05/05/2009 11:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από την τηλεόραση στο ψυχιατρείο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. νεος avatar
    νεος 05/05/2009 11:51:40

    Στο ιδιο εργο θεατες...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2009 11:58:33

    Με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας όπου το θέμα Παυλίδη είναι το πιο πρόσφατο, είναι να απορείς μετά για το πώς και γιατί τρελάθηκε η Θώδη;

    Εμείς να δούμε πότε θα σπεύσουμε να εγκλειστούμε αυτοβούλως σε δωμάτιο με λαστιχένιους τοίχους…. Για το καλό μας.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2009 11:58:39

    Ολοι θελουμε τον ψυχιατρο μας.

    Περαστικα της.


    ΠΠ

  4. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 05/05/2009 11:59:20

    αληθευει οτι της ειχε προταθει θεση σε ψηφοδελτιο ΠΑΣΟΚ;

  5. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 05/05/2009 12:09:59

    Αν δεν κάνω λάθος, η κυριά Γκολεμά που υπογράφει το άρθρο, διετέλεσε μέλος κριτικής επιτροπής σε εκπομπή του συρμού ανάδειξης ταλέντων...

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2009 12:17:39

    όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα...

  7. Μ avatar
    Μ 05/05/2009 12:29:09

    >>Αν δεν κάνω λάθος, η κυριά Γκολεμά που υπογράφει το άρθρο, διετέλεσε μέλος κριτικής επιτροπής σε εκπομπή του συρμού ανάδειξης ταλέντων…>>

    Όχι δεν κάνεις λάθος. Επίσης είναι και κολλητή του Λαζόπουλου, που βγάζει εκατομμύρια "διασύροντας αδύναμους ανθρώπους" εκμεταλλευόμενος "την δύναμη του Μέσου".



    ***************************


    Τουλάχιστον η Θώδη, σε γενικές γραμμές ήταν ακίνδυνη. Με τους άλλους τους ψυχανώμαλους και τους ψυχοπαθείς της "καλής και μουράτης βιτρίνας" που κυκλοφορούν ανάμεσά μας τι θα γίνει άραγε...

  8. leon avatar
    leon 05/05/2009 12:38:49

    Αντε να πεισεις την κυρα κατινα και την wannabe model να σταματησει να βλεπει μαμακιες στην τηλεοραση. Αν δεν υπηρχε το κοινο, δεν θα υπηρχαν οι εκπομπες και δεν θα υπηρχαν Θωδηδες.
    Δυστυχως ομως ο Ελληνας εχει καταντησει λακαμας και αυτα του αξιζουν...

  9. Aurοra avatar
    Aurοra 05/05/2009 12:58:22

    Εγω νομιζω πως μεσα σ' αυτη τη χωρα δεν υπαρχει ενας γνωστικος, οταν ο ανθρωπος μετα απο μια ηθικοαπαλλακτικη αποφαση αρχισε να ταυτιζεται με γκομενο/α, πορτοφολι, αυτοκινητο, βιλα, σκαφος, ακριβη ενδυση, εξωτικες διακοπες, κλπ.
    Εχει χαθει καθε στοιχειο αξιοπρεπειας, το πασπαρτου της κοινωνικης συνοχης

  10. Μ avatar
    Μ 05/05/2009 13:02:51

    leon 9

    Αυτά είναι δικαιολογίες. Και τα παιδιά του δημοτικού ενδεχομένως θα ήθελαν να παίζουν με τις μπάρμπι, να βλέπουν x-men και να διαβάζουν αστερίξ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι καθηγητές θα έπρεπε να αλλάξουν τις προτεραιότητές τους στην διδασκαλία γιατί έτσι θέλουν οι μαθητές τους.

    Σερβίρουν σκουπίδια για να εθιστούμε σε αυτά, για να μην θελήσουμε ποτέ κάτι άλλο και έτσι να γίνει και η στάση μας απέναντι και στην πολιτική, την κάλπη και την ζωή.

    Όλοι στο matrix είναι, o Neo πού είναι δεν ξέρω ακόμη.

  11. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 05/05/2009 13:10:26

    Λαικισμός. Η «καημένη Θώδη» και το «κακό Σύστημα».
    Τι πάει να πει «γνήσια λαϊκή γυναίκα»? Την ήξερε στην προσωπική της ζωή η κυρία Γκολέμα? Είχαν κουτσομπολέψει μαζί την γειτονιά κάποια στιγμή πίνοντας καφέ, ώστε να ξέρει αν αυτά που έλεγε ήταν για δέσιμο εδώ και χρόνια ή όχι?
    Ξέρει η κυρία Γκολέμα πόσες «λαικές γυναίκες» (αν έτσι τις εννοεί) είναι για δέσιμο? Ο φακός και το πέσιμο που της έκαναν τα κανάλια εδώ και καιρό, ασφαλώς και μεγέθυναν –έως ξεχείλωσαν- το ΗΔΗ υπάρχον πρόβλημα.
    Ήταν η Θώδη δηλαδή μια χαρά άνθρωπος αλλά την χάλασε η άρρωστη προβολή?
    Που το ξέρει η καταγγελτική κυρία Γκολέμα με την σούπερ λαϊκίστικη προσέγγιση?

  12. leon avatar
    leon 05/05/2009 13:18:34

    @M
    Μηπως οι καθηγητες (και δη οι νεοτεροι σε ηλικια) δεν θελουν να την χωθουν στην ψευτοκουλτουρα του νεογκλαμουρ ελληνα?
    Δεν ακολουθουν τα θελω των παιδιων, τα θελουν και αυτοι!
    Τα σκουπιδια δεν εθιζουν εαν δεν θελεις να τα βλεπεις. Και αν δεν εχει τιποτα αλλο απο σκουπιδια κατσε σπιτι με κλειστη τηλεοραση και πλεξε κανενα ζιπουνακι...βαλε κατω τον αντρα/γυναικα σου και βγαλτου τα ματια να περασει η ωρα...ξερω και γω? τοσες ασχολιες υπαρχουν. Πρεπει να κατσεις να ξεστραβωθεις στην λαλακια?

  13. donaE avatar
    donaE 05/05/2009 13:20:56

    Οσο πουλαγε η γραφικοτητα της τοσο πουλαει τωρα και η τρελλα της μου φαινεται.Αν η Θωδη τα επαιξε,τωρα με την συνεχη επαναληψη προσπαθουν να της δωσουν και πτυχιο.Οι βλακειες πληρωνονται αλλα ας σταματησουμε εδω.

  14. anetos avatar
    anetos 05/05/2009 13:22:41

    ηταν στραβο το κλημα ,το εφαγε και ο γαιδαρος(Λαζοπουλος κλπ ) ...παμε για αλλες ,εχει η Ελλαδα ψωνια ....

  15. Lavazza avatar
    Lavazza 05/05/2009 13:27:08

    Γιατί παραπονείστε κύριοι, ειδικά εσείς οι προοδευτικοί;;;

    Ελευθερία του λόγου, ελευθερία του τύπου, ελευθερία του συναθροίζεσθαι, ο κάθε πικραμένος κλείνει το Σύνταγμα ότι ώρα θέλει, άσυλο στη Βουλή, άσυλο στα Πανεπιστήμια, άσυλο οι Βουλευτές, άσυλο οι λαθρομετανάστες, μονιμότητα στο δημόσιο (με οτι αυτό συνεπάγεται για την νοοτροπία των υπαλλήλων), ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και ΑΣΥΛΟ παντού...

    Αυτά δεν πρεσβεύεται εσείς οι προοδευτικοί εδώ και 35 χρόνια;;;

    Φάτε τώρα "Δημοκρατία" (έτσι όπως την ερμηνεύεται εσείς δηλ. ως αναρχία και ασυδοσία)...

    Εμείς οι υπόλοιποι γιατί να την τρώμε στη μάπα μαζί με εσάς...

    Υ.Γ.: Από αύριο ο Παυλίδης θα βγαίνει και στα Κανάλια και θα κάνει και τον μάγκα απο πάνω... Όπως κάνουν και ο Γιάννος Παπαντωνίου και λοιποί... Φάτε τον κι αυτόν στη μάπα στα κανάλια...

  16. donaE avatar
    donaE 05/05/2009 13:35:11

    @ 16 Βεβαια.Αν δεν υπαρχει αισθητικη στον κοσμο η εξισωση γινεται προς τα κατω.Τα καναλια πουλουσανε εμεις αγοραζαμε.

  17. Helmut avatar
    Helmut 05/05/2009 13:50:38

    Η Γκολέμα που χαριεντιζόταν μαζί με τον Ηλία Ψινάκη και τη Ναταλία Γερμανού στο τρισάθλιο "TV Stars Παρουσιάστε!" μας δίνει τώρα μαθήματα "ηθικής" μιντιοκρατίας.

    Άλλη μία που θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για πίσσα και πούπουλα...

  18. Hase avatar
    Hase 05/05/2009 13:54:24

    Δεν μπορω αλλο, παω να δω τον Γαλατη.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2009 14:14:34

    «Έξω και μέσα στον άνθρωπο υπάρχει το ΑΛΛΟ του Κόσμου. Δώστε του όποιο όνομα σας αρέσει: αόρατο ή κακόβουλο θεό, τυφλή μοίρα, προσταγές της Κόλασης, κτηνώδη λύσσα του αίματός μας. Αυτό το ΑΛΛΟ μας περιγελά και μας περιπαίζει, μας στήνει καρτέρι στα σταυροδρόμια και μας αφανίζει…».
    G. Steiner

  20. νέος avatar
    νέος 05/05/2009 14:33:45

    Δυστυχώς ο κόσμος είναι ανελέητος με αυτούς που "χάνουν". Σε εργοστάσια, γραφεία, υπηρεσίες, ο χαζούλης αποτελεί αντικείμενο δουλέματος, μέχρι που τον αποτρελαίνουν. Γιατί να συμβαίνει διαφορετικά στα ΜΜΕ που έχουν να τροφοδοτήσουν ένα κοινό κανιβάλων?

  21. Hase avatar
    Hase 05/05/2009 15:12:21

    @22
    Φιλε εχω ενα καλο γιατρο, αν ενδιαφερεσαι να σου στειλω την διευθυνση
    Α ναι στην διπλανη μου πορτα δεν υπαρχει καποιος ηλιθιος, αρα δεν κινδυνευω απο σενα.

  22. adina avatar
    adina 05/05/2009 15:13:56

    moy fenete oti ine mufa h trelatis

  23. Rogue avatar
    Rogue 05/05/2009 15:23:38

    Τί έγινε με την έρευνα σε βάρος της AGP για την ακρίβεια των ποσοστών τηλεθέασης; Στη Ζούγκλα, ο Makis είχε πει πως 135 περίπου AGP ανά τον κόσμο ανήκουν σε έναν κατά διαβατήριο μόνο Άγγλο. Είχε σαφώς υπονοήσει πως πριμοδοτεί με ποσοστά (-->διαφημιστικά έσοδα) τις εκπομπές που καφροποιούν τον κόσμο και χαντακώνουν όλες τις αξιόλογες.

    Αλήθεια, έχει κανείς έστω και ένα γνωστό με μηχανάκι;

  24. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 05/05/2009 15:43:09

    Αυτό που λέει στο τέλος ο Rogue είναι πολύ σημαντικό. Αλήθεια, έχει κανείς κάποιον, έστω και γνωστό γνωστού?
    Επίσης πως γίνεται τα ποσοστά αυτά να βγαίνουν κατά προσέγγιση, ενώ από την άλλη μεριά πολλές φορές βλέπουμε σε έντυπα να αναγράφεται σε εκατομμύρια (ή έστω χιλιάδες) ο ακριβής αριθμός τηλεθεατών που παρακολούθησαν μια μετάδοση?

  25. zonitis avatar
    zonitis 05/05/2009 16:05:58

    Τα μηχανακια βρισκοντε πλεον μεσα στις συσκευες της τηλεορασης. Ολα τα καινουργια μοντελα εχουν μεσα τα μηχανκαι αυτα....και οχι μονο.....

  26. Rogue avatar
    Rogue 05/05/2009 16:17:09

    Όχι. Δεν είναι έτσι. Στα υποτιθέμενα μηχανάκια, υπάρχει ειδικό τηλεκοντρόλ που δηλώνεται κάθε μέλος που κάθεται μπροστά από την τηλεόραση.

    AGP μηχανάκι κανείς γνωστός γνωστού έστω;

  27. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 05/05/2009 16:42:09

    Η διαφορά ψυχιατρείου και τηλεόρασης είναι ότι
    στην δεύτερη σε βάφουν κιόλας.

  28. black  jack avatar
    black jack 05/05/2009 17:04:07

    22 Έχεις ήδη "καείς!Σύντομα σε βλέπω σε διπλανό
    κελί.Φρόντισε μόνο το "ένδυμα" να μην είναι πολύ σφικτό!

  29. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2009 17:07:33

    Ο @22 είναι ο τύπος της φωτό στην ανάρτηση για το φρενοκομείο μας..
    Πίστεψε και αυτός στον καταλληλότερο που έλεγε πως θα τιμωρήσει τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ. Χα χα χα.
    Τώρα είναι με τη Θώδη στην Λέρο.
    Και ψηφίζει Παπαθεμελή.... μέχρι να πολιτευθεί η Ανίτα Πάνια.

  30. Hase avatar
    Hase 05/05/2009 18:28:00

    Φακτωρ@
    Εσβησες τον @22 και εμφανιζομαι εγω στην θεση του. Ελεος
    Εγω παιδες εγραψα το @23

  31. Νἰκος avatar
    Νἰκος 05/05/2009 19:07:54

    Ε, και λοιπον; Σιγα το νεο.

    Περα απο τις ειρωνειες εις βαρος συνανθρωπου μας που προφανως πασχει, και δεν με ενδιαφερει ποιος, τι και γιατι την εφεραν ως εκει που ειναι, η ουσια ειναι οτι ειναι συνανθρωπος που υποφερει. Και ολοι οσοι εδω μεσα και αλλου καλοκαθισμενοι στον θρονο της ανωτερωτητας μας την λοιδορουμε οπως και το "συστημα", ειμαστε υποκριτες.

    Και το χειροτεο;χρειαστηκαν 33 σχολια να μπουν για ενα τοσο ασημαντο θεμα; Αρα μαλλον υπαρχουν εδω μεσα μερικοι που "κερδοφορουν"απο την διαπομπευση της, εστω και αν την αρχισε η ιδια.

    Υποκριτες, ε υποκριτες...

  32. tsitsidobas avatar
    tsitsidobas 05/05/2009 19:28:05

    http://tinyurl.com/d69nsx

    ενα μικρο tribute στην αγαπημενη μας εφη θωδη,που δινει την μαχη της στο τρελλαδικο μετα την αποπειρα αυτοδολοφονιας του παλαιου της εγω απο τον αλλο της εαυτο-υπερεγω.ο ναπολαεων το σταρ τσανελε και ο θεος νικησαν την ιδια!

    τα μεγαλα ντοπια και ξενα συμφεροντα που πολεμησαν τον υμνο πολιτικο μανιφεστο της οι 300 στη βολη θα μας στειλουν στο δαφνι νικησαν προσωρινα.και εστειλαν την ιδια!

    το πολεμησαν δε περσσοτερο και απο οσο τον υμνο-μανιφεστο κραυγη αγωνιας του αρχηγου καρατζαφερη''εμπρος με μια φωνη για την ανατροπη,ο ψηλος στην πρωθυπουργια γιοματο δυναμη φρισκις και υγεια,ο λαος κανει μιαν ευχη η καλπη ετσι να τα φερει,ο καρατζαφερ στο δαφνι μαζι με την καλι φερη''κλπ κλπ.

    και σαφως περισσοτερο απο οσο ο σκορος και οι κοριοι εφαγαν το μουσι του αλεκου αλαβανου,την κουκουλα των κουκουλοφλωρων,και το μυαλο των γραφικων ανοητων νοσταλγων του κομμουνισμου και λοιπων μετανηψαντων τσατσων της παγκοσμιοποιησης που την προσαρμοσαν στον σιωνιστικο τροτσκισμο τους.

    περσσοτερο και απο οσο πολεμησαν τον εθνικο ηρωα γιωργο θαλασση και τον σκυλο του,και τον συγχρονο απογονο του alexis τσιπ[ου]ρας και τα δις του μπαμπαα εις τας τραπεζας..

    εφη σε αγαπουμε και ως ναπολαεων

    αφου εσυ δεν πηρες μιζες για πατριοτ f16 σουζανες και raytheon.

    ακη τσοχα σε τραγουδουμε

    παγκαλε στα ιμια δε σε λησμονουμε

    γιατι μαζι με την εφη μας ολοι σε δαφνι με σας θα μπουμε!

    εφη πρεπει να ανανηψεις

    δεν τελειωσε η κωμωδια

    εχεις να δεις γιωργακη και λοιπα αστερια του κωμικου θεατρου στην εξουσια.

    μα καμε γρηγορα και τα φαρμακα σου παρε


    γιατι τον φατιμε μπερντε της δεξιας νδ
    θα χασεις να δεις και γελιο να ριξεις

    σαν θα οιμωγει 'οιμε απο την εξουσια παρε μας χαρε''.

    ζητω η πατριδα ζητω η θρησκεια
    ζητω η φεβρωνια και η νεα δημοκρατια


    γιωργακη διαννοια μια στο λεω μονο μια

    ποιος γκομενος χρυσοχο να μπει σε καρεκλα στα υπουργεια

    την εφη μας για υπουργο βαλε μεθαυριο και ολα τα παιδια απο τα φρενοκομεια.