...Η υπερήλιξ ευτραφής κυρία που ούτε να παραγγείλει ένα καφέ δεν μπορεί (την έχετε ακούσει να μιλάει? ) καλό θα ήταν να πάει σπίτι της.
    Είναι αντιτουριστική.

  9. factorx avatar
    factorx 30/08/2010 15:06:02

    "Την ίδια ώρα καλά πληροφορημένες πηγές αναφέρουν ότι στα Χανιά ο νυν δήμαρχος Κυριάκος Βιρβιδάκης, στενός φίλος της οικογένειας Μητσοτάκη, ετοιμάζεται να πάρει το χρίσμα του Αντώνη Σαμαρά για να επανεκλεγεί δήμαρχος",

    • ουτις avatar
      ουτις @ factorx 30/08/2010 22:03:59

      Τι θα πει στενός φίλος. Πρώτος ανηψιός είναι ο άνθρωπος. Γιός της αδερφής του Κ. Μητσοτάκη.

  10. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 30/08/2010 15:07:54

    I love you Elsa ! Βλέπεις το φώς το αληθινό. Και γι'αυτό, πρέπει να σου δώσω ένσημα. ΑΡΚΕΙ να εννοείς όσα λές.

  11. bromoskylo avatar
    bromoskylo 30/08/2010 15:13:27

    Μεγάλη σημασία δίνετε στην ευτραφή ηλικιωμένη πολιτικό(;)

  12. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 30/08/2010 15:22:26

    Κανεις δεν φευγει απο κανενα μαντρι...Αδημονουν οι λυκοι, και με τους λυκους πρεπει να ξερεις να τα βαζεις!!!

  13. Μπάμπης Σ. avatar
    Μπάμπης Σ. 30/08/2010 15:25:12

    Ο Σαμαράς διοικεί τη ΝΔ όπως ένα καράβι στη φουρτούνα. Ξέρει πολύ καλά πού θέλει να το οδηγήσει, αλλά κάνει ελιγμούς από δω κι από κει για να πετύχει τον στόχο του. Είναι καλός καπετάνιος για το καράβι της ΝΔ.

  14. παράθυρο avatar
    παράθυρο 30/08/2010 15:36:05

    Ηγείται της ΝΔ ή διοικεί τη ΝΔ;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ παράθυρο 30/08/2010 17:43:28

      Το θέμα δεν είναι να διοικείς ή να άρχεις. Το θέμα είναι να σου περνάει, να κάνεις το δικό σου κι άσε τους άλλους να προσπαθούν να βρούν τί είναι αυτό που κάνεις. Μέχρις στιγμής Σαμαράς-Κόρη 5-1....

  15. SERTIS avatar
    SERTIS 30/08/2010 16:14:40

    ή η ντορα κατάλαβε ότι με την πόλωση χάνει και το γυρνάει στο γλυκό ή κάτι ετοιμάζει.....πάντως αθώα δεν είναι όλα αυτά.......

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ SERTIS 30/08/2010 16:55:30

      ας μην υποτιμούμε και τον προσωπικό παράγοντα: παρά το αντιτουριστικό του θεάματος, η Έλσα είναι ευφυής, με εξαιρετικές σπουδές στην Αμερική (κάποτε)- ίσως μιλάει άλλη γλώσσα με τον Α.Σ.

  16. Paranoia avatar
    Paranoia 30/08/2010 20:26:29

    Και ενώ εμείς πηγαίνουμε τοίχο-τοιχο μήπως και γλυτωσει ο πωπός μας κανέναν αδέσποτο φόρο, τσουφ να'σου ο έτερος της οικογενείας εκεί που είχε εξαφανιστεί και εμείς ησυχάσει από τις μπούρδες του, ανέλαβε να υπενθυμίσει στην κυβέρνηση ότι δεν εισέπραξε από τους ημιυπάιθριους. Να τον εχαιρόμαστε και αυτόν.

    h--p://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1860429

  17. Lakis avatar
    Lakis 31/08/2010 11:16:06

    καλά να μας που ολοι αυτοι μετα τις δημοτικές εκλογες που η ΝΔ θα εχει χασει ολες τις περιφερειες εκτοσ του ψωμιαδη και ολους τους δημους τους μεγαλουσ πλην του κακλαμανη ποιος δεν θα αμφισβητησει τον μιχαλολιακο και τον αντωνη και ποσοι θα κανουν κωλοτουμπα βλεποντας τις ραγδαιες εξελιξεις της αποτυχιας της ΝΔ... κρατατε μικρο καλαθι ολοι εδω μεσα ,καλο να στηριζετε το κομμα αλλα κοιτατε και μπροστα με ενα πασοκ να μας ξεσκιζει καθημερινα μη μπορωντας να ανταπεξελθουμε για να ζησουμε και τα ποσοστα μας τα ιδια και απαραλαχτα !!!

    • fαker avatar
      fαker @ Lakis 31/08/2010 17:02:02

      Τς ρε Λάκη! Βάλε και κανα τελικό "ς", βάλε και κανένα τόνο, τι διάολο γράφεις??? Σχολείο δεν πήγες???

  18. eiraman avatar
    eiraman 31/08/2010 11:59:45

    "ΜΠΕΕΕ!!!ΜΠΕΕΕ!!!ΜΠΕΕΕ!!!"
    Απαντώ όπως αρμόζει σε ένα ενεργό πρασινο πολίτη...
    Α!!!Και ξέχασα να πω και αυτό:
    "ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!"