#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/04/2011 15:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απ. Κακλαμάνης: "μην θεωρείτε δεδομένη την ψήφο μου"



Σε παρέμβασή του πριν από λίγο στην Βουλή ο πρώην πρόεδρος της Βουλής και βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Απόστολος Κακλαμάνης είπε απευθυνόμενος στον υπουργό Ανάπτυξης κ. Χρυσοχοϊδη: "Μην θεωρείτε δεδομένη την ψήφο μου στο άρθρο για τς κυρώσεις του νομοσχεδίου για την ανταγωνιστικότητα".

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 15:09:08

    Καλα προσωρινες απειλες...και μετα ψηφιζουν...εχουν καταντησει γελοίοι!!

    • irida avatar
      irida @ loretta 07/04/2011 15:14:56

      Ειδικά ο Κακλαμάνης!! Που όλο καυτηριάζει το σύστημα αποτελώντας από την άλλη επίλεκτο μέλος του!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/04/2011 15:12:05

    Φιλε Αποστολε,
    Θεωρεις ΔΕΔΟΜΕΝΟ το Χρεος μας?? Μπορεις να μας απαντησεις??
    Ειναι, Νομιμο/Συνταγματικο και ΜΗ Απεχθες??

    Αν μου ανατησεις θα ασχοληθω με τις κοκκοροφωνες σου.

    Το μονο δεδομενο ειναι η Πρασινολαγνεια της εξουσιας και η σταχτη γυρω....

    ΠΠ

    • Μisha avatar
      Μisha @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/04/2011 16:07:17

      Όσο δεν είναι δεδομένες οι μάπες στα χοντρά τους σβέρκα , θα θεωρούν δεδομένο και το τοκογλυφικό «χρέος» και απαραίτητες διαρθρωτικές αλλαγές το μπαξισι 144δις στις τράπεζες , το κόψιμο μισθων κια συντάξεων και το 20% της ανεργίας...

  3. skopelosnews avatar
    skopelosnews 07/04/2011 15:15:11

    Καλά τώρα πιστέψαμε τον ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ,μα είναι απλά τα πράγματα κάνουν αντιπολίτευση μόνη τους και μόλις φταση εκείνη η ώρα η στιγμή να ψηφίσουν τότε όλοι τούς μέσα στο μαντρί όλοι τούς

  4. KLE avatar
    KLE 07/04/2011 15:28:42

    ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΕΦΤΟΥΝΕ

    • Enzo avatar
      Enzo @ KLE 07/04/2011 18:05:18

      σωστος ο παικτης!

    • kiki avatar
      kiki @ KLE 07/04/2011 18:06:43

      Ενοεις καστρο τον Κακλαμανη, ημαρτον Παναγια μου, κανα τοιχαλακι μπορει, οχι και καστρο.

  5. Orestios avatar
    Orestios 07/04/2011 15:34:14

    Ο λόγος του Κακλαμάνη δεν μετράει. Έχει αποδείξει στο παρελθόν πόσο αναξιόπιστος είναι.

  6. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 07/04/2011 15:56:00

    Τυπικός εκπρόσωπος του παλαιοκομματικού Κέντρου. Διασοζώμενος κοινοβουλευτικά με ψευτοπαλληκαρισμούς. Μεγάλα λόγια, λίγες πράξεις. Αν διαφωνεί και τολμά ας παραιτηθεί. Τα λοιπά είναι για λαϊκή κατανάλωση...

    • 3birdssitting avatar
      3birdssitting @ Εύμηλος 07/04/2011 16:34:18

      Ενας λαϊκιστης θεατρίνος που δεν αντέχει τον παραγκωνισμό του και θελει να ειναι πάντα στην κεντρική σκηνή.

  7. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 07/04/2011 16:48:47

    Πασοκική γεροντοκρατία που δεν έχει συνειδητοποιήσει πόσο αναξιόπιστη είναι στα μάτια της κοινωνίας.
    (Κάποιος να του θυμίσει το κράξιμο που έφαγε στην Κοραή την Πρωτομαγιά του '10)

  8. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 07/04/2011 17:36:36

    Aυτος ο φανατιλας,δεν θα ψηφησει ''ναι'' σε ολα.Ποιος μπορει ναξεχασει το φορειο το ΕΚΑΒ τις λυποθυμιες του το 94 στην εκλογη Σιμιτη.

  9. ΙΩΑΝΝΗΣ .Γ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ .Γ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 07/04/2011 17:55:23

    ΗΠΕΡΕΤΗΣΕ ΤΩΝ [ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟ ]ΤΩΝ [ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΝΔΡΕΑ]
    ΣΗΜΕΡΑ ΤΩΝ [ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟ ] ΜΙΑ ΖΩΗ ΗΠΕΡΕΤΗΣ ΤΗΣ
    ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΩΝ [ ΠΑΠΑΤΖΗΔΩΝ ]ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΗ
    ΜΕΡΑ.ΣΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ.ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚ
    ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ.ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙ
    ΚΗ ΤΟΥ [ ΠΑΣΟΚ ] ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΡΟΔΙΚΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ .ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ.ΨΗΦΕΙΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΟΣΚΕΔΙΑ ΤΟΥ [ ΠΑΣΟΚ ] ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.
    ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΩΣΟΠΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ.[ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ]..

    • kiki avatar
      kiki @ ΙΩΑΝΝΗΣ .Γ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 07/04/2011 18:09:28

      Και συνομιλητης με τον Μαρκεζινη τσι χουντιτσας.
      βλεπεται ο μονος που γνωριζε δυστυχως πεθανε, Παναγουλη τον λεγαν, αν ζουσε τιποτα απο αυτα δεν θα υπηρχαν.Και χαθηκαν και οι φακελοι.

      • Μάρκος avatar
        Μάρκος @ kiki 07/04/2011 18:58:26

        +1000% φίλε μου...εκεί είναι η ουσία. Διάφοροι χουντικοί, γίνανε και "Νέστορες" της Δημοκρατίας...

  10. brankaleon avatar
    brankaleon 07/04/2011 18:38:18

    Αξέχαστη Μαλβίνα, που ρακούν τον ανέβαζε, ρακούν τον κατέβαζε.

  11. zap-zap avatar
    zap-zap 07/04/2011 19:06:55

    και εγώ δεν θεωρώ δεδομένες τις 1000 προσλήψεις Κακλαμάνη στη Βουλή.

  12. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 07/04/2011 19:25:10

    Επαγγελματίας πολιτικός είναι ο άνθρωπος. 40 χρόνια. Το παινεύετε κιόλας λες και είναι προσόν ή κάτι καλό.

    Οι επαγγελματίες δεν κλείνουν με δική τους πρωτοβουλία το "μαγαζί τους". Το μαγαζί αυτών των ανθρώπων είναι η βουλευτική έδρα ή όποια άλλη καρέκλα κατέχουν.

    Οι επαγγελματιες πολιτικοί είναι ο στρατός της καταστροφής μας.

    Θραξ Αναρμόδιος

  13. Αστος avatar
    Αστος 07/04/2011 19:50:20

    Σκυλος που γαβγιζει δεν

    Α)Κολωνει?

    Β)Γκαζωνει?

    η'

    Γ)Δαγκωνει?

  14. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 07/04/2011 20:04:41

    Κάτι που λέγαμε μικροί : Σιγά τ' αυγά.....Κακλαμάνη

  15. ikaros avatar
    ikaros 07/04/2011 21:18:12

    ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ;;
    ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ !

  16. ΚΥΨΕΛΙΩΤΗΣ avatar
    ΚΥΨΕΛΙΩΤΗΣ 08/04/2011 09:53:14

    Θα σκίσουμε κανένα καλσόν Απόστολε. Από πύρινους λόγους για δημοκρατική ομαλότητα και κοινωνική δικαιοσύνη καλά τα πας. Μόνο που ξέχασα ότι το μνημονιάκι το ψήφισες στο χαλαρό.