#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2011 20:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αργά ή γρήγορα στο ... Ζάππειο 2 θα καταλήξουν

[caption id="attachment_111040" align="alignnone" width="600" caption="Από παλαιότερη συνάντηση Σαμαρά - Ρεν"][/caption]

Εκεί που δεν έπαιρναν κουβέντα.

Εκεί που θεωρούσαν την πρόταση για το ευρωομόλογο ανεδαφική επειδή  θα δημιουργούσε  προβλήματα στο ευρωπαϊκό οικοδόμημα , αλλά και τις αγορές.

Εκεί που έλεγαν ό,τι έχουν αρκετά εργαλεία για να αντιμετωπίσουν και να διαχειριστούν την κρίση..

Εκεί που επέκριναν όσους υπερασπιζόταν και προωθούσαν την ιδέα, όπως ο Σαμαράς

Αίφνης θυμήθηκε ο κ. Ρέν την  έκδοση ευρωομολόγου!

Καλώς τον να και ας ….άργησε!

Μήπως, επιτέλους, είναι καιρός για την Ε.Ε. να σταματήσει αυτή την ανοησία με το σήριαλ των Μνημονίων;

Είναι αδιέξοδος ο δρόμος…

Τι άλλες μαρτυρίες χρειάζονται για να το ομολογήσουν και να το παραδεχτούν;

Μήπως να μελετήσουν πιο σοβαρά την πρόταση του Σαμαρά;

Πώς το είπε η Wall Street Journal; Διογένη βρέθηκε τίμιος;

Γιατί αργά ή γρήγορα εκεί θα καταλήξουν!

Τι το παιδεύουν;

Εκτός και αν δεν θέλουν να …σώσουν την  Ελλάδα (για να είμαι ειλικρινής δεν έχω πειστεί ότι θέλουν).

Όφις Ιοβόλος

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 06/07/2011 20:31:43

    Οπου λαλούν πολλά κοκόρια δεν ξημερώνει.

    Σοιμπλε, Μερκελ, Σαρκοζί, Γιούνκερ, Ρεν και καμιά δεκάδα ακόμα.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 20:37:01

    Οι ΠΑΣΟΚΟΙ, εαν παρουν το πακετο Μπαροζο, ( Μνημονιακα και Εκβιαστικα Παντα !! )
    θα το φερει στα μετρα της και θα αγκαλιασει με Πρασινη Σταχτη το Ζαππειο ΙΙ.

    ΠΠυθια

  3. thanasis avatar
    thanasis 06/07/2011 20:57:15

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΜΕΤΑ
    ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΙ ΕΘΕΛΟΔΟΥΛΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑ
    ΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥΜΝΗΜΟΗΝΙΟΥ

  4. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 06/07/2011 21:01:09

    Ολι, πάρε τηλέφωνο στο γραφείο σου!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 21:03:49

    Μιλαει και η Λαγκαρντ,
    τι ειπε?
    - το Ελληνικο ζητημα ειναι πρωτερεοτητα
    - Να διδαχτουμε απο το παραδειγμα Πορτογαλιας... !

    Να γυρισει ο Σαμαρας και να τους πει...

    " οκ συναινεση!!, σαν αυτη της Πορτογαλιας??? " χαχαχααχαααα

    μειον 4 φαπες κατω ? MOODILA στο μυαλο τους ... ακομη και σημερα !

    ΠΠ

  6. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 06/07/2011 21:04:01

    Σίγουρα έτσι όπως πάνε στο Ζάππειο 2 θα καταλήξουν ποίοι; Aυτοί που έθεσαν τους όρους ή τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ μέσω της ακατάσχετης προπαγάνδας των μ.μ.ε. που τους πατρονάρουν; Ακουσα τον Πρετεντέρη να λέει ότι ο Τσοχαντζόπουλος είναι καμένο χαρτί και δεν κάνει ζημιά στο ΠΑΣΟΚ. Ο Άνθρωπος
    που επί 30 χρόνια ήταν το ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και φυλακή να πάει δεν κάνει ζημιά στο ΠΑΣΟΚ!!!!!! Δηλαδή για να γίνει κυρ' Γιάννη
    ζημιά ποιός πρέπει να πάει φυλακή ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ Ή ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΔΟΤΗΣ-ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ;

  7. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 06/07/2011 22:05:08

    Η μόνιμη επωδός Σαμαρά ''έχετέ μου εμπιστοσύνη'' φανερώνει πολλά...η φράση του αυτή ΔΕΝ απευθυνόταν ΜΟΝΟΝ εντός συνόρων,δηλαδή μόνον στους Έλληνες πολίτες...απευθυνόταν και ΕΚΤΟΣ.Δηλαδή και σ'αυτούς που στέκονται απέναντί του με πολλές επιφυλάξεις κι εχθρικότητα...αυτό ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ με το σύντομο διάλογο που είχε με Μέρκελ αλλά και με τους υπόλοιπους ηγέτες.Ο πολιτικός του λόγος του είναι έντιμος,κρυστάλλινος και διαπνέεεται από ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ,μακριά από τρικλοποδιές και παγίδες.Ανεξάρτητα τι λέει ο Ρεν ή οποιοσδήποτε άλλος,οι πολιτικές του προτάσεις αρχίζουν να έχουν ΔΙΕΙΣΔΥΤΙΚΟΤΗΤΑ,ακόμη και στο πιο σκληρό πυρήνα των τεχνοκρατών της ΕΕ....

  8. yiannos avatar
    yiannos 06/07/2011 22:05:19

    Ζάππειο 2 με ΠΑΣΟΚ
    Μεσοπρόθεσμο με ΠΑΣΟΚ
    Μνημόνιο Ι με ΠΑΣΟΚ
    Πολυτεχνείο με ΠΑΣΟΚ
    Χούντα με ΠΑΣΟΚ
    Σκάνδαλα με ΠΑΣΟΚ
    Κάθαρση με ΠΑΣΟΚ
    Λεφτά Υπάρχουν με ΠΑΣΟΚ
    Πτώχευση με ΠΑΣΟΚ
    ΟΣΦΠ με ΠΑΣΟΚ
    ΠΑΟ με ΠΑΣΟΚ
    Μαργαρίτα με ΠΑΣΟΚ
    Δήμητρα με ΠΑΣΟΚ
    Σοσιαλισμός με ΠΑΣΟΚ
    Φιλελευθερισμός με ΠΑΣΟΚ

  9. cornelsen avatar
    cornelsen 06/07/2011 23:59:19

    Σε τι διαφέρει το Ζάππειο 2 από την πολιτική τού ΠΑΣΟΚ;
    Ξεπούλημα τής δημόσιας περιουσίας προτείνουν και οι δύο.
    Απολύσεις ΔΥ (με εφεδρεία) προτείνουν και οι δύο.
    Μείωση φορολογίας (κι άλλη) για το κεφάλαιο προτείνουν και οι δύο.
    Η συναίνεση είναι εδώ. Απλώς η ΝΔ κάνει την "δύσκολη" για να παίξει τον ρόλο τής σωστής αντιπολίτευσης.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ cornelsen 07/07/2011 00:05:34

      Επίσης και των δυο οι μανάδες στον ίδιο ήλιο απλώνανε ρούχα! Είναι πλέον τόσο ξεπερασμένη η απλουστευτική προπαγάνδα σου που δε θα κάτσουμε να σου εξηγήσουμε σε πόσα σημεία είσαι γελοιοδώς λάθος. Αν πάλι τα πιστεύεις αυτά που λες, τότε απλά λυπάμαι για τη Δημοκρατία μας που σου δίνει δικαίωμα ψήφου.

      • cornelsen avatar
        cornelsen @ TopGunZ 07/07/2011 17:33:23

        Για βρες μου μια διαφορά ΠΑΣΟΚ, ΝΔ -μην μού πεις στο... χρώμα.

        • yiannos avatar
          yiannos @ cornelsen 07/07/2011 18:09:42

          κυρ Ανδρέας, ΓΑΠ, Σημίτης, Δήμητρα.
          θα μπορούσα να γράφω για ώρες αλλά με περιμένει ο Άκης για καφέ.

          • cornelsen avatar
            cornelsen @ yiannos 07/07/2011 18:27:29

            Αυτές είναι διαφορές στην πολιτική; Δεν νομίζω.

            Σε αυτά που αναφέρεις θα μπορούσα να αναφέρω: Καραμανλής ο νεώτερος (αυτός που δεν είδε την χρεωκοπία), Μητσοτός (μπρρρ..), Ζαχόπουλος (πως σού φαίνεται;). Παρτεναίρ τού Άκη η παρέα που πούλησε τα "δομημένα" στα ασφαλιστικά Ταμεία.

            Το μείζον είναι η ΠΟΛΙΤΙΚΗ πρόταση.