#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/06/2011 17:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από τον Πάγκαλο στους μπαχαλάκηδες

 



Προχθές ο Πάγκαλος μας είπε για τα τανκς

Χθες μίλησε για 40 νεκρούς, όπως στην Αργεντινή

Και σήμερα οι γνωστοί άγνωστοι αλλά καταπράσινοι στο βάθος μπαχαλάκηδες προσπαθούν με καδρόνια και μολότοφ και με την συνδρομή των χημικών της αστυνομίας να διώξουν τον κόσμο από την πλατεία.

Είναι όλα τόσο προφανή, τόσο ευτελιστικά πλέον

Ντροπή !!!

Και όλοι στο Σύνταγμα το βράδυ και αύριο. Τι άλλο θα μας κάνουν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 28/06/2011 17:56:06

    Μη ξεχνάμε και τις δηλώσεις του αιχομαρούς Μητσοτάκη.

  2. faros avatar
    faros 28/06/2011 17:56:33

    Για άλλη μία φορά, αποδείχθηκε ότι τα λεγόμενα του Παπανδρέου (μέσω του "λαγού" του Πάγκαλου) δεν είναι τυχαία ...

    Να δείτε που αυτά τα "επεισόδια" θα "πείσουν" και κάποιους δήθεν αντιρρησίες βουλευτές του ΠΑ"ΣΟ"Κ, να ψηφίσουν θετικά ...
    (θετικά για την πλουτοκρατία, αρνητικά για το λαό, αλλά το πρώτο τους νοιάζει όλους)

    Γεια χαρά σας !

  3. man8os avatar
    man8os 28/06/2011 17:59:23

    Δεν μπορουν να μας κανουν τιποτα.
    Ομως ειναι καταθλιιπτικο οτι ουτε ο Σαμαρας εχει κανει καποια κινηση για να δειξει την χουντικοτητα των μεθοδων της κυβερνησης.

  4. Κρητικός avatar
    Κρητικός 28/06/2011 17:59:41

    Τα παιδια και τα εγγονια των δωσιλογων πιστοι στις εντολες των αφεντικών τους και την πατριδοπροδοσία των προγονων τους ,θα βαλουν παλι τον λαο να αληλλοεξωντωθει.
    ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ?????????

    ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΙΛΟΓΟΥΣ

  5. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 28/06/2011 18:01:50

    Τρέμουν οι άρχοντες και τα δουλικά τους την οργή του κόσμου. Κινούνται γρήγορα, για να έχουν τον «ρυθμό» και τον έλεγχο στα όσα συμβαίνουν. Επείγειται η επιβολή της τρομοκράτησης των πολιτών, για να μην προλάβουν οι πολίτες να τρομοκρατήσουν τις κατοχικές δυνάμεις. Δεν πρέπει να βγούνε εικόνες από τα τηλεοπτικά δίκτυα που να δείχνουν την αγωνιστικότητα των Ελλήνων. Δεν πρέπει να μεταλαδαμπευθεί η Ελληνική αντίδραση σε άλλους λαούς. Το πείραμα που διεξάγεται στην Ελλάδα πρέπει να πετύχει «με κάθε θυσία» Καμία φωνή αντίδρασης δεν πρέπει να ακουστεί. Καμία απόπειρα αποτίναξης του ζυγού δεν πρέπει να ευοδώσει. Το σύστημα ΠΑΣΟΚ και τρόικα παίζουν τα πάντα στην Αθήνα. Σήμερα, και ίσως αύριο, γίνουμε πρωταγωνιστές ή μάρτυρες του αποτρόπαιου προσώπου της χούντας των «δάνειων δυνάμεων». Η Ελλάδα πρέπει να υποκύψει. Οι Έλληνες πρέπει να υποχωρήσουν. Είναι πολλά αυτά που αποφάσισαν να παίξουν εις βάρος αυτής της χώρας, εις βάρος αυτού του λαού… Και θα κάνουν οτιδήποτε περνάει από το χέρι τους για να τα καταφέρουν…

    Όμως, στο Σύνταγμα έχουν στηθεί κρεμάλες. Και δεν περιμένουν απλούς πολίτες… Έχουν δώσει ραντεβού στους δυνάστες και στους εφιάλτες... Και όταν η ιστορία δίνει ραντεβού, κανείς δεν μπορεί να το αποφύγει, ό,τι κι αν κάνει..

  6. factorx avatar
    factorx 28/06/2011 18:04:13

    και γαμώ τα μυνήματα στο FB

    pagkale prepei na katebeis plateia grigora.xreiazomaste tanks

  7. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 28/06/2011 18:05:40

    Και ο Πάγκαλος μπαχαλάκιας είναι! Με τον τρόπο του βεβαίως, βεβαίως...

  8. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 28/06/2011 18:10:48

    Αυτή η εποχή
    θυμίζει ιαχή
    ενός απελπισμένου,
    βαθιά ξεγελασμένου

    (Από το FB)

  9. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 28/06/2011 18:38:27

    Kαλος αναρχικος ειναι ο νεκρος αναρχικος.Να μην τα ριχνουμε ολα ομως στο ΠΑΣΟΚ.Υπευθυνος ειναι και ο Καραμανλης που δεν τους εξολοθρευσε το 2008.
    Το indymedia δεν επαψε να λειτουργει ουτε μια μερα επι ΝΔ.

    • kiki avatar
      kiki @ ψυχραιμια 28/06/2011 20:31:00

      Hola sangre frio, psihraimia.
      Saludos

  10. ενας παλιος γνωριμος avatar
    ενας παλιος γνωριμος 28/06/2011 18:52:55

    ρε ψυχραιμία...σαν απόστρατος χωροφυλακας τού 1930 εκφράζεσαι μερικές φορές..αδικείς τον εαυτό σου..ειλικρινά!!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ενας παλιος γνωριμος 28/06/2011 19:09:51

      Ισως αλλα πιστευω οτι οι αναρχικοι πρεπει να αντιμετωπισθουν με μεθοδους 1930 γιατι ειναι απεριφραστος εσωτερικος εχθρος.

      • Δήμος avatar
        Δήμος @ ψυχραιμια 28/06/2011 19:42:04

        Αυτοί δεν είναι αναρχικοί, ο αναρχισμός είναι μη βίαιος. Είναι απλά παρακρατικοί.

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ Δήμος 28/06/2011 20:46:33

          Πες τους οπως θελεις.Οι κουκουλοφοροι πρεπει να εξοντωθουν.
          Θα το λεω συνεχεια οσο και αν δυσαρεστουνται καποιοι.

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ ψυχραιμια 29/06/2011 00:33:34

        "εσωτερικος εχθρος." ;;;

        Νομίζω ότι στην Κατεχάκη έχουν ακριβως την αντίθετη άποψη

        Είναι ο πιο πιστός τους φίλους, και επί ΝΔ και επί ΠΑΣΟΚ, οι πιο πιστοί και βρώμικοι πραιτωριανοί

  11. δημης avatar
    δημης 28/06/2011 19:11:56

    ΤΩΩΩΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΑ...ΣΥΝΑΦΗ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΩΝ ΜΜΜ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ......
    -ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΟΙ...ΚΟΥΤΟΙ....

  12. ωχ αμαν! avatar
    ωχ αμαν! 28/06/2011 21:30:56

    Ναι ρε! Γιουργια! Να την καταλάβουμε την Βαστίλη! Να πέσουν τα θερινα ανάκτορα! Τι έγινε!
    το 1789 μια πηδησιά χρόνια, είναι!
    το 1917 ; μόλις χθες!
    Ηρθε ο καιρός η Ελλάδα να ζήσει στιγμες …μεγαλείου!
    Ετερο-χρονισμενότατα!!!
    Τα καφρα, τα μαλακισμένα και κυρίως τα πληρωμένα, είναι εδω, να ζήσουν στιγμές μεγαλείου! Συγχρονα πραματα! Φρέσκα! Πρωτότυπα!
    Που τα έκαναν λαοί που ποτέ δεν γνώρισαν την έννοια της Δημοκρατίας! Που όταν τις πήραν -και τις Βαστίλες και τα Θερινά άνάκτορα-, χειρότερα κατάντησαν κι από πρίν!

    Ο,τι έχει πεθάνει παντου στο κόσμο, εδώ, τα φρικια και οι βρυκόλακες τα ανασταίνουν!
    Ξερεις εκεί στο Συνταγμα η Ελλάδα έκανε επανάσταση ήδη! Το Σύνταγμα κερδήθηκε απο τον Καλέργη πολιορκώντας τα Ανακτορα! Σημερα τα κοθώνια γυρω κατάφεραν να το κάνουν “ονομα” και “πράμα”, σκέτη και μόνο “πλατεία” και το μόνο που θα καταφέρουν με τα νταηλίκια, τις κρεμάλες και τις μολοτωφ των ενόπλων τμημάτων τους, είναι να σπειρουν τον τρομο στους ανθρώπους που με την γαλανόλευκη σημαία και την ψυχή τους, τα πρόσωπά τους καθαρά και μπροστά, ξεβράκωτα από κατουρημένα ξενοπληρωμένα βρακια, στέκονταν εκεί 35 μέρες!
    Σημερα τί βλέπουμε; “ΓιουργιαΣταΠαλιούρια”! Η αμαλίας ξεντυθηκε τα γαλάζια και τα μαυρα κοράκια της κάτω πλατείας χορεύουν μονα τους μια χαρα!
    Παλι τα καθήκια που είναι στρατός μισθοφορικός, εκπαιδευμένος, με δομη και συννενόηση, στολές και διακριτικά, αργηγούς ιεραρχία, οπλα, επιμελητεία και πέμτη φάλαγγα τα τσουραπια, εκεί στην κοιλοπονιάρα αριστεράτζα, κατάφεραν να διαλύσουν τα πάντα!
    Εκείνοι που τους μάζεψαν την προηγουμενη φορά, πάει τους ξερίζωσαν! Μείναν οι δολοφόνοι και μερικοί ηλιθιοι, για το άλλοθι του “γιουργια”!
    Εγώ θα κατεβω εκει, όχι για να “μπώ”, αλλά για να μείνω εκεί, να δείξω ότι υπάρχω και οτι αυτοι που είναι "μέσα" και θα ψηφίσουν, δεν θα “ξαναμπουν” ποτέ πλέον εκεί, μετά τις εκλογές!
    Ουτε ένας!, ουτε μια!, που θα με έχει προδώσει, δεν θα πάρει μια ψηφο!
    Η Δημοκρατια ειναι το μόνο σύστημα που λειτουργούμενο από ΗΘΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, μπορεί να υπηρετησει σωστα τον Λαο!
    Αμα την “σκοτώσουμε” οι ταλαίπωροι, γυρίζοντας το χρόνο 60-70 χρονια πισω για να πάρουν την Ρεβάνσ οι …λαοκράτες, θα ξημερώσουμε και δουλοι και ,χειρότερα, πιο βλάκες απ ότι κοιμηθήκαμε!

    • of8almos avatar
      of8almos @ ωχ αμαν! 28/06/2011 23:51:46

      Καταιγιστικά ακριβής. Το "κίνημα" των δεν ψηφίζω μας έφερε σε αυτή την κατάσταση.
      Παιδιά του καφέ και του καναπέ σηκωθείτε και κατεβείτε στις πλατείες και στις κάλπες όταν αυτές γίνουν. Κανείς απο τους 165 δεν πρέπει να ξαναμπεί στην βουλή με την ψήφο των Ελλήνων. Τώρα που ισχύει ακόμα το σύνταγμα που τους αφήνει έκθετους, τώρα που ισχύει ακόμα η ψήφο με σταυρό.
      Γιατί τον κλέφτη πολλοί αγάπησαν την χούντα κανείς...

  13. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/06/2011 08:35:10

    Οτι πρεπει να συλληφθει και ο ιδιος.