#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/08/2013 19:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απ’ την Κική και την Κοκό πια να διαλέξω;



Από τη μια έχουμε το κάμπινγκ νεολαίας του ΣΥΡΙΖΑ στη Θεσπρωτία όπου είναι πολύ… κουλτούρα να φύγουμε. Ταινίες, ντοκυμαντέρ, συζητήσεις για το μέλλον της Αριστεράς, της Ελλάδας, πώς θα κυβερνήσει ο Αλέξης τη χώρα κι άλλα τέτοια.

Από την άλλη έχουμε κάμπινγκ που διοργανώνει η Χρυσή Αυτή. Μέλη και στελέχη από την Κρήτη συναντήθηκαν στην «Εθνικιστική Κατασκήνωση Κρήτης» στην Κίσσαμο Χανίων. Εκεί όμως δεν είχε ταινίες αλλά πιο πολύ είχε… ολυμπιακά αθλήματα. Μιμούμενοι τους Σπαρτιάτες με ακόντια και περικεφαλαίες έκαναν οπλιτοδρομία και ο ακοντισμός. Οι φωτογραφίες είναι χαρακτηριστικές για το πώς περνάνε τα καλοκαίρια τους οι Χρυσαυγίτες. Κι όταν πέφτει ο ήλιος έχουμε και διαλέξεις από τον υποψήφιο βουλευτή του κόμματος Σταύρο Καρεφυλλάκης, ο οποίος σε παλαιότερη φωτογραφία, χαιρετούσε ναζιστικά σε μια παραλία.

Και το ερώτημα είναι: Απ’ την Κική και την Κοκό πια να διαλέξω;



ΣΧΟΛΙΑ

  1. sender avatar
    sender 05/08/2013 19:47:33

    Αγνώριστη έγινε η Ελλάδα.Εικόνες πλήρους σύγχυσης,κακογουστιάς και κατάπτωσης.Ασφυξία.Υπάρχει κάτι ελπιδοφόρο να δείξετε;Επείγει!

    • θοδωρής avatar
      θοδωρής @ sender 05/08/2013 20:13:47

      ετοιμαζει καλογουστο και ελπιδοφορο παρτυ by mykonos η ΔΑΠ

      • sender avatar
        sender @ θοδωρής 05/08/2013 20:34:42

        Ας έχει το νού της και η ΔΑΠ.Την παρακολουθούμε στενά.Το απλό,ξένοιαστο πάρτυ της αποκτά σημειολογική διάσταση.

      • Λευκό Κοτσίφι avatar
        Λευκό Κοτσίφι @ θοδωρής 06/08/2013 13:34:37

        Ποιός θα τραγουδάει; Για να δω αν θα πάω. Μη μου πείτε ο Ρόμπερτ Ουίλιαμς γιατί ....

  2. θοδωρής avatar
    θοδωρής 05/08/2013 20:02:35

    μα φυσικα την ΝΔ αφου οι ΔΑΠιτες κανουν τα καλυτερα παρτυ μαζι με γονους τζακιων μοντελες και μελλοντες βουλευταδες και στηνουν μελλον σε κρατικες και ΔΕΚΟ ... και με τον κυριακο αρχηγο βολι δε μας πιανει

  3. deldio avatar
    deldio 05/08/2013 20:05:54

    Εκ πρώτης όψεως δεν είναι αυτό που νομίζετε. Διότι πολλοί άντρες μαζί είναι, θαυμάζουν όλοι τους πολύ το αρχαίο ελληνικό ...κάλλος, οι περισσότεροι έχουν εμφανές πρόβλημα με το γυναικείο φύλλο καθώς θεωρούν τις γυναίκες ικανές μόνο για να γεννοβολούν και να μαγειρεύουν, υπάρχει και η γνωστή ιστορία του Έρνστ Ρεμ από τη "νύχτα των μεγάλων μαχαιριών" για να μην αναφερθούμε σε τίποτε γνωστούς Έλληνες ...άντρακλες εθνικοσοσιαλιστές που άφησαν ιστορία, και ορίστε "έδεσε το γλυκό".

    • θοδωρής avatar
      θοδωρής @ deldio 05/08/2013 20:24:49

      προφανως δεν εισαι των ομαδικων σπορ , μαλλον σου αρεσει να παιζεις μονος σου

      • man8os avatar
        man8os @ θοδωρής 06/08/2013 15:02:00

        Πηγες στην κατασκηνωση Θοδωρη?

  4. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 05/08/2013 20:48:24

    Για γέλια είναι αν είναι αληθινές και δεν πρόκειται για μια φάρσα παρέας.

  5. πολίτης avatar
    πολίτης 05/08/2013 21:22:09

    Σας παρακαλώ κύριε, που θα θεωρήσετε ένα και το αυτό την κατασκήνωση νεολαίας της αριστεράς με το χωράφι με τους ουρακοτάγκους;
    Υπάρχει χαώδης διαφορά νοημοσύνης αγαπητέ μου, αυτών εδώ μόνο η ουρά τους λείπει, δεν το βλέπετε;

  6. Βασίλης Τ. avatar
    Βασίλης Τ. 05/08/2013 21:34:16

    Χ.Α, Ο φόβος και ο τρόμος της Ευρώπης χαχαχαχα!!!!!!!!
    Που 'σαι Καρατζαφέρη να θαυμάσεις κατάντια της ακροδεξιάς...

  7. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 05/08/2013 23:49:18

    Να μην μιμούνται και πολύ τους Σπαρτιάτες, γιατί εκείνοι, όταν έπεφτε ο ήλιος κάνανε διάφορα πράγματα που σήμερα δεν είναι κοινωνικώς αποδεκτά!

  8. δημης avatar
    δημης 06/08/2013 00:03:15

    Μαύροι ή κόκκινοι ίδιοι είναι λέγαμε στα Αμφιθέατρα...
    Στις "παρατηρήσεις Αυτών(ΜΑ ΣΤΟ ΊΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ) που έτειναν ευήκοα ώτα ...προς το κόκκινο τότε ...λέγαμε :
    ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΕ...ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ :::::::::::

  9. martios avatar
    martios 06/08/2013 00:05:56

    Αλήθεια πιστευετε ότι ο φευγάτος νεοδημοκράτης έχει δίλημμα προορισμού ;

  10. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 06/08/2013 00:10:31

    Είναι λίγο αστείοι αυτοί στις φωτογραφίες αλλά και τον Χίτλερ αστείο τον βλέπανε κάποιοι στην αρχή.

    Του κάνανε και κωμωδία στην Αμερική πριν τον πολεμο με τον Τσάρλι Τσάπλιν. Γελάσαν στην ταινία αλλά στην πραγματικότητα έκλαψαν πολλοί περισσότεροι.

  11. dim avatar
    dim 06/08/2013 02:20:31

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα στις δύο κατασκηνώσεις, είναι ότι η μια επιδίδεται σε διαγωνισμό κατανάλωσης μπάφων, ενώ η δεύτερη σε διαγωνισμό μπράτσων... δυο-τρια γραμματάκια είναι η διαφορά... τίποτα ιδιαίτερο...

  12. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 06/08/2013 12:04:20

    Έλεος, ρε παιδιά, για να κράξετε τους χρυσαυγίτες μέχρι και τους αρχαίους σπαρτιάτες τους βγάλατε κίναιδους. Εσύ ρε αδερφέ, πως ξέρεις τι κάνανε μετά τη δύση του ηλίου; Στον Ευρώτα ζούσες; Κουράσατε σαν τους κουρασμένους βουλευτές σας (κατά την στουρνάρεια ρήση).

  13. m.s avatar
    m.s 06/08/2013 12:40:32

    (1η φωτό) να χαρώ εγώ μπουτάκια που θα πάνε τρέχοντας να πάρουνε την Πόλη.
    για κάνα πιτόγυρο τους έχω και αυτό ντελίβερι.

    (2η φωτό) μεσαίος!!! γιατί δε φοράμε κράνος;

    (3η φωτό) είμαστε σίγουροι ότι παλεύουν; ο ένας δείχνει σαν να μη θέλει να...

  14. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/08/2013 13:25:49

    Στην Θεσπρωτία πάντως θα 'χουν ζαλιστεί και τα κουνούπια από τους προοδευτικούς μπάφους.

    • Σουλιμαίος avatar
      Σουλιμαίος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 07/08/2013 11:19:28

      Αναρωτιέμαι, φίλτατε, πως αντέχεις τα ευτράπελα σχόλια των τσυριζαίων καί, εν πολλοίς, αδελφοποιτών ουχί με τους, εναπομείναντας, ψηφοφόρους της ΝΔ αλλά με τούς κουλτουριάρηδες νεοδημοκράτες. Μου έχει μείνει εις την μνήμην ένα άρθρο σου στις 18 Σεπτ. 2012. Ιστορικό. Αληθές καί επεξηγηματικό. Βλέπεις η αλήθεια πονά. Είναι πιό εύκολες καί χαιρέκακες οι κρίσεις των αντιπάλων και μάλιστα όταν δεν τους επιτρέπονται αι απαντήσεις επί τών σχολίων καί των άρθρων. Αλήθεια, το διάβασε κανένας εγκέφαλος, αν υπάρχει, στην Συγγρού ;

  15. sender avatar