#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/10/2010 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από την “Αποστασία” στην συγκυβέρνηση με το ΠΑΣΟΚ



Να στηρίξει τον μπαμπά της βγήκε σήμερα η Ντόρα Μπακογιάννη από την Κρήτη όπου βρίσκεται.

Έτσι σχολιάζοντας την χθεσινή σκληρή ανακοίνωση της ΝΔ για την συνέντευξη Μητσοτάκη είπε μεταξύ άλλων:

«Τέτοιοι άνθρωποι που δεν ξέρουν τι άλλο να πουν, δεν μπορούν να καληνυχτίζουν ανθρώπους που διαχρονικά έχουν προσφέρει, ξεχνώντας ότι αυτή η παράταξη έχει ιστορία …Ποιοι έβλαψαν και ποιοι στοίχισαν σε αυτήν την παράταξη διαχρονικά είναι καταγεγραμμένο»,

Και ποιος άλλος βγήκε για να στηρίξει τον Μητσοτάκη; Ο Πάγκαλος φυσικά... Ο οποίος  χαρακτήρισε τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας «λαϊκιστή του αισχίστου είδους», συμφωνώντας με την εκτίμηση του Μητσοτάκη ότι είναι αφελέστατη η άποψη ότι μπορούν να μειωθούν οι φόροι, να αυξηθούν τα εισοδήματα και να μειωθεί το έλλειμμα.

Να υποθέσουμε και εμείς οι αφελείς ότι τώρα που το ΠΑΣΟΚ οδεύει προς το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα του …Γιώργου, ο κ. Πάγκαλος κάνει άνοιγμα προς την μειοψηφία Ευρυτανίας και Χανίων για να εξετάσουν από κοινού το πολιτικό μέλλον τους.

Ή μήπως τον βάζει ο ΓΑΠ να τα λέει αυτά και θα δούμε και μια συγκυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ με το Μητσοτακέϊκο, για να έλθουν έτσι όλα στην θέση τους και να καταλάβουμε κι εμείς ότι μας δουλεύαν ψιλό γαζί από Αποστασίας και εντεύθεν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/10/2010 18:39:46

    Το ξανά έγραψα και αλλού:

    και εγώ μαζί τους (χαχαχα) να ξανά δούμε την Ενωση Κέντρου με τον Γεώργιο Παπανδρέου και την κόρη Μητσοτάκη...ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ (μην ξεχνιόμαστε ο τόνος σταθερός όσο και οι θέσεις του) σε ρόλο απόβαρου αντιπρόεδρου...

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 12/10/2010 18:50:47

    Κάντε την υπουργό της δοσιλογικής κυβέρνησης Παπανδρέου να τελειώνουμε. Θα είναι στο φυσικό της χώρο επιτέλους. Τόσα χρόνια με εμάς τους κάφρους δεξιούς πατριώτες, καταπιέζονταν η μεγαλομπεμπέκα.

  3. Orestios avatar
    Orestios 12/10/2010 19:14:23

    Ο Πάγκαλος πάντως έκανε επίσημη πρόσκληση στο Μητσοτακέικο.
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Ο "δημοκρατικός" συνασπισμός των νεοφιλελεύθερων σοσιαλιστών.

  4. Yδροκερος avatar
    Yδροκερος 12/10/2010 19:50:45

    Σε τί διαφέρει η Μπακογίαννη από το ΠΑΣΟΚ και τον κυρ Παπ? Οι ιδέες τους ταυτίζονται απόλυτα σε θέματα εξωτερικής πολιτικής. Αυτοί που ψήφισαν υπέρ του μνημονίου είναι ακριβώς οι ίδιοι που ενέκριναν το κατάπτυστο σχέδιο Ανάν για την Κύπρο.....Προδότες οι μέν αποστάτες οι δε συμπορεύονται και συντατίζονται οι πορείες των δύο οικογενειών που καταβαράθρωσαν την Ελλάδα.

  5. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 12/10/2010 20:42:22

    μα δεν καταλαβαινουν οτι οσο και να τα μαγειρεψουν μονο γελιο προσφερουν πια?

  6. Enzo avatar
    Enzo 12/10/2010 20:56:05

    γεια σου ηλεκτρα εργαλειο! ριξτα ετσι, ετσι!

  7. Hλέκτρα avatar
    Hλέκτρα 12/10/2010 21:16:23

    Enzo says δώσε κι εσύ ενα μήνυμα προς όλους. Πρέπει να τους καταψιφίσουμε

  8. CLYKOS avatar
    CLYKOS 12/10/2010 21:16:42

    Ο επίτιμος τίτλος του «αρχηγού της συνωμοσίας ,της αποστασίας ,της διαφθοράς », δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να χαθεί από την οσία οικογένεια του ΜΗΤΣΟ-ΝΤΟΡΑ-ΚΟΥΛΑ!
    Ο πατέρας και πρώτος διδάξας την τέχνη, έχει άξια αντικαταστάτρια την Ντόρα για τη συνέχιση της οικογενειακής παράδοσης!
    Έπεται ο υιός Κουλης ,ο εγγονός Κώστας Μπακογιαννης και λοιποί επίγονοι του εφιαλτικού οίκου των διαχρονικών αρπαχτικών…

  9. SPYROMILLIOS avatar
    SPYROMILLIOS 12/10/2010 21:26:01

    ΟΤΑΝ Η "ΚΥΡΙΑ" ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΕ ΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΡΩΤΑΓΕ, ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ. ΓΙΑ ΣΑΣ "ΚΥΡΙΑ" ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΟΥΣΙΑ, ΟΥΤΕ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΨΗΦΙΖΕΣΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, Α ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΣΤΕ ΜΕ "ΧΑΤΙΡΙΑ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΣΑΣ.

    ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ.

  10. ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 12/10/2010 22:03:26

    Οι Δεινόσαυροι ποτέ δεν πεθαίνουν στην Ελλάδα? Αθανατη Ελλαδα!!

  11. anonymos avatar
    anonymos 12/10/2010 23:21:52

    Η νεα κυβέρνηση του μνημονίου μια και η προηγούμενη καταρρέει

    ΠΑΣΟΚ-Κορούλα-Κωλοτούμπας-Κυρ Φώτης

  12. Hλέκτρα avatar
    Hλέκτρα 13/10/2010 00:08:03

    Ας σοβαρευτούμε! Αν κρατήσουμε σαν δεδομένο το ότι αυτοί όχι απλά μας δουλεύουν αλλά και μας έχουν πουλήσει εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Το λιγότερό μας είναι να τους καταψηφίσουμε

  13. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 13/10/2010 00:44:44

    Το ανέφερε και ο χέρι χέρι πάλι άρχισε τα της συγκυβέρνησης. Χτίζουν και το οχυρά του νέου σχήματος.

  14. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 13/10/2010 00:44:50

    όνειρα θερινής νυκτός!!!!!!!!!!!!!!!

  15. nai avatar
    nai 13/10/2010 11:43:11

    Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΗ,,,ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΑΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΣΤΕΡΗΤΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΤΣΙΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΟΠΡΟΤΡΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ...ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ...Χ Α Ρ Α ΚΙΡΙ...

    http://www.noiazomai.net/chrisspirou.html

    • nai avatar
      nai @ nai 13/10/2010 11:54:45

      ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΡΑ*

  16. Pankalos avatar
    Pankalos 13/10/2010 11:56:08

    Εμένα μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι δεν υπάρχει (εμφανής) αντίδραση μέσα από το ίδιο το πασοκ. Δε μπορώ να πιστεψω ότι κανένα μα κανένα από τα μικρά, έστω μεσαία, στελέχη δεν βλέπουν το γκρεμό που περιμένει το κόμμα τους (τουλάχιστον, ό,τι έχει απομείνει από αυτό). Να τολμήσω την πρόβλεψη ότι μετά τις εκλογές θα πέσουν από μόνοι τους; Κανένας πράσινος insider υπάρχει ρε παιδιά; Πείτε κι εμάς τι γίνεται, πως βλέπετε τα πράγματα... Που'σαι βρε paskiτη;

  17. Γιάννης Κίνιας avatar
    Γιάννης Κίνιας 13/10/2010 14:09:14

    Το αίμα, νερό δεν γίνεται.... Το γονίδιο της αποστασίας, ρέει στις φλέβες της κόρης του Αρχιερέα της Διαπλοκής!! Στη πολιτική, όταν λειτουργεί με όρους μικροπολιτικής, όλα είναι πιθανά.....

  18. apostolis avatar
    apostolis 13/10/2010 21:27:09

    Αυτήν που λυπάμαι ρε παιδιά είναι η Μαρίκα . Ο ΜΕΓΑΣ Μητσοτάκης αποφάσισε να στηρίξει την Ντόρα και το νέο της κόμμα , βρίζοντας και κατηγορώντας τον Σαμαρά . Ο Κυριάκος είναι λέει Νεοδημοκράτης και δεν φεύγει από τη ΝΔ γιατί λέει τον ενδιαφέρει η μελλοντική ηγεσία της παράταξης !!!!!!!(Αυτό ακόμα το σενάριο επιστημονικής φαντασίας να βιώσουμε και ποιός στη χάρη μας). (Φανταστείτε δηλαδή στο μέλλον δύο κόμματα με αρχηγούς αδερφάκια που θα τσακώνονται γιατί στο Μητσοτακέϊκο λένε ότι ο καθένας έχει τις δικές του απόψεις και αυτό τους αρέσει κιόλας). Ποιόν λοιπόν πρέπει να ψηφίσει η κυρία Μαρίκα στις εκλογές? Την κόρη της Ντόρα που θα ηγείται του νέου έντιμου και μη διαπλεκόμενου κόμματος (χαχαχαχαχα) , ή τον γιό της Κυριάκο και ως εκ τούτου τον εχθρό Σαμαρά πρόεδρο πλέον της ΝΔ ? Αλήθεια και με τον εγγονό Μπακογιάννη στην Ευρυτανία τι θα κάνει Θα τον βοηθήσει ? Κι αυτόν η ΝΔ τον στηρίζει !!!!!!!!!!!Καλέστε την να δώσει καμιά συνέντευξη να μας απαντήσει επ΄αυτών . Θα έχει ενδιαφέρον!!!
    ΡΕ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΥΝΑΓΕ . ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΪΚΟ ΚΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑ ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ . ΠΟΙΟΝ ρε δουλεύετε , τους ψηφοφόρους σας που από αυτούς και μόνο εξαρτάστε ? ΕΛΕΟΣ.

    • Φαινότυπος avatar
      Φαινότυπος @ apostolis 13/10/2010 22:36:43

      Η Μαρίκα γισ να συμπληρώσει το καρέ κατεβαίνει σύμβουλος στον Δημαρά.

  19. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 13/10/2010 22:21:10

    Διαγραφή και του Κυριάκου να τελειώνουμε. Ο γέρος τον θέλει μέσα στη ΝΔ αν αποτύχει παταγωδώς το εγχείρημα της κόρης του