24/01/2010 21:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από τους κουμπάρους πάλι στους … κουμπάρους

Την Πέμπτη ανακοινώθηκε, ύστερα από τέσσερις μήνες, η επιλογή του επίκουρου καθηγητή στο Πολιτικών Επιστημών Κρήτης, Άρη Αλεξόπουλου, στην Γραμματεία για την αξιοποίηση των Διεθνών Προγραμμάτων στο Υπουργείο Ανταγωνιστικότητας  τη Λούκας Κατσέλη. Μιλάμε για ένα από τα πιο σημαντικά πόστα της κυβερνητικής «μηχανής»

Σήμερα μάθαμε ότι είναι κουμπάρος της Λούκας ο κ. Αλεξόπουλος, Και σαν να μην έφτανε αυτό ,για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, δήλωσαν ότι από την Παρασκευή τους είχε ειδοποίησε ο κ. Αλεξόπουλος ότι δεν θα αναλάβει τη θέση διότι είναι κουμπάρος της Λούκας Κατσέλη.

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 24/01/2010 21:49:00

    Αυτή είναι πραγματική σύγκρουση με τα κατεστημένα. Οι ημέτεροι έχουν κατατρομάξει.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 24/01/2010 21:50:43

      όχι... είναι οι ηθικές αξίες που μου λέει ο σύντροφος!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 24/01/2010 21:51:34

      Πες το ψέμματα.

  2. ROUMANOS avatar
    ROUMANOS 24/01/2010 22:22:31

    Γιατί δεν παραιτείται και ο Ραγκούσης, δεν είναι κουμπάρος του ΓΑΠ?

  3. GEORGE avatar
    GEORGE 24/01/2010 23:08:01

    Τα MEGALA MME δεν έχουν να πουν τίποτα για τούτους τους κουμπάρους

  4. perastikos avatar
    perastikos 24/01/2010 23:19:18

    είχε υποβάλλει κι αυτός βιογραφικό?

  5. Soustom avatar
    Soustom 24/01/2010 23:43:47

    Εγώ αυτόν και μόνον πού αρνήθηκε τήν θέση....θά τόν έβαζα με τό ζόρι!!
    Αν έχει την αίσθηση τής πολιτικής ευθιξίας και τής ευθύνης τής θέσης όπως έδειξε,σίγουρα ΄θά τά πήγαινε πολύ καλύτερα από πάρα πολλούς ακόμη και μέσα στήν Βουλή....

  6. vas avatar
    vas 24/01/2010 23:47:28

    πέστε μας κύριε ΓΑΠ γιατι να πληρώσουμε ,όταν τα κοματικά λαμόγια καραδοκούν να αρπάξουν το δημόσιο χρήμα γιατί απλά κανένας μέχρι σήμερα απο αυτούς,ανεξαρτήτως χρώματος ,δεν πήγε φυλακή.
    πέστε μας
    δεν τους καλύπτουν οι πολιτικοί τους προιστάμενοι ,δηλαδή οι υπουργοί που τους διορίζουν?
    ξέρετε οτι οι εφοριακοί τρελαίνονται οταν γίνονται περαιώσεις ,γιατί έτσι χάνουν το δικαίωμα του ελέγχου και της κονόμας
    ΜΟΛΙΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ ΠΆΕΙ ΜΕΣΑ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΑΓΙΚΑ ΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΥΡΙΣ ΓΑΠ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  7. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 25/01/2010 00:36:44

    Ο κουμπάρος και η κουμπάρα...

  8. ΠΗΛΕΑΣ avatar